Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: Zyzu   
Дата:   04-02-16 13:06

Аз разбира се не съм специалист по таблетите. Само изказвам мнение на база личния ми опит и работа с таблети. И защото обичам да попрочитам това-онова :) Ти ще си решиш. Пък и няма да останеш с първия таблет цял живот, така че [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: tuizzl   
Дата:   04-02-16 20:36

Откъде може да се закупи "протектора" за който brutallica_bg спомена в коментара си. В БГ магазините не го откривам. Това специален протектор ли е или е най-обикновенно фолио което се ползва за дисплейте на смартфоните и таблети?

Графичния таблет е удобсто, бързина и гъвкавост. С таблета увеличих бързината и прецизността на работа си. Много полезна играчка смятам да минавам на Pro M досега бях с 5 S.
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   04-02-16 21:44

а какво мислите за гумичката, която предишните модели имаха?? полезна ли е действително или по-скоро не я ползвате??

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: e-mil   
Дата:   04-02-16 21:58

Аз не я ползвам - по ми е бързо и лесно да си превключвам инструменти с горещите бутони от клавиатурата.

Гумата на писалката и клавишите на таблета са предимно за художници. Да се облегнеш удобно назад в стола, да си вдигнеш краката на бюрото и да си рисуваш без да се пресягаш. Но при ретуш и обработка, където ползвам много инструменти и палитри, а особено при мен, както често превключвам между After Effects и Photoshop, интерфейсът на таблета е по-скоро допълнителна грижа. Аз съм мързелив човек. Предпочитам да избягвам допълнителните грижи. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: compur   
Дата:   04-02-16 22:09

протектор

мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-16 01:16

Така, получих много подробен отговор на въпросите, които ме вълнуват и споменах по-рано в темата. Не знам дали не е против правилата на форума или фирмената политика на магазинът, за това няма да цитирам конкретния отговор, но на кратко:
От трите идентични модела CTH-490, коитo съм споменал, както предполагах разликата е в пакета софт, с който идват. Иначе казано Induos Photo, Comic и Art са един и същи таблет идващ с различен специализиран софтуер. Медиум сайзът на модела One (за 102лв.) пък няма функцията multi-touch, т.е. не може да се изпилзва подобно на телефон с пръсти да се скролва или зумва и в моя конкретен случай май ще отпадне от надпреварата, макар по-голямата работна площ, която има. Също няма възможност за безжично свързване към компютъра, но това не ми е приоритет.
С други думи остават двата варианта и ще попрочета още малко и за двата и накрая ще взема един. Благодаря на всички, които се включиха с коментари по темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: roumen6   
Дата:   05-02-16 11:58

явно варианта само мишка отпада... [smile]

мога да предложа безплатно един по-стар модел таблет - Medion MD9570. аз неможах да го подкарам под уин7, по-скоро ме домързя... но ако на теб ти се занимава - дарявам ти го. или на когото друг му трябва, разбира се!

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-16 12:10

roumen6 много благодарв за предложението, доста добро! [cool]
Но понеже не съм в БГ и смятам процедурата по получаването ще се позатрудни, предлагам някой съфорумец в нужда да го вземе. Има и една тема 'Подарявам', в която ако пишеш вярвам някой ще се зарадва много!
Благодаря още веднъж! [smitten]



Публикацията е редактирана (05-02-16 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: roumen6   
Дата:   05-02-16 13:31

водим преговори с един колега вече... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: roumen6   
Дата:   05-02-16 22:21

ДАРЕН!

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: nikj   
Дата:   07-02-16 11:55

И аз благодаря на всички за съветите /воайорствах / и тъй като съм също невеж попаднах на един Бамбук -Wacom Bamboo Pen and Touch CTH460, предполагам за първоначлна подготовка да свърши работа,Не мога да рисувам-само ретуш

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: mihajlov2   
Дата:   07-02-16 13:41

Аз се забавлявам с един Intuos Pro Medium. Чудесен инструмент. Поне за мен наличието на 8
бутона и скрол, както и отчитането на наклона на писалката и наличието на два бутона на писалката е много ценно.
Да не говорим, че мулти тъч функциите са много свестни и с пръсти таблетът работи по-добре от тъчпадите на лаптопите. Почти няма нужда от мишка за каквото и да било.
Аз съм му лепнал скрийн протектор за 13 инчов лаптоп, леко изрязан по размерите на съответната зона на таблета. Протектора го взех от някакво магазинче за аксесоари за телефони и таблети.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-02-16 16:26

Аз в крайна сметка чакам моя Wacom Intuos Art, мога да споделя впечатление по-късно [smilie3]

Благодаря още веднъж на отзовалите се! [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: mihajlov2   
Дата:   07-02-16 16:58

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: dibat   
Дата:   20-02-16 13:09

Здравейте,
Ще използвам тази тема за да опиша един проблем който имам с Wacom Intuos Comic PT S CTH-490CK-N.
В Lightroom CC 2015.4 Release, Windows 10, Pressure функционалността не работи коректно, наблюдава се неравномерно променлив интензитет на четката.
Ето какво се получава:
https://goo.gl/photos/6PruudvTp822BbXp9


В панела с настройките на таблета, в таб Mapping има опция дали да се ползва Windows Ink или не, проблемът се случва при включена опция, при изключена го няма но тогава и Pressure функционалността изчезва и четката работи с фиксиран интензитет както със мишка...
Във фотошоп го няма този проблем. Някой имал ли е такъв проблем с Lightroom и графичен таблет?


Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-02-16 15:10

Аз на същия таблет (арт-а който взех) тази функция я намерих с малко зор във шопа, но с успях да се преборя. Ти обаче във шопа нямаш приблем, т.е. не мога да съм полезен, но дано някой даде обяснение за ЛР, който не ползвам. :(
И така и така темата е повдигната - на кратко искам да кажа какви са моите впечатления от таблета. Беше ми нужен повече от половин час да свикна с него, признавам! Не си представях, че само за движение на курсора писалката трябва да е отделена от подложката. Това честно казано и постоянно натиснатия клик бутон, когато писалката опре в подложката си беше висша математика за мен, особено като съм свикнал с мишката да е постоянно прилепена към пада :) Така или иначе преодолях го с един ден опити и движения наръката. Логични е разбира се да е така, обикновен химикал не пише ако не е опрян в листа хартия и обратно. :) Самия таблет ми се струва много крехък, направо ме е страх да не го почупа преди да съм му свикнал, но сигурно при по-скъпите модели усещането е друго. Иначе е голям кеф като се свикне, семпъл ретуш, четки, селекция - всичко е олеснено и идва натурално, все едно си хванал молив и ще скицираш. За мен обаче на този етап си е нужна и мишка, че и клавиши...така съм си свикнал и явно няма да мога да работя само с таблета, но пък е добро допълнение и някои неща стават с лекота. На кратко не съжалявам, че си избрах такъв подарък от половинката, само че го пилучих за Св. Валентин, вместо за 3ти Март (Рождения ми ден), та сега се чудя какво да си избирам за него [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: rotva   
Дата:   08-10-16 23:20

Ако може да ползвам темата,че и аз съм пред същата дилема за избор на бюджетен таблет.Има ли от евтинита на wacom,който да поддържа мултитъч,предполагам това е опцията ,кото може с пръсти да се зумира,скролира,завърта и т.н. ?
Гледах Wacom Intuos DRAW Pen S (CTL490D) и Wacom One M (CTL-671)
Кой според вас е по-удачен ,но мисля,че и двата нямат мултитъч...
Почти няма да скицирам,освен ако не ми щукне нещо,ще се ползва за удобство и прецизност за ФШ и лайтрум за ретуш и обработка на изображения,колажи и подобни. Мисля,че работата с пръсти доста улеснява всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: didesignbg   
Дата:   09-10-16 00:00

Емил го е обяснил горе, за ретуш работата с пръсти и бутоните са абсолютно ненужни и затрудняващи. Лявата ръка е на клавиатурата и ти дава бърз достъп до поне 101 стандартни клавиша + модификации без нуждата да учиш нови от "по-лесния" набор на таблета. И аз много се радвах на търкалцето на интуос про, докато не осъзнах колко ме бави с това че аз се съобразявам с него ...

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: rotva   
Дата:   09-10-16 00:03

Мерси за отговора.А кой от двата се предполага да е по-добър или има друг модел в тоя клас?

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: dilomski   
Дата:   09-10-16 10:35

Само да вметна за прехвалените Wacom.Имам такъв, Интуос про 5с.С Уиндоус 7 драйвера крашва редовно, те не им дреме да си го оправят и има "фикс" през services.exe да си го пускаш ръчно, когато ти трябва.Само че това пак си е боза, защото човек забравя да го пусне и пак играчки излишни.Та Wacоm да си оправят драйверите, уиндоус компютрите не са малък пазар, за да си пренебрегват бъгавия софтуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-10-16 10:40

Ваком от години са монополист и резултатите са на лице :) драйверите им са пълна боза дори за синтик серията дето са по няколко бона.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: rotva   
Дата:   09-10-16 11:09

Чухме колко на са оферта уаком,ама не чухме да се препоръчва кой е по-добре от техните?Аз доколкото четох тях ги препоръчват навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-10-16 11:21

Аз ползвам малкия интуос А6 защото за ретуш големия таблет не ми е оферта. По-удобно ми е на малкия да работя, за рисуване по-големите имат смисъл. Даже сега продавам един такъв в базара, купих същия като моя комплект с вифи модула втора ръка, заради въпросния модул с който не се занимавам с кабели. И сега продавам излишния таблет :). За мен това е идеалния таблет, алтернативи има много вече от знайни и незнайни китайци. Вършат работа китайците, но никой няма безбатерийни писалки понеже това е патент на ваком. Също така китайците не правят много малки модели като този интуос, който ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: rotva   
Дата:   09-10-16 11:29

Еми ето ти още една ГОЛЯМА причина да се вземе уакомски, батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет Wacom, мнения и препоръки?
Автор: enizvk   
Дата:   09-10-16 13:09

Аз имам Wacom Intuos DRAW.
1. драйверите sucks.
2. Не ми харесва грапавата повърхност. Върха на писалката се износва бързо и неравномерно ако натискаш повече.
Но за 140лв. по-добра алтернатива едва ли има.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »