Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-02-16 17:09

Обяснява го мнгоо добре.

ако произвеждаш 100 000 обектива един куп разходи се делят на 100 000 - секретарки, офиси, договаряне на доставчици, реклама и т.н. Ако продаваш 70 000 тия разходи се делят на по-малко количество и разхода за една бройка нараства.

Приемрно Канон правят годишен конкурс за фотография - той струва да речем 1 милион. Ако го делим на 1 милион продадени продукта, тоя конкурс ги оскъпява с 1 лева всеки продукт. Ако го делим на 700 000 продадени джаджи вече рахзода за конкурса е 1.42 лева.....Канон могат да спрат конкурса или да дигнат цената или да фалират.....



Публикацията е редактирана (08-02-16 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-02-16 17:34

Цената на R&D + реклама на 20+ годишен обектив отдавна е изплатена и там вече само производствени разходи -> сладка печалба. Примерно канонските 50/1.4, 85/1.8, 100/2, 135/2, 400/5.6.

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: pdimitrov   
Дата:   08-02-16 17:40

Специално Samyang 12/2 в немския Амазон от доста време държи тази цена. В Cyber week-а го пуснаха на тогавашната нормална цена в България - 280Е. След месец и половина идват намаленията за Великден, така че ако не се бърза, има шанс да го намалят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: ZENON   
Дата:   08-02-16 20:32

Те с това увеличение да не влезнат в низходяща спирала, че тогава и те ще го ядат и ние. Един чувал не можеш да го изтупваш до безкрайност. Подозирам, че искат по-големи или същите печалби с по-малко произведена продукция. Пробламът на това е, че платежоспособните са краен брой. В момента суровините са евтини, петрола без пари, предползагм че заплатите на пчеликите не ги увеличават всеки месец... Пробват пазара докато издържи. Като/ако приходите им спаднат може и да намят цените, стига да не е късно...
Ще видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: pdimitrov   
Дата:   08-02-16 20:59

Късно едва ли ще стане, понеже предлагат доста обективи с отлична оптика, като единственият им недостатък е ръчният фокус, който в някои области въобще не се взима предвид. Но спад в продажбите определено може и да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: ZENON   
Дата:   08-02-16 21:59

Аз точно спад на продажбите под критичен минимум имам предвид под "късно".
Пазара не е статична система и след като всички големи тарикати вдигнат цените, ще се появят други тарикати, които ще почнат да продават същите неща на по-ниски цени. Самите самянг бяха от другите хитреци. Сега си повярваха и те с мъжете вдигат цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: kvakioh   
Дата:   08-02-16 21:59

Аз пък в Англия постоянно и на легалния пазар дори виждам Самянг евтини и промоционални обективи за всякакви байонети- Сони, Пентакс, Никон, Канон, за ФФ обективи основно. 12/2 го имам на Фуджи, предоволен съм, и затова не го търся за другите ми 2 системи.[thankyou]
На сивия пазар по-рядко излизат Самянг, само мога да спомена за 50/1.4 Никонски вариант преди 2 седмици го следях и видях на 2 места за около 410-430лв преобразувано от паунд и дори на едното място с 1 година пълна гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: ZENON   
Дата:   08-02-16 22:12

Ами в такъв случай kvakioh, приемай завки с печалба за теб и давай да организираме канал за внос в БГ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-02-16 22:57

Какъв е проблема с гъбарковците?

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: m.djorov   
Дата:   09-02-16 10:58

Това, че домейна на ebay е DE или CO.UK не те освобождава директно от мито и данъци. Всичко зависи къде се намира продавача. Често има продавачи, който публикуват еднакви обяви в различните разновидности на сайта и са все в Китай, Хонг-конг и т.н екзотични дестинации. Винаги четете къде се намира стоката, има си го като текст. Това, че продава в германския е само за удобство на немците, да четат нещата на немски, нищо друго. Няма гаранции, че продавача е ЕС и няма да ви начислят мито и ддс при пристигане на стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: lamerko   
Дата:   09-02-16 11:15

Е, то винаги, ама винаги трябва да се гледа къде се намира стоката. Пише си го на всяка обява :)

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: Emoxide   
Дата:   09-02-16 11:53

Smartфоните са виновни !

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: spotter84   
Дата:   09-02-16 12:52

Мдааа, хубава статия и Емо е много прав! Телефоните реално (ако говорим за снимки за спомен и стрийт кадри) "ядат" огромен дял от потенциалната клиентела в евтиния сегмент апарати. И оосбено ако вземем за база всичките сапунерки, има ли смисъл компаниите да си дават зор там? Май няма....



Публикацията е редактирана (09-02-16 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: ZENON   
Дата:   09-02-16 13:23

Това е поредното увеличение на цените. Преди няколко години пак имаше, но тогава смарфоните нямаше как да снимат така както сега. Та по-скоро лакомията е виновна.

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: m.djorov   
Дата:   12-02-16 14:28

Сега покрай една дискусия във ФБ-ка се загледах в цените на никонксите обективи. Има повишаване на някои от тях тук. Примерно 35-ца DX от 350 е станала 400лв - едно 15-16%, 105-макрото и то е бацнало нагоре. Мисля беше под 1500, сега е над 1600лв, ако помня правилно. И това при поевтиняване на долара с едно 10ст последните 2 месеца. Т.е вместо надолу, цените скочиха, на места сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: bo6o   
Дата:   17-02-16 15:23

Сега проверих сайта, от който си поръчах Самито 21мм, цената си му е все същата. 12ката, която преди година-две си купих от тук за 650лв, там е къде 320еу, което пак идва горе-долу толкова(с безплатната доставка), 14ката също излиза колкото струваше преди в синтезата. Европейски магазин е. Да не ни магиарат само нашите търгаши нещо?
Ако се навият да ми дават процент от продажбите у нас, ще ви дам адреса [smilie21]



Публикацията е редактирана (17-02-16 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: teodorpk   
Дата:   17-02-16 15:28

Предполагам, че говориш за http://www.foto-klik.si

Там винаги държат хубави цени ;)



Публикацията е редактирана (17-02-16 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: bo6o   
Дата:   17-02-16 15:33

Глей го, съсипа` ми бизнес идеята [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   17-02-16 16:03

написа:

> Сега покрай една дискусия във
> ФБ-ка се загледах в цените на
> никонксите обективи. Има
> повишаване на някои от тях тук.
> Примерно 35-ца DX от 350 е станала 400лв
> - едно 15-16%, 105-макрото и то е бацнало
> нагоре. Мисля беше под 1500, сега е
> над 1600лв, ако помня правилно. И
> това при поевтиняване на долара с
> едно 10ст последните 2 месеца. Т.е
> вместо надолу, цените скочиха, на
> места сериозно.

24-70мм ф/2.8 е повишен с 500 лв. Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: tkqjwh   
Дата:   03-03-16 14:14

И сега какво:)Фишайче 7,5 Samyang ot 499 левчета навремето,сега 679:)И това най евтиния.Златни байонетчета ли взеха да им слагат,или циганско/корейски номера-зарибяваш и после дереш 2 кожи.И сега като искаш да снимаш широко,какво:)Едно обективче,колкото 2 нови фотоапарата:)Да им го таковам на пи....ата компания и т.н.:)Възмутен съм:)


Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-03-16 14:29

Поскъпването на японската техника се дължи на обезценяването на йената или респективно поскъпването на долара.

Съответно цените се повишават за да компенсират тази разлика. Това поскъпване е последното решение на компаниите. Някой от тях забавиха около една година поскъпването но....няма как. АКо продават на старите цени не им излиза сметката.

Фото техниката не е станала по-скъпа. Практически е по евтина защото преди имаше много ограничен избор. Сега има място и за любителите и не е нужно да наливаш по няколко хиляди лева за определено фокусно разстояни и светлосила.

Професионалните обективи винаги ще са скъпи но на много малко от нас ни трябват подобни. Аз имам само един обектив малко по-висок клас заради основния жанр който снимам. Всичко останало е за без пари. [beer]



Публикацията е редактирана (03-03-16 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: tkqjwh   
Дата:   03-03-16 14:34

А Sigma,защо не поскъпнаха:)с моторче:)

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: pdimitrov   
Дата:   03-03-16 14:57

Sigma по принцип май имат доста голям profit margin :)

Отговори на това съобщение
 Re: Самянг и те повишиха цените?
Автор: petrov88   
Дата:   03-03-16 23:54

А някой да има идея дали ще заредят отново 85 1.4 нашите магазини / за А маунт/ :/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »