Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: imitev   
Дата:   15-02-16 17:19

Стооо [smilie7]
 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-02-16 18:56

Slivenski написа:
"Ако дебатите във форума бяха интелигентни, блокирането щеше да е кофти нещо, защото щеше да ограничава свободата на словото и изразяването на мисълта."
Избщо не си прав, защото ПРЕДПОСТАВЯШ, че блориращият е интелигентен и отговорен, който уважава чуждото мнение (дори и да се разминава с неговото собствено) и не се притеснява да признава грешките си!
Темите във форума са територия за широк обществен дебат, а не тяснопартийна сказка, свикана от самообявил се квартален бабаит! Това не е частно заведение, че да има фейс контрол на входа, а отворено пространство за всички, които биха искали да изкажат мнение!


illuminations написа:
"малко след като видях, че я има тази удобна функция "банване" (което стана сравнително скоро, след като реших да минавам покрай форума тук), прочетох 15-20 различни теми, и по-специално гледах за хората как комуникират в тях.
Включих няколко имена в листа ми без да съм се обиждал или те да са изказвали нещо по мои адрес, на основа на това, което видях там.
Въпрос на лично мнение и избор. Мисля, че всеки трябва да има право на него."

Явно обичаш да се вживяващ в ролята на цензор. Това, за твое огромно съжаление, няма да ти помогне да обогатиш знанията си и да коригираш грешките си. Или се смяташ за безгрешен?
Я да видим дали можеш да обясниш защо си ме блокирал???
Хората, които знаят малко, си мислят, че знаят всичко.
[smilie5]


Emoxide написа:
"Аз блокирам участници в свои теми, само след прекрачване на определени граници."
Още един, който се вживява в ролята на цензор.
Как мислиш, дали е възможно да грешиш в преценката си?


bogdanov написа:
"Анонимността във форума е предпоставка за финтове в полза на лицемерите. Иначе мен са ме блокирали един билюк хора, заради това, че с коментара си им спирам гласуването ;)"
Ти пишеш за блокирането на коментари под снимки. За съжаление, това блокиране се прехвърля автоматично и върху темите от форума, които блокиращият е отворил.
Аз съм лесен! Никога не пиша коментари под снимки - т.е. мен ме блокират само заради мнения във форума. Това ако не е цензура!


мара написа:
"по едно време имах желание да блокирам тьма, ама само за лични, че ми беше писнало...обаче не исках да й зема думата за писане под снимки и в теми, щото намирам, че е нечестно и неправилно. понеже се оказа, че не може само за личните да блокираш некого, оставих я, па тя зе, че миряса."
Точно в това е проблемът! Блокирането на лични съобщения е съвсем различно от цензурирането на теми, но в този форум такова разграничние не съществува. Това би трябвало да се промени!

Pavlov написа:
"Затова единствената възможност да се справим с простотията и нахалството на някои хора, е да блокираме. Не ми харесва особено, но няма друг начин."
А не съм нито прост, нито нахален. Защо си ме блокирал тогава?
Може би защото написах, че пишеш много, а четеш малко, и се набутваш в теми, които очевАдно са извън твоята компетенция?


nyamago написа:
"По едно време ми минаваха мисли, че блокрането може и да има смисъл - да спести и на блокиращия, и на публиката грозни сцени и загубено време... Но размислих и съм убеден, че е по-добе да се оставят - за да е на показ идиотщината им и всеки да знае колко струват..."
Много точно казано!
Блокирането има и друг важен аспект. Идиоти могат да блократ знаещи - и то заради теми, в които първите не са компетентни, за да могат да преценят кой колко знае. Мога да допусна, че интелигентни и знаещи хора имат право да се намесват в темите. Това е ролята на модератотите. Не мога да приема, обаче, че някакви идиоти имат правото да ме цензурират!


swqaz написа:
"Сега за всички стероиди тук да обясня, че никога не съм искал специално професионални съвети, научни трудове или лабораторни тестове като отговори на въпросите ми. Искал съм само когато някой иска ми дава съвет да е подплатен от личен опит, а не с предположения. Не виждам проблем с това, когато не знаеш нещо да подминеш."
Друже, нали не се заблуждаваш, че човешките знания са само емпирични? Има ли смисъл да чакаш мнение от някой олигофрен, който е тръгнал да пали сандъче с динамит, за да се убеди лично, че ще гръмне? Дори и да е имал късмета да оцелее, какво може да сподели след такъв "експеримент"? "Ами палнах го и то гръмна."
[smilie5]


Emoxide написа:
"Може би не си за тук, нивото да ти идва твърде ниско, замисли се... Според мен, най-добре се преориентирай към чуждестранните фото форуми."
Как не се сетих! В чуждестранните форуми пишат само професори по фотография!
[smilie5]
Апропо, не съм попадал на чуждестранен форум, в който да има каквато и да било опция за блокиране!


swqaz написа:
"На пръсти се броят хората посочващи източника на своята убеденост. Помощта от всички останали по мое мнение е безполезна, дори вредна."
"Господине, разстоянието между Вас и мен е няколко вагона книги. Може би искате да съставя пълен каталог? Нямам толкова свободно време."
[smilie5]
Горното е цитат по памет на Дмитри Иванов.
Когато търсиш помощ във форум, не трябва да имаш претенции. Просто можеш да пропуснеш безполезните (според теб!) коментари. Ха отиди на платена консултация при някой корифей - да видим дали ще ти върне парите, ако не си доволен!


"Най-после! Благодаря ти, realnoncho! Наистина, много! Няма как по-добре от теб да го кажа:
"В свят пълен с огромно количество информация е много важно да може да филтрираш правилната за себе си. Това няма кой да го направи вместо теб."
Страхотна подкрепа за блокирането. С него имам възможност да правя точно това, за което пишеш без някой друг да го прави вместо мен."

Нещо си се объркал!
Когато "филтрираш" информация за себе си, това се нарича личен критерий. Можеш да го правиш в личното си пространство - ако имаш собствен сайт, например.
Форумът е обществено пространство. "Филтрирането" на информация се нарича цензура, а филтрирането на хора - лов на вещици.
Схващаш ли разликата?




Публикацията е редактирана (15-02-16 18:57)
 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: quazimodo   
Дата:   15-02-16 19:09

Kриска, как не те заболЕха пръстите от приказки[smilie5]?

 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: Бонд   
Дата:   15-02-16 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: ejel   
Дата:   15-02-16 20:05

"Cut out all these exclamation points. An exclamation point is like laughing at your own joke."

F. Scott Fitzgerald


[smilie5]


И да преведа, за по-пуристично настроените:

"Разкарай тия удивителни знаци. Да слагаш удивителни е като да се смееш на собствените си шеги."

[smilie18] !!! [smilie18]

Не че не го изключвам като цел на автора, ама 15 в един пост много ми идват[smilie5]
 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: hrup   
Дата:   15-02-16 20:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: тьма   
Дата:   15-02-16 20:56

хах, дори не помните кого защо сте блокирали[smilie10]

 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-02-16 21:04

quazimodo написа:
"Kриска, как не те заболЕха пръстите от приказки[smilie5]?"
Бях я изоставил тази тема, та имам да наваксвам! [smile]

Бонд написа:
"нека си пише..на никой не пречи [smilie3]"
Много благодаря за височайшето Ви позволение!

ejel написа:
"Не че не го изключвам като цел на автора, ама 15 в един пост много ми идват[smilie5]"
Явно не ти е ясно в какъв контекст Скот Фицджералд е казал тези думи. Ето малко инфо по въпроса:
http://quoteinvestigator.com/2015/02/05/laugh-own/
 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: swqaz   
Дата:   15-02-16 21:16

Мен лично chrisnoch ме убеди, че блокирането е кофти работа [smilie24]
 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: ejel   
Дата:   15-02-16 21:36

О, chrisnoch, мерси, нямаше нужда...[smitten]

Днес пак е ден на самоназначения модератор... С големия хъс!!![smilie18]
 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: тьма   
Дата:   16-02-16 11:24

Само един написа *искрено и лично* защо и кого е блокирал, другите - да не би да се срамувате от постъпката си?[smilie3]

 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: jingov   
Дата:   16-02-16 11:50

Дълго време не знаех що е то "блокиране" , намерих бутончето, но нямам и не виждам смисъл в това действие. Помня, че има потребители, с които явно сме имали различни мнения и търкания.

 Re: Като те "блокират" - кой печели и кой губи...?
Автор: piknik   
Дата:   16-02-16 23:05

Много се изписа... - благодаря на участвалите в темата.
Над 100 поста трудно се чете, ако някой в бъдеще се интересува.

Лека вечер - бъдете здрави и късмет ![shtrak] [beer] [cool]

 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.