Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   19-02-16 21:19

След предишните два албума, почти ги бях отписал... [smilie8]

Но с този се завърнаха с пълна сила!

Dream Theater- The Astonishing (2016) FULL ALBUM


[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: ecobo   
Дата:   19-02-16 21:22

[smilie24]

Велика група! Големи музиканти!

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: axlastro   
Дата:   19-02-16 21:29

Онзи ден го дръпнах и почнах да го слушам ама нещо не ме грабна много. Ще трябва някоя вечер преди лягане по-внимателно. Обичам ги много, но след напускането на Портной определено стила им се промени доста. Все пак ако дойдат в БГ няма да пропусна.



Публикацията е редактирана (19-02-16 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   19-02-16 21:34

Трябва да се слуша целия.

Като излезе първият сингъл, и мен не ме впечатли.

Но от десетина дни слушам почти само това. И е велико! [cool] [cool]

Иначе за Портной - и на мен много ми липсва. Дори и в този албум.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: axlastro   
Дата:   19-02-16 21:41

То няма фен на Тиатър дето да не му липсва, ама много се бяха изпокарали нещо. На първия им концерт в БГ един приятел хвана едната палка със самоотвержен плонж като ги хвърли накрая и я разнасяше после из студентски град :)

Сега си го пуснах от твоя линк и май не е лош.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: h_bio   
Дата:   19-02-16 21:50

Мike Мangini e страхотен барабанист. Единствения човек, който обаче не би ми липсвал в Dream Theater e James Labrie. Въпреки, че без него това ще е съвсем друга група... може би дори по-добра [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-02-16 21:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   19-02-16 21:55

Майк Мангини е страхотен, наистина! Технически е перфектен, като машина е. Но Портной даваше на групата дух, който в момента липсва.

За Лабри - не знам. И мен понякога ме дразни. Но не мога да си представя друг на негово място.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Краси-Чочева   
Дата:   19-02-16 22:24





Публикацията е редактирана (19-02-16 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: itilien   
Дата:   19-02-16 22:26

Манджини колкото и да е добър технически, не е особено забележителен откъм композиции. От двата албума до сега, още не съм запомнил абсолютно нищо от барабаните му, за разлика от тези на Портной, в които имаше много много интересни моменти.

Но липсата на Портной се усеща не само в барабаните, а като цяло в групата, той беше продуцент и определяше до голяма степен звученето им. Сега като го няма усещам, че няма кой да ги контролира да не правят глупости. Звученето на Рудес става все по-абсурдно, той не че някога е звучал много стилно, но с тоя последния албум направо ми разби представите за звуков кич. Глухи ли са тия хора не знам. Има една песен дето има някакви ревове... е такъв абсурд не бях слушал.

Иначе като цяло албума го оценявам като много слаб. Има няколко страшно добри мелодии, такива, каквито скоро не се бяха появявали, но които обаче тъкмо да започнат и или песента свършва, или се променят в нещо друго. И като цяло се губят на фона на всичата плява.

Това мнение го изказвам след като го слушах около 2 седмици почти по цял ден, та добре го опознах.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Zdram   
Дата:   19-02-16 22:58

Автор: itilien
Напълно споделям написаното. Изслушах 20-на пъти албума с надеждата да ме спечели постепенно, но не се получава. Има си готини моменти, но като цяло доста блудкаво звучене за собствените им стандарти. Ползата за мене е, че някои от предишните албуми, които не харесвах особено, сега ми се струват по-готини. Вярвам обаче, че още са способни да изваждат впечатляващи албуми.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: batsali   
Дата:   20-02-16 00:59

Така и не можах да ги прослушам тия пичове. Имат много здрави неща все пак.

https://www.youtube.com/watch?v=dx4sh8FXZzA

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: h_bio   
Дата:   20-02-16 11:55

Снощи изслушах целия албум. През цялото време, до включванет на вокалите в отделните парчета, имах чувството, че слушам албум на Symphony X (които много харесвам, btw).

За Рудес съм съгласен с itilien. Индикации за това имаше още в Scenes from a Memory, но се преглъщаше заради виртуозността на солата. В този смисъл, един любимите ми албуми е Falling Into Infinity. Семпъл като свирене, но много изпипан като композиции и рифове (китарни и клавирни).[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   20-02-16 11:59

Абе, знам, че някои стари фенове на ДТ още не могат да забравят Дерек Шериниън... Но какво да се прави. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: axlastro   
Дата:   20-02-16 14:28

Аз имам два любими албума техни - Images And Words и Metropolis Part II - други не съм успял да харесам така цялостно. В Awake имаше 2-3 яки парчета и с другите албуми е така. Този още ме мързи да го до изслушам. Хубави мелодии но ми звучи като рок опера от 80-те. Струва ми се като крачка назад и това е. Не съм сигурен, че е заради напускането на Портной дори само. Просто може да са се изчерпали. По този повод - казвайте нещо ново, което би се харесало на фенове на прогресива като мен :) Наскоро слушах Coma Ecliptic на Between the Buried And Me, но нещо не ме грабнаха много.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: hrup   
Дата:   20-02-16 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: asahi   
Дата:   20-02-16 14:55

Моето изстрадано мнение е, че прогресив албумите трябва да се слушат поне месец и след това да се оценяват. След това пак можеш да откриеш нещо ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: kvakioh   
Дата:   20-02-16 15:07

Театърът на мечтите са си супер винаги. Прогресивът не е за всеки, защото се разпростира нашироко и усещанията може да се размият при слушане на една и друга група при условие, че и двете са прогресив...

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: papi   
Дата:   20-02-16 16:43

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: axlastro   
Дата:   20-02-16 16:50

За който са шит група ДТ да пробва да изпее или изсвири тяхно парче, която и да е партия. Аз съм пробвал. Един месец вадих солото на Another Day последните 5 секунди по слух и така и не успях да го изсвиря чисто. [beer]



Публикацията е редактирана (20-02-16 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   20-02-16 17:15

Автор: axlastro
Дата: 20-02-16 16:50

За който са шит група ДТ да пробва да изпее или изсвири тяхно парче, която и да е партия. Аз съм пробвал. Един месец вадих солото на Another Day последните 5 секунди по слух и така и не успях да го изсвиря чисто. [beer]




Лесно е. Трябва само да направиш така:


http://images-cdn.9gag.com/photo/2730909_700b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: batsali   
Дата:   20-02-16 17:25

Ако критерия за читавина на музика е дали е трудна за изпълнение, мога да ви напускам брутални резачки, които са трудни за свирене, но доста хора сигурно дори не биха ги сметнали за музика. [smilie5]

Добрата музика те хваща за душата, няма значение колко е лесно или трудно да се свири.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   20-02-16 17:31

Автор: batsali
Дата: 20-02-16 17:25

Ако критерия за читавина на музика е дали е трудна за изпълнение, мога да ви напускам брутални резачки, които са трудни за свирене, но доста хора сигурно дори не биха ги сметнали за музика.



Аре, недей! [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   20-02-16 18:28

Макар и да не е ДТ, ще си позволя да пусна това парче, за да покажа кое точно ми липсва без Портной:

https://www.youtube.com/watch?v=YaXs8xiNflo


Той свири... как да кажа... разнообразно! С душа! :-)

Мангини свири като дръм компютър. :-)


[cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: axlastro   
Дата:   20-02-16 18:30

Slivenski - по точно няма как да го каже човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   20-02-16 18:31

Между другото, името на групата е измислено от бащата на Портной... Така четох някъде. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: h_bio   
Дата:   20-02-16 18:39

Ми ако бяха взели Марко след прослушванията щеше да има много от това, което ви липсва от Портной.
[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   20-02-16 18:40

Марко Минеман е луд! :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   20-02-16 18:41

Той е другата крайност... :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Zdram   
Дата:   20-02-16 18:41

А логото - от Чарли Доминичи.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   20-02-16 18:42

Малко Марко... :-)))



https://www.youtube.com/watch?v=az9_1Lxy0vA

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: itilien   
Дата:   22-02-16 16:51

Минерман никога не е искал да ходи в ДТ, самият той си казва в едно интервю, че е отишъл там за сеира, колкото да си направи кефа. Дори не бил особено запознат с творчеството им, пък да не говорим да е бил нещо запален. Всъщност цялата работа с тия интервюта най-вероятно е била да се вдигне шум.

А, забравих да дам най-основното определение на новия албум - Лигав. Друг албум с толкова лигави(сладникави) мелодии нямат.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: hrup   
Дата:   22-02-16 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: asahi   
Дата:   22-02-16 18:08

За концепцията нищо не казвате. Този албум не е сбор от песньовки.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   22-02-16 18:21

За концепцията нищо не казвате. Този албум не е сбор от песньовки.


Именно! [smilie24] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Slivenski   
Дата:   22-02-16 18:24

А и не е много по-лигав от Scenes from a Memory или тия преди него.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: itilien   
Дата:   22-02-16 18:40

Не съм задълбавал в концепцията, защото историята ми изглежда тъпа. Музиката била забранена и някакви се борели с тиранията. Доста изтъркано. За онова, дето трябва да мине за рев и хлипания да не говорим.
Мелодиите са ми лигави, от тия дето изобщо не ме кефят. В предишните албуми няма много песни, които да съдържат от тоя тип разлигавени мелодии. Обикновено има по 1, максимум 2 такива песни, а тук са мнозинството.

Ако не се бяха напъвали да правят двоен албум, а бяха събрали яките идеи, можеше да се получи нещо читаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: SEURET   
Дата:   22-02-16 18:46

Някога имаше една такава група, беше много интересна.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: batsali   
Дата:   22-02-16 19:11

Според мене прогресив-а не е един отделен жанр, а по-скоро подход към правенето на музика. По тоя повод, ето малко материал за размисъл.

Meshuggah - Dancers To A Discordant System

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: Zdram   
Дата:   22-02-16 19:45

Според мене точно концепцията е слабовата. Но и каква да бъде, щом Петручи се е вдъхновил за нея от Междузвездни войни. Смея да твърдя, че се запознах доста обстойно с историята, "разказана" в албума и с текстовете на композициите. Ами... блудкава работа. Съвсем резонно и музикалната форма има такова звучене. Основната тема - човекът срещу машините - е благодатна, макар и не толкова оригинална. Но интерпретацията на ДТ е в стил "сапунка". Това е поне моето усещане за албума след близо месец слушане. За първи път сериозно се колебая дали да си купя поредния оригинален диск на ДТ, след като е излязъл.
Ше се повторя - убеден съм, че тези юнаци имат какво да дадат още в днешната рок музика и ще го сторят заедно или в различни производни варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: piknik   
Дата:   22-02-16 23:18

Това беше мага якото, макар и кавър. Уникат !!!

cnage of sasons dream theater

https://www.youtube.com

/watch?v=33BgDwhlNeE

и си е !!!



Публикацията е редактирана (22-02-16 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Dream Theater - The Astonishing
Автор: piknik   
Дата:   22-02-16 23:24

Това беше мага якото, макар и кавър. Уникат !!!

счупих линка - извинявайте!

https://www.youtube.com/watch?v=33BgDwhlNeE



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »