Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: dimidumi   
Дата:   14-04-16 18:38

Имам една стара Сигма 90/2.8 макро за EOS от лентово време, някой да е пробвал подобна, дали и сработва блендата и афтофокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: tema   
Дата:   15-04-16 10:06

Пробвал стара лентова Сигма 24\2.8 - сработва, мисля че при макрото трябва да е същия резултат

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: PR0davaiko   
Дата:   15-04-16 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: dimidumi   
Дата:   15-04-16 15:58

О да, Сигмата 90/2.8 макро съм я пробвал на няколко цифрови тела Канон, вкл. 5д3 , блендата не се управлява, работи само на 2.8, а автофокуса е добре. Това е качествено стъкло, а моята е като нова, много малко е снимано с нея и то само портрети и макро и си стои така от години в калъфа и хич не ми се продава. Въпроса е какъв адаптер да търся за Sony А7, който да и управлява блендата, а автофокуса не е толкова важен, може и на ръчен фокус да се работи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: A4o90   
Дата:   15-04-16 16:52

Би ми било интересно да го пробвам на Falcon-a :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: i_v   
Дата:   15-04-16 17:01

Тва с адаптерите явно си е голяма занимавка и кръжочна работа :)…..Само искам да попитам с Metabones в крайна сметка всичко ли работи(има предвид за Canon EF с канонски и не канонски обективи)?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-16 23:31

i_v написа:

> Тва с адаптерите явно си е голяма
> занимавка и кръжочна работа
> :)…..Само искам да попитам с Metabones в
> крайна сметка всичко ли работи(има
> предвид за Canon EF с канонски и не
> канонски обективи)?

С А7m2, А7R m2 с повечето обективи нямам проблеми, но е добре да пробваш все пак дори и конкретната бройка дали е наред. Пък може и с конкретния модел да има нещо. До сега единствено с много стари бройки на 85/1.2 и 50/1.2 имах ядове, че само по централна зона заключва фокуса и не беше много надежден, ама съм виждал разни фотографи да ги използват по клипчета точно тия модели и може би беше до бройките...не знам. По принцип май канонските обективи като навършат 2 или 3 петилетки и по брой кадри наближат населението на Пловдив, механиката им почва малко да сдава багажа.

Иначе сигмите на 1.4 са супер готини, 135/2 супер готин. Пробвал съм 85/1.8, 17-40, 70-200/2.8, 24-70/2.8 мк2, тамито 24-70/2.8 и се доста добре на метабонеса - сравнимо с по-стар ДСЛР дори като скорост и чувствителност на тъмно. Дори следящия фокус със сигма 85/1.4 почти като, че да работи в редки ситуации

ПП Да не те излъжа с А6300 набързо го пробвах със 135/2 и единичния фокус си бачкаше както се очаква - бързо и точно. За следящия не успяхме нещо да го подкараме да следи - уж бързо така префокусира ама нещо не съвем точно ....



Публикацията е редактирана (15-04-16 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: i_v   
Дата:   16-04-16 10:03

Hotsnail, благодаря за инфото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   22-06-16 14:52

И да добавя още един стабилен и много важен показател и проблем при нискокачествените и скапани адаптори- пиновете им са с много натегнати пружинки и надират контактите при слагане и махане на обективите. Един обектив вече трябва да му сменя платката с контактуването с тялото, за да мога да го ползвам на Канонски тела. Отказва да работи, пиновете на скапания адаптор са надрали дълбоко повърхността и на тела Канонски понеже техните пинове не са така натегнати и толкова дълги като на адаптора не достигат до някои от контактите на обектива и ми дава грешка. Затова внимавайте с нискокачествените адаптори. Вярно, получава се след време проблема, но съществува. Директно в кофата отива адаптора!
ЗА Fomito става дума, със сигурност има още такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   15-07-16 11:01

Някой да каже ако е изпробвал Sigma 105/2.8 OS macro с адаптор дали има автофокус, независимо какъв адаптор. Досега при мен с 50мм, 70мм, 105мм (без OS), 180/3.5 няма никакъв. Интересно ми е дали ще има при по-новата Сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: georgioiv   
Дата:   15-07-16 11:35

аз имам старата Сигма 105, с китайски адаптер само бръмчи и не сменя блендата... а7мк2

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   15-07-16 12:02

кой е адаптора, при мен дава да се сменят бленда и скорост с Fomito и Viltrox, както казах вече не ползвам Fomito заради пиновете за контакт, които надират.
Kaкто написах, с Viltrox и старата 105 макро няма автофокус, само се сменя бленда и скорост.



Публикацията е редактирана (15-07-16 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: georgioiv   
Дата:   15-07-16 20:51

Адапторът е Andoer E-mount - EF EOS.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »