Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 13:27

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/ytyt.gif


 Re: За брадатите.
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-01-16 13:30

Брада Брат [smilie5]
 Re: За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 13:30

Та, интересно ще ми е да си споделим с брадатите колеги какви грижи полагат за брадата си. Моята е на 2 месеца и ползвам масла за брада, но в последно време е някак суха и твърда, което ме дразни разбира се. Нека някоя по мека брада да сподели как я третира [smile]
 Re: За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 13:33

@PhotoBo, [smile] да тях ползвам. Но нещо последно време е като слама и не мога да разбера какво става, в началото беше много по мека сега от 5/6 дни не ме кефи.
 Re: За брадатите.
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-01-16 13:35

Сори, че не мога да ти помогна с питането, ползвам филипс ел. самобръсначка на сухо на два дни. Обаче имам и аз питане, понеже е фотографски форум, та как снимате брадите - от кръста нагоре или надолу? [smilie18]
 Re: За брадатите.
Автор: mmjm   
Дата:   24-01-16 13:37

Питай Оливия Вурст. Масла за бради, звучи като депилатоари за мъжко тяло.
 Re: За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 13:43

Маслото омекотява и хидратира косъма и кожата под него, от което се чувстваш по комфортно. За последно с браснач съм се бръснал в казармата, винаги съм имал брада поне на месец, но сега реших да я пусна по дълга.
 Re: За брадатите.
Автор: imitev   
Дата:   24-01-16 13:51

Аз пък се чудя дали да не си купя
http://www.beardowear.com/collections/gifts-for-guys/products/viking-beard-hat
 Re: За брадатите.
Автор: Slivenski   
Дата:   24-01-16 13:52

Аз не се бръсна. Имам машинка и я подстригвам. Но като стане по-дълга от 1-2 сантиметра, започва да се къдри и ме дразни. И я махам. Преди няколко дни я ударих. Беше станала на два месеца и малко може би.

[smilie21] [smilie21]
 Re: За брадатите.
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-01-16 13:56

Мен винаги ми е било интересно защо хората си пускат бради и мустаци?! Като аксесоар ли се възприема въпросното естествено окосмение, символ на мъжество, суета, прикрива се нещо - дефекти, белези, израстъци на лицто...? Не ме разбирайте погрешно, със същата сила могат да се поставят обратбите въпроси към гладко избръснатите, подобно на бебешко дупе лице. Просто ми е интересно защо и как човек решава да си остави да расте, че даже да се грижи за своята гордост и естествена красота? Разбира се нямам нищо против брадатите, аз самия си оставям небръснат, когато ме домързи, жената ме харесва също повече с лека брада (не знам защо) или просто съм яйляк на плажа и нямам време и желание да правя нищо друго в продължение на седмица, освен да пийвам ментичка със спрайт на шезлонгчето на плажа...
 Re: За брадатите.
Автор: Slivenski   
Дата:   24-01-16 13:59

Мен винаги ми е било интересно защо хората си пускат бради и мустаци?!


Ами, аз лично имам две или три причини. Първо ме мързи да се бръсна всеки ден. Второ, от ежедневното бръснене лицето ми се разранява. Трето, жените са ми казвали, че повече ме харесват с брада... И третата причина надделя! [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 14:07

@PhotoBo Аз лично го правя за разнообразие, винаги съм искал да имам дълга брада и реших, че зимата ще е най-добрия момент да си я отгледам. А и като гледам сам си отговаряш, що па да се бръсна, ти защо отделяш внимания да се бръснеш [smilie11] За колкото ти се бръснеш за толкова време аз ще я поддържам [smilie3] А и се харесвам много повече с брада [cool] и не само аз [smilie3]
 Re: За брадатите.
Автор: mmjm   
Дата:   24-01-16 14:13

Работя на открито, имам разни слънчеви, студови алергии, проблеми с кожата и брадата в някаква степен ме пази (каквато принципно е ролята на окосмяването в природата). Грижите по брадата при мен се свеждат до подстригване. Не се смятам за по-мъжествен от мъжете без бради, просто така ми е по-удобно и спокойно.
Състоянието на косъма зависи от много неща, околна среда, храна, моментно здравословно състояние и т.н. виж, какво в момента е по-различно от времето, когато брадата ти е била по-мека и го промени доколкото можеш, вярвам, че така ще си върнеш комфорта, или пък вземи по-драстични мерки и я махни за известно време(е когато се постопли времето де [smile] ).
 Re: За брадатите.
Автор: IshootPeople   
Дата:   24-01-16 14:14

аз ползвам това Това брадата ми е на около 6 месеца и върши хубава работа и мирише много яко
 Re: За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 14:24

"Състоянието на косъма зависи от много неща, околна среда, храна, моментно здравословно състояние и т.н."

@mmjm да, прав си и аз това четох.

@IshootPeople Благодаря, и аз мислех да мина на балсам вече.
 Re: За брадатите.
Автор: colorphoto   
Дата:   24-01-16 14:26

В тези студове и аз брадясах,въпреки че вече не ми отива - прошарена е пустата брада.

Последно време гледам се върна модата на брадите и сред младежите и си спомням че през края на осемдесетте и началото на деветдесетте години пак бяха на мода брадите.

Тогава беше и признак на инакомислие преди 10ти ноември и свободомислие след 10ти да носиш брада и аз се правех на барабар Петко с мъжете да нося брада.[smilie3]

Вече не харесвам бради,но мразя бръсненето.



Публикацията е редактирана (24-01-16 14:26)
 Re: За брадатите.
Автор: johnny_fx   
Дата:   24-01-16 14:26


http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/777/060/1ff.jpg

 Re: За брадатите.
Автор: r_rusev   
Дата:   24-01-16 14:43

Харесвам се с брада. Мразя да се бръсна и не го правя. Само подстригване. Ако някой реши да ме избъзика за брадата, винаги му казвам:
- Върхът на множеството от брадатите е Христос. Действа безотказно.

 Re: За брадатите.
Автор: Frenchev   
Дата:   24-01-16 15:12

Жена ми не ми дава да се бръсна. Дори веднъж ми се сърди, защото бяхме на море и заради маската за гмуркане я бях махнал.

Иначе навремето я пуснах след казармата, че ми беше втръснало всеки ден да се бръсна и от тогава така си остана. Първо беше на катинар, сега даже и това ме мързи и съм на цяла. Освен това ми е чувствителна кожата. А и ми ходи по принцип. От около три години не съм се бръснал и съм се зарекъл да не го правя повече.

А иначе по темата, не полагам никакви грижи, защото я държа сравнително къса. Най-много шампоан ако е станала по дълга.
 Re: За брадатите.
Автор: agop4o   
Дата:   24-01-16 15:32

От 80-та съм с брада като само 4месеца/шофьорски курс+запас/съм бил без брада.Чудно ми е сега ако си я махна на какво ще приличам[smilie18] [smilie18].Хич не си и правя опити.Сигурно ще се заколя ако реша да се обръсна[smilie18]
 Re: За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 15:55

@agop4o
Това добре, но кажи поне имаш ли някой специален метод на отглеждане.
 Re: За брадатите.
Автор: imitev   
Дата:   24-01-16 16:20


Става рано сутринта и я пуска да расте [smilie18] [smilie18] [smilie18] [cool] [cool] [cool]
 Re: За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 16:23

Митев, ти брада пускал ли си си?
 Re: За брадатите.
Автор: codcdbp   
Дата:   24-01-16 16:27

АЗ съм с брада от две години и половина - никакви грижи освен да я подрязвам [cool]
 Re: За брадатите.
Автор: batsali   
Дата:   24-01-16 16:32

Последните няколко години зимата съм задължително с брада. Веднъж направих грешката да се обръсна януари месец...... Веднага се усети колко добре всъщност пази от леден вятър. Повече се харесвам с брада, обичам да си я гладя като мисля. [smilie5] Поддръжката е рязане с машинка и плакнене със сапун или шампоана, с който си мия косата.
 Re: За брадатите.
Автор: cameraman   
Дата:   24-01-16 16:52

От 85-та съм с брада, като тогава я пуснах за да съм различен... Оттогава съм я бръснал десетина пъти, но напоследък я подстригвам с машинката и ограничители по-често от преди. Старомоден съм... Не ми понасят епилираните съвременни мъжкари. Имам две момчета. Големият е на 27. Без брада е, но мисля, че не си тримингова цицките.
 Re: За брадатите.
Автор: agop4o   
Дата:   24-01-16 17:22

На месец разходите са 8лв.Като махнеш политическите проблеми преди 89г други грижи съм нямал де.Нищо специално за подръжка[smile]
 Re: За брадатите.
Автор: golded   
Дата:   24-01-16 19:47

Моята брада е на 43 год., останаха малко хора, които ме помнят
голобрад, самият аз трудно си се спомням! По стечение на обстоятелства,
останала ми е само една снимка без брада, (тази от дипломата за средно образование!
По време на младостта ми, дългата коса и брадата, бяха израз на личната ни войната със системата!
Някой от приятелите ми многократно ги стригаха и бръснеха насила!
Аз някак си успях да се опазя, даже завърших висшето си образование с брада! Косата подстригах,
защото започна да оредява(вече хич я няма), но брадата оставих до ден днешен! [beer]

 Re: За брадатите.
Автор: sherbit   
Дата:   24-01-16 19:58

"Без брада е, но мисля, че не си тримингова цицките"

Според мен е нормално да се подкастри. Не ме кефят новата вълна метро хюмове, но не е нужно да си с косми по 10 санта и като плюшено мече. 3 номер е ок.
 Re: За брадатите.
Автор: h_bio   
Дата:   24-01-16 20:04

Ти Буги Барабата като плюшено мече ли го гледаш? [smilie18]
 Re: За брадатите.
Автор: sherbit   
Дата:   24-01-16 20:11

Голям рунтав мечо е той. Аз се удрям 2-3 номер, а новите дървосексуални с рядка брада като на настръхнало куче мъдете само мога да ги съжалявам.
 Re: За брадатите.
Автор: mmjm   
Дата:   24-01-16 20:43

Статистически, брадатите мъже е по-вероятно да изневерят на половинките си, отколкото брадатите жени.
 Re: За брадатите.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-16 21:03

Извинявам се, нищо лично, дано не обидя някого, но че "войната ви със системата" се е изразявала в това, да си пуснеш брада и коса ми звучи доста комично. Каква чутовна самоотверженост и епична жертвоготовност !! [smilie18]
 Re: За брадатите.
Автор: h_bio   
Дата:   24-01-16 21:21

Fast, не си прав. Средствата за протест и реакция са били силно ограничени. Дори и подобно "отклоняване" от приетия модел е криело своите рискове. Ако трябва да направя съвременна аналогия, но доста по крайна, представи си да се острижеш като Дейвид Бекъм в Северна Корея. Дори и да не го направиш като форма на простест и несъгласие с режима, автоматично ще бъде възприето като такава.
 Re: За брадатите.
Автор: golded   
Дата:   24-01-16 21:24

fast_eyebrow , язвително подигравателният коментар, освен за простотия,
говори и за тотално невежество! Ако се постараеш да научиш нещо за онези времена,
със сигурност, този начин на протест няма да ти се струва комичен!

ПП - Не се притеснявай, обидени няма!
По добре се замисли за собственото си ментално здраве!



Публикацията е редактирана (24-01-16 21:26)
 Re: За брадатите.
Автор: batsali   
Дата:   24-01-16 21:27

Бунтара е според времето. Може да ти звучи комично, но тогава е било сериозно.

Понеже брадата променя мутрата е до голяма степен свързана със себевъзприятието и отношението на околните. По друг начин мисля за себе си, когато съм с брада или без и май забелязвам, че хората също се отнасят с мене различно. Затова сигурно много мъже имат силни чувства относно космите си. Баща ми никога не съм го виждал гладко избръснат, само на стари снимки. Като ги гледам, все едно гледам непознат човек.

Относно мечетата дървосекачи. Тоя, например, не ви ли изглежда солиден пичага. А определено си личи, че е от тия поддържаните дето уж трябва да ги осмиваме. [smilie5]


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1434087262_GTP_3348.jpg

 Re: За брадатите.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-16 21:30

Прав, не прав, трудно мога да обясня на детето ми, че единствения начин да се боря срещу коя да е система е.. да си пусна брада :)
Снощи гледах един филм за потушаването на възстанието през 56-год в Унгария.Точно тогава се случва, че Унгария среща СССР на финала на олимпийските игри по водна топка.Унгарците ги спукват-счупени носове, избити зъби и полуудавени състезатели.Това се казва "война против системата", условията в Унгария не са били по-различни от тези в България по онова време. Както и в Полша, както инв Чехословакия.А през това време нашите послушковци тук си пускали бради :)
Това стана доста офтопик от темата,де
 Re: За брадатите.
Автор: batsali   
Дата:   24-01-16 21:36

Тука става дума за лична война против системата. "Война."
 Re: За брадатите.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-16 21:38

"Принципи" ;)
 Re: За брадатите.
Автор: batsali   
Дата:   24-01-16 21:47

"дефиниции"

Clutch - Burning Beard

[cool]
 Re: За брадатите.
Автор: mmjm   
Дата:   24-01-16 21:56

Факта, че показваш на всички вижданията си, чрез външния си вид, а не се задоволяваш само с вицовете разказани под сурдинка на тесен кръг хора в тъмни кьошета, вече е крачка напред. А и не бяха само брадите, разпространяваха се забранени по това време книги, музика, филми, за което можеше да влезеш в интересни приключения, всъщност ти го знаеш не разбирам заяждането ти.
 Re: За брадатите.
Автор: agop4o   
Дата:   24-01-16 21:58

fast_eyebrow Не става въпрос че с брадата сме протестирали срещу системата.Просто не ти даваха.Мен например ме разнасяха като първомайски байрак по разни събрания щото теглих една майна на партийния на фирмата щото ме пита аз художник ли съм или монтьор.Ми аз откъде да знам че бил партийния да го ева.За тая изцепка не ме допускаха до никакви курсове.Та за ония времена така.Майната им
 Re: За брадатите.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-16 22:01

Виждания е едно, но да кажеш, че водиш война, като не се бръснеш е смешно и е съвсем друго.Щеше да ме е срам, въобще да си помисля подобно нещо, камо ли да го кажа на всеослушание. Война означава да жертваш, да направиш усилие поне да защитиш принцип.Усилие не е, да спреш да се бръснеш и да ти поникне брада, за това усилие не се изисква, дори напротив. [smile]
 Re: За брадатите.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-16 22:03

И мен искаха да ме стрижат,че ходих с дънки и бе пионерска връзка. Отидох и сам се остригах и на другия ден се появих пак с дънки и без връзка.И отказах да им марширувам цял ден на тъпата манифестация. Бях 5- ти клас. Но не мога да кажа, че това било война, смешно е. :)



Публикацията е редактирана (24-01-16 22:04)
 Re: За брадатите.
Автор: batsali   
Дата:   24-01-16 22:10

Значи като вървиш срещу правилата нищо не рискуваш, нищо не жертваш, не отстояваш никакви принципи? Да направиш усилие не означава само да се изпотиш или да пролееш кръв. Спориш за семантика.
 Re: За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 22:10

Относно мечетата дървосекачи. Тоя, например, не ви ли изглежда солиден пичага. А определено си личи, че е от тия поддържаните дето уж трябва да ги осмиваме.

Батсали, има доста солидни пичаги изглеждащи като "мечета дървосекачи"[smile] не съдете за книгите по кориците, че тога стават най-големите грешки. Това, че някой се опитва да изглежда добре, за себе си или за околните, се съмнявам, че би трябвало да бъде "уж" обект на осмиван. А тука повечето хора разбрах, че пишат от кога се бръснат 3ти/4ти номер, аз съм така от 13 години, темата беше за дълга брада.
 Re: За брадатите.
Автор: batsali   
Дата:   24-01-16 22:12

На твоето мнение съм, не си ме разбрал.
 Re: За брадатите.
Автор: sherbit   
Дата:   24-01-16 22:16

Лицемери. В Унгария, Чехия, Полша ако бореха соца с бради....Търпяли сте тоя кенеф...Сега дори ще сте доволни да ни "освободят" за пореден път.
 Re: За брадатите.
Автор: golded   
Дата:   24-01-16 22:19

fast_eyebrow, ти, или си глупав, или си комплексар!
Въпреки това, ще го обясня, така че поне детето ти да го разбере:
в онези години партията кърмилница, беше наложила норми във
всички сфери на живота и който се отклоняваше от тях, се обявяваше за
враг на народа! Според тезисите за приличен вид, мъжете трябваше да са
късо подстригани, с "обрани вратове" и гладко избръснати, а жените
не трябваше да носят поли над коленете. "Дънките" бяха забранени!
Дългите коси и бради се тълкуваха като "упадъчно западно влияние",
а тези които ги носят за опасни и уронващи името на новия социалистически човек!
За превъзпитанието на непълнолетните неблагонадеждни елементи,
бяха създадени "педагогически стаи" към съответните МВРта, а за по
тежките случаи - ТВУта (трудово възпитателни училища), За пълнолетните
пък бяха създадени лагерите като, Персин, Белене , Ловеч и мн. др.
Смятам до тук да спра! В този форум има доста хора, преживяли тези времена!
Сигурен съм че ще потвърдят написаното по горе!


Разбира се практикувахме и много други форми на несъгласие със системата,
като например - изгаряне на марксистко-ленинска литература, заради което
имаше много лоши последици !
Споменах първо брадата, защото темата е за брадите!



Публикацията е редактирана (24-01-16 22:30)
 Re: За брадатите.
Автор: sherbit   
Дата:   24-01-16 22:25

Да бе ама колко от вас бяха мъже да го кажат...да бъдат в ТВУ или затвори. Борили системата като слушали Свободна Европа, носили дънки и слушали рок... Герои!
 Re: За брадатите.
Автор: koleto.spasov   
Дата:   24-01-16 22:30

От една брада до де стигнааа ме. Батсали явно не съм схванал.


П.П. Ще затворя темата, малко е безсмислен спора, до тук имаше само 3 поста по темата от 3 страници, кво ви става. На 28ми има протес, аз съм там, ела да кажете с какво не сте доволни..... направете тема за бай тодар и там си пишете



Публикацията е редактирана (24-01-16 22:34)
 Re: За брадатите.
Автор: mmjm   
Дата:   24-01-16 22:34

А с какво бореха соца? Мислиш ли, че тук нямаше съпротива? Малко хора ли имаше по затворите за един виц, малко хора ли изчезваха, Малко хора ли ядоха боя при протестите за Русе прерастнали във всенароден бунт срещу системата? Ти с какво си по-добър от „лицемерите“ срещу които се орипваш. Какво направи за да се изчисти „кенефа“? Аман от виртуални герои и съдници.
 Re: За брадатите.
Автор: sherbit   
Дата:   24-01-16 22:37

Ми бях на 10 години няма как да съм се борил, но имам в семейството няколко човека, които ги няма от тоя режим, Народен съд, Белене /на 17 години/ и т.н. Какво сте борили като ако има референдум ще го спечели идеята да се върне онова време!
 

 Авторът е затворил собствената си тема.