Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: iliyanb   
Дата:   22-01-16 09:04

Puma, и аз подкрепям част от мнинието ти. Но въпросът с пощенските картички, не е свързан с това, на какво устройство се обработва, а по-скоро с платформата, на която се визуализира изображението. Ако платформата, в случая ФФ, ни ограничава в размера и резолюцията, не бихме могли да направим нищо по въпроса. Та в тази връзка аз например имам 16мр файлове подготвени за печат, които тук могат да бъдат представени само и единствено като пощенски картички.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Lycan   
Дата:   22-01-16 17:28

Да не забравяме и комфорта на тишината!
Напълно безшумна десктоп машинка. Без водни помпи и азотни охлаждания

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: chill   
Дата:   22-01-16 19:32

тишина - 1500лв
по-тиха тишина - 2300лв

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-16 21:11

iliyanb написа:

> .....въпросът с пощенските
> картички, не е свързан с това, на
> какво устройство се обработва, а
> по-скоро с платформата, на която се
> визуализира изображението. Ако
> платформата, в случая ФФ, ни
> ограничава в размера и
> резолюцията, не бихме могли да
> направим нищо по въпроса. Та в тази
> връзка аз например имам 16мр
> файлове подготвени за печат, които
> тук могат да бъдат представени
> само и единствено като пощенски
> картички.

Във Фото-Форум можеш да поставиш хипервръзка към нормален сайт за фотография позволяващ по-голям размер и качество. Например Flickr, 500px и т.н....[beer]

ПП За мен като цяло качването в сайт доминиран от озлобени комплексари е сбъркана идея. Ама явно има хора, дето се радват.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: iliyanb   
Дата:   22-01-16 21:26

Можеш, но в темите. Теми за снимки принципно няма или са малко или в тях постват снимки редовно няколко човека - до 10 като брой. Несериозно е. Има албуми, разделени тематично. Там има ограничения, които както дочух, се работи да се подобрят. Всеки сайт е доминиран от озлобени комплексари като цяло, тоест играчи, които знаят как да я играят играта и това им е главната цел. Лошото е когато се дават за пример като висша форма на фотография. Тогава нещата освен да скрибуцат, издишат и сериозно. Всички хора по света имат его, а то често и здраво говори. А пък в цитираните от теб flickr и 500px комплексарите са по-по-най много. Ако не си го усетил...

В крайна сметка по темата: Продължаваш да твърдиш, че изображение може да се обработи качествено само на 4К или 5К дисплей, или може и на такива с по-ниска резолюция с несъществени затруднения?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-16 21:37

никога не съм твърдял, че ти трябва 4К за обработка. Това дето писах е, че не приемам тезата, че 4К или ретина монитора пречи на обработката. Дори напротив мисля, че може да помогне.

А това дето "твърдях" е, че качеството на снимките и обработката зависи в много по-голяма степен от таланта и опита за зад апаратното включително и при подостряне на кадрите.



ПП Когато качваш снимка тук поне преди няколко години имаше възможност да добавиш хипер връзка към страница с голям размер. Аз основно качвам в Google, защото мога да споделям само с ограничен брой хора - примерно човека дето съм снимал или някой дето иска да види снимките ми. Иначе от фликр мога да споделям за форумчета ако някоя фотка и се кефя повечко. Във фликр не се стремя, да ми кликат снимките - е имам една дето я накликаха щото отиде в някакво Explore....



Публикацията е редактирана (22-01-16 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: nyamago   
Дата:   22-01-16 21:59





Публикацията е редактирана (22-01-16 22:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »