Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Външен качествен монитор
Автор: iavorianev   
Дата:   24-02-16 12:07

Автор: Павел_Василев
Предполагам че говориш при 100 процента подсветка

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: iliyanb   
Дата:   24-02-16 12:09

Е оставаше да е студен[smilie18] Ама фабрично много да грее[smilie18] Телевизорите греят значително повече. Не усещам дискомфорт от топлина при работа от 1 метър[smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: alext   
Дата:   24-02-16 12:10

През зимата няма нужда да се притеснявате от високата консумация на HP LP2475w, тъй като разсейваната топлина ще подпомага отоплението на жилището. През лятото обаче работата пред този доста греещ монитор е проблемна, ако нямате климатик или добра вентилация.
това от rmania
може би разположението играе роля..

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   24-02-16 12:22

Автор: iavorianev
Дата: 24-02-16 12:07

Предполагам че говориш при 100 процента подсветка

---------------------------------------------------------------------------

Нагласил съм го на 90% яркост и 50% контраст





---------------------------------------------------------------------------



Автор: alext
Дата: 24-02-16 12:10

През зимата няма нужда да се притеснявате от високата консумация на HP LP2475w, тъй като разсейваната топлина ще подпомага отоплението на жилището. През лятото обаче работата пред този доста греещ монитор е проблемна, ако нямате климатик или добра вентилация.
това от rmania
може би разположението играе роля..


---------------------------------------------------------------------------


Монитора е на голяма холна маса и изцяло открита част, явно не е достатъчно и затова обмислям идея за вентилатори?



Публикацията е редактирана (24-02-16 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: boni   
Дата:   24-02-16 12:54

Защо на 90? При приглушена светлина тоя монитор си е съвсем ОК и на 35-40 , работил съм на такъв на около 40, въобще не грееше

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: radi_nrj   
Дата:   24-02-16 13:34

Честито за монитора, според мен е правилен избор за тия пари.
Само малко уточнение, 6460b няма HDMI, но има Display Port, даже с докинг станция можеш да изкараш 2 броя Display Port. През Display Port излиза и звук, с преходник DP към HDMI излиза и звук на телевизора.

Няма проблем картата с 1900*1200. Аз в момента съм закачил 2 броя Z24i на такъв лаптоп [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: lamerko   
Дата:   24-02-16 13:52

При мен е на 65 яркостта. Вече 90 ми идва твърде много - направо вади очи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: lord_kik   
Дата:   24-02-16 15:03

Dell up2616d това е монитора,но същи зависи и колко парички ти се дават.Дел цена качество си заслужава. Аз ползвам Нек също много добро, но там цената скача, освен ако не е втора употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: iliyanb   
Дата:   24-02-16 15:04

работя на калибрирания монитор при еднакви светлинни условия в помещението. Яркостта е закована на 40%. Това от мен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: lamerko   
Дата:   24-02-16 15:23

Между другото - дайте идея за софтуер за калибриране, съвместим с Spyder5. Моята версия е базовата (Express) и твърде много настройки са заковани в софтуера - дори не може да се използва пълноценно хардуера.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   24-02-16 16:35

Намалих яркостта от 90% на 30% и забелязах че вече не грее толкова, остава вероятно проблема който заради намалената яркост, ще има повече ШИМ, ако не ме заболят очите при 2-3 часа работа, ще е ОК...



Публикацията е редактирана (24-02-16 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: imitev   
Дата:   24-02-16 18:06


Е как може да променяш яркостта на уж калибрирания от приятеля монитор ?!?

А за града питах за да се знае, не защото си предлагам услугите.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   24-02-16 18:12

Монитора стои на голяма холна маса и стои в най-лявата си част, където има прозорец и е на половин метър от прозореца, когато го калибрирахме печеше слънце, ще го викна пак да го калибрираме но вечер и на осветлението от полюлея, явно се влияе калибрацията и спрямо осветлението около монитора...

п.с. Има калибратори които се слагат и да действат постоянно спрямо околната светлина, но такова нещо ще ми е скъпо като екстра...



Публикацията е редактирана (24-02-16 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: imitev   
Дата:   24-02-16 19:57

Не се занимавай с калибрация, ако не можеш да поддържаш щогоде постоянни параметри на осветеността.

Няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: colorphoto   
Дата:   25-02-16 05:00

Винаги трябва да се има предвид околната осветеност,която в домашни условия е много различна на дневна светлина и нощем.

Някои хора ползват приглушено осветление в домовете си,а други по-ярко осветление,аз например мразя да ми е тъмно и като сложа по-мощни осветителни тела се налага да пренастроя и монитора.

Цветната температура на осветителните тела също е от значение.

През преходните периоди от денонощието у дома има смесено осветление между идващата от прозорците светлина и тази в стаята.

Та идеална калибрация в домашни условия няма,винаги трябва първо да мине време,да свикнеш с новия монитор и мястото,където е поставен и после да правиш калибрация,имайки предвид горните условности.

Ако си бил на 90% яркост и си го намалил на 30%,то разликата е съществена,а кой какво ти е писал че му настройката е в неговия дом,не може да е меродавно за у вас.

30% яркост не съм имал монитор,или ТВ на който да е достатъчна.



Публикацията е редактирана (25-02-16 05:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   25-02-16 09:23

Засега при 30% яркост, ми е напълно достатъчно вечер на лампа и при мрачно време, а през деня когато няма пряко слънце, на 45% и при пряка слънчева светлина на 60%, играчка ще си с бутона за яркост но няма пълно щастие, освен ако не закупя активен калибратор на сносна цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: compur   
Дата:   25-02-16 09:26

промяната на яркоста на монитора няма да доведе до "нищо добро". остави я на едни проценти, които са ти нормални за работа през деня, И НЕ Я ПИПАЙ ПОВЕЧЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   25-02-16 10:15

Ще реша по-генерално нещата, ще направя разместване на мебелите така, че монитора да не е до прозорец и да се влияе от това, дали има слънце и т.н., по този начин ще оставя яркостта на една позиция и това ще е, благодаря Ви колеги за съветите. [shtrak]

Поздрави на всички Ви! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: illuminations   
Дата:   25-02-16 11:34


моята бричка, може да е старичък, но върши добра работа:
https://www.asus.com/Monitors/PA246Q/


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-02-16 12:05

Защо ли никой не уточни досега, че яркостта се задава в процеса на калибриране на монитора. Естествено в зависимост от околната осветеност. Обикновено софтуерът, с който се калибрира, в началния етап на калибрирането дава тестова таблица - черно-бяла - с много оттенъци на сивото, и като се зададе първоначално контраст 100 процента, чрез регулиране на контраста и яркостта визуално се търси такава настройка, при която ясно да са различими и да са разграничени едно от друго всички полета на тестовата таблица - от най-тъмно до най-светло. И след това вече продължават следващите етапи на калибрирането, докато накрая се създава профил на монитора.
А по темата - отдавна ползвам въпросния монитор НР 2475, който е на 15000 и нещо часа пробег. Редовно го калибрирам. Ползвам го предимно вечер. След последното калибриране настройките са: контраст - 81 процента, яркост - 20 процента. Спокойно може да се ползва и през деня, защото стаята, където се намира, почти не се огрява през по-голямата част от деня от пряка слънчева светлина - североизточно изложение и почти винаги е леко затъмнена.

Между другото - в ревюто на този монитор на сайта tftcentral.co.uk, са дадени стойностите на контраста и яркостта, когато са го калибрирали при тестовете. Стойностите са: контраст - 65% и яркост 17 %. Естествено на нов монитор. И те не са си измислили тия стойности, а са ги получили чрез настройки в процеса на калибриране.



Публикацията е редактирана (25-02-16 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: lamerko   
Дата:   25-02-16 12:20

За яркостта - по документация си пише, че тя ТРЯБВА да се нагласи така, както ти е добре ПРЕДИ калибрация. Иначе моя калибратор има сензор за околоната светлина/температура, но НЕ може да се използва със софтуера, с който пристига. Отделно в същия този софтуер е закован само един единстен профил със зададена околона температура - 5500К. Това е и причината да си търся друг софтуер, ама никой не се отзовава до този момент :)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-02-16 12:24

Е да - това да ти е добре преди калибрация не си го нагласяш едно към кесим, а на базата на тестова таблица, за която писах по-горе. А тази тестова таблица цъфва на един от първите екрани на софтуера за калибриране, ОЩЕ преди да е почнало същинското калибриране.
А на въпроса ти за софтуера - най-добре е да потърсиш из "денонощните" магазини софтуер за Спайдър 5 Про, стига той да е съвместим с уреда /Спайдър 5 Експрес/. Аз знам, че софтуер Спайдър ХХ Елит тръгва на калибратор Спайдър ХХ Про, но не съм сигурен, че софтуер Елит или Про ще тръгне на калибратор Експрес. Поне при по-старите модели Спайдъри /примерно тройки/, май имаше разлики във външния вид и в електрониката между версиите Експрес и Про, докато версиите Про и Елит бяха напълно еднакви, само вървяха с различен софтуер.



Публикацията е редактирана (25-02-16 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: imitev   
Дата:   25-02-16 13:55

Препоръчвам да не пипате настройката за контраст - оставете я с фабрична стойност. Контрастът при ЛЦД действа на броя нива на цвета като променя изображението, не настройката на панела. Иначе казано - губиш нива.

При калибрирането се настройва яркостта да е 120 кандела/см2 (за ЛЦД), а не на око.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: lamerko   
Дата:   25-02-16 14:46

Хардуера на Спайдърите е еднакъв - разликата е в софтуера. Ама и аз малко се бях позаблудил, че сензора ще е функционален при експрес-а...

За яркостта пише следното:

Please have a look at the instruction manual of your monitor to know its properties before you start calibrating. Once you're aware of all its functions, be sure to reset all the settings of your display to the factory defaults. If offered, please set the White Point to 6500 (or "Medium") and adjust the Brightness to a level where you feel comfortable for now. We will adjust the optimal Brightness during the calibration process.

С други думи буташ яркостта както ти кефне, а калибратора ще го намества, както на него му кефне, но вероятно с анотация към предпочитаните стойности.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: plamenski4   
Дата:   25-02-16 15:31

Колеги и аз си купих HP LP2475w 24 , но имам проблем , не мога да повдигна монитора във вертикално положение , някой ако има идеи да сподели , сигурно нещо е заключено , или е нещо дефктно , благодаря

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »