Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: JivkoJelev   
Дата:   23-02-16 08:46

Работа в София за начинаещи фотографи


Набираме младежи и девойки на възраст между 19-27 години,
за работа,като фотографи в елитен детски кът в София.
Приветливи и общителни,със сериозен интерес, за дългосрочна и постоянна работа!

Предимство са опит в работа с деца (може и бивши аниматори в детски кът),и минимални познания по фотография!
Осигурено оборудване!Обучение и подготовка-на място!

Трудов договор и добро заплащане!

Заявки за интервю и въпроси на -
моб: 0887 009 989 или моб: 0888 000 688
Живко Желев
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: stingray   
Дата:   23-02-16 10:11

Взимам пуканките :) Ей сега ще те наредят :)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Evolve   
Дата:   23-02-16 14:38

Как може да пишете обяви за работа и да не отваряте дума за заплащането,всички работодатели са едни и същи.
Много е несериозно това ![smilie23]

Какво значи "добро заплащане" ?



Публикацията е редактирана (23-02-16 14:39)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: ZED   
Дата:   23-02-16 15:30

EVOLVE, а тебе интересува ли те предложението?
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: jivkojj   
Дата:   23-02-16 15:33

В западния свят, при обява за работа много рядко се упоменава сумата, която ще се плаща. Евентуално само фирмите пишат, когато кандидатстваш, да споменеш ориентировъчната сума, за която искаш да работиш и датата от кога си свободен. Заплатата се договаря, след като са се уточнили детайлите по работата.



Публикацията е редактирана (23-02-16 15:45)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-02-16 15:42

Случва се и да е ясна по скала - примерно клас 7 за Англия. И в рамките на тази скала нещата са ясни. От - до.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: camelasign   
Дата:   23-02-16 15:48

:) това е явна възрастова дискриминация на хора без опит. Най-добрите аниматори, които познавам са по-възрастни
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-02-16 16:57

Jivkojj- Бъди малко по конкретен с тоя западен свят :D Аз ще дам пример за Англия където писанието ти въобще не отговаря на истината!!! На повечето от работноте места пише заплащането на час или както по горе каза колегата, работата се води в клас (бан) в който се знае долу горе между колко и колко ще е заплащането! Малко места има където не е обявена в големи компании където им трябват спецялни кадри на който се правят по спецялни предложения но така или иначе, кандидатът няма да получи по малко от нормалното за специашноста си, а обратното по вероятно повече! Заплатата трябва да се обявява, всеки отива да работи за пари за да се издържа! Не знам ква е тая политика в бг да се крие и да се губи времето взаимно ако няма удовлетворение! Спомням си звънях преди време в Варна за една позиция и човека ми обясни за кво става реч и аз ок заинтересован съм но какво е заплащането!?! И реакцията ме шокира взе да ми се кара всички само за парите питате незнам си кво никой не бил отговорен в днешно време,като сме се срещнели тогава щял да ми каже, wtf? :D Иначе по темата успех на кандидатите и дано работодателя да е свястен човек който цени труда и зане как се прави бизнес![shtrak]



Публикацията е редактирана (23-02-16 16:59)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Evolve   
Дата:   23-02-16 17:03

ZED написа:

> EVOLVE, а тебе интересува ли те
> предложението?

Трябва ли да ме интересува,че да отправям забележка?
Просто обявата е много зле. [smilie23]
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: jivkojj   
Дата:   23-02-16 17:08

Daniel_P, ето 2 борси за работа, вярно че са на немски, но може да потърсиш по някаква стандартна дума и от излезлите резултати виж в колко се споменават пари.

http://indeed.com

http://www.stepstone.de


 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: batsali   
Дата:   23-02-16 17:09

Май фокуса на тая длъжност е върху работата с деца, а не фотографията.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-02-16 19:46


http://i65.tinypic.com/2i0br49.jpg



jivkojj - не разбрах за Германия ли говориш или??? ето ти с 2 думи в indeed.com на всяка обява си има какво е заплащането!!!



Публикацията е редактирана (23-02-16 19:50)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: jivkojj   
Дата:   23-02-16 20:20

В немските обяви никъде няма пари. Освен това, тея заплати, дето се виждат на скриншота ти са подозрително ниски. Вярно, че не съм в час на английските ставки, но не виждам как някой би се навил за тея пари.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-02-16 20:39

Тъкмо щях да пиша, че в Англия (която смятам се води за западна нам страна), но Дани ме е изпреварил, обикновенно заплащането е обявено на час или най-малкото е в някакви граници от-до. Минимума за страната всеки го знае, защото е официален, въпроса е, че хората търсят по критерии и един от тях е заплащането. Съгласен съм, че не може и не трябва да е единствения стимул за работа, но не е като да не е от значение! Мен са ми губили времето по обратната схема с необявено заплащане - 3 интервюта подред, като още на първото им казах за под какви пари не бих започнал работа. Съответно след като мислех, че сме се разбрали ме извикаха на другите две, сред които имаше два теста, че и среща с управитела на фирмата и пак не ми казаха за какви пари говорим. След 2-3 дни ми се обадиха с предложение за работа, че се били спрели на моята кандидатура и разбира се пожелах да разбера какво е заплащането. Чак тогава изплюха камъчето, а сумата дори не се доближаваше до минимално опоменатата от мен още на първото интервю. Е тия хора на какво разчитат, че някой ще склони и ще се съгласи на техните условия и заплащане? Естествено, че отказах, но за чий им беше да губят и моето, че и тяхното време?

Без да обиждам човека пуснал темата, похвално е това, че все пак дават шанс на хора, дори с минимални познания по фотография, ще има обучение, техника, осигуровки и всичко както трябва да бъде... Но за мен поне обява с такова съдържание е ако не несериозна, то поне непълна и неясна за евентуалните кандидати. А по тази причина рискуват да загубят правилните и сериозни такива! Да, има два яки телефонни номера описани, предполагам, който го интересува може да се обади, но дори тук голяма част от желаещите вече ще са демотивирани! Успех и на тях и на детския център иначе! [smitten]
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-02-16 20:45

Кофти че няма в Немските! Иначе за ставката, да ниски са но това като цяло са оферти за промоутъри и помощници! Но и като цяло доста големи фирми има където наемат фотографи не опитни, дават им едно Д5100 с китака и светка и ходят да снимат бебета да речем в болницата или някви мобилни студиа и цените са яко високо а плащат минимума :Д Гледам ей ся една обява за обработка на фотошоп, търсят човек за 8.50 на час и тва е доста малко! Луди хора на всякъде искат да та на е.... за без пари :D
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Бонд   
Дата:   23-02-16 20:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: bogorodoff   
Дата:   23-02-16 21:40

С това мислене никога няма и да ги стигнем! Дай като сме българи и да си плащаме на работодателя, че му работим! Работим, не робуваме!
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: HIT   
Дата:   23-02-16 21:42

Ама как може да пишете обяви и "да не отваряте дума" и за работното време, и за работното облекло и за мястото на работа!!! Как може!
А "добро заплащане" - означава - добро заплащане, обикновено се предлага срещу свършена работа.
...ама никой не отваря и дума дали може да я свърши, ама ...карай да върви....
Всички работ... кандидат-работещи са еднакви - първо питат за парите, после дали могат да свършат предложената работата, даже понякога забравят да питат за второто....

 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Бонд   
Дата:   23-02-16 21:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: don_kolev   
Дата:   23-02-16 22:01

Пичове, омацахте обявата със това колко "давал" работодателя. Все те са ви виновни мааму стара.
Никой даром нищо не дава. Заплата се ДОГОВАРЯ, разберете го това, така че и работодателя и служителя да имат интерес.

Някой да попита за работна среда, брой служители, възможности за развитие, обучения...
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-02-16 22:24

Е аз не виждам да пише "заплата: по договаряне", пише "добро заплащане", а хората питат колко е конкретно! Защото за работодател добро заплащане може и да е минималната работна заплата за страната, а за подходящия кандидат да е недостатъчна! Все пак и неговия опит като аниматор/фотограф е ценен, има си хора, които си ценят труда и очакват адекватно заплащане за него, а не просто добро по нечий критерий [smilie3] А пък в чужбина дори времето е платено, за това се плаща и на час. Може и да не е заето, може и да е супер натоварено... Въпроса и в двата случая е че ти отделяш време да си на разположениена работодателя, не си вкъщи със семейството или нв парка с приятели. Ти си там където си нужен, там където си ценен и съответно дори времето ти е ценно ;)
С робско мислене - 600лв/месец или 30лв на ден, т.е. 3.75лв/час се смята за много дори, ама само от работодателя..., а момент да нямаш работа и да си в почивка - няма такъв [smilie23]

ПП: Те това е, гледайте мачове пред ТВ-то и чоплете семки, жив в живота....ебрееее курорте!



Публикацията е редактирана (23-02-16 22:34)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-02-16 22:37

Няма страшно който е проявил интерес вече е писал или обадил на човека за повече детайли! Ние си изказваме мнението относно обявата, за да може и работодателя да си вземе идея и поука, как по лесно и бързо би могъл да намери точния кандидат! Така или иначе човека търси кандидат който да обучи според нуждите си за позицията!Ако бях от София можеше и да съм заинтересован. Само че малко има и дискреминация в възраста :D 19-27, Аз съм и аниматор с голям опит и с някви познания в фотографията ма съм на 30 и не ставам явно:D [smilie10]



Публикацията е редактирана (23-02-16 22:40)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: t.marev   
Дата:   23-02-16 23:18

Етиката изисква да се пишат поне ориентировъчно параметрите на сделката, защото това си е сделка - единия търси да купи труд, другия търси да продаде. Така наречените работодатели, винаги пропускат поне ориентировъчно да споменат размера на заплащането, а после реват, че не попадали на свястни хора.Съгласен съм, че хонорара, заплатата или каквото е там възнаграждението, се уточнава конкретно и на по-късен етап, но една обява трябва да съдържа отправна точка, както за характера на извършваната работа, тако и за парите, които ще се плащат. Пак казвам - ориентировъчно! Търся човек да свърши такава и такава работа - давам около толкова пари. Кратко и ясно! Подробностите вече при евентуална среща.А това че някъде не пишели, че било фирмена тайна.....да, ако търсим главен мениджър на нам каква си корпорация. Там е друга бира.
Сега конкретно за обявата....Некоректно нописана обява. За такава обява в базаре ще се дигне вой до небето....но сега се мълчи. В заглавието пише Работа за начинаещи фотографи. Според мен, това означава търсим фотограф, т.е с някакво нива на умения, боравене с техника ит.н.т. но е начинаещ в професията. А малко по надолу, пише че минималните познания по фотография са вече предимство!? Наред с умението за работа с деца и ала-бала.....Сега, фотограф ли търсим макара и начинаещ или кьораво и сакато, пък минималните познания са предимство!Иначе заплащането е добро?! За кое е добро? Какво трябва да се прави, че да разберем, дали е добро заплащането.....И като прочетеш НАБИРАМЕ, вече става ясно, че се търсят наивни ентусиасти, които да се опитат да материализират поредната фантасмагорично налудничава схема.
Това е впечатлението, което оставя тази и подоби на нея обяви. Възможно е нещата да стоят ипо друг начин, но нека кандидат работодатерят, се потруди поне да напише коректна и интересна обява. Ако и това не може - едва ли ще може да направи някакъв бизнес.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: camelasign   
Дата:   23-02-16 23:47

"Седем пъти мери, веднъж режи" е казано. Разбирам разочарованието на много от вас/нас от всякакъв тип обяви, но преди конкретна ситуация, коментарите са безмислени.Аз примерно съм подписвал договор за 10 часов работен ден в продължение на 6 месеца, без почивен ден. Звучи кофти, но се метнах. Оказа се, че някои дни (хич не малко, а понякога и 5 подред) изобщо не работя, просто защото няма какво. Някои дни работя по 3-4 часа, е някои и по 12, но общо взето си зависеше от мен. Оказа се, че сам съм си началник и никой не ме командва, важен е резултата. Оказа се, че преди мен (ех, българите сме способно племе) са се изредили хора нямащи си никакво понятие от снимане и тн, и получих уважение от най-високо ниво. Оказа се, че често клиените толкова се кефеха, че ми пращаха картички, покани, а едно културно аташе, даже искаше да правим изложба в Марсилия. Така че, споко...имаме достатъчно поводи за негативизъм в тази държава, за да си ги създаваме сами благодарение на голямо въображение.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Emoxide   
Дата:   24-02-16 05:51

Става дума за 540лв. чисто
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: bg2014   
Дата:   24-02-16 08:43

Колко мрънкала има в тоя форум... не е истина. Всичко е СПАМ, ама нали трябва нещо да се пише......що да не са празни приказки на чужда тема.
Или сте големи завистници, или големи мързеливци, или сте супер изостанали и некомпетентни в сферата на заплатите.
Кой работодател обявява истинската заплата?
Вие добре ли сте?
И дори на всеослушание да ви бъде казано. Че дори и някой се е обадил за да информира останалите. Големи клюкари ей.....
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: iasen2   
Дата:   24-02-16 10:13

Докато не почнат да се уважават хората,които дават работа няма да се оправим.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: realnoncho   
Дата:   24-02-16 10:28

За съжаление не помня обява за работа в този форум, която да не е посрещана по този начин. А реално няма голяма разлика от такава, където някой пита за снимане на сватба примерно - там пак е договаряне, ама ще се избият да се предлагат [smilie25]

Защо всички, които смятат, че това е под нивото им се чувстват длъжни да пишат?
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Бонд   
Дата:   24-02-16 10:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: georgioiv   
Дата:   24-02-16 11:14

Работничека партия няма ли да си образувате, работниците... да погнете изедниците капиталисти... [smile]
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: vbTheKing   
Дата:   24-02-16 11:18

Абе какво сте се разпенявили тука?! [smilie10] Отворете jobs.bg и вижте в колко обяви има обявено заплащане. Какво давате за пример Англия и др. държави. В България практиката е заплащането да се договаря лично с кандидата. Ходете се разправяйте и с останалите работодатели, като сте такива дейци. Човека пуснал обява, вие като бесни кучето му скочихте... аман от хора без работа, които по цял ден друго не правят освен да се заяждат по форумите... [smilie23]



Публикацията е редактирана (24-02-16 11:19)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Бонд   
Дата:   24-02-16 11:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: bam-bam   
Дата:   24-02-16 12:10

vbTheKing [smilie24]

Лощо е, че ефекта ще е 10 секунди в главите на такива хора и от утре пак същото.
Подобни трябва за наказание на ден по 100 пъти да четат тази тема, докато не се научат на обноски и държание и не заприличаме на един нормален форум ... мечтиииии [smilie5]
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1767882&t=1767882
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-16 13:53

Не е лошо също да се придържате към добрия тон и комуникация в темата. Всеки има право на мнение, свобода на словото и това, че на някой не му харесва нещо - има право да го изкаже и да пита за подробности. Темата не е затворена от автора, т.е. очаква се коментар и мнения по нея. Ненужни са епитети като "..големи завистници, или големи мързеливци, или сте супер изостанали и некомпетентни в сферата на заплатите....клюкари..."
Доколкото знам това не е jobs.bg, а сайт/форум с конкретна насоченост и е нормално човек да се интересува от заплащането, след като е пусната тема тук за предлагана работа. И какво толкова е станало, че вече се знае заплатата? Някаква фирмена тайна ли е, много е висока или ниска ли? И всичко се върти около нея, както се вижда, а всичкия този "СПАМ" можеше да се спести още в началото, ако беше посочена заплатата от 540лв. и само интересуващите се да пишат в нея, нали?
Това, че някой иска да разбере повече за условията на труд и заплащането не е нищо свързано със звист, мързел, изостаналост и некомпетентност, точно обратното. Другото вече е казано и то е свързано с робско мислене, манталитет, недостатъчна самооценка и продажно мислене, обслужващо нечии интереси! Дий конЮ, има кой да ти дърпа юздите! [smilie18]

ПП: Забравих да кажа, че за първи път си позволявам да пиша в такъв тип тема, но дори да продължа, явно ще е излишно, късно е вече сляпо да прогледа... [smilie8]



Публикацията е редактирана (24-02-16 13:57)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: realnoncho   
Дата:   24-02-16 14:22

Сега пък робско мислене, манталитети, интереси, обобщения [smilie5]

Па ако ви бяха казали заплатата в началото само тя щеше да се обсъжда -> пак същия спам [beer]
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: venelinvvv   
Дата:   24-02-16 15:00

Автор: iasen2
Дата: 24-02-16 10:13

Докато не почнат да се уважават хората,които дават работа няма да се оправим.


Абе пич що не вземеш да се застреляш (никога не си позволявам такъв език, обаче на такива гъзолизовци не мога да мълча) Те трябва да уважават хората, който им изкарват парите. Ще ти дам примерен план:
Приходи 50 000 лв
Наем - 10 000 лв
Стока 5 000 лв
Ток и евентуално вода - 1500
На обект да кажем имаш 5 служителя по 600 лв = 3000
до тук 30500 си чисто !
За счетоводство (което повечето си го правят сами, но примерно плащат) 1000 макс. Непредвидени разходи ги слагаме между 2000-5000
излизаш на чисто 24500 лв и кой кого да уважава викаш.
РОБСКО МИСЛЕНЕ Е ТОВА, БРАТО !!!!
Съжалявам за грубото отношение, но стига сте си мислили, че работодателите са ГОСПОД. Да трябва да имаш уважение и т.н но то е двустранно
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: localhost   
Дата:   24-02-16 15:20

на чужд гръб и 50000 са малко [smilie18]
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: vbTheKing   
Дата:   24-02-16 15:26

venelinvvv, като си толкова отворен - хвани се ти да направиш такъв търговски обект и да изкарваш по 24500 месечно, да видим дали ще ти излязат кръчмарските сметки, пък после ела пак да ни натриваш сол на главите.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Emoxide   
Дата:   24-02-16 15:29

venelinvvv ти работодател ли си или си заплатаджия ?!? [smilie11]

Заплата 540лв. - ненормиран работен ден и осигуровки за 4ч. дневно.
Абе преебавка, общо взето, ако цените времето си и/или живеете под наем в София.

Само дето тези 540лв. си ги измислих ог гъза, като толкоз се хващате за числото. [smilie5]
Ма големи будали се намират тука! Вервате ли си, че отивате и ви чака подготвен трудов договор, хубавата заплата, които заслужавате ? Ако е така, то твърде вероятно вече сте заети и работещи хора, които нямат време да четат и още повече пишат глупости в тоя клюкарник. Следователно подобни предложения въобще не ви следвало да ви вълнуват.

Дори да има обявена заплата и 1500лв. с обявен 8-10ч. работен ден и подобаващото здравно и социално осигуряване, това въобще не означава, че ще ви вземат на работа. МНОГО, МНОГО честа практика по морските градове и градчета е вземане на работа пробно за ден, два, три и после ви казват довиждане, понеже нещо си не ставате. А труда е за ваша сметка. [smilie24] [smilie18]

Добре дошли в българската действителност. [thankyou]
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: georgebg   
Дата:   24-02-16 15:35

по-точно да изкарва 50000 приходи, тя другата сметка я правят в трети клас.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: HIT   
Дата:   24-02-16 16:20

Приходи 50 000 лв - Стока 5 000 лв
Кой тоз бизнес, бе пич?
[smilie18]
...а, и като написа "който" за множествено число - вече ми се изясни....
Прав беше един колега - азбуката не знаят, меринджеи искат да стават....
[smilie18]



Публикацията е редактирана (24-02-16 16:20)
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: Emoxide   
Дата:   24-02-16 16:41

HiT много си остроумен напрао на срази!
Човек и да не е отличник по български и литература, ко му пречи да има нюх за други разни неща? Ни можи сичките да са професори кат теб [smilie25]
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: venelinvvv   
Дата:   24-02-16 17:02

HIT, здравей приятел,
допуснал съм грешка, която е в бързината.. не мисля да ти се обяснявам, а и не ти пиша официално писмо... а в некЪв форум ;) това е примерно, което съм написал. Няма сега да ви вадя бизнес планове [smilie3].
Не може да ме съдиш от некъв коментар...
колко съм грамотен, колко съм образован, каква ми е квалификацията и т.н
Само ШЕ ти кажа мой, че съм с такава квалификация, че хората се убиват за тази работа, учат с години и шоута и предавания се правят.
А в тази фирма, която работя 2ри път ме повишават ;) ае със здраве [beer]
аа и даже това, което работя в момента не е в моята сфера ;)
не се хваля, но много се дразня на такива профЕсори
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: marrio31   
Дата:   24-02-16 17:03

Приходи 50 000 лв. това беше добро:) къде е тоя детски клуб с тия обороти[cool] А иначе човека предлага работа,който иска ще се свърже с него и ако му изнася и го харесат почва,това дето си пишем ние са празни приказки.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: fotorafi   
Дата:   24-02-16 17:18

Може да съм станал мнителен, но съм с големи резерви с почти всички работодатели във фотографския бизнес. Нагледах и се наслушах на всякакви "номера от селски седенки"....
Почти всички собственици на вестници решиха:"Няма да плащаме авторски права-хонорар за публикувани снимки на щатните ни фотографи". Та преди като плащаха...в един елитен спортен вестник ни плащаха за публикувана снимка във вестника 40 и 60 стотинки за челна снимка на първа страница. Щатните фотографи масова ги съкращават една или две години преди пенсиониране, за да не им платят 6-те заплати преди пенсия
Много фотографи работят със собствена техника, за което не им се плаща
Имам чувството, че всички работодатели в нашия бранш се изживяват като велики "чорбаджии, благодетели". До сега, за тези 25 години единственият "голям човек" , уважаващ фотографите и техния труд беше
Владимир Грашнов, собственик на МТЕЛ, Левски и в."Стандарт", Бог да го прости.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: camelasign   
Дата:   24-02-16 17:26

Доньо Донев беше много коректен също...и понеже така и така стана дума от Рафи, никой да не ходи да работи във Fuji a.k.a. boss trade a.k.a е те тук http://www.fuji.bg/stores.html
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-16 17:29

Добре бе Нончо, ти би ли се хванал да работиш за без пари? Би ли дал всичката си енергия, познания и опит за хора готови да печелят добре на твой гръб? Дори да беше начинаещ фотограф със стремежи за развитие не би ли предпочел работа, която издържа семейството ти пред такава, която ще ти помага да усъвършенстваш уменията си и развиваш хобито си? Не говоря за случая, ако си тийнейджър или студент лежейки на гърба на родители... Какво ги жалите работодателите, те няма да са такива, ако сметките им не излизаха накрая и не бяха на голяма печалба именно заради хора готови да им работят за без пари. Те мислят ли за теб как ще си платиш наема, тока, парното, ще купиш памперси, хранаи всичко необходимо за съществуването и нормалния ти живот и комфорт? Не знаех, че сумата не е точна и за това си позволих да я цитирам, но ако беше посочена поне ще предизвика интереса на желаещите поне да опитат. На едни не им стигат парите за яхта, на други за хляб! Не мисля, че щеше да има такава реакция, ако човека беше споменал просто сумата. В крайна сметка изискванията не са големи, което ме навежда на мисълта, че сумата няма да е много различна от примерната, но поне нямаше да има излишни спекулации относно нея и самия работодател, който всъщност може да е много точен и земен човек. Робското мислене не е обобщение, то е заложено в живота и развитието ни, накои са се е отърсили от него и са станали работодатели, други работят за такъв, но го осъзнават, то е навсякъде и не касае само отношенията работодател-служител, а и държава-институции-граждани... но е факт инпревъзмогването му е похвално, но не и отричането му. За пръв път се замислям, съчуваствам и разбирам колегите, които сеноплакват от нелоялна конкуренция при сватбената, събитийната, репортажната и др. фотографии, където всеки с апарат се хванал да снима за пари, но без значение от крайния резултат, най-вече подбиват цените, авторитета, опита и най-вече труда на добрия фотограф. Офф...отидох в друга посока и не ми се коментира, но стана ясно (мисля) какво искам да кажа. Това, което искам да втълпя на по-младите е да си ценят труда и съответно да изискват за него адекватно заплащане. За едни може да е такова и 500лв, за едни 1500.. Всеки сам си решава, колко пари струва!!!
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: realnoncho   
Дата:   24-02-16 17:58

Ми освен да седна да рева, че финансовите отчети на компанията за която работя показват милиони печалба за изминалата година и да почна да им правя сметка като по-нагоре в темата? Твърде много обобщения и общи приказки от които тази тема нямаше нужда...

За някой това може да е добра възможност за моментното състояние, труд и възможности. Ако този някой не сме аз и ти няма драма. Аз не се притеснявам да се договоря с работодателя си. Ако някой се притеснява от това ще подмине обявата. Пак няма драма.

Скачането срещу всяка обява за работа във форума не помагат на никого.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-02-16 18:12

В самото заглавие израза "начинаещи фотографи" е разковничето.
Това се потвърждава и от последващото възрастово дефиниране - от 19 до 27 години.
Обявата да се разбира така - Не че търсат начинаещи, нито фотографи. Това означава просто - търсят млади хора без претенции, защото заплашането, което са предвидили е минимално и само хора без претенции биха се съгласили.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-16 18:14

Съгласен! За това не съм правил сметки за печалбата на коя да е компания, както и никоя такава не прави сметки на моите разходи. За пръв път пиша в обява за работа и не съм казал нищо лошо срещу конкрето този работодател. И не скачам срещу обявата му, а в случая толерирам даване на по-подробна информация, в това число и публикуването на конкретната сума, за която егати драмата стана вЕрно. Аз спирам да пиша в темата, човека да синпрецени дали да я публикува. Успех на кандидатите!
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: darkonebg   
Дата:   24-02-16 20:46

Всъщност, аз пък му звъннах на човека оказа се, че не е лошо предложението. Парите според думите му са 1000 + (ако има много работа стигат до 2 хиляди). Имат Никон-ски системи, обектите в София са 3 (работиш в 1 от тях) и работното време е от 17:30-20ч през седмицата и 10-20ч събота и неделя. Работи се по двама души в екип. (единия принтира, другия снима)
Реално ти дават % от целия оборот мисля, че трябва да е обвързано и с това колко хора са купили снимки.
Това което ми направи лошо впечатление - работи се всеки ден (реално без почивен ден), но на 4ч трудов договор и май са сложни нещата, ако човек реши да си вземе примерно почивна седмица (за море и т.н.)
Като цяло това е.
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-16 22:24

Еми ето, че можело. Така поднесена информацията е много по-лесно смилаема ;) и дава по-реална представа за нещата. Предложението не е лошо, всеки който намира себе си като среда и има желание може да опита! Още веднъж успех на всички! [thankyou]
 Re: Работа в София за начинаещи фотографи
Автор: ilcoin   
Дата:   24-02-16 22:51

Много искам да знам колко от писачите тука имате някакъв реален бизнес опит? Като работодатели имам предвид. Понеже те парите не стигат никога - на един за хляб, на друг за самолет. Такива ги разправяше моята баба и все се убеждавам колко е била права жената ...
 

 Авторът е затворил собствената си тема.