Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: EvaJor   
Дата:   21-01-16 17:35

http://dnes.dir.bg/news/vitosha-lavina-planinska-spasitelna-sluzhba-potopat-21512250?nt=4


Дано момчетата са на по-добро място.


Съболезнования за близките им :(


Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: CatandGoddess   
Дата:   21-01-16 17:41

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/40.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били любители-фотографи
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-01-16 17:42

Момичета и момчета, бъдете изключително внимателни, особено в този сезон. Надали тези момчета са си мислели, че може или ще им се случи нещо лошо - още повече, че не им е било за първи път.
Отделна тема е, че всеки ден се наглеждам на хора, които имат ужасяващо ниска способност за преценка на реален риск. На фона на количеството им на моменти мисля, че инцидентите на практика са малко - огромна част от потенциалните бели се разминават. Защо да се оставя обаче този изход на случайността?
В крайна сметка никоя емоция/снимка или каквото искате друго не струва толкова. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: camelasign   
Дата:   21-01-16 17:47

И на Комините падат лавини...изобщо в планината винаги има риск. RIP

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: shamelessEyes   
Дата:   21-01-16 17:58

Добромир Каленков, отдавна не съм изпадал в екстремна ситуация. Думите ти са предизвикателство за безбожното Его :) замисли се над уменията си и се опитай да помогнеш, знаеш че не можеш, нали!

Нека спасителите имат работа .. и нека е добре платена, а не да висят за 50 лв на калкан!

RIP!

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: E.Stanev   
Дата:   21-01-16 18:06

Знаят ли се имената на момчетата [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: landstar   
Дата:   21-01-16 18:08

Писано е: "Да не изпитваш Господа, твоя Бог." Сигурно са били на разходка, едва ли за снимки. Все се сещам за Ессенов как се сурна по един склон на о-в Тасос, беше се качил да снима ...Като дойде в съзнание пита - някой снима ли ме като падах???

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-01-16 18:09

shamelessEyes просто призовах да сме по-внимателни. Не мисля да изпадам в офтопик, но опитът досега ми е показал, че в огромна част от ситуациите белите стават от недобре преценен риск. Това не го казвам с цел да се правя на всезнайко, а да призова четящите да помислят два пъти преди всяко действие, особено в такъв сезон.
Да почиват в мир, нищо не може да ги върне, а мъката на близките им, сигурен съм, е неизмерима.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: camelasign   
Дата:   21-01-16 18:13

Dobromir_Kalenikov е прав...Липсва дисциплина и реална подготовка, опит и преценка.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: shamelessEyes   
Дата:   21-01-16 18:18

Извинявам се ако звуча критично към теб, не бих искал. Но Витоша е толкова малка, като една шепа е. Да се случват такива трагедии е нелепо. Коментарът ми е по скоро призив към по-сериозно отношение, а вниманието нека е насочено към тъпата икономика. Защото българският манталитет е всичко друго, но не и икономически.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-16 18:30

Как ще е малка Витоша бре/не че съм шоп/?

Сериозна висока планина с алпийска обстановка.

Трябва да имаме респект към природата.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: mitpis   
Дата:   21-01-16 18:30

Жалко за момчетата, ще има по-малко красиви снимки от планината.Не съм чувал за лавина близо до хижа Алеко, тук има просто лошо стечение на обстоятелствата, завършили с трагичен инцидент. Не бих упреквал момчетата за тяхното решение, риска е в кръвта на човека, ако нямаше риск нямаше да има и хора на Еверест и дори на върхове като Монблан. Кой би показал на хората красивите върхове, ако фотографите си седяха вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Idoru   
Дата:   21-01-16 18:31

Shameless Витоша може да е малка, но специално на Комините където доколкото разбрах са ходили двамата младежа постоянно хвърчат лавини зимата. Отделно долу в началото на улея има доста паметни плочи за загинали от лавина. Така че дори на "малката Витоша" човек може да загази много сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: hrup   
Дата:   21-01-16 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-16 18:34

Къде е писано че са били фотографи?

То вече ВСИЧКИ са фотографи.....

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: shamelessEyes   
Дата:   21-01-16 18:38

Idoru, това става (според това, което АЗЗЗЗЗ разбирам) малко над х. Алеко ..в ляво, където са тъй наречените Резньове.

Вярно е че никой не може д апази планината 24 ч., но все пак...

Тъпо е да се търси отговорен, да!

Планината е Мега опасна, виждал съм човек да затъва като в плуващи пясъци пред очите на други .., буквално като мравка.

В гората, караш ..затъваш ..и викаш към колегата, който те отминава за секунди и усещаш как гласът ти затихва за по малко от секунда.

Оправяй се ... пълна лудница



Публикацията е редактирана (21-01-16 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: uri64   
Дата:   21-01-16 18:39

colorphoto написа:

> Къде е писано че са били фотографи?
>
> То вече ВСИЧКИ са фотографи.....

---------------------
Пред bTV един от планинските спасители разказа, че младите мъже са си направили снимка и я изпратили на приятели.

След това обаче са попаднали в лавината.

Близки на загиналите са споделили, че те са били опитни планинари и често ходели нощем в планината, за да снимат, съобщи bTV.
-----------------------------------

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: iliyanb   
Дата:   21-01-16 18:39

Това ли измисли colorphoto. Аман от дървени философи, тролове и кухи профили.[smilie23]

Жалко за ХОРАТА, които са си отишли, без значение дали са фотографи или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-16 18:41

Тъжно.[smilie2]

Снощи по ТВ казаха че няколко планети от сл.система ще ли да се подредят в линия и да минава Луната през тях или нещо от сорта да не са искали това точно да снимат.....

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Idoru   
Дата:   21-01-16 18:42

Да, сега видях, че е станало встрани от лифта. Кофти късмет...

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-16 18:44

Илиян: Търсиш си поводчета да се заяждаш,нали все ти е криво тука,все са ти виновни хората,профилите,без-профилите или със-профилите.[smilie2]



Публикацията е редактирана (22-01-16 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: camelasign   
Дата:   21-01-16 18:45

...и на Резньовете падат лавини. Аз съм ходил нощем през Витоша от София до Боснек. И макар да нямаше лавини щяхме от глупост да се затрием, като нагазихме в едни преспи и никаква светлина не се виждаше съвсем се загубихме...После падна и мъгла. Намерихме шосето по някаква случайност. На Комините фърчат и ледени късове колкото стар телевизор. Винаги носете и силна храна зимата, защото батериите на организма рязко падат. На Гинци пак така се загубихме посреднощ в някакви преспи на излизане от пещера Балабановата. Тогава един буркан мед ни спаси...



Публикацията е редактирана (21-01-16 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: mitpis   
Дата:   21-01-16 19:02

пък и всеки си има съдба, може да загинеш в планината, можеш и да паднеш в банята все някой ден ще се умира. На момчетата им е било писано сега...Мир на праха им!Два пъти в планината камък е прелитал на милиметри от главата ми, последния път беше на ръба на прочутия кулоар към Монблан дето падат лавини от камъни, та една лавина се смъкваше надолу и един отскочил камък от нея почти докосна ухото ми и удари човек който стоеше зад мен по коляното, всички се бяхме скрили зад някакви скали -ето един пример за съдбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-01-16 20:06

mitpis написа:

> пък и всеки си има съдба, може да
> загинеш в планината, можеш и да
> паднеш в банята все някой ден ще се
> умира. На момчетата им е било
> писано сега...Мир на праха им!Два
> пъти в планината камък е прелитал
> на милиметри от главата ми,
> последния път беше на ръба на
> прочутия кулоар към Монблан дето
> падат лавини от камъни, та една
> лавина се смъкваше надолу и един
> отскочил камък от нея почти
> докосна ухото ми и удари човек
> който стоеше зад мен по коляното,
> всички се бяхме скрили зад някакви
> скали -ето един пример за съдбата.

Аз не разбирам много, но ако заключим, че човек може да умре падайки и спъвайки се на улицата, изводът не трябва ли да е да се внимава една идея повече, докато вървим, отколкото да кажем "майната му" и да се хвърляме с рогите напред навсякъде и във всичко?

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Danhill   
Дата:   21-01-16 20:17

Не подценявайте Витоша!

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: asahi   
Дата:   21-01-16 20:17

Фотографи били...

Познавам Борето и Полярния Мечок - фотографи и планинари, че и с хубави снимки. И други познавам и все са живи и здрави. Май не е от хобито.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: мара   
Дата:   21-01-16 20:53

е, повечето са живи и здрави...
което съвсем не значи да не се фнимава.
мястото е коварно точно защото е на 300 метра от хижа алеко.
извадили са много кофти късмет, да.
но в състояние на обявена ВИСОКА лавинна опасност. тази нощ имало 5 отцепени "дъски"...
светла им памет!
има и по-лоши начини да се умре...

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: MikeDimit   
Дата:   21-01-16 20:53

Лека им пръст!

И опитен планинар може да пострада! Просто помнете за г-н Мърфи и голямата му кубинка, с която ви рита с наслада всеки път когато си въобразявате нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: caspin   
Дата:   21-01-16 21:05

Точно професионализма излъга доста хора, които смятаха, че са подготвени за всичко и нищо не може да им се случи.Примери много в много области.Имало е да става.Лош късмет.Или кой знае какво.Много се изписа, а никой от Нас не знае точно как е станало.Бог да ги прости[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: victory13   
Дата:   21-01-16 21:06

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/40.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/40.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-01-16 21:08

Аз никога не подхождам без нужното уважение и страх към неща, които могат да ме убият. Това не е гаранция, че те все пак няма да го направят, но все пак е някаква допълнителна презастраховка. Когато шофирам, когато се занимавам с тоци, когато съм на височина, когато вдигам неща, които могат да ми премажат крак/пръст. Може би е заради тежки катастрофи (2), от които съм се отървавал невредим, но явно нещо в мен се е задействало.
Бъдете нащрек и винаги подхождайте с респект и внимание към опасни неща, които правите / се налага да правите.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Dora93   
Дата:   21-01-16 21:16

Малко повече респект и уважение към загиналите!

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-01-16 21:20

Малко повече опити да се предотвратят бъдещи инциденти. Никой не показва неуважение към загиналите.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-16 21:20

Не че няма респект Дора,има у всички ни,но някой ни е яд просто за тези момчета че по нелеп начин са си отишли млади от самоувереност!

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Vladimir666   
Дата:   21-01-16 22:22

За една лавина трябва сняг и наклон.
Лавината е паднала на дупката до лифт Романски. Аз лично съм я карал със сноуборда десетки пъти. Проблема е, че силният вятър последните дни е създал сериозна предпоставка за лавини. Възможно е момчетата да са се заблудили и да са я подсекли неволно.
Факт е , че в последните години много хора навлизат в зимната планина без да се интересуват от последствията. А информация в нета бол. Да не говорим, че се организират курсове по лавинна безопасност.

Витоша не е въобще безопасна планина. Аз лично съм виждал поне 15 лавини през последните 15 години.

На сайта на ПСС има снимки от лавината. Може да видите снимките в пълен размер.


http://www.pss-bg.bg/wp-content/uploads/2016/01/IMG_0010.jpg




http://www.pss-bg.bg/wp-content/uploads/2016/01/IMG_0012.jpg




http://www.pss-bg.bg/wp-content/uploads/2016/01/IMG_0013.jpg





http://www.pss-bg.bg/wp-content/uploads/2016/01/IMG_0019.jpg


http://www.pss-bg.bg/%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D1%86...




Жалко за момчетата! Нека почиват в мир. :(



Публикацията е редактирана (22-01-16 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: bairi100   
Дата:   21-01-16 22:32

Мир на прахът им!Млади момчета[smilie2] Да животът е доста голяма отговорност.Дано да са се възпроизвели преди този гаден миг...

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Don_Diego   
Дата:   21-01-16 22:34

Пичове, хайде да обобщавате след като стане ясно какво, къде, кога... че аман от приказки на килограм.

(и момчето във Враца уж го бяха пребили с бокс, а се оказа, че то е било с бокса- та, не бъдете като жълтата преса първосигнални)

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: bobihot   
Дата:   21-01-16 23:37

1998г щях да слизам през Комините със ските и карах по сноуборд следи. Нещо ми щукна, че е тежък снега и е опасно и слезнах през ушите- тинтява. На другият ден разбрах, че тези със сноубордовете ги е отнесла лавина. Може би ако бях слезнал там, щях да ги намеря по-рано, но надали щеше да има разлика за тях. Можеше и нещо за мен да се отцепи- знае ли човек...

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: мара   
Дата:   21-01-16 23:38

тъй, четейки, не съм усетила някой нещо да е обобщавал, някой да се е отнесъл с неуважение или безсърдечие, но все пак периодически някой минава и решава да каже едно "аман" и да размаха пръст...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: mihalo   
Дата:   22-01-16 03:55

Съгласен с мара! "Когато колата се обърне, пътища много"!
Мислех си, че аз съм дървеният философ тук, затова ще кажа, че смъртта е проблем само за още живите, иначе е поравно за всички.

На близките на момчетата, съболезнованията ми!


Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Binjo_o   
Дата:   22-01-16 07:50

Извинете, към кое точно трябва да имам респект и уважение?
Към това че две неразумни хлапета решили да пренебрегнат всякакви мерки за безопасност са предприели самоубиствена разходка ли, заради единственото и неповторимо селфи?! Не усещате ли, че точно по този начин подклаждате следващите, и следващите и ТОЧНО ВИЕ ще сте част от УБИЙЦИТЕ ИМ !!
Съжалявам..



Публикацията е редактирана (22-01-16 07:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: hrup   
Дата:   22-01-16 07:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Binjo_o   
Дата:   22-01-16 08:00

Много оригинално! Други забавни остроумия знаеш ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: hrup   
Дата:   22-01-16 08:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Binjo_o   
Дата:   22-01-16 08:53

Точно така " ...ТЕ /форумните помияри, виртуалните експерти и всезнаещите водещи/ са знаели, че ще се случи нещо такова и затова са си останали в къщи. ТЕ винаги си остават в къщи. И злобно завиждат на всеки който има куража да живее живота си така както е избрал."

пумярите от капитал отсъдиха!

Умните и красивите на тях подражавайте, ако искате да сте като тях! Не спазвайте никакви правила и не слушайте предупрежденията! Те са за балъците, и страхливците! За тия дето мрънкат как всичко е опасно. Бъдете смели, умни и красиви. И мъртви! После ще се намерят няколко форумни пумяра, които в интернет да ви изкарат герои! Няма страшно, отивайте! Ще живеете вечно, и ще бъдете царе!

Браво ! Със затаен дъх чаках пумярите от капитал да кажат кое как е и кой какъв е!

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Idoru   
Дата:   22-01-16 08:58

Не знам за капитал, но за момента в темата има само един пОмияр, па и то неграмотен...

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: hrup   
Дата:   22-01-16 08:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Binjo_o   
Дата:   22-01-16 09:02

Трагедия която се комерсиализира, как се нарича бе, момче?

Въпрос за домашно мислене..



Публикацията е редактирана (22-01-16 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Binjo_o   
Дата:   22-01-16 09:04

Ето и една тъжна песен който отлично подхожда на случая. Който може да чуе и текста, де.



Публикацията е редактирана (22-01-16 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: Binjo_o   
Дата:   22-01-16 09:05

https://www.youtube.com/watch?v=V4jG3QJKYR0

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: enizvk   
Дата:   22-01-16 09:15

Каквото е писано...
Шумахер също предприемаше съзнателни рискове, като се състезаваше във Ф1, но ските го погубиха почти... Носел е и каска, имал е и опит и екипировка ? Със съдбата не можеш да си правиш майтап.

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: bairi100   
Дата:   22-01-16 10:06

Да поясня по темата с лавините,все пак такава отне два млади живота .Ще обяснявам понеже имам някакви наблюдения за 15 години зимни интерпретации по родните планини,без екскурзовод,навигация,с един едничък порив към дивото и свежото.Накратко-зимата в планината не можеш да ходиш къде си искаш а САМО по точно определени ръбове,била и т.н. Изпъкнали форми,където ветровете махат количествата сняг.Това ни принуждава без да искаме да катерим скални бастиони ,само и само да не си позволим да настъпим дявола по опашката.Законите на физиката са неумолими и потенциалния риск ,в случая с лавините означава СМЪРТНА ОПАСНОСТ!За зимни преходи във високата планина-само т.нар. ЗИМНА КОЛОВА МАРКИРОВКА.Другите вариянти са задъбочена подготовка по зимен алпинизъм,екстремни ски и сноуборд

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   22-01-16 11:13

Пичове, нищо не може да ви подготви за лавини! Има ли опастност,не се ходи толкоз е просто. Съболезнования към близки и роднини на момчетата. Като човек живеещ в планината уважението ми към нея е огромно. Уважавайте я и вие хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Загиналите в лавината са били фотографи
Автор: egoucm   
Дата:   22-01-16 11:18

Като прочетох, че се е случило през нощта и веднага си помислих, че са ходили да снимат. А като видях къде е паднала лавината тръпки ме побиха. Всеки път като ходим на Витоша минаваме покрай това място. Дори последният път падна мъгла и доста се лутахме точно там. Пропадахме до над кръста въпреки снегоходките.
Нелеп начин да загинеш.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »