Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Никон Д80
Автор: Binjo_o   
Дата:   19-01-16 18:03

чепката,
Стативът не помага ако искаш да снимаш животни, например [smilie3]
Също и сватби. Най-много помага обективът да е светлосилен, да речем 2.8 или повече [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: vkk1   
Дата:   19-01-16 21:22

А и за портретни снимки ще го ползвам

никора 55-200 няма бленди за портрети, за разлика от тамрона.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: colorphoto   
Дата:   20-01-16 00:05

За портрети ще ти трябват отворени бленди за да имаш читав дефокус/боке/ с което да отделяш портрета от фона - а това при кроп-сензор е по-трудно постижимо - с цената на повече вложени пари и малко по-тежки обективи от китовите.

Има Сигми 50-150/2,8 и Токини 50-135/2,8 баш за целта,има май такива в базара /не познавам продавачите им и не правя реклама/.

Снимал съм с удоволствие с Пентакския 50-135/2.8 ,като имах Пентакс система,който обектив е вариант на Токината и за кроп са най-подходящи със Сигмата 50-150/2,8.

И като си купиш и един нестабилизиран Тамрон 17-50/2,8,или еквивалентната му Сигма ще докараш смислена кропсистема.

Остава да имаш късмет и с пасването тяло-обектив при фокусирането и/или да използваш калибрацията,която сервизите на Сигма и Тамрон предлагат и си готов.



Публикацията е редактирана (20-01-16 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: sounderjdm   
Дата:   20-01-16 00:38

Благодаря ви за съветите! Явно трябва още да помисля върху това какъв обектив да си купя. Днес забелязах, че при f/29 имам черни точки по снимките. Скоро я чистих матрицата, пак ли има прах?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: colorphoto   
Дата:   20-01-16 05:08

Ееее,кой снима на ф-29?!

За портрети в судио класическите бленди са от ф-5,6 до ф-11,а често за да покажат умело боравене и повече арт снимат и на по-отворени 1,8-2,8 ,особено ако е гросс-едър план кадъра.

При портретите навън за да отделиш обекта от заобикалящия го свят и бекграунда пак ще ти се наложи да отваряш до ф-1,4-1,8,2,8 в зависимост от обектива,а така и бекграунда става приятно разфокусиран и по артЪ.

Тъй че остави ф-29,че там и а и след ф-8-ф11 приблизително за кропка се усеща и дифракционния лимит /виж в тези калкулатори онлайн/ и се поомазват нещата неприятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: SounderJDM   
Дата:   21-01-16 20:08

Снимката беше правена на автоамтичен режим и вкъщи видях, че е на ф-29 и че по нея има черни точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: colorphoto   
Дата:   21-01-16 21:24

Автоматичния режим го избягвай за да вървиш напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: SounderJDM   
Дата:   22-01-16 00:48

Да, така е. Но понякога има ситуации, в които ми се налага са снимам нещо и се вкарвам с паника и забравям всички бутони за какво служат и не мога да си направя нужната настройка и пускам "зеления" режим. Старая се да го избягвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: Binjo_o   
Дата:   22-01-16 08:06

Защо бе, един прекрасен вариант е Р (програм ауто) режима който е доста гъвкав и може да променяш бленда или скорост, като апарата зарежда автоматично останалите настройки.
За снимане особенно без подготовка е незаменим [smilie3] Ако искаш да получаваш по остри кадри, нагласяш компенсацията на експозицията на някаква отрицателна стойност и обратно, за по меки и светли кадри.



Публикацията е редактирана (22-01-16 08:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: SounderJDM   
Дата:   23-01-16 22:07

Когато снимам на серийно снимане на какъв режим автофокус трябва да съм - AF-A, AF-S или AF-C? Защото забелязвам, че някои от кадрите се получават малко размазани и нямат дълбочина?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-16 22:10

Ако снимаш движещи се обекти аутофокус кънтиниус,ако не са бързо подвижни аутофокус ауто,ако снимаш неподвижни обекти аутофокус сингъл.

Това си питал още в първия пост.

Е,има и подварианти.....


Това не го ли пише в книжката?

Има сайтове със всички упътвания - изтегли си.



Публикацията е редактирана (23-01-16 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: SounderJDM   
Дата:   24-01-16 19:07

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=arx1453655314a.JPG
Опитах се с печатчето във Фотошоп да премахна нещо, но не става. Натискам ALT и излиза това прозорче?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: Twingo   
Дата:   24-01-16 19:20

Засега не се занимавай с Clone Stamp, опитай с Spot Healing Brush, въпреки че зависи и какво точно искаш да направиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: SounderJDM   
Дата:   24-01-16 19:28

Еми, лицето на жената (майка ми) като се е усмихнала и се е получила една тръпчинка, която искам да махна...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: chepkata   
Дата:   24-01-16 20:15

Кликни на бекграунд леъра и ще стане. Селектирал си празен слой и там няма нищо за копиране от инструмента. Можеш да дублираш бекграунда и тогава ще работи, но на нов, празен слой...



Публикацията е редактирана (24-01-16 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: SounderJDM   
Дата:   26-01-16 18:23

Със Spot Healing Brush се получи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: SounderJDM   
Дата:   26-01-16 19:04

Същност сега забелязах, че и на f/10 имам черни точки по снимките...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: nikton1954   
Дата:   26-01-16 19:21

А бе пичове, почетох малко и ми се струва, че някой така се Е.ава с вас, че не е истина!?Дано да греша!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: colorphoto   
Дата:   26-01-16 20:03

От ф-8 започват да са видими замърсяванията по филтъра на сензора,не е чудно Д-80 е на годинки тяло.

Купи си коплект бърсалки на Грийн клийн и си го почисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д80
Автор: SounderJDM   
Дата:   26-01-16 20:11

nikton1954 - И аз по какъв начин се ''ебавам'' с колегите от форума?
colorphoto - Имам комплект за почистване, но явно не е много ефективен. Ще си купя друг.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »