Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: zvezdo   
Дата:   26-04-15 21:03

Здравейте колеги,

Интересувам се някой дали знае сайт, в който се търсят хора за ретуш на снимки. Идеята ми е да обработвам снимките на даден фотограф и да припечелвам някой лев. Знам, че принципно има хора, които работят за дадени фотографи дистанционно, но не знам необходимите стъпки за постигане на тази цел. Ще се радвам да ми дадете съвет.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: e-mil   
Дата:   26-04-15 21:19

Търси freelance сайтове! Ценовият натиск е голям, но ако ставаш и ако имаш късмет след година-две може да припечелваш шо-годе прилични (като за България) пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: tzl   
Дата:   26-04-15 21:20

Първо трябва да покажеш какво можеш. Направи си акаунт примерно на behance.net и там сложи снимки, на които си правил ретуш.

Има различни фотографи с различни изисквания. Едни нямат проблем с пластмасовите кожи. Други няма да погледнат такива снимки. Добрият ретуш се прави трудно и отнема време. Много много време. Няколко часа на снимка е нещо нормално за някои индустрии.

Ретушът е като всеки друг бизнес — показваш какво правиш и ако някой те хареса, ще се поинтересува от теб. Ако му хареса цената, ще работи с теб.



Публикацията е редактирана (26-04-15 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: paolo_n1   
Дата:   26-04-15 21:38

Пусни ми майл на лични ще ти пусна един кадър и ако стилът ти на ретуш допадне с моя вкус и изисквания ще ти давам работа разбирасе няма да ти е достатъчно но по системата на дуплицирането може да си докарваш чудна заплатка ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: zvezdo   
Дата:   26-04-15 21:53

И все пак някой може ли да ми каже конкретни freelance сайтове с насоченост към фотографията?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: neqixolvtp   
Дата:   26-04-15 22:13

Гледам ти снимките в профила и се чудя на темата, която си пуснал!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: iasen2   
Дата:   26-04-15 22:19

Не се водете по снимките, автора е много добър ретушьор. Просто не се е намерил още клиент, който да го оцени .

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: zvezdo   
Дата:   26-04-15 22:27

neqixolvtp Благодаря за оценката ти, но да ти кажа честно не ме интересува. Това какви снимки ще качвам си е лично моя работа.
Като не можеш да се произнесеш по същество по темата няма нужда да ми я спамиш.

Извинявам се за отклонението от темата.
Надявам се някой да ми даде конкретна насока. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: GenaDP   
Дата:   27-04-15 00:50

Ето ти насока


Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: pepi34   
Дата:   27-04-15 06:50

Приятел, майтапиш ли се? Ти имаш ли представа какво е нивото навън и с какви корифеи ще трябва да се състезаваш? Специално за снимките от профила, дано нямаш предвид като умения нещо подобно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: zvezdo   
Дата:   27-04-15 07:57

Да имам си добра представа за нивото. Не ми се обясняват подробности за представите ми. Но и аз ще ти кажа, че човек ако не се бори - не постига нищо! А относно снимките на профила ми... три от тях са стари и въобще не мога да кажа, че са на някакво ниво относно ретуша, защото по тях общо взето такъв няма. Другите две според мен са на ниво, но разбира се може и по - добре. Иначе имам много хубави снимки, които за момента не са качени тук, но ще ги кача. Ако искаш да ми видиш нивото дай ми скайп на лично съобщение да ти пратя. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: iasen2   
Дата:   27-04-15 08:01

Колегата има и самочувствие освен и талант, това е добре за професията, ще може да се наложи на конкурентния пазар

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: fraction   
Дата:   27-04-15 08:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: viara123   
Дата:   27-04-15 08:47

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: zvezdo   
Дата:   27-04-15 09:32

Според мен е важно човек да се цели към нещо, а дали ще го постигне или не е отделен въпрос. Но винаги е най - лесно да се каже, че вече има много добри ретушьори и няма смисъл човек да се пробва в ретуш.
Човек трябва да почне от някъде.
[smile]



Публикацията е редактирана (27-04-15 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: johnny_fx   
Дата:   27-04-15 09:41

По горната логика, е най-добре да легнем и чакаме да умрем, защото всичко е направено и измислено вече. [smilie3]

Иначе по темата, има разни фриленс сайтове, но там се конкурираш с най-евтино работещите и общо взето не си е работа. Трудно ще биеш китайци и индийци с ниска цена. [smilie3]

Така и не показа какво си правил, но най-важното нещо за начало е да има какво да покажеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-15 09:51

В София, "графички дизайнерки"(по договор графичен дизайнер) за по 400-500, максимум 600лв. ретушират по 5-10 снимки за минута норматив. И така до откат...В чужда фирма, с 8 часов работен ден. И не са една и две фирмите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: zvezdo   
Дата:   27-04-15 10:28

И как става обработката на 5-10 снимки за минута???

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-04-15 10:41

с екшъни и мощна машина [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-15 11:01

Точно, с екшъни и макове 27". Момите и момците са получили явно и светочувствителност и редовно ми разправят, че сънували каквото правели.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: johnny_fx   
Дата:   27-04-15 11:19

Надявам се правите разлика между ретуш на 5 снимки на минута и 5 часа на снимка. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-15 11:27

ДА, за едното плащат по 400-500лв. на месец, 20-22 работни дни, за другото на много миниатюрен/ограничен/затворен кръг от хора по 100 евро за час-два на човек. Но не всеки ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: johnny_fx   
Дата:   27-04-15 11:33

А, добре. Притесних се за момент, че се говори за различни работи. Предполагам авторът на темата не го вълнува ретушът на кило за жълти стотинки. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: zvezdo   
Дата:   27-04-15 13:17

Ами чак за толкова много снимки на минута и за 400-500 лева определено не бих се занимавал. Не казвам и че съм супер добър и да се надувам, но просто искам да правя истински ретуш. :) Е няма проблеми и по простички обработки да правя, пак би ми било приятно, но за минута да правя по 5 снимки - НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой знае ли сайт където да търсят хора за ретуш?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-04-15 13:25

И тоя за 400-500лв е истински, милиарди хора виждат резултатите всеки ден, всяка минута. Оценките са директни, моментални, коректни.
Другият вариант е по-сложен, изисква време, изисква контакти, и други.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »