Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 17:05

..опита да събуди всички нас. Определено даде промяна на Варна.

Отново и отново


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: mmjm   
Дата:   20-02-16 17:19

Какво се промени през изминалите три години?

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 17:22

Лицето на града определено. Ако не го виждаш си силно политизиран и увреден. Има много да се работи, но града отново се развива.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-02-16 17:29

Шербо, същите хора управляват Варна. Кметът е един нескопосан, мек и тъп параван.Та бардакът си е същият, както и курвите вътре.
Комбинация от тимаджии и дърти ченгета от ДС.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: Shael   
Дата:   20-02-16 17:29

Пламен Горанов. Преброяване на лешоядите


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 17:39

Кметът, политиката...Огледайте се. Преди карахме по кратери, по табелата беше стреляно, подритвахме теракот на мегдана, морската беше порутена. Сега всичко това е със сменена фасада. Всички булеварди са перфектни, тротоарите и пешеходната част в централната част също. Представителните, туристически части са нови. Има цветя, имаме достъп да ловим риба на пристанището. След близо 3 години кметската заповед за забрана на автомобили в приморския парк е потвърдена на последна истанция. Града се развива!

Корупция има навсякъде по света. Тук има повече, но това не променя написаното по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-02-16 17:48

Той и бач Кико имаше първи силен мандат, ама после.. :)
Знам за дивотиите, които се случват в общината и за начина, по който са сключени всички ОП по тия европроекти за градски транспорт и достъпна среда. И изпълнението няма нищо общо с проектите, които са одобрени. Сега тъпунгерите в общината се чудят,какви законови доводи да изсмучат, за да оправдаят едноличното спиране от страна на Батю,на законно спечелилите по ЗОП поръчки от тимаджийски и пеевски фирми. Които сега най-вероятно ще осъдят общината.Въобще тотална идиотщина. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: georgebg   
Дата:   20-02-16 17:52

това не е заслуга на кмета, а за да паднете всички в паяжината около него се наляха много пари за това ... и кво - продадохте се за шепа асфалт положени на 5 улици.

Навсякъде където се налеят такива милиони, и то кацнали отвън, може да се случи такава промяна, въпроса е че така се изядоха пари за други градове , за идеята защо се леят тук май споменах...

Голямо е неравновесието - лъскави и скъпи автомобили, сгради, офиси, явно има богати хора и бизнес, но пари в общината няма - или не се плащат данъци, или потъват ..

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 17:55

Тези твърдения изобщо не ме интересуват. Има си институции да ги следят. Всеки ден съм в централната част и гледам как града се облагородява, отново има облик на туристически град. Ако затворят Алея първа за автомобили ще накарат всички мазни дебелогъзи варненци да се раздвижат преди да ядат скара и слушат ориенталски ритми с 1 идея по-добра гледка /няма да гледат паркираните на 2-3 реда коли/.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: тьма   
Дата:   20-02-16 17:58

Темата е за Пламен - един от малкото смели българи, останали в тази държава.

Почивай в мир, pacolon


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-02-16 18:03

Нищо смело няма, да си драснеш клечката, извинявам се, че го казвам.И тогава го казах.Жалко за момчето!

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: Vanquished   
Дата:   20-02-16 18:37

Варна се развивала...виц на деня. Най-западащият български град. sherbit, разходи се във Възраждане или Владиславово и ще видиш едно развитие. А окаяното състояние на крайморската алея изобщо да не я споменавам.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 18:58

Vanquished никой не е казал, че всичко е по мед и масло. Има промяна към по-добро. Всекидневно ползвам велоалеите, а хората мрънкащи в нета колко са гадни ходят по-тях и се сърдят на средния ми пръст.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-02-16 19:03

...за да си драснеш клечката , трябва мноооого смелост (по моите критерии)...
...друг е въпросът , че в тоя случай май било инцидент...нещастна случайност...
...обаче , това , че сам беше тръгнал да буди цял град , поне не можете ли да му признаете!?...

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 19:07

Робски души не се будят. Ботев го е разбрал от първо лице, Раковски щял да тръгне с 1000 души по билото...Народе???

Града се променя за добро!

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: Vanquished   
Дата:   20-02-16 19:13

Променя се толкова, колкото използваш пълен член, където трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 19:14

коеето те прави по-убедителен в доводите?

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: mmjm   
Дата:   20-02-16 19:18

Не знам кой се е събудил и кой не, но теб определено са хванали и приспали в матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: Twingo   
Дата:   20-02-16 19:22

fast_eyebrow [smilie24]

Нищо смело няма в това да се самоубиеш. Смело е да издържиш на предизвикателствата на живота и да продължиш напред :)



Публикацията е редактирана (20-02-16 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 19:44

Държавата ще стане една идея по-добре като спрат да дават висше образование на музиканти, спортисти и художници.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fotograf123   
Дата:   20-02-16 20:01

Мога ли да знам защо според теб приятелю е по добре с какво ще се промени картинката ...


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: colorphoto   
Дата:   20-02-16 20:08

Бързовежди;Twingo: Не е бил малодушен Пламен и не се е самоубил фактически!

Не е планирал да се самоубива,искал е да събуди заспалите и да въздейства на самозабравилите се властници.

Тъпия милиционер е реагирал нервно и агресивно,без мисъл да запази човека по милиционерски в критичния момент,когато нервите са били изопнати и за това лумва огъня.



Публикацията е редактирана (20-02-16 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 20:13

По-нагоре съм написал какво се е променило. И да живея на центъра не се качвам нагоре по-баира, но не твърдя че в кварталите има промяна. За промяна около домовете на хората ще трябват години, мандати на този и следващия кмет, районните кметове и всички нас естествено.



Публикацията е редактирана (20-02-16 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: bairi100   
Дата:   20-02-16 20:36

https://photo-forum.net//i/1237524 Това съм 3 часа след като слизах от вр.Голям кадемлия по абсурден за без въже терен,да му спасявам гз,с 2 тогава невръстни деца в мислите си,понеже Пацолонката не си позволяваше да дава назад[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: georgebg   
Дата:   20-02-16 20:42

sherbit написа:

> Vanquished никой не е казал, че всичко е
> по мед и масло. Има промяна към
> по-добро. Всекидневно ползвам
> велоалеите, а хората мрънкащи в
> нета колко са гадни ходят по-тях и
> се сърдят на средния ми пръст.

"велоалеите" са най-смешното (ако не беше тъжно) нещо, което съм виждал през живота си, на места са около 30-40 см широки, абсолютна еманация на човешката простотия ! Хайде, колега оснимай ги, после отиди към Бургас и там поснимай, ама цветно !, че да видиш и не само разликите в размера ...



Публикацията е редактирана (20-02-16 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 20:49

Ми ползвам ги еженевно. Пречат ми селяндурите по тях, които най-вероятно ги плюят в нета, че не били във въздуха като в Япония или над водата като някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 21:08

http://prikachi.com/images/696/8646696t.png


Бул. Сливница, между ул. Отец Паисий и Техникумите .....бутай блокове и разширявай.



Публикацията е редактирана (20-02-16 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: asahi   
Дата:   20-02-16 21:36

Шербита вижда хубавото, други виждат лошото. Кой е по-щастлив?

Жалко за Пацо. Не беше това начина.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: georgioiv   
Дата:   20-02-16 21:58

Градът е абсолютно преобразен за последните две години, който иска да си мрънка. Без пари - толкова. 30 години батак, в момента нови улици, нови автобуси, нов център, свободни места в детските градини. Градът не е бил толкова хубав поне от 20 години. Лятото ще е още по атрактивен. Няма работа, няма инвестиции, хората бягат - това е проблема, но той не е варненски.
Жалко за Пламен, но умря като свободен човек, без да мрънка !

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-02-16 22:32

Няма такова нещо като мрънкане.Аз изисквам и като човек, който плаща маса такси и данъци (всичките до стотинка, като последния балък) не съм доволен от нещата, които се правят в града. Асфалтирали три улици и два фонтана е ала-бала. По същия начин и Марешки ви лови с евтина нафта и съм сигурен, че утре ще го изберат за президент. Въобще, крайно време е варненци да се освободят от еснафлъка си и да станат по-критични. Оня ден бакшишите биха свой конкурент, щото свалил цените. Затова юбер ще има в София и в Пловдив, а във Варна ще си се возим на вмирисани и скъпи копърки.И това е само пример.Няма да ви кажа, какви планове има за застрояване на Морската и на Чайка, ще ни дойде като гръм от ясно небе! :)
Адаш, иначе утре ако ме тресне инфаркт, пак ще умра като свободен човек. [smile]



Публикацията е редактирана (20-02-16 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-02-16 22:37

Автор: fast_eyebrow
Дата: 20-02-16 22:32

.....Няма да ви кажа, какви планове има за застрояване на Морската и на Чайка, ще ни дойде като гръм от ясно небе! :)


fast_eyebrow...това не ли въпрос на собственнот , бе !?...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fotograf123   
Дата:   20-02-16 22:45

Помня последното си служебно пътуване до Варна и Златни основно с връщащи тоалетни по централния плаж хотели с тонове хлебарки лоша инфраструктура лошо обслужване спасява само красивото море рано сутрин за малко ... Жалко за Пламен той жадуваше промяна и струва ми се би послужил за катализатор в една компактна маса от мислещи хора но изглежда е напразно @


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: georgioiv   
Дата:   20-02-16 22:45

Ти не си доволен, аз съм доволен :)

Градът е брутално по-добре от преди 3 години, на черното бяло е трудно да се каже.
Хич не са три улици, а почти всички главни и доста от второстепенните. Около морска гара облика на града е друг.
За новите автобуси и тролеи нищо не каза.
За новата система за билетчета която се въвежда.
Ти си бъди колкото искаш критичен, но по волята на общината или въпреки нея -градът се развива. И недей го сравнява с ЕлЕй, защото тук такива пари никога няма да има. Ако видиш улиците и обществения транспорт в Одеса, ще кажеш че тука сме в космоса в това отношение...

Утре адаш, ако те тресне инфаркт ще умреш като един от многото тихо привели главици човечета, които си седим на топло при жените и си кютаме...

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 22:49

Всички булеварди с ВиК-то отдолу всъщност.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-02-16 23:03

Ми то шефът на ВиК-то командва града, бе Шербо. [smile]

Адаш, това което зависи от мен и моите умения, възможности, професия гледам да го правя, така, че и другите да са добре, да съм полезен на обществото, в което живея, но не живея с мисълта, че тихо съм привел главица. Какво се очаква да направя, да бия общинари, да убивам депутати, да се паля? Ако е това-за мен не е сериозно.Аз обичам да съм прагматичен човек с ефективни действия, ценящ човешкия живот.
По-скоро си мисля, че ако някой се е самоубил, значи той не е живял свободно и е бил слаб човек.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: mmjm   
Дата:   20-02-16 23:03

http://www.dnevnik.bg/analizi/2016/02/20/2708573_guzno_ili_zashto_izchezvat_znacite_na_gneva_ni/



Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   20-02-16 23:52

Грамадата е прибрана.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: Binjo_o   
Дата:   21-02-16 09:16

Автор: asahi
Дата: 20-02-16 21:36

Шербита вижда хубавото, други виждат лошото. Кой е по-щастлив?

Жалко за Пацо. Не беше това начина.
-----------

точно така. начина е да седиш пред монитора и да пишеш в интернет, колко си онеправдан и неразчетен. току виж след 500години някой те разбрал [smilie3]

как пък не се стихме по рано, този човечец за едни табели си отиде курбан, за асфалтиране на няколко дупки! за няколко тротоара.
даже се чудя, как нямаше за толкова години някой умник да каже на Левски - абе айол, не е това начина. сядай и пиши проза и стихове в кръчмата. еуропа секи момент ще ни пусне еврофондове за освобождение и безплатна ракия. баси и племето противно...



Публикацията е редактирана (21-02-16 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: bairi100   
Дата:   21-02-16 09:23

https://photo-forum.net//i/1706759 Пламен

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: bairi100   
Дата:   21-02-16 09:25

https://photo-forum.net/i/1706760 Въпрос на чест!

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 09:50

Казват че обществото в Румъния се е променило след подобен акт.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: hrup   
Дата:   21-02-16 09:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 09:59

Света се променя от идеалисти. Преди е имало много идеалисти готови за саможертва, крайности, дори зверства заради идеи - националните герои на освобождението, ВМРО, БКП...Швейцарските учители са умирали за нашата кауза. След 35 години соц и 26 години "демокрация" такива хора са ни смешни, неразбрани...Пробивните хора са предимно нагаждачи и актьори. Ибрикачийството е национален спорт.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-02-16 12:32

Ето как стоят нещата- има доста лабилни хора, някои от тях, направо са си с някакви заболявания, за които никой не знае-депресии, биполярни разстройства, шизоидни състояния, въобще някакви психически разстройства. Такива хора сред нас са много, познаваме ги, а дори и не подозираме за състоянието им.Често и те не знаят, че имат някакъв проблем. Сигурен съм, че такива дори и в момента четат тази тема (дори аз самият може да съм такъв, знае ли се?) и идват едни хора, и започват с хъс да обясняват, как всеки който не живее с мисълта, аха всеки момент да си драсне клечката е страхливец и еснаф. Колко, мислите, му трябва на един такъв човек, който ви чете псевдо моралните клишета в момента, утре да се палне, само защото кметът нещо не го е накефил или гаджето го е зарязало.Такива объркани (болни) хора лесно вземат подобно решение след някакъв битов или социален проблем, който няма нищо общо с някаква политика или кауза. И има подобен случай с едно момиче, съфорумка. Момичето не беше добре, запали се пред президентсвото, и това, че го направи има много общо със случая на Пламен, който широко се дискутираше в отделилата се оттук фотозона. Понеже знам за дискусията, и същите глупости вървяха и там-колко геройски бил постъпил Пламен.Тези, които не се съгласихме с тая мисъл, само дето не бяхме низвергнати. :) И тогава има казах, спрете да пишете подобни глупости, има хора,които не са наред,четат ви, вярват ви, искат да ви се докажат, ще ви разберат погрешно.Лидия широко участваше в тези дискусии. И известно време след това се запали пред президентството. Не беше тайна, че тя имаше психически проблем.
Ако ти приемаш едно подобно самоубийство за акт на смелост или героизъм, то тогава трябва да приемеш и джихадистите, които се самовзривяват, със същия патос и да ги героизираш изхождайки от същите си морални виждания, защото те също го правят за някаква кауза и вярват, че умират като герои.Не го ли направиш, значи си висш и завършен лицемер.
Ако това ме прави еснаф-ок, еснаф съм. [smilie3]


Самоубийство бих приел единствено под форма на евтаназия, която ще облекчи мъките.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-02-16 12:39

Между другото, ден след като това момче се подпали, отидох да се видя с колеги във ВМБ, където той лежа. По друг повод се срещах с тях, но ги разпитах за момчето, попитах, имат ли нужда от нещо, разбира се, никакъв шанс за състоянието и всякаква помощ е безсмислена в случая. Но според тях това беше инцидент, те мисляха, че той не е искал наистина да се пали,ча самомда привлече внимание,чно изглежда нещо се е объркало-бензин и кибрит на едно място...

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: mmjm   
Дата:   21-02-16 13:00

fast_eyebrow, [smilie24]
bairi100, [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: Vanquished   
Дата:   21-02-16 14:25

А варненските келеши научиха ли се да спират на пешеходни пътеки? Замазаха ви очите с един шарен фонтан идве плочки...Колко пъти сменяха настилката по този център последните 10 години? Ако се задържат новите плочки повече от две години ще го смятам за напредък. На мен лично ми е болно всяко лято да гледам, как родният ми град потъва все повече (да, наблюденията ми са от лято на лято). Това лято пак ще видя, как е, пък ако сте прави...а дано.
Малко off, sherbit,надявам се така, както размахваш пръст на вървящите по велоалеите, така и да слизаш от колелото и да го буташ на пешеходни пътеки, че ми е писнало от прехвърчащи колоездачи по пешеходните пътеки, че и гледащи с недоумение, когато им бипна от колата.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: geokar   
Дата:   21-02-16 17:38

И "Ботев е идиот", нали? От гледна точка на съвременния морал си е така. Но ако ги нямаше такива "идиоти" като него, сега жените ни щяха да носят фереджета. (И не ме обвинявайте, че сравнявам неправомерно. Саможертвата има само едно измерение.)



Публикацията е редактирана (21-02-16 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: hrup   
Дата:   21-02-16 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 18:02

Vanquished, когато на сфетофара има зелено колелце съм склонен да поспоря. Това е вакуум в закона.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-02-16 18:03

Различни времена-различни герои.Но и без да са били лирически героини, така или иначе жените ни не са носили фереджета и предходните 460 год. Пък и Ботев не е класически самоубиец.

Както и да е, има рушвет, вместо договор по развитието на Варна. И напълно повтаря политиката на национално ниво, на самото правителство, предполагам, че няма и как другояче. Сега, ако някой няма акъл в главата си да разбере, какво съм казал, може и по-подробно да го напиша после, че сега си отворих една Корона и ме мързи да пиша дълги неща. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 18:40

Елвис може да е жив, да реди четворка с Фреди, Кърт и Морисън на някой остров. Като се замисля ония самолети оставят следи ... кълцам салатата.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: mmjm   
Дата:   21-02-16 19:21

Последната тема на Пламен, една от най-интересните във форума. „Моят принос към форумната статистика“


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: Vanquished   
Дата:   21-02-16 20:07

sherbit, когато минаваш с колело през пешеходна пътека е същото като да минеш с мотор или с кола. Колоездачът не е пешеходец, а е участник в движението. Не е вакуум в закона, а е вакуум във възпитанието, така че можеш да си спестиш пръстите на пешеходците ходещи по велоалеите ;)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 20:20

Ти буташ ли си колата като минаваш на светофар бе. Като има зелено колело на сфетофара за какво са го сложили според теб да харчат пари ли? Каква е разликата между зелено човече и зелено колело. Лев да дадат. На тая твоя логика никой няма да кара по велоалеите и да спира да бута през кръстовището да се качва ... и така през 200 метра. Все невъзпитани са колоездачите явно.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: тьма   
Дата:   21-02-16 20:24

Няма да чета цялата тема, защото всичко това сте го дъвкали, откакто Пламен си отиде - не по свое желание.

Варненци, по-добре да помислим какво ще направим, след като сложат тези прословути плочки пред общината и не оставят никакъв знак за смъртта на Пламен - имате ли предложения????


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: mmjm   
Дата:   21-02-16 20:51

По-горе съгражданите ти дадоха пример, ще се радвате на новите плочки, асфалт, велоалеи (в\у тротоарите, а не както е нормално на пътното платно) ще приветствате новите-стари управници и ще вдигате среден пръст на пешеходците, а дали това беше мечтата на Пламен... не знам, за съжаление не го познавах лично.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: тьма   
Дата:   21-02-16 20:52

Съгражданите е време да се събудят[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 21:36

"велоалеи (в\у тротоарите, а не както е нормално на пътното платно"

Съгласен съм... така би било редно, но законодателството казва:

"Велосипедните алеи на първостепенната улична мрежа се устройват между платното за движение и тротоарите..."

Т.е не е част от пътното платно. Има противоречащи текстове. Ще се променят след време.

За Варна идеята е да се даде предимство на автобусите и велосипедите, което няма да стане със спиране като пешеходци през кръстовищата.
Може идеята е да се дадат едни пари на някой Пътстрой.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: тьма   
Дата:   21-02-16 21:58

sherbit , да не си говорител на кмета, нали отвори тема за Пламен, а не за господина кмет[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-02-16 22:04

Айде, Шербо, ще те светна, нали си ми аверче. Проектът (одобрен) включваше обособени велоалеи, които да не са на тротоара, а между него и платното.Освен това трябваше да има скоростни линии на автобуси и тролейбуси, достъпност за инвалиди и детски колички това беше част от плана за интегриран градски транспорт и подобряване на градска среда. С евросредства. Точно преди изборите се юрнаха набързо да настелят с асфалт два булеварда, като единият го правят вече три пъти -Владислав. Парите заминаха, а резултатите са видни и нямат нищо общо с одобрения проект. Всичко се направи бързо и съответно половинчато като един предизборен ПР. Тогава дойде Дебелото Лиле и натисна общината, кметът беше виснал на косъм,чда не бъде кандидат на Герб и е..а майката на иначе хубавия проект.Заради изпълнението му доста експерти от общината напуснаха, защото ги натискаха да подписват глупости. И познайте кои фирми пак прилапаха парите. :)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: mmjm   
Дата:   21-02-16 22:11

https://www.youtube.com/watch?v=xhFqPIiihb0

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: imitev   
Дата:   21-02-16 22:19


Нали не смятате, че на някой от безочливите политици му дреме за нещо друго, освен за собствения му Джоб?!?

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 22:20

Чудя оня що се смята за културен и надува клаксона. Фаст алеите вършат работа, храта вървят на новото .... И с много финансиране не може да стане това написаното по-горе без разрушаване на сгради и обезщетяване на собственици. Момента е бил преди години.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-02-16 22:23

"За Варна идеята е да се даде предимство на автобусите и велосипедите, което няма да стане със спиране като пешеходци през кръстовищата. "

Забрави за тая работа, вече няма как да стане, както са го направили сега, така ще си остане. И когато ходя по тия тротоари, ми се налага понякога да стъпя на велоалеята, защото просто са направени некадърно, и ако някой велосипедист (въпреки, че и аз понякога съм такъв) ми покаже пръст, ще го сваля с шут в каската, ще му напъхам пръстчето между веригата и пиньона и бавно ще завъртя педалите един оборот. [smilie3]


Едит: Според проекта можеше да се направи както трябва, виждал съм го.



Публикацията е редактирана (21-02-16 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 22:27

Фаст не си много едър, но може да си жилав или да си тренирал бойни изкуства, знам ли. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 22:36

http://prikachi.com/images/696/8646696t.png


Копторчето е частен имот, има много такива по Сливница.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 22:46

http://prikachi.com/images/74/8649074y.png

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: georgebg   
Дата:   21-02-16 22:47

копторчето следва схемата: път,тротоар,копторче
схемата за която ти говори колегата, според проекта е : път, велоалея, тротоар... копторчето не се споменава, и тази схема защо е приложена в цяла Европа, а даже и в софия съм ги виждал към Надежда съ схемата : път, колчета (нали се досещате защо), велоалея, тротоар...
Няма смисъл да се коментира, всичко е направено да се приберат парите, половината знаем в коя касичка, а догодина може асфалта от тези алеи да е вече измит.. и никой няма да има никакви претенции естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 22:53

Реално погледнато преди нямаше нормално пешеходно пространство, сега е само велоалея на тия места. Може да има някой проектант магьосник да прекара от там 2 пътни ленти, най-тънкия автобус, вело и пешеходна алеи.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-02-16 23:01

"Фаст не си много едър, но може да си жилав или да си тренирал бойни изкуства, знам ли. "
Е не много, само 5 год. киокушин [smile]
Единственото нещо, което може да ме изкара извън спокойствието ми, което ти прекрасно познаваш, е някой да ми покаже пръстче. Може на майка да ме напсуват, да ме обиждат всякак-няма проблем, но пръстче, ПРЪСТЧЕ !!

http://i2.cdn.turner.com/money/dam/assets/150529155406-facebook-gif-7-custom-1.gif

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-02-16 23:04

Копторчета-мопторчета, то затова си има ПУП.То нищо, че нашия от ТИМ е правен. Тия проекти се правят по ПУП.Тия копторчета може и да са незаконни там, ние няма как да знаем.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 23:08

Варна има най-добрата Киокушин школа. Божилов и Костов бият сигур. Тия коптори, има и блокове неможеш да ги бутнеш и с чи енергия.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 23:17

Мога да видя в кадастъра утре на работа. Стана махленско много, ще ... и ще лягам :)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-02-16 23:20

Верно е, най-добрата е, въпреки, че професионалните каратистчета за мен са пълни гъзове, нищо, че повечето са ми аверчета.
Шербо, като се прави подобен проект, той се съобразява с ПУП-а, както си и беше оригиналният. Този, пак ти казвам, е съобръзен с предизборен ПР и няма почти нищо общо с оригиналдъто. Не мога да разбера, защо продължаваш да защитаваш дебелогъзия, мазен, наркоманизиран тимаджийски измекяр. И той и селският тарикат Бузев за чеп за кадус за кисело зеле не стават.
Кадус знаеш какво е, варненец си. [smile]



Публикацията е редактирана (21-02-16 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 23:25

Всъщност с ян енергия може да се бутнат сгради. Гледал съм филми с Дейвид Карадайн.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: Vanquished   
Дата:   21-02-16 23:31

Абе, шербéт, за пешеходни пътеки ти говоря, не за светофари. Ама си ми ясен вече, караш колелото и по тротоара и по пешеходните пътеки, и си варненец от центъра дето "Образцов дом" му е далеч. Радвай се на новите плочки и фонтана и си вярвай, че Варна се развива. Вземи да минеш през Бургас, ама не знам дали имаш наблюдение, какво беше и какво е сега, пък да разбереш, какво е развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 23:39

Бургаския кмет го избират 70 + процента. Това казва всичко. Често съм там, а преди 4 години нямаха кино в града и колеги от унито идваха да гледат тук вмола. Чети внимателно, не се заяждам. И за члена чети, може и да съм прав.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-16 23:54

Карам само на пътнито платно и по вело алеи. Карам извън града, днес ходих до Побити камъни. Не карам между пешеходци, въртя тротоарни бири в Морската пеш. Арно момче съм- отговорен, поздравява, дърпа столове и държи врати. Нямам Голф и не обичам да шофирам в града на втора около гимназиите. Ходя на къмпинг, ловя риба, играех баскет, запоявам жички.

Помогнах с анализа.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-02-16 00:26

Шербита верно е хараби, мога да потвърдя. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: Vanquished   
Дата:   22-02-16 01:27

Евалла!

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: тьма   
Дата:   22-02-16 07:22

sherbit , ужасен си, с тези идиотски коментари и дебати на двама-трима, опорочихте темата за Пламен, а уж я отвори за НЕГО, а не за КОЛЕЛОТО СИ.

егати, егоцентризма, да бяхте си писали на лични



[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: hrup   
Дата:   22-02-16 07:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-02-16 07:59

Твоето мнението ми е през..[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: hrup   
Дата:   22-02-16 08:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-02-16 09:17

Аа, не всичко ми е през там, само тъпи мнения на хора без интелектуален потенциал.

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: sherbit   
Дата:   22-02-16 09:52

Итрезнях, да затворя темата?

Отговори на това съобщение
 Re: На тази дата Пламен Горанов
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-02-16 10:00

Затваряй по-добре, че Постоянното присъствие налази![smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »