Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на малък статив
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-16 21:41

Nanomax e ок, но максимално разпънат е 82см едва. Иначе е екстра за безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-01-16 21:46

Наистина е много нисък, а и товароносимостта му е малка. Все пак ще искам да закача някой друг камък в торба за тази кука, ако ми трябва стабилност.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: chukov   
Дата:   26-01-16 21:48

Наномакс е хилав статив
Не е за такава работа

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: victory13   
Дата:   26-01-16 22:00

Лекият статив има един недостатък-лек е!
Поради това се търси такъв със здрави щипки, колона със здрав захват и кука /нали не трябва да уточнявам-здрава!/, и... един ластичен колан за багаж [cool]
ITrip 25 отговаря на горното, като съм му подменил оригиналната глава с Manfrotto 494rc2, щото оригиналната не ме кефи със захвата си.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: Daniel_P   
Дата:   26-01-16 22:39

Аз също имам Manfrotto Befree и за сега съм много доволен, събира се в раницата ми, бързо се борави с него, главата е прилична и лесна за употреба :) Иман и по масивен който взимам като съм с колата, но Като цяло не мога да се оплача от BeFree на всякаде го мъкна с мен, разходка до друг град, нощни снимки, пейзажи, продуктово, летене с самолет 6 :)Успех[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: E.Stanev   
Дата:   26-01-16 22:45

Хилав за ползване на безогледалка, ама ти сериозно ли??? Странно как не съм го разбрал, след като е с мен по баирите вече две години и снимам с него със сони безогледалка и ДСЛР. Единствени недостатъци: по-нисък е и главата е малка и не носи повече от длср с малък обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: SEURET   
Дата:   27-01-16 01:46

Cullmann Concept One 622T - Този дори е с къса колона в комплекта
MEFOTO DAYTRIP
MEFOTO BACKPACKER
BENRO IF18


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 11:37

Cullman 622Т е много добра идея, защото на безогледалка може да се вземе след статива една рамка L-Bracket и да се върти хоризонтално и вертикално. Главата е с универсално закрепване, което значи, че ще може да се ползва с други плочки. Даже са го измислили да няма нужда от кука на централната конзола.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-01-16 11:58

Благодаря на всички! Разгледах и Cullman Concept One 622T, но няколко неща ме отказаха от него (предимно значително по-голямото тегло). Ще бъде Sirui T-1004/1005X или T-005X. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: Miloard   
Дата:   27-01-16 12:53

BENRO A1692TB0


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: SEURET   
Дата:   27-01-16 13:48

622T е със същото тегло като Sirui ET-1004 - 1.4kg1

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: chukov   
Дата:   27-01-16 13:51

Проблемът ви е, че си избирате стативите като ровите в нета.

Да избереш статив, четейки характеристики е като да си поръчаш компаньнка по нета. Може да се окаже, че няма дупка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-01-16 14:18

Е нали затова пуснах темата - да не е само на хартия :)

@Miloard, това Benro е скъпичко :)

@SEURET, 622Т го сравнявам с Т-005Х. Т-1004 и 10005Х имат по-добра товароносимост и са по-високи. Клоня повече към 005Х и ако в момента не беше 130€ в Amazon.de, вече щях да съм го поръчал.

@chukov, прав си. Затова и държа да пазарувам от Amazon. Каквото и да купя, пробвам го и ако не ми хареса, го връщам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: bo6o   
Дата:   27-01-16 14:21

С риск да бъда обявен за долен спамер, който не разбира и трябва да си ходи, ще споделя и моя опит.
Купих си за 15лв някаква Хама от магазин за немски стоки, точно за конфигурация като твоята. На око тежи не повече от 300гр и е 30-35см сгънат. Разгънат на макс е към 150см, но реално използваема дължина е към 110(с прибрана централна пръчка, която не става за нищо). Бъхта го от 2 години. Боден е във всичко - сняг, песок, реки, при всякакви температури. Не е жален и пазен(20лв е, все пак), често го нося боднат през колана на панталона с главната дръжка и не е мръданл. И на силен вятър съм го харчил, въпреки, че и съм го гонил по плажа, но снимките стават, с малко желание и изобретателност.
Няма външен вид, няма удобства(кукички), изглежда пълна пръчка, издялкан в час по трудово в китайско ТВУ, НО - побира се навсякъде, даже виси на колана, без да ми пречи да си нося бирата, супер лек е, без пари е, издръжлив е, и ако знаеш как да боравиш с него - снимките стават и върши работа.
Та идеята ми на това словоизлеяние, е ако искаш намери си некъв такъв боклук, дай 20лв, пък ако не ти върши работа или държиш да не прилича на КИА, а на БМВ - избор имаш. Според мене за некса е напълно достатъчен, въпреки вида си.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: victory13   
Дата:   27-01-16 14:21

По-горното е много вярно. При Dynaphos опънахме всичко налично леко и компактно на плаца, и след това беше лесно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: SEURET   
Дата:   27-01-16 14:54

Китайските производители послъгват с тази товароносимост(Benro, Sirui, Vanguard и т.н.). Не е случайно, че новите модели глави на Benro, например вече не "държат" по 20-30-40kg(в съотвътствие с модела си), а са посочени реалните килограми при които статива/главата са стабилни. Някога, именно с цел да покажат по-голяма товароносимост от тридиционните марки като Gitzo, Manfrotto, CUllmann, започнаха да го правят. Мисля, че и с Сируи-то го има налично във Фотопавилион, Кулман-а е наличен в Динафос, може човек да ги види, пробва и да прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-01-16 15:04

Не съм в България :) Иначе ме интересува повече товароносимостта на основата, за да мога спокойно да си закача раницата (която без нищо вътре си тежи 1,7кг), когато ми трябва стабилност.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 15:07

Извън БГ има стотици възможности за всичко. ВСе още пазарът на стативи има ограничения в родината. Колкото и да внасят.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: МС   
Дата:   27-01-16 16:44

При вятър спасение няма. В Ахтопол при силен вятър стабилния ми статив се тресеше видимо, щеше и мен да отнесе, а не съм маненка...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kefalcho   
Дата:   27-01-16 17:43

Имам sirui tx2005x и мога да кажа, че недостатъци са: петте секции на краката, не особено стабилни крака при разтегнато положение и начина на разгъване на краката (с щипки щеше да е много по бързо и удобно )

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 18:27

mantona DSLM Travel Tripod из чужди сайтове го има, всичко си има като екстри и е 1.3кг тегло. 35см е сгънат максимално.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: SEURET   
Дата:   27-01-16 18:37

5-те секции са компромис в името на по-малкия размер и при закупуването на 5-секционен статив, това трябва да е ясно при самото закупуване. Щипките пък ще увеличат размера, че дори и теглото на стативчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kefalcho   
Дата:   27-01-16 21:16

SEURET, съгласен съм. Плюс ми е компактноста донякъде при закрепването на раницата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-01-16 22:28

Да попитам самият брой на секциите ли е проблем? Тъй като има гледах диаметрите на последните секции - по 10мм и на двата (Cullmann 622T и Sirui T-005X). И как стоят нещата, когато има закачена тежест, била тя раница или някой камък в торба?

Отделно: Mantona добра фирма ли е? Погледнах DSLM Travel Tripod-a и не е зле. Накрая ще трябва да поръчам и трите заедно и да си избера един :)



Публикацията е редактирана (27-01-16 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на малък статив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-16 22:36

Не знам дали е добра фирма mantona, гледам какво има по статива и какви са показателите. Преди време ползвах 3 куфара за техника и бяха ок от тях.
Като неписано правило, колкото и да са секциите на статива на краката, най-тънките последни се разпъват, за да има стабилност.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »