Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: axlastro   
Дата:   20-02-16 16:56

Аз с проявяване съм патил само за черно бяло и то от неизмиване добре. Това от трейман. Ако го правиш сам сигурно е кеф голям, мисля да опитам някой път.

Дали си струва - да струва си дори и само заради усещането. Дори и на лайка формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: jonkobg   
Дата:   20-02-16 17:00

Мишо, аз малко си усложних работата, защото снимам с тяло, което съм използвал само веднъж и то с филм с изтекла годност и няколко чисто нови за мене обектива. Ако бях взел старата Смена щях да съм много по-уверен :)
Преди 25-30 години чаках по двадесетина дни да ми изкопират снимките, но сега стана по-динамичен животът.
Иначе няма такова удоволствие като да усетиш леката съпротива на навитата лента докато превърташ следващият кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: MikeDimit   
Дата:   20-02-16 17:07

:-) Аз снимам само с изтекли 2004. Така се случи.Номера е да си избереш един тип филм. Ако имаш възможност от една партида 10-100 бр. Така елиминираш доста от променливите.Отделно след сканиране можеш да си поиграеш с лайтрум/фотощоп. Ако не харесаш стореното - техниката напредва, скоро ще сканираме с апарати 50 мега матрици :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: Murnau   
Дата:   20-02-16 17:25

ако снимаш на чб филм е добре да е затворен процес - сам всичко.
оттам нататък зависи какво правиш наистина.
Аз лично снимам дигитално за работа, другото 90 процента от случаите е на филм.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: martinrousev   
Дата:   20-02-16 18:09

Ако изкарваш пари с фотография - не
Ако снимаш туристически по стотици снимки на една екскурзия - не
Ако търсиш качеството и броиш пиксели - не
Ако тепърва инвестираш в система - не
Ако е за кеф - да

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: kalynsky   
Дата:   20-02-16 21:15

martinrousev...Не съм съгласен на 100% с написаното от теб, освен за кефа! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: kvakioh   
Дата:   20-02-16 21:26

Ако изкарваш пари от фотография- най-вероятно от лента си почнал, за екскурзии може и без никакъв апарат, за качество- на среден формат може да се докарат едни 20-30 Мпикс, дори повече от лентата, за система може да е евтино и забавно допълнение и най-вече за учене, за кефа вече беше казано почти всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: camelasign   
Дата:   20-02-16 22:01

супер си е снимането на филм, картинката е по-жива. но сега филмовите материали са по-скапани от преди

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-16 22:26

Филма- винаги, когато имам време и пари снимам на филм. Кефа си е кеф!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: dimidumi   
Дата:   21-02-16 01:39

Кеф голям си е да се снима на филм, дори да е 35мм лайка формат, разбира се 6х6 и 6х9 си е класика, а ако си затваряш сам процеса от снимането до до копирането на хартия, кефа цена няма , стига да имаш хеобходимите условия. Не става въпрос за пари тук, който е ентусиаст ще си направи и хубави албуми с избрани кадри. Комерсиално също може да се работи, познавам хора които биха платили за качествена снимка 20/30, дори 60/40 или по-голяма. Аз си снимам от време на време, пазя си три Минолти SR & AF (даже им закачам разни Sony & Zeiss обективи) и два Пентакса, един Никон и Канон, Зенит, Практика, една Агфа се моташе в избата [smile] , имах и един Старт 6х9, който продадох и вече съжалявам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: Фотогаф   
Дата:   21-02-16 05:44

Филма ли? Мммммммм блага работа. Незнаеш какво е фотографията докато не снимаш на филм. Поне за мене така се получи. Снимането на филм е съвсем друго занемание. Аз в началото си записвах номера на кадъра и при какви скорости и бленда са снимани. Филма има друго излъчване някаква топлина в кадъра на лентата. Споменават се формати и кои си струва и кои не. Всеки формат си струва като знаеш докъде му стигат възможностите. Филма те дисциплинира да видиш дадъра и да търсиш композиция неможеш да го затриеш като дигиталка-резила си остава там на лентата и винаги ще ти вади очите когато развиеш ролката и погледнеш. Цената няма да е обсъждам-кеф с пари не се купува. Проявяването на филма трябва ти сам да си го направиш. Нямаш на представа какъв кеф е когато изджуркаш първата си лента и там има някакво изображение неописуемо е. За филмите не се притесняваи че са изтекли снимаи смело-само има едно нещо като "правило" всеки 10 години изтекал срок на филма увеличаваш експозицията с 1 стоп 20 години 2 стопа 30 години 3. Има и друго удоволствие снимането на филм, да си земиш някоя камерка на 60-70 години и да поснимаш с нея. И ако сам си я почистиш и отремонтираш удоволствието е повече от секс. Последното ми филмово приключение да разкажа е приключвам.

Та купувам си аз 1 minolta autopak 800 а тя снима формат 126 филм (тава са пласмасови касетки не се произвеждат от доста време)имах празна касетка прочетох как се слага филм в нея и на тъмно отрязах парче филм (разбирасе с незнаино кога изтекал срок)kodak tri x pan залепих го на хартията която трябва да е там навих го и го сложих в касетката и всичко това на тъмно. Слагам касетката в камерата 12 снимки и това е. Излизам да снимам и съм като чичо "Скрюдж" не натискам докато не съм огледал всичко във визьора па кое па как дали така дали онака и чак тогава натискам. Връщам се и пак на тъмно джуркам и има снимки е да зърнести са ама имат чар добре са представих като се има предвид какъв е филма и каква е камерата.

Ако искаш да имаш малко кеф лично за тебе снимаш на черно бял филм този филм прощава доста грешки-но не грубите.



Публикацията е редактирана (21-02-16 05:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: Фотогаф   
Дата:   21-02-16 06:02

А забравих за кадрите да питам. 36 кадъра вие свадби ли снимате кръщенки ли, аз 36 кадъра немога да изпуцам цяла година бре. 24 кадъра си е добре и защо няма 12 кадъра. Е има ама рятко се срещат. Наи добре е да си купиш 1 ролка и да си навиваш-кеф ти 12 кеф ти 36 ама 36 си е направо сватбарско снимане.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: victory13   
Дата:   21-02-16 07:09

Уеко са просълзих [smilie18]

Ще приема че не може да си наложите да не гледате задния екран, или, не знаете от къде се изключва, или, не можете да му лепнете черно тиксо...

Това, дето на лента се мислело, пък на матрица не, даже не е за коментиране... Някой хора постигат невъзможни мисловни висоти... изключват мисленето в своята съзнателна дейност [smilie18]

Та за филма, или добро, или нищо... от мен, добър беше [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-02-16 09:08

Накратко - окончателно приключих с филма някъде през деветдесетте години на миналия век. Лека му пръст.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: illuminations   
Дата:   21-02-16 09:40




едно много интересно (поне за мен) сравнение на филм и дигитал в кино индустрията, която въпреки силно закостенялата си структура почва (започна) да приема заснемането на дигитален формат.

филма е малко "стар" вече, като се има предвид светкавичното развитие на технологиите, но поне за мен си заслужаваше гледането:

Side by Side (2012 Documentary)
https://www.youtube.com/watch?v=2xX4kfg5zm8

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: Nenov   
Дата:   21-02-16 11:06

Филм и ръчно копиране, ако ще правиш арт фотография за колекционери на "handmade фотография" от цял свят. Дигитално за всичко останало. Иначе за кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: philip   
Дата:   21-02-16 11:45

Няма по-голям кеф от това да гледаш плавното проявяване на изображението в/у хартията във ваната и после да се чудиш кога точно да го цопнеш във фиксажа...
За последно съм го правил ~ 1983.


Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: zlatko_zlatev   
Дата:   21-02-16 14:43

Не погребаха ли и винила преди много години?

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: Фотогаф   
Дата:   21-02-16 14:45

Кефа,кефа за това става дума. Всеки изказва лично мнение. Един брои пиксели друг кадри. Кои гледа екрана кои не и щрака пак същото по няколко пъти. Филма все още е тука и след 100 години.
Четах някаква статистика че само 1 дигитален кадър от 100 000 стига до хартия, и че след 10 години дигиталните кадри които са снимани днес няма да ги има-ще бъдат загубени по ред причини. Това е което прочетох. Неискам да спора с никого. Ако това ще накара някого да снима на филм добре негово е желанието.

Човека попита струва ли си? И се изказаха лични мнения тои да си прецени.

Едни са погребали филма в зората дигиталната камера, други сега се връщат към него да изпитат част от това удоволствие и мъка съответно.

Всеки разбира различно понятието кеф за някои може да граничи с фотогравски мазохизъм.

Пак 1 историка. Купих си камерка ама тя снима АПС формат. Изщраках 1 ролка и няма кои да е прояви, отдавна времето е минало за проявяване на това недоносче. Наложи се сам да си модифицирам спирала и да си проявя вилмчето. За мене това си беше кеф.

Друг ще каже толкоз път за един път никои път.

Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: MikeDimit   
Дата:   21-02-16 14:59

Фотограф

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: zlatko_zlatev   
Дата:   21-02-16 15:26

Айфон 6 не снима ли с по-голяма резолюция от филма?
Що се мъчите с тея апарати.
Готова снимка и бам на облака.
Ни фиксаж ни диск ти трябват.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: dimidumi   
Дата:   21-02-16 17:14

zlatko_zlatev написа:

> Не погребаха ли и винила преди
> много години?
...и винила го погребваха преди години, ама който е слушал качествени макси сингли възпроизведени на Техникс 1210 МК2 и др. подобни, да не изброявам [smile] и качествени дози Стантон, Конкорд, Шур, и др. световно признати производители и разбира се най-висок клас аудио система в подходящи условия, никога не забравя този звук, тембър и удоволствието, което носи това преживяване...[beer] ...на Розе Сира и Каберне Совиньон 2012 съм с пражка шунка и камамбер [smile] ,няма подходяща иконка [smilie5] ...та така и с фотографията на филм, кефа цена няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: batsali   
Дата:   21-02-16 17:17

Що се мъчите с тия снимки? Хората вече снимат видео. >25 кадъра в секунда, има даже и звук.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-02-16 17:23

Фотогаф, не знам за каква APS-C камерка става дума, но в къщи все още се търкаля едно фотоапаратче АХАТ,което е точно APS-C - при него един нормален "фулфрейм" кадър е разделен на два вертикални кадъра върху нормален 35 мм филм и на филма се събират поне 72 кадъра. Проявяването на такъв филм става в обикновена доза. Само при копирането трябва да се сложи допълнителна рамка във фотоувеличителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- струва ли си днес
Автор: graveheart   
Дата:   21-02-16 17:27

Въпреки, че има електрически китари с милиони ефекти, акустичните все още се ползват. Макар, че имат различия и двата вида могат да правят МУЗИКА. [cool] Не мисля, че двата вида фотография трябва да се съревновават, а да се допълват. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »