Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: nyamago   
Дата:   21-02-16 21:36

И другаде казах, че не очаквам тези цени да са действителните, по които ще се ппордаат обективите. Или поне - не за дълго. Случвало се е и друг път да се декларират 'ориентировъчни' (или 'препоръчани') цени, които са бивали преразгледани още преди пускането. В други случаи фирми са стартирали с тях, но много скоро са започвали промоции и други 'временни отстъпки', които са оставали за постонно.

В крайна сметка цените ще се 'наместят' в светлината на конкурентното предлагане. И много по-важно е колко по-добри (или напротив) ще се окажат новите стъкла.

Скоро ще видим -
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: DX   
Дата:   22-02-16 02:56

Какъв е смисъла и целия зор за излизането на неконкурентни обективи от Тамрон? Не е нито нещо ново, даже не е като да искат да се борят с конкуренцията в лице на другите производители.

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-02-16 09:19

Може пък тези цени да не са верни, и друг път се е случвало.Е, случвало се е и обратното, де[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: Pac   
Дата:   22-02-16 10:55

Не мога да повярвам колко хора изказват скептични мнения за 50-100/1.8. Това е стъкло без аналог, революционно за кроп формата.
В огромна степен с него ще се постигат близки резултати до фул фрейм със 70-200/2.8. Както 18-35/1.8 дава трудно различими резултати спрямо 24-70/2.8. А със сигурност кропската комбинация ще е доста по-евтина.

Изобщо, много е хубаво, когато излизат добри стъкла проектирани специално за кроп. Фул фрейм варио на 1.8, ако изобщо е възможно, би тежало сигурно 5 кила.

Всички системи, които имат и кроп и фул фрейм с еднакъв байонет страдат от липса на добри специализирани кропски стъкла. Да фул фреймските обективи вършат прилично добра работа, но със сигурност може да се извлече повече от тях като светлосила и компактност, ако се проектират за кроп.

D500 + 18-35 + 50-100 ще е супер потентна комбинация за снимане на събития, без да си продаваш бъбрека. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-16 10:58

Да де ама е кило и половина и къде е кяра от специализирания кроп?

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: Pac   
Дата:   22-02-16 11:02

Кяра е в цената на тялото.

Особено ако си сватбар и не искаш да сменяш постоянно стъкла, тоест ти трябват 2 тела. 2 броя D5 май идва солено. 2 x D500 е доста по-добре май, при много сходни параметри на тялото с изключение на размера сензор.
А тоя размер до голяма степен се комепнсира със светлосилните стъкла. Комбинация победител се получава.



Публикацията е редактирана (22-02-16 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: Pac   
Дата:   22-02-16 11:09

Реално погледанато аз нито снимам събития толкова, нито обичам варио обективи. Всички обективи над 500 грама ми се струват прекалено тежки за мен. Просто си разсъждавам... Щом толкова народ се кефи и снима с 70-200/2.8, ще се намери кой да мъкне и 50-100.

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-16 11:14

Да звучи смислено. Също за спортни събития с монопод. За видео където така или иначе има тонове неща освен камерата....

Явно за Д500, 7Д и А6300 ще е добра добавка, за да не купуваш D5, 1Dx, A7r2

За любителите с кропка вярвам 16-50/2.8 и подобните обективи ще продължат да са по-добрата опция. Дори Сони пуснаха 16-70/4 за кроп за да е лек и малък.



Публикацията е редактирана (22-02-16 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-02-16 11:34

Аз точно като Pac, разсъждавам в тази ситуация, мисля че го писах и по-рано в темата. Ама нека да го видим първо как ще е новото стъкло и ще бленуваме тогава [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: realnoncho   
Дата:   22-02-16 11:45

Аз съм снимал няколко часове спортни събития с обектив с такова тегло, не е чак толкова проблемно. Моноподът при не толкова големи телеобективи се използва повече заради това, че бързо може да преместиш гледната точка докато държиш приблизително същата равнина. За концерти 50-100 1.8 + друго тяло с широк Tокина 14-20 F2 може да е ултимативна кроп комбинация. Обаче много малко концерти тук могат да оправдаят такава скъпа техника.

За чисти портрети бих си останал с твърда 85-ца.

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: realnoncho   
Дата:   22-02-16 12:13

Доста голяма 85-ца, данни сравними с тези на някои 85 1.4 модели:
Weight 700 g (1.54 lb)
Diameter 85 mm (3.35″)
Length 91 mm (3.58″)
Filter thread 67.0 mm

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-16 12:52

DP Review

Официално вече ги има тамроните

Освен това са пуснали нещо като сигма док


Всъшност наистина 85-цата е единствения начин за стабилизирана 85-ца за Канон и Никон....при Сони хем си има стбаилизирана 85-ца, хем и апаратите са стабилизирани......



Публикацията е редактирана (22-02-16 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: kvakioh   
Дата:   22-02-16 13:13

Не става ли прекалена стабилизация или някакъв конфликт при А7мк2, а7R mk2 и стабилизирано тяло и стабилизирани обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-16 13:20

kvakioh написа:
> Не става ли прекалена
> стабилизация или някакъв конфликт
> при А7мк2, а7R mk2 и стабилизирано
> тяло и стабилизирани обективи?

Според зависи.

Ако е Сонешки/Цайсов стабилизиран обектив сами си се разбират. Обектива стабилизира само в 2 оси (горе/долу и ляво/дясно), а другите 3 ги поема апарата.

Ако си с метабоунс и Канонски обектив копчето на обектива за стабилизация on/off превключва между стабилизацията на апарата и тялото. Предпоалгам, че докато се ползва стабилизацията в апарата с менюто на апарата мога да изключа стабилизацията напълно (това не съм го пробвал, но пробвах че и двете стабилизации разботят и то смислено с метабоунса и 24-70 VC USD за канон байонет).

ако си с Канонски обектив и евтин китайски адаптер е зор да използваш стабилизациите въобще......

На практика със сонещките обвктиви нещата просто си работят добре и не обръщаш внимание. С Канонския 135/2 обаче предпочитам ръчно да задам на стбаилизацията мм-ите на обектива. Мисля, че се справя по-добре така...нямам доказатества от систематичен тест, просто така ми се струва



Публикацията е редактирана (22-02-16 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: petrov88   
Дата:   22-02-16 18:37

Всъщност, hotsnail, пишеше, че обективите за А mount няма да са стабилизирани. За Е не знам, но за А беше отбелязано конкретно.



Публикацията е редактирана (22-02-16 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-16 21:00

petrov88 написа:
> Всъщност, hotsnail, пишеше, че
> обективите за А mount няма да са
> стабилизирани. За Е не знам, но за А
> беше отбелязано конкретно.

Къде и кои обективи не са стбаилизирани?

По темата Тамронските обективи нямат стабилизация за Сони. Сигма обективите имат.

По въпроса на квако - как работят съвместно 2-те стабилизации. А обективите без стабаилизация са стабилзирани на Е телата. Тия като сигмите на А байонет можеш да си избираш коя стабилизация да използваш - двете заедно не работят, както си е на А байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: petrov88   
Дата:   22-02-16 21:05

Тамрона 85 1.8. Извинявам се ако съм изпуснал това вметване. Видях само, че говорите за двойната стабилизация при Е маунт телата и Тамроните, която се получава, и се сетих какво четох днес.



Публикацията е редактирана (22-02-16 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-16 21:13

Двойна стабилизация има само при Сони а7 апаратите от 2-ро поколение, когато използват с
Цайс и Сони обективи с вградена стабилизация.



Публикацията е редактирана (23-02-16 01:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-16 01:12

немско видео с новите обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Пикселомани от всички страни обединявайте се! Те идват - Сигми и Тамрони!
Автор: krist   
Дата:   26-02-16 17:08

Чакаше се и нова, стабилизирана Сигма 24-70/2.8. Някой нещо повече да е чувал?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »