Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Станчев   
Дата:   29-01-16 14:24

Какво да кажем за личните документи? Все едно са от вафлени кори. Всеки втори си я е счупил на мястото с лазерно прогорения образ. И глоба от 30 до 200лв. Най-безумната глоба! Защо? Нали си плащам новата, платил съм си и старата, дошъл съм доброволно да си я подменя.Поне да дават гаранционна карта за "изделието" и ръководство за съхранение и използване.Пиши и обяснение как си я счупил. Е седнах, портфейла ми беше в задния джоб беше заедно с английската шофьорска книжка, но на нея нищо и няма...[smilie22]

 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: georgebg   
Дата:   29-01-16 15:05

Ако гражданската е лична, то тогава за една кола, като я карам примерно аз , жена ми и сина ми.... май ще стане доста дебело [smile]. Затова гражданската отговорност е за автомобила,защото и да не го караш пак може да е виновен, например да реши да тръгне сам по някой наклон [smilie5], да сътвори разни чудесии по пътя ... , да си се самозапали например (ако е такъв като на колегата с данък 250 и пълен резервоар, колкото себестойността на колата) и пак да стане жега за околните коли ... тогава си му трябва застраховка..

А за винетките - всеки е карал след претоварени тирове и е виждал какво правят с пътищата, затова в Германия няма винетки за леките коли - те са като мравки по пътя в сравнение с големите претоварени бръмбари ..
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: imitev   
Дата:   29-01-16 15:25

Аз все си мисля, че тримата с жената и сина ще си имате лични коли, ако толкова много карате...

В Германия няма винетки, ама не си им виждал данъците на края на месеца (не като процент от заплатата, а като стойност). Така че винаги се плаща - по един или друг начин.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Frenchev   
Дата:   29-01-16 15:30

Ами готово измислихме го. Щом така става. Купуваш си винетка, Залепваш я на едно парче счупено автостъкло и си я мъкнеш със себе си и с касовата бележка и найлончето. Така можеш да я караш с която кола си поискаш :)

Иначе съм съгласен за гражданската отговорност. Според мен тя трябва да е на водача. Не на автомобила. Тук в Германия е още по тъпо - гражданската е едновременно на колата и на водача. Не мога да дам на някой друг да шофира автомобила ми защото не е застрахован.

Чувал съм, че в Италия ГО си е на теб и можеш да шофираш всяка кола, която пожелаеш. Така ще е най-честно според мен.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: mbtutu   
Дата:   29-01-16 15:34

chrisnoch,
Въпроса ти кой е този град с такива данъци?
У наше село е така. 15 годишна кола - 260 лв данък. Иначе коментара ми бяха камъни в градинката на бензиностанциите ;-)
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Kalimas   
Дата:   29-01-16 16:05

@chrisnoch липсата на стикери не ги прави невалидни, ама с бинокъл в жабката не се вижда [smilie5] . Та ако лепна чужди на предното стъкло, мога и цяла година да карам ако не ме спрат за друго.[smilie5]

Иначе, ако гражданската е на колата - положително е при няколко души с една кола, ако е на човека, плюса е при един човек с няколко коли. :) Ако тръгне сама и запали парламента, отговорен е тоя дето я е паркирал и важи неговата гражданка. Абе все ще има недоволни[smilie5].
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: georgebg   
Дата:   29-01-16 16:11

Kalimas написа:

> @chrisnoch липсата на стикери не ги
> прави невалидни, ама с бинокъл в
> жабката не се вижда [smilie5] . Та ако
> лепна чужди на предното стъкло,
> мога и цяла година да карам ако не
> ме спрат за друго.[smilie5]
>
> Иначе, ако гражданската е на
> колата - положително е при няколко
> души с една кола, ако е на човека,
> плюса е при един човек с няколко
> коли. :) Ако тръгне сама и запали
> парламента, отговорен е тоя дето я
> е паркирал и важи неговата
> гражданка. Абе все ще има
> недоволни[smilie5].

Е, то за парламента може и без гражданска ... то там няма нищо ценно, което да плащаш [smilie7]



Публикацията е редактирана (29-01-16 16:12)
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-01-16 16:27

"Чувал съм, че в Италия ГО си е на теб и можеш да шофираш всяка кола, която пожелаеш. Така ще е най-честно според мен."
В Италия и номерата на колите са лични - можеш да караш всичките си коли с един комплект номера. Не всичките едновременно, разбира се - една по една!
Това е облекчение за хората с много коли, което не ми се струва нито честно, нито разумно. Пък и като знам колко е прокопсала Италия, едва ли е добър пример.
[smile]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Binjo_o   
Дата:   29-01-16 17:46

Можеше да е електронна винетка. Регистрираш си колата по номера, влизаш в някаква база данни и готово. Пък и доста разходи се спестяват от лепенки, дизайн...


можеше, много работи ако целта беше да се направи нещо, а не да се приберат парите на хората. очевидно е и за слепите, че тия някак парите не им достигат, и не за пенсиите на бабите ви, ами за нови пиар акции от рода на фалшиви пътища които трябва да се ремонтират пез година две.
само стига да минеш по "новата" магистрала м/у ст. загора и пловдив - половината платно е потънало- на лято ремонтче от новите винетки а простия народ се прави на голямата работа с фотоапарати по 5 хил. [smilie3]



Публикацията е редактирана (29-01-16 17:48)
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: rexpitbul   
Дата:   29-01-16 17:55

Съгласен със Саксон. Имам същите мисли и терзания. Един път трябва да пътувам с едната кола , един път с другата. Искам 1 годишна винетка. Двете коли не мога да си карам едновременно, а дори да се наложи ще дам на някой да я кара и ще купя една седмична винетка. Отделно някой кара цяла година по пътищата(примерно това му е работата), а друг 15 пъти в годината и пак са платили еднаква цена годишна винетка - за тол такси съм за всички превозни средства. Така, който колкото кара толко си плаща.

А и защо винетката да е от януари до януари? Какво пречи искаш май месец годишна винетка (че вече ти се налага да пътуваш) да важи до май следващата година. Пречи им, че ще спадне изцеждането на хората. А приходите от акцизи и ддс на горива не трябва ли и те да бъдат насочвани за пътна ифраструктура?



Публикацията е редактирана (29-01-16 18:25)
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Bumerang   
Дата:   29-01-16 18:58

И никой не си задава въпроса защо поскъпнаха винетките толкова много и какво се прави толкова по пътищата -цели ями. И защо преди 10,10,1989г нямаше винетки и всички бяхме доволни от шосетата[smilie5]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: marrio31   
Дата:   29-01-16 19:10

И аз съм съгласен със saxon,трябва да можеш да си местиш винетката,да не говорим за новата цена[smilie23]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: agop4o   
Дата:   29-01-16 19:12

Е как защо.Защото Партията кърмилница беше на власт[smilie5]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: georgebg   
Дата:   29-01-16 19:39

... и защо делото за винетките го насрочиха за 6-ти февруари, като имаше достатъчно време да е преди края на месеца.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: nikton1954   
Дата:   29-01-16 20:20

Хайде да кажем така.Тези които Реват за винетките / Мразя Б.Б. защото обслужва Мафията! /, та тези които реват за винетките и държат цигара в ръката си / 2500 лв. на година струва да пушиш!/, та с колко се е увеличила винетката - 30 лв!?Тези пари разделени на 12 прави 2.5 лв.!!!???За какви два лева и половина става на месец!!!???Който няма тези пари къде е тръгнал кола да кара!?А!?

[smilie23]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: m.djorov   
Дата:   29-01-16 21:31

Бе то хем данък за общината, хме винетка за АПИ, хем в горивото е нахакана и там няква такса/акцис, дето прибират - и кво? За едно и също нещо ни цоцат 3 пъти. Ааааа и ДДС върху данъка/акциза на горивата. това ми е любимото - данък на данъка.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Bumerang   
Дата:   29-01-16 22:31

nikton1954- Не е само тия 2,5лв .Я си погледни фиша от заплатата/ако въобще ти дават такъв/и виж колко пари са в графата минус.След 40г труд ще разбереш какво получаваш за всичко това[smilie5] Цената на тока, парно ,вода ,бензин, храна провери в рамките на година как се повишават цените /ако си пазиш касови бележки/.Пък може и да си прав -шосетата пълни,ресторантите пълни,децата учат в чужбина,40 милиарда спестявания.Халал да ни е .Кофти е ако ти изрежат стъклото за 2,5 лв на месец.А не знам защо на всичкото това благополучие дето ни залива защо хората са готови да те убият за 2,5/има такъв случай в едно село/
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: kiten   
Дата:   29-01-16 22:55

E с такива теми като тази, в най-четения - отворен форум /думите и констатациите са на админа/, ]Не ни чака нищо хубаво. Само тормоз и цакане с такси и данъци от властимащите! И понеже форума се чете от куцо и сляпо и най вече законодатели, то той се превръща в своеобразен инкубатор на идеи, как да ни цакат и облагат с всевъзможни данъци и налози.
Пийте една студена вода и внимавайте да не си чупите возилото в някоя дълбока дупка!
[beer]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-16 23:16

chrisnoch написа:
> Това е облекчение за хората с
> много коли, което не ми се струва
> нито честно, нито разумно. Пък и
> като знам колко е прокопсала
> Италия, едва ли е добър пример.
> [smile]

Има малко логическо противоречие. Ако е облекчение за хората,как така не е честно или разумно?

А и какво и има на Италия? най-корумпирани са в ЕС след нас и Гърция (последните май не ги слагат в класациите за корупция, щото ще счупят скалата. Ползват ги за посмешище дори в новинарски емисии комшиите, а ние сме по-зле и от тях). Да се върнем на Италианците - икономиката им е много близко до нивото на Германия, Франция или Великобритания само че умалена пропорционално на по-малкото население. Реално тия 4 държави нямат никакъв проблем да използват една валута и реално са основната част от икономиката на целия ЕС.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: georgebg   
Дата:   29-01-16 23:50

да си призная - темата я пуснах като петъчна закачка [smilie25] ... пък то какво стана...

И не ме боли за тези 2.5 лв./месец , при това и не пуша, но накратко една съпоставка:
начини да си купиш кола:
- отиваш, ПЛАЩАШ в брой и си тръгваш с колата;
- отиваш, купуваш на ЛИЗИНГ и си караш колата, която ти срува хххх месчно.
- отиваш, купуваш със заем, и си караш колата, плащаш месечни вноски.

- някой би ли се съгласил на варианта - плащаш всеки месец 5(10) години, и накрая получаваш колата [smile]
Е, това в момента е БГ винетката, плащаш за нещо ,което ще ти се случи след 10 г. , ако все още имаш кола (коя ли по ред) и ако още ще можеш да караш.
Или с други думи - вместо държавата,апи или бб (все тая) да вземе заем, да оправи пътища, след което ако ще и 200 лв. за винетка да иска, което е нормалния начин да се случи нещо, всичко се прехвърля на нас , защото сме овце [smilie23] ...

Макар , че може и да не ме разберете, защото тук (имам впредвид про фотографите) много често в портфолиотата и на най-известните има понятието "плащаш при получаване на снимките", а не предварително .....
... като че ли,клиента който е сниман, има някакъв избор [smilie11] , след като събитието е свършило .... всичко е прах в очита на заблудената рая ..
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: ludiakolio   
Дата:   30-01-16 04:59

И аз не съм за 2,5 лв. На месец и все пак имам чувството, че ме цакат с топла бира,а ме убеждават, че е ледена.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Binjo_o   
Дата:   30-01-16 07:57

Защо тогава площадите са празни и тея боклуци наследници на бкп и номенкатручици ви се подиграват всеки ден от голямата бяла къща?
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Bumerang   
Дата:   30-01-16 08:12

Площадите са празни защото:шосетата ресторантите и моловете в големите градове са пълни,спестяванията са40 милрд.а останалия народ в провинцията е оскотял и проумял ,че нищо не зависи от него и нищо не може да промени без ЕС да му каже .[smilie5]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: imitev   
Дата:   30-01-16 08:20

А тези, които все пак не са по моловете - реват по форумите...

Няма как да получиш немско здравеопазване за 10 лева на месец.

Няма как да получиш немска уреденост със 100 лева данък на имота на година.

Няма как да има хубави пътища с тези пари, които се събират годишно.

Ще видите какво ще стане като свършат гаранционните срокове на магистралите, строени с чужди пари. Тук просто няма как да се поддържат с бюджета.

То хубаво, че искаме да караме без пари, но все някой трябва да плати сметката накрая. А държавата е организация, която само взема. Няма как да дава без да е взела преди това.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Binjo_o   
Дата:   30-01-16 08:28

Имитев, перфектно, тогава защо няма инвеститори тука кактов Чехия и Унгария?
Защо държавата умишлено подържа картел - на горивата и не не допуска чуждите инвеститори ?
Защо доходите тука са като в дуржава от третия свят?
Реторичен въпрос, за в кръчмата...



Публикацията е редактирана (30-01-16 08:29)
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена