Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   20-01-16 22:53

От друга страна пък на мен ми е интересно и с нови обективи на стари апарати, примерно Канонски L последен модел на лентово тяло или Никонски на F тяло. Доста интересни неща се получават.

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   20-01-16 22:54

koleto.spasov: само и аз да те поправя, че Хелиос 40 и особено 40-2 на такива пари - 400-500 лева няма. По скоро цената е такава в долари.

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: koleto.spasov   
Дата:   20-01-16 23:36

gorbi, вече не знам каква е точната цена, говорех за цената която го взех. Честно казано аз не бих го продал [smile]

Благодаря ти Бонд, радвам се, че снимката ти харесва.



Публикацията е редактирана (20-01-16 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: illuminations   
Дата:   21-01-16 01:37

stef7, мерси за споделената информация и опит.
[beer]

спомена, че ги ползваш за видео.
как се справяш с видео стабилизацията без OIS?

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: fotorafi   
Дата:   21-01-16 08:35

Много се изписа за "старите" филмови обективи, използвани с новите цифрови камери. С две думи: ако не бяха хубави, нямаше да се продадат в И бей, от България стотици Флектогони, Зонари, Канони, Никкори, Зуйко десетки марки на Карл Цайс. Не останаха в България...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: stef7   
Дата:   21-01-16 08:56

@koleto.spasov - Извинявам се, моя грешка, не съм се зачел внимателно, Хелиос 40 е доста по-скъп и специален обектив. За него примерно четох едно ревю на руски в което автора излиза с интересна теза. Тези обективи казва той правят дигиталните снимки да изглеждат по-малко дигитални и повече като снимано на филм. Нещо подобно съм срещал и на други места. Не знам дали е така, но наистина различни обективи дават по-различна визия при някои ситуации и за това са интересни.

За стабилизация на видео и стари ръчно фокусни обективи засега ползвам статив или монопод. От ръка засега предимно със стабилизирани обективи (OIS) Понякога снимам от ръка на по-широкоъгълни обективи без стабилизация. Ако се внимава се полувача, е усеща се че е снимано от ръка не е мазно и гладко, но е приемливо не дразни. И обартно скоро снимах със стабилизиран обектив, но доста разсеяно. Няколко секунди невнимание, едно две по-резки движения и айде и стабилизацията не спасява положението, резултата не е никак добър. Е успях да спася кадрите със софтуерна стабилизация в Premiere за сметка на малко загуба на резолюция.

как да снимаме видео от ръка

За вбъдеще ще ползвам едно от следните две решения
- стабилизация в тялото. Сони А7R II и a7S II са все още много скъпи, но скоро ще се появят тела за приемлива цена. Ей пишат наследника на А6000 ще се появи скоро и ще има IBIS (in body image stabilization)
- малък 3D Gimbal. Е те за такова сега събирам пари (Цени 500-700$). Любител съм и снимам сам, не мога да разчитам на помощ. Ригове за снимане от ръка, стедикам са ми големи тежки и неудобни, не мога да си позволя да ги мъкна с мен. Но виж един малък 3D Gimbal с т.нар. pistol grip е идеален. Има снимки при които дори стабилизацията в обектива или тялото не е достатъчна. Та този Gimbal ти замества стедикам, кран и доли без проблем, малък и компактен е и се очертава като най-доброто и универсално решение. Тежи само около 1 килограм. Абсолютно лесен и прост е за използване и дете може да се справи. И може да правиш с него каквито снимки ти дойдат на акъла. Може да го използваш на кола, мотор или каквото и да е превозно средство в движение. От няколкото които има на пазара съм си харесал Beholder DS1, защото може да се използват с по-големи и тежки камери, има до 1.8 кг полезно тегло камера обектив. Повечето други са до около 1кг. Може да се използват и за снимане на hyperlapses. Втора генерация е и голяма част от проблемите на първата генерация са изчистени. Ето тук пример за снимки с Beholder DS1, както и линк към ревю, както и линкове към ревюта с други подобни гимбали. Това с OIS или IBIS не можеш го постигна

https://vimeo.com/150023527

https://www.youtube.com/watch?v=3sCU4Jd2d2k

https://www.youtube.com/watch?v=45QT04scgSM


Nebula 4000 е от по-старата първа генерация.
https://www.youtube.com/watch?v=Yrxilvw25sM

https://www.youtube.com/watch?v=2u_J3f-fmxI



Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: Binjo_o   
Дата:   21-01-16 08:59

Автор: gorbi
Дата: 20-01-16 22:54

koleto.spasov: само и аз да те поправя, че Хелиос 40 и особено 40-2 на такива пари - 400-500 лева няма. По скоро цената е такава в долари.
---------------------
Извинявам се че ви развалям рекламния блок но ето какво открих :

HELIOS 40 Russian M39 M42 Fast PORTRAIT Lens 1,5/85 Case

£247.45
-------------------------------
И още нещо, може би сте чувал, че има една марка - Пентакс. Та те, вграждат стабилизация на матрицата от почти 10 години. [smilie10]
Цените за ново тяло (напр. Pentax K-3 II )са около тези на Никон и Канон за върховите модели в момента, а на старо макар и супер рядко може да ги намерите под 800 лв за моделите К500 и др.

Ето

24.35 MP Компактно и леко магнезиево тяло Защита от влага и прах Премахнат Anti-Aliasing филтър за по-висока детайлност на изображението. SR механизъм в тялото. Два слота за SD карти
27-точков AF (25 кръстосани точки)
цена: 1999 лв

Имам усещането че родните форуми и магазини умишлено не ги рекламират, за да могат да реализират по високи продажби турбосапунерите на Никон и Канон както и модерните на последък безогледалки [smile]



Публикацията е редактирана (21-01-16 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: stef7   
Дата:   21-01-16 09:04

@Binjo_o - Говорим за видео, и камери способни да снимат и качествено видео не само фотография. Пентакс за видео не ги търси. Оттам насетне че имали стабилизация в тялото малко ме грее



Публикацията е редактирана (21-01-16 09:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: Binjo_o   
Дата:   21-01-16 09:09

Извиняма се тогава. Но за видео, не се казваха апаратите видеокамери, или бъркам нещо?
Извинете ме още веднъж...

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: stef7   
Дата:   21-01-16 09:15

Въпрос на терминология. Някои от съвременните фотоапарати са за мен и най-добрите видео камери за парите си. Видео фото снимат еднакво добре, омешаха се нещата. Но не знам как точно да им казвам [smile] Камери като че ли е най-вярното


Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: Binjo_o   
Дата:   21-01-16 09:17

Ето и една снимка която я слагам в графа 3ти фактор на автора на темата
[smile]
Евтиният но сравнително рядък Юпитер 11 със макро пръстени.


https://photo-forum.net/static/site_pics/161/1453360524_Jup.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-01-16 09:18

И ако става дума за история коника-минолта вграждат стабилизация на матрицата далеч преди пентакс [smilie5]. Въобще тази марка пентакс отдавна и мина модата, преди години като нямаше безогледалки имаше някакви плюсове - компактност, съвместимост с някои стари ръчни обективи... вече не важат.

И тъй като темата се отнесе да взема да пусна някой кадър :).

Един с бокината Vivitar 90mm 2.5 S1(който скоро се надявам да продавам, защото чакам втората му версия да пристигне и това е единствения обектив с който бих го заменил)

https://farm2.staticflickr.com/1706/24384512241_9263131e14_b.jpg

DSC03738p by Simeon Kolev, on Flickr

И един със солигора на gorbi

https://farm6.staticflickr.com/5690/23381128243_490a69109b_b.jpg

DSC03729-Edit by Simeon Kolev, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: Binjo_o   
Дата:   21-01-16 09:18

Да имаше даже няколко статии за Аватар ли беше дето бил сниман уж със Никон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   21-01-16 09:31

Binjo_o: това е първата версия на М39 на Хелиос-а, затова е по-евтин. Няма връзка с рекламата, защото не продавам Хелиос-и... :) На времето продадох моя за 850 лева и още ме е яд, парите ги изхарчих, а обектив - няма [smilie5] Намират се нови такива от фабриките в рашка, но ме съмнява да е съпоставимо качеството със старите. Новите вървят по 450 долара, последно като ги гледах.

Иначе за Хелиос 40-02 ако някой ми намери за 500 лева - да ми пише на лични и да ми го праща утре.. [smile]


Аз специлен фотоапарат само за ръчните обективи съм си купил - Сони А7 II, имам над 40 стари селектирани обектива и те вече си имат фотоапарат със стабилизация в матрицата. Остана да се постопли март месец, за да ги "изкарам" на разходка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: Binjo_o   
Дата:   21-01-16 09:45

Ами то първите версии няма ли шанс да са по добри?
Все пак злите езици мълвяха, че тогава руснаците са използвали директно стъкла и немски части, а може би и рецепти за просветляване. Чак после са ги предобрили в новите версии и визии.
Кой може да каже без да го е пробвал, а пък и на вкус и цвет приятели няма, както казват руснаците.
Опс, сори, сега ще ме баннат заради руска пропаганда сигурно. Забравих че сме натовска държава.



Публикацията е редактирана (21-01-16 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: victory13   
Дата:   21-01-16 09:49

"...тогава руснаците са използвали директно стъкла и немски части" [smilie5]
не бой се [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   21-01-16 09:50

не зная дали са по-добри, но със сигурност са по-красиви :)


http://i.ebayimg.com/images/g/218AAOSw7NNUKFWd/s-l1600.jpg



като гледам и този не е много евтин - 450$

Руснаците са едно, а смотаната им държава е нещо по-различно, но това не е фотогафска тема.. Важното е като се сринат скоро, да има евтина фототехника от там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: Binjo_o   
Дата:   21-01-16 09:53

Аз копирах одеве ето този, но изглежда същият


http://i.ebayimg.com/00/s/MzUwWDUwMA==/z/o1kAAOSwqrtWmt8y/$_12.JPG



HELIOS 40 F/1.5 85mm M39 - m42 SLR NACHT - Portrait - Objektiv TOP

EUR 365.00

Postage:
EUR 23.00

-----------

Автор: victory13
Дата: 21-01-16 09:49

"...тогава руснаците са използвали директно стъкла и немски части" [smilie5]
не бой се [cool]

-----------
"Едвам ме нави" [smilie5]

По скоро Небой се трябваше да сложиш в кавички

Русия, да се срине скоро? [smile]
Преди 1-2 години слушах как родните шамани на неолиберализма вещаеха, че до месеци най много година Путин щял да бъде растрелян на червения плошад, а Русия модерно демократизирана. Но нищо от това не се случи и няма се случи освен в мокрите им сънища.
Но това найстина е далеч от фотографията [smilie3] [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-01-16 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   21-01-16 10:03

да, щом е сребрист значи е 1-ва версия.. На мен визуално ми допада повече от втора версия, но втора е направо на М42, а първата е на М39.

Извън политически, понеже руският ми е майчин и чета много руски фотографски форуми - положението е в началото на дълго падане и хората го чувстват това и се чете между редовете във всяка тяхна тема... Но това са си техни проблеми, да се оправят...

Ще изровя сега от носталгия няколко снимки с моя Хелиос, да покажа.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: hrup   
Дата:   21-01-16 10:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: camelasign   
Дата:   21-01-16 11:08

В тази връзка, някой ползвал ли е canon fd 50/1.4 на фулфрейм. Има един с байонет за eos и днес ще го пробвам с идеята да го купя...Заслужава ли си? (цена около 100лв)

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   21-01-16 11:14

Виж в мрежата има доста примери за този обектив на дигитални тела. Аз го продадох моя, не ми хареса рисунъка в дефокуса, но като цяло е добър обектив и цената е добра, пък рисунъка си е въпрос на вкус...

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: camelasign   
Дата:   21-01-16 11:17

Ти имаш ли снимки с него? Да покажеш нещо...аз мернах една в другата тема, която също не ме впечатли. Но ако пазят байонета за филмово тяло, мога да си го сменя и да го ползвам за филм...

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   21-01-16 11:21

Аз го бях преправил моя направо на ЕОС при Слав...

тук има някоя друга снимка

Има проблем със снимките като местихме на друг сървър, но като цяло се вижда "характера" на обектива... Сега като се загледам, май не е толкова зле.. [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-01-16 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Филмова визия / стари обективи
Автор: camelasign   
Дата:   21-01-16 11:22

в мрежата намирам розички и тн...това не ми дава ясна представа, за портрети и среден план си го мисля

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »