Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   27-02-16 19:31

Тъкмо затова щях и аз да кажа :)
Защото като си импортирам снимките в лайтруума ми се променят цветовете...забелязах го скоро като си импортирах синия минзухар [smile]
Стана доста близък до лилавия,дори мога да кажа,че стана лилав!
И тъй като компютъра ми е стар,евтин и бавен забелязах как всяка снимка се променя...като цяло ставаше по-тъмна,но и цветовете се изменяха...
Сега като почнах да чета и официалното ръководство на фотошоп,защото искам да го ползвам по-добре при импортирането мисля забелязах,че някъде пише на английски калибровка [smilie21]
Чак тогава се сетих,защо мразя снимките си като ги гледам на фотоапарата,а ги заобичвам като са на компютъра [smilie18]
Иначе мисля да публикувам вече някои от снимките ми...доста експериментирах с цветовете та ми се иска някои критици да ги разгледат,да видят дали обработката им не е в повече,случайно да има такава тема или ще ми налетят където и да ги пусна [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: serjy   
Дата:   27-02-16 20:08

приятелю, ако имаш добро усещане за цветовете, с никона никога няма да намериш мира. аз бях никонаджия, след хиляди мъки накрая се предадох и смених системата, сега всичко е ОК! хубав цвят имат канон и олимпус, за фуджи не знам, странни цветове вадят никон и сони, след тях, та ако ти бъркат в очите тия неща поогледай се. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: compur   
Дата:   27-02-16 20:37

serjy,

цвета е чувство... и понеже сме различни, чувстваме различно. а коя марка дава "по-правилен" JPEG... [smile]



Публикацията е редактирана (27-02-16 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   27-02-16 21:08

Аз съм в raw [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mogila   
Дата:   28-02-16 02:40

mro.marvel Променят ти се цветовете, защото като отвориш RAW в лайтруума и програмата му слага профил по дефолт адобе стандарт. Отиди най-долу в менюто с корекциите. Там са "Camera Calibration" и избери друг профил. Примерно Camera Standard.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-02-16 20:15

Първо ресет на фотоапарата на фабрични настройки и мониторите също.Би трябвало цветовете да излезнат прилично при фабричните настройки на нов монитори и фотоапарат,по скъпите монитори идват колибрирани, а най скъпите с калибратор.
При някои апарати сони некс и никон трябва да се компресира динамиката ако не се снима на зелено,при некс е параметар LV слага се на 4.Ако се гледа на по скъп монитор -ориентировъчна цена над 1500 това не е необходимо.Има статияhttps://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=reviews&categoryid=157

Може да не се купува карта ,а да се изтегли от нета и да се разпечата и да се снима с апаратите и да се види ориентировъчно как възпроизвежда отделните цветове,аз съм си разпечатал colorcheker със 140 цвята иначе струваше около 500 лева.
Принципния път е снимане с карти и корекции за конкретното осветление, калибриране и профили на монитора и принтера.
Най евтиният начин е създаване на един еталон ,тоест купува се читав монитор за колкото повече пари имате и го калибрирате за 30 лева и така имате еталон.
Разпечатвате таблица от нета колорчекър на принтера в моя случай л800 и при мен се оказва че цветовете на принтера и монитора са много близки.След това снимате таблицата с апарата и сравнявате и тук вече както при вас при мен има известни разлики и вече решавате как да продължите или не.



Публикацията е редактирана (28-02-16 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: compur   
Дата:   28-02-16 23:17

konstantinov, пропускаш калибрирането на принтера...

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: Konstantinov   
Дата:   29-02-16 00:52

Писал съм го.Сега гледах че за 80-100 лева се продават сиви и цветни таблици и програма за профил на фотоапаратите пак в линка който съм дал,предполагам в ибей да е по-евтино.Иначе калибратор за принтер само -над 600 ,а за калибриране на всичко около 1000 е най-евтиното.https://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&categoryid=162
Учудвам се все пак,току що отворих 100-тина снимки жепег снимани без светкавица в добре осветена зала на исо 800 преди няколко часа , снимани с никон 90д и цветовете са много естествени на лицата на хората и цветовете в залата също ,нищо дразнещо няма.



Публикацията е редактирана (29-02-16 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   29-02-16 16:52

Ясно,благодаря на всички [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »