Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Минаване на фулфрейм
Автор: test1011   
Дата:   11-02-16 14:20

Здравейте , понеже ми изкочи оферта и то много добра да купя 5д2 за 800 лева като продавача го познавам и няма проблеми с камерта мисля да я купя и да започна малко по малко да се занимавам по-професионално но искам мнението ви макар, че повечето тула дс само тролове (хаха) дали да не пощтракач още и да изчакам с ФФ .. Можете да видите снимките ми и да си дадете мнението дали ми е рано все още , в момента снимам с канон 1100д но като цяло имам идеи за доста снимки но ще ми трябват и светкавици но това е друга тема вече... Според вас заслужава ли си да го купувам или е нужно да изчакам още и да пощтракам още :)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: colorphoto   
Дата:   11-02-16 14:22

Купувай го,по-добре рано да минеш на пълен кадър,по-евтино ще ти излезе.

След 1100 ще се преродиш с марк-а.

Ама и за стъкла мисли!



Публикацията е редактирана (11-02-16 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: Бонд   
Дата:   11-02-16 14:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: axlastro   
Дата:   11-02-16 14:25

Взимай го. Не се чуди. Все пак дълги години много от хората тук и нашите татковци и дядовци са снимали с 35мм формат.
Ако все пак много не ти хареса мога да ти го купя за 900 лв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: atrifonov   
Дата:   11-02-16 14:25

Щом питаш, значи още не си готов за фулфрейм [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: test1011   
Дата:   11-02-16 14:26

Стъкла, ще взема но искам тяло което да знамда не го мисля поне 2 максимум 3 години и да се акцентирам ссмо върху стъкла след това :)

Работя по 14 часа на ден само за да събера пари за техника , така че такива отговори щом питаш не си готов.. Не ме греят, обоснови се , дай градивна критикс и тогава кажи, че не съм готов а не веднага да пердашиш напред



Публикацията е редактирана (11-02-16 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: Evolve   
Дата:   11-02-16 14:31

Действай ! Много красиви снимки да направиш с него,успех !
[beer] [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: colorphoto   
Дата:   11-02-16 14:33

Трифонов,фулфрейм не е посвещаване в религия ,или в някой орден за което се изисква да си готов,а най-обикновен стандартен фотоапарат,с каквито снимахме много преди маркетинговия трик кроп-а.

Първия ми Зенит беше фулфрейм,представи си!



Публикацията е редактирана (11-02-16 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: itilien   
Дата:   11-02-16 14:39

E, маркетингов трик. Просто технологиите минават през различни стадии. Пък и какво му е на кроп-а, за някои приложения си е добър. Малкият сензор и той си има предимства.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: Pac   
Дата:   11-02-16 14:47

Не виждам голяма връзка между това колко добър шофьор е някой, с това каква кола кара.
Разлката между 1100д и 5д2 е огромна. За тая цена си заслужава отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: colorphoto   
Дата:   11-02-16 14:47

Да,развитиео на технологиите е решаващо.

Ако си снимал дълго на филм,даже и само на 135мм някак е куцо после с кропката,пък за тези с навици в среден формат да не говорим.

135мм беше като кропа сега,а те измислика и АПС-Ц още за филма за да вземат пари и от любителите на компактността.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: atrifonov   
Дата:   11-02-16 14:55

Вие май нещо не ме разбрахте [smilie5]
Когато минах на фулфрейм, не съм си и помислял да питам във ФФ дали да мина или не [smilie18]

Щом пита, явно има колебания. Щом има колебания по- добре да си седи с кропката, а не да се изръсва торба пари за обективи.


colorphoto, ти кой пита дали да смениш Зенита с кропка? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: test1011   
Дата:   11-02-16 15:24

Мисълта ми драги ми Господине е да ми видиш снимките и да прецениш дали съм все още на толкова аматьорско ниво и съответно да си дадеш мнението което на почти никой не му пука за него като чета коментарите но може би аз ще се вслушам в него ако е градивно , Ганьо

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: viara123   
Дата:   11-02-16 15:36

Ти си изграден професионалист, изобщо не се колебй!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: atrifonov   
Дата:   11-02-16 15:36

Ти драги ми Господине вникни по- дълбоко в това, което ти казвам и ще можеш сам да прецениш

Не техниката прави кадъра, а ти. Хубав кадър можеш и със сапунерка да направиш. Познавам много хора, които снимат с най- висок клас тела и въпреки това снимките им са гола вода.
Фулфрейма например няма да ти подобри композицията.

А дали на някой от драскачите тук им пука за моето мнение или не въобще не ми дреме

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-02-16 15:37

Що не направиш друго?
Поснимай 1 година с каквото имаш, стремейки се да правиш все по-интересни кадри. Просто използвай времето за гледане на добра фотография, четене, снимане. Пестиш пари.
След 1 година ще си щастлив с постигнатото.
А тогава, ако искаш, можеш да си купиш каквото си прецениш.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: jingov   
Дата:   11-02-16 15:42

Прочетох задълбочено първия пост на автора/въпреки многото правописни грешки/ и разбрах, че офертата е изгодна, но той не е сигурен, дали му е необходим апарат от по висок клас. Това звучи като несигурност в евентуалната покупка и означава техническа и психологична неподготвеност да се работи с тази техника/плюсове и минуси/.
Ако автора е усетил , че настоящата му камера технически не му дава свобода и не му позволява да създаде лелеяния кадър, тогава - да.


Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: BXMarkov   
Дата:   11-02-16 15:44

Откровено казано, имаш още доста да учиш теория и практика, поне от това което си показал.
По отношение на камерата, на този етап от развитието ти мисля че 5Д2 ще те улесни предимно технически и ще ти даде по-качествен файл.
От друга страна ако можеш да си го позволиш, а ти работиш упорито за постигането на тази цел, ще спестиш от това че няма да развиваш кроп система, която после да се чудиш как да "замениш" с фулфрейм.
Ако го купиш и добавиш на първо време 17-40 и 85/1.8 ще можеш да покриеш доста от нуждите си. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-02-16 15:46

Камерата трябва да те ограничава.
Колкото повече те вкарва в рамки, толкова повече можеш да снимаш.
Иначе се получава снимане с идеята, че всяка натискане на спусъка прави шедьоври.
Авторът на темата, надявам се да се замисли сериозно и да експериментира /напълно безплатно за него/ с това, което му написах. Може само да спечели, че фотографията му е станала по-добра.
Днешните фотоапарати са много повече фотоапарати, отколкото ние - фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: demiman   
Дата:   11-02-16 15:47

Инвестирай в четене, практика и обективи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: test1011   
Дата:   11-02-16 15:57

Благодаря за отделеното време :)

Трифонов, единственото нещо в което съм сигурен е, че нещото с което искам да се занимавам е фотография на практика тва е единственото нещо което не обичам а обожавам да се занимавам и твърдо съм решен, че това ще ми е професията в живота макар да съм само на 18.. Ето в това съм сигурен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-02-16 15:58

Трябваше да кажеш, че сме ти дядовци : )

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: itilien   
Дата:   11-02-16 16:10

test1011 - не бъди чак толкова сигурен, интересите се менят с минаването на годините. След 10-15 години може да ти е интересно нещо съвсем различно. Иначе щом знаеш, че апаратът е в добро състояние и имаш парите, вземай го. Но не очаквай, че той ще ти повдигне особено нивото или ще те направи по-професионалист.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: Pac   
Дата:   11-02-16 16:29

При толкова добра оферта, можеш да си го купиш, да поснимаш 1 година и пак за толкова да го продадеш. Изобщо няма какво да му мислиш.
А снимките ти като цяло имат идея и показват заложби. Естествено имаш още какво да учиш, но то кой няма. Действай!



Публикацията е редактирана (11-02-16 16:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: Nikolcho555   
Дата:   11-02-16 16:44

За тази цена - 800лв и познат продавач, аз бих взел това 5д2 ( ако имам обектив обаче за ФФ ). Ако ми харесат снимките с него добре, ако нещо не ми допадне или не ми е удобен го пускам в базара на същата цена и съм сигурен че за не повече от 10-20 минути ще бъде купен. И така нищо не губя но поне вече ще съм наясно дали е за мен. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: Mytronix   
Дата:   15-02-16 11:52

Някои има ли инфо , дали още е затворена чинията ?

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: tattoos   
Дата:   15-02-16 12:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: kristiyan   
Дата:   16-02-16 12:14

Ако няма да го купуваш - пиши ми - аз ще го купя, че другите които продават 5д (мк1, даже и на сходни пари) не си отговарят на личните.



Публикацията е редактирана (16-02-16 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: test1011   
Дата:   16-02-16 13:36

Много желаещи но след годинка ще пусна , сега ще го купувам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: Бонд   
Дата:   16-02-16 13:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-02-16 13:41

Обективите какви ще са?

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: test1011   
Дата:   16-02-16 14:16

За момента само 75-300, след няколко седмици 85 1.8, след това 24-70 , после 2 светкавици, след това 70-200 и най-накрая нещо много широко за пейзажи да си чеша крастата хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: DreX   
Дата:   19-02-16 17:28

На твое място бих го взел за тия пари.Ако случайно не те изкефи тогава го пускаш да се продава, хем си пробвал, хем няма да си на загуба, да не кажа, че може и пари да направиш от него.
Аз хвърлих преди няколко дни една "кола" пари за едно 70D на 3000 кадъра с Sigma 24-105 F4 Art и да ти кажа, много му се радвам. Ако обаче, реша да го продам след време,няма да съм на загуба.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   19-02-16 18:20

DreX, дано не грешиш за загубата ако тръгнеш да продаваш Sigma 24-105 F4 Art.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: Binjo_o   
Дата:   20-02-16 09:08

Ето ви и една истина- минаването на ФФ не ви решава никакви проблеми със снимането, нито е панацея. Ако очаквате по остри снимки- няма да ги получите. Ако очаквате да снимате в тъмното без цветен шум - няма да го получите. Ако очаквате на снимате на врабчето очето, и после да кропите и да имате кадър като в Нешънъл Г. - няма да го получите. В момента достъпните ФФ тела ( 3-4 хил. лв) са със 99% същите функции както и кроп от същия производител. Разбира се със леки подобрения- нарича се маркетингов трик, или нещо подобно на онзи морков вързан с канап на пръчка, с който Хитър Петър ли беше си мамел магарето да върви напред. Освен ако не гледа човек върховите модели.
Така че най добрия кроп, си е напълно достатъчен дори за напреднал любител.
Всичко е суета умело подклаждана от няколко единици търсещи изключително финанасова изгода, включтелно и на това място наричано за благозвучност от една малка групичка "богопомазани" форум [smilie3]



Публикацията е редактирана (20-02-16 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-02-16 12:43

Автор: Binjo_o
Дата: 20-02-16 09:08

Ето ви и една истина- минаването на ФФ не ви решава никакви проблеми със снимането, нито е панацея.

Всичко е суета умело подклаждана от няколко единици търсещи изключително финанасова изгода, включтелно и на това място наричано за благозвучност от една малка групичка "богопомазани" форум
------------------------------------------------------------

Binjo_o, доста агресивен пост и доста не си прав, мога да ти обясня защо, но не знам дали има смисъл....


Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: Binjo_o   
Дата:   20-02-16 13:18

Няма см. Да се мориш за което и благодаря ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: test1011   
Дата:   20-02-16 13:26

Еми не знам но се преродих като смених 1100д с 5д2.. Който каквото иска да говори .. Много нисък шум в сравнение с старото тяло, по голяма динамика , по-добро цветопредаване, по-голям зрителен ъгъл .. Абе май да си откупя старото тяло и да продам 5д2.. Та да може някой тарикат да го купи.. Ама едва ли...

Binjo_o нещата които си изброил като хващане на окотл на връбчето , острота на кадъра.. Все неща които не са в раздел тела и матрици а в раздел обективи.. Вие тука обаче май за неандерталци ни взимате

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: axlastro   
Дата:   20-02-16 13:36

Честито! Със здраве да си го ползваш - това е желязна машина.

http://cpn.canon-europe.com/content/news/world_press_photo_2015_winners_revealed.do


Много често забравяме, че фотографията като изкуство и фотографията като занаят не винаги са едно и също нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-02-16 14:18

На тема ФФ срещу кроп никога не е имало само едно мнение, за това спорът в много случаи няма смисъл. Но както вика Binjo_o, не разбирам защо човек се мори да обяснява на някой, че няма смисъл от ФФ след като не вижда разликата в смяна на кропа. Реално който не вижда такава няма смисъл да я прави, но няма и смисъл да налива акъл на останалите, нали? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: jonkobg   
Дата:   20-02-16 16:14

Горната снимка е можело да спечели и голямата награда за глобална политкоректност.
Сори за офтопика, но ми е жал, когато фотографията освен като занаят и изкуство се превръща и в средство за пропаганда.



Публикацията е редактирана (20-02-16 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: axlastro   
Дата:   20-02-16 16:58

Може и да си прав. Аз също никак не се радвам на случващото се в момента. Мисълта ми беше друга - този фотограф надали не може да си купи най-новия и скъп апарат, но по някаква причина не го е направил. Той си знае защо. Както и автора на темата си знае защо е минал на ФФ. Общо взето смисъл от пускането и нямаше голям смисъл, при цената на която го е взел. Да му е честит.



Публикацията е редактирана (20-02-16 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Минаване на фулфрейм
Автор: jonkobg   
Дата:   20-02-16 17:04

Да, авторът на снимката е фотограф, а не техно фетишист :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »