Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Може ли да се използва AF-S NIKKOR 50mm,1,8 G като обърнат обектив?
Автор: val_pi   
Дата:   22-01-16 11:05

Добър ден,въпросът ми е след като тази версия на обектива няма ринг за механично настройване на диафрагмата,ако някой желае да го използва като обърнат как ще я отвори максимално.ровил съм из нета и видях едно клипче,където човека го правеше с 18-55 на Канон,натискаше едновременно бутона за проверка на дълбочината на рязкост и този за освобождаването на обектива,и като го свали си оставаше така както си си го настроил предварително.някой пробвал ли е този метод с друга марка освен Канон,ще се радвам да чуя мнения на хора които са ползвали Никонския 50мм/G като обърнат.
 Re: Може ли да се използва AF-S NIKKOR 50mm,1,8 G като обърнат обектив?
Автор: hrup   
Дата:   22-01-16 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли да се използва AF-S NIKKOR 50mm,1,8 G като обърнат обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-16 11:31

Mоже, но как ще се контролира блендата на обектива, дори и обърнат?
По-скоро 50/1.8D като обърнат най-добре.
 Re: Може ли да се използва AF-S NIKKOR 50mm,1,8 G като обърнат обектив?
Автор: val_pi   
Дата:   22-01-16 12:00

така е ако не може да се командва варианта е или Д версията или ръчно фокусен,мен ми интересстно дали може да се командва блендата на Ж версияата,затова и пуснах темата
 Re: Може ли да се използва AF-S NIKKOR 50mm,1,8 G като обърнат обектив?
Автор: hrup   
Дата:   22-01-16 12:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли да се използва AF-S NIKKOR 50mm,1,8 G като обърнат обектив?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-16 12:09

Имаше едни адаптори преди време за Канон, рингове, като между обектива и апарата се закрепва ринг с контакти и кабел, след това обърнатия обектив и накрая му се слагаше още един ринг, вързан с кабела най-отпред. Taка имаше контрол на бленда и нещата бяха ок за почти всеки канонски.
Няма смисъл от обръщането на 50/1.8G, по-скоро един комплект Kenko екстендери с контакти и стават нещата.



Публикацията е редактирана (22-01-16 12:23)
 Re: Може ли да се използва AF-S NIKKOR 50mm,1,8 G като обърнат обектив?
Автор: io_bs   
Дата:   22-01-16 16:47

На G обективите блендата се контролира от едно лостче. Когато обективът е изваден, блендата се затваря до най-малката. Като дръпнеш лостчето докрай, отваряш блендата на най-широката. За междинните вече трябва по усет да ги караш. Но този обектив не е най-подходящият за обръщане, защото не се получава голяма магнификация (предполагам това търсиш).
 Re: Може ли да се използва AF-S NIKKOR 50mm,1,8 G като обърнат обектив?
Автор: val_pi   
Дата:   22-01-16 17:10

най добре си е макро обектив,естествено ако има намерение да се занимава повече с макро човек,но като цяло най вече ме интересуваше дали някой е пробвал номера който гледах на клипчето описал съм го в началото,в мисъл дали това се получава само на канонските обективи
https://www.youtube.com/watch?v=OzwO4CgktPs
за това става въпрос съжалявам че не се получи като линк,не знам как става



Публикацията е редактирана (22-01-16 17:24)
 Re: Може ли да се използва AF-S NIKKOR 50mm,1,8 G като обърнат обектив?
Автор: bg2014   
Дата:   22-01-16 18:17

Искаш ли бартер за един 18-55 втора серия (дето се заключва)?
Това е просто идея... иначе:
Има си рингове за макро на Никонски обективи. Тези с автофокус са по-скъпи около 130 лева, а другите ръчнофокусни рингове (пръстени, пристави) са по-евтини. Аз имам автофокусните и с тях си става добре макроснимане с никонски обектив.



Публикацията е редактирана (22-01-16 18:18)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.