Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: ecobo   
Дата:   27-01-16 23:21

mogila написа:

> ecobo ти май не четеш другите мнения.
> Това отдавна се каза.

Аз чета, други са тези, дето не четат [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-01-16 02:59

Грешиш! Повторил си (с повече думи) това, което аз написах на 25-01-16 в 19:24 ч. - т.е. прибл. 47 часа преди теб. Намира се на първа страница в тази тема. Е, схеми не съм чертал, но смятам че и така е достатъчно ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: pepi34   
Дата:   28-01-16 03:53

Въпроса на автора на темата не е тъп. Все пак тука има хора всякакви, вкл любители и лаици. Друго нещо е смешното в тая тема, да не казвам трагично. Защо снимате комерсиална фотография, без да имате нужните познания (да не казвам, че в случая става въпрос за основни познания) и толкова ли е скъсан БГ бизнеса, че напоследък за комерсиалните фирмени задания в 90% или си ги снимат сами или фотографи със съмнителни фотографски познания :)
Нищо лично към автора на темата, щом има кой да му плати за такова ниво снимки - да гребе с пълни шепи. Аз по-точно се смея на възложителите на подобни поръчки. И не щото ми пречат, а защото с факта, че не ценят труда на хората направиха тоя бизнес напълно безинтересен за сериозните и добре подготвени и оборудвани фотографи :)
А резултата е налице. Взимате един БГ каталог и един Европски и ............
Взимате един БГ он лайн магазин и един Европски и...........

и разбирате, че ние всъщност не сме в Европа. Не само с нивото си, ами и с визията си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: Lycan   
Дата:   28-01-16 05:19

Абсолютно! Скъсан е БГ бизнеса, факт. Селска надница - селски каталози. И по тази причина нищо не пречи на човек да се изсили натам. Европски да разцъфне [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: iasen2   
Дата:   28-01-16 11:07

Като не искате снимки с 6 моноблока , ето една снимка с един моноблок :)


https://photo-forum.net/static/site_pics/100/1453971949_273_-damski-klin-dalag.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: IshootPeople   
Дата:   28-01-16 11:36

Ето един кадър директно от апарата без обработка
https://www.dropbox.com/sh/fni7bkzjtj8a07d/AAD7Mb0zPaXuujdyJt5izybua?dl=0

Един 180см чадър леко в ляво от модела с дифузна повърхност .От двете страни на модела бели флагове ,Мисля ,че добре е осветена.

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: IshootPeople   
Дата:   28-01-16 11:37

Забравих да кажа ,че чдъра е на около 2м от модела

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: pepi34   
Дата:   28-01-16 14:01

написа:

> Абсолютно! Скъсан е БГ бизнеса,
> факт. Селска надница - селски
> каталози. И по тази причина нищо не
> пречи на човек да се изсили натам.
> Европски да разцъфне [smilie5]


То в БГ производители на конфекция и бельо уж бол, ебаси скъсаняците. Нито модели читави намират, нито бекраунд, нито стайлинг, нито фотографи читави наемат нито нищо.А за каталозите и сайтовете им да не говорим въобще. Ако може с пръдня боя да стане. Не знам колко ви плащат за такава работа, само да ви споделя нашия опит в тази сфера. Руски клиент, миналата година. Производител н бански и бельо. 45 артикула задание. Дойде собственичката на Свети Влас с моделка от Русия, с фризьор и гримьор пак от Русия (визажист се казва там и обикновено може и двете дейности). Снимахме 2 дни сутрин рано и следобед между 16 и 19 часа, общо единия ден 6 часа другия 4. Платиха ни пътните, хотела за 3 дни и 1000евро за снимането. Дадохме само суровите РОУ, обработката и каталога си направиха в Русия. И това от производител не особено богат, дребен бизнесмен за мащабите на Русия. Та казвам аз има кинти във всяка една фотография, докато не се намеси там някой да осере положението :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: Lycan   
Дата:   28-01-16 14:55

Интересно. Дай да видим каталога някъде

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: IshootPeople   
Дата:   28-01-16 19:42

Делийски и аз съм имал такива клиенти руснаци най приятните ми 700Е .Проблема е ,че такива клиенти са 1 на 1000 .Ако всички бяха такива евала ама не са :) .А относно БГ магазините е ясно ,че искат да снимат с телефона .

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: iliyanb   
Дата:   28-01-16 20:24

И аз съм кандидат за разглеждане на каталога, сниман за братушките, пък бил той и от експортирани в jpeg сурови файлове със стойности по подразбиране[smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: pepi34   
Дата:   29-01-16 02:09

Не казвам, че е нещо особено, каталога. Впоследствие имахме преговори относно дизайн и обработката, обявихме 10евро на кадър (в цената влизаше и ретуш). Обаче еврото беше ударило якия курс от почти 100 рубли (от 45 рубли за евро преди войната с Украйна) и съответно клиента нае местни ретушори средна класа. Като резултат обработката никак не ни се понрави (гледахме едни превюта). За съжаление нямам файловете за да ви кача нещо, на сайта на фирмата не са качени още моделите, защото не е почнала лятната кампания (миналата година снимахме банските от лято 2016). А и да бяха качени никога нямаше да споделя фирмата, защото бързо ще я засипят с писма от сорта "Привет, я болгарскии фотограф, делаю семка - 2евро на кадр".
Дадох просто пример какво според мен трябва да е адекватното заплащане за професионално свършена работа. Отлично знам що за бизнес е БГ бизнеса и що за селтаци са по-голямата част от производителите на конфекция,колко стиснати са повечето собственици на електрони сайтове (боже , та нали ако имаха кинти, щяха да си отворят реални магазини, а не виртуални). Но това не означава, че трябва да им се връзвате на акъла.То е като при вас и мацките. Ако пусне пусне, ако не следващата :) Има хора снимат по 10 вида фотография - продукти, бижута, часовници, сток, портрети,събития, сватби, деца, бебета фотосесии и ...... всичко снимат евтино, за да компенсират с много работа на ниското заплащане. Ние също снимаме доста различни неща, но сме на обратната политика. Да верно е, че един клиент ще ти даде 700 или 1000евро за продуктова сесия, ОК този е моя човек. Другите да се снимат сами.Снимаме още 5 вида фотография, от другите също има такива клиенти. И така не се налага да снимаш и обработваш по 25 часа в денонощието 366 дена в годината. Ще кажете............ много неща може да кажете, пък аз ще ви отговоря. Живота е такъв, мен ме дерът на всяко излизане от къщи. Като почнем от бензиностанцията и стигнем до........безплатното здравеопазване например. Не пожелавам на никого да влиза в болница, макар и за 1 ден, защото тогава ще разберете "Защо не трябва да се работи без пари". Защото, ако имате малко по-сериозен проблем ще ви поискат едни пари, сериозни пари от порядъка на същите 1000евро и нагоре и ако ги нямате, просто безплатното здравеопазване ще ви дари......... с възможността в близкото бъдеще роднините ви да се гощават с варено подсладено жито. А вашия работодател, БГ бизнесмена, който за всичко дава (вероятно за кюфтета и пържолки дава повече), само за снимки не дава, хич няма да се трогне от вашата липса на небосклона. Печално но факт!



Публикацията е редактирана (29-01-16 02:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: colorphoto   
Дата:   29-01-16 15:50

Делийски на теб лично Ясен какво ти бърка в джоба ли от сватбите,та последваха толкова тежки нападки,и обобщения и въобще редовната драма на професионалиста?!

И епитети бълва и скъсъняци му били всички и грозни му били моделите.....

И кой ще те рекламира и търси с този ти манталитет?!

За българския бизнес си прав,уви че искат все да минат по втория начин.[smilie2]



Публикацията е редактирана (29-01-16 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: colorphoto   
Дата:   29-01-16 15:58

Иначе е много интересна темата и има какво да се научи,ако диспута се води нормално и най-важното без лични нападки.[smile]

Последния кадър на Ясен е напълно приемлив,а и модела е прекрасен.



Публикацията е редактирана (29-01-16 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: Alex_Stand   
Дата:   29-01-16 16:27

След тази тема се сетих ,защо две години не съм влизал тук...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-01-16 16:57

Че кой те кара да влизаш! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: Lycan   
Дата:   29-01-16 19:36

Ясен показва това за което приказва. Давайте руските каталози [smilie5] Още по-интересно ми стана след като по стечение на обстоятелсва съм се сблъсквал с вкусът на морските руснаци имотни и безимотни

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: iliyanb   
Дата:   29-01-16 20:10

Чакам и аз руските каталози. Да видим има ли фотография висша или просто са добре платени[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: photokiller   
Дата:   29-01-16 21:15

Здравейте,
ето ви 3 снимки от руския каталог.
https://www.dropbox.com/s/9vd4j0g33f03oko/11664002_10204857797429453_1788699274_o.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/rtn5fh49dnse8u5/11701506_10204857797509455_1487887167_o.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/txg68bk4zmlujwc/11713158_10204857797389452_1356676741_o.jpg?dl=0

Не претендирам, че са с някаква особена художествена стойност, но са достатъчно качествени и най-важното добре платени [shtrak]
П.П.Само, тези съм обработвала, за да покажа на клиента ретуша.



Публикацията е редактирана (29-01-16 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: Бонд   
Дата:   29-01-16 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: xm_style   
Дата:   29-01-16 21:35

Браво, даже малко сте им взели [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-01-16 21:46

Никакви съмнения нямам за работата на photokiller:) [shtrak] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: colorphoto   
Дата:   29-01-16 21:51

Хубави са снимките!

Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: Lycan   
Дата:   30-01-16 01:26

Да, хубаво дет сте им взели парите! Горе-долу такова нещо очаквах. Не разбирам за какво беше патардията обаче. Както се казва, по-често да имате такива поръчки. Сега и Европски снимки някой да покаже [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Как осветявате модел в цял ръст
Автор: pepi34   
Дата:   30-01-16 02:12

colorphoto написа:

> Делийски на теб лично Ясен какво
> ти бърка в джоба ли от сватбите,та
> последваха толкова тежки
> нападки,и обобщения и въобще
> редовната драма на
> професионалиста?!
>
> И епитети бълва и скъсъняци му
> били всички и грозни му били
> моделите.....
>
> И кой ще те рекламира и търси с
> този ти манталитет?!
>
> За българския бизнес си прав,уви
> че искат все да минат по втория
> начин.[smilie2]
>

>
> Публикацията е редактирана (29-01-16
> 16:28)

Не знам на кого истинското име е Ясен и къде видя да нападам него и за пиша за него. Дадох обощение основно за БГ бизнеса в тази свера.Снимали сме тук там по мероприятия някои и друг сериозен бизнесмен, винаги пържолките и кюфтаците са били на по-голяма почит от фотографията. Имаше едно време много яки фотографи които снимаха каталозите, но работеха за яки пари. Всичките сега работят извън БГ, пак за пари :) . Моя позната работеше в известен сайт за електронна търговия. Водеше се администратор на сайта, но специално я наеха заради фотографските и познания. Бяха и дали един сапунер ... за снимане на продуктите. Наложи ми се да си купя един път официален костюм по интернет. Намериха ми го от Англия. Имаше снимки в детайли на всеки един детайл и проекция, включително увеличение и виждаш съвсем точно материята. От БГ нищо няма да поръчам по интернет освен неща които знам точно какво представляват. Защото обикновено снимките са много далеч от реалността :). В каталозите е същата работа. Снимката не те привлича, залага се на цената. Докато мисленето е такова вървежа е само в една посока. Устремено НАЗАД :)



Публикацията е редактирана (30-01-16 02:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »