Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Новия ми Никон умря
Автор: nistel   
Дата:   17-01-16 10:30

Nikon D7100 си купих от Фотопавилион в петък и от 100-я кадър почна да ги вади такива:


http://s22.postimg.org/9phl1cgu5/nikon_dead.jpg



Това е на 4 сек експозиция а на нормална експозиция прави само чисто бели снимки. С обектив и без на всички режими. Някакви идеи преди да го засилвам обратно към магазина утре?
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   17-01-16 10:38

Да не си вдигнал ISO-то на High 2, я качи една снимка от това което е направил апарата за да видим exif-a.

Също цъкни една в "зеления" режим да видим пак ли ще е така.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: nistel   
Дата:   17-01-16 10:44

ISO-то е на 200, на зеления режим няма разлика също. На лайввю пак бяло само без обектив тук таме се променя леко цвета. Ресетирах всички настройки все е така.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: Giorgio.K   
Дата:   17-01-16 10:47

с друга карта пробва ли?
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: Binjo_o   
Дата:   17-01-16 10:50

направо тичай в павилиона да ти го сменят директно докато не е минал 7 дневния срок.а ако е купен на ръка, моите съболезнования - сервиз и чакане



Публикацията е редактирана (17-01-16 10:54)
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: nistel   
Дата:   17-01-16 11:05

Да пробвах с две карти и на двата слота. От магазина им го купих с карта ако има значение. Какъв е този 7 дневен срок не беше ли само за онлайн покупки?
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: bg2014   
Дата:   17-01-16 11:07

Вземи да ресетнеш всички настройки. Има няколко начина за това, но не ги знам. Синът ми го прави. И аз се бях притеснил и за малко да хукна .... но се оказа фалшива тревога. Което е най-приятното де.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: burningice   
Дата:   17-01-16 11:18

Виж какво се вижда на екрана в режим в режим лайф-вю.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: nistel   
Дата:   17-01-16 11:22

Както писах по-горе ресетирах настройките и пробвах на лайввю - излиза бяло.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: burningice   
Дата:   17-01-16 11:33

Прилича на повредена матрица. За връщане е машината.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: Binjo_o   
Дата:   17-01-16 11:42

в рамките на 7 дена можеш да върнеш ако е купен он лайн.
въпреки това отивай, ако е неще елементарно от настройките (едва ли) на място също ще ти го "пинат" щом е от магазина- сервиз, не вярвам да се прекарат да го сменят директно. просто никой не ги задължава, ако го направят ще е на добра воля.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: kokotoo   
Дата:   17-01-16 12:03

на някой места е 30 дена и за тяхна сметка
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: pstoev   
Дата:   17-01-16 12:20

срока за връщане без въпроси е 2 седмици

http://www.vesti.bg/bulgaria/ns-reshi-vryshtane-na-stoka-v-magazina-do-14-dni-6016940


 Re: Новия ми Никон умря
Автор: nistel   
Дата:   17-01-16 12:33

Това важи май само за онлайн магазините.

Междудругото друго интересно, което забелязах е че на на 100ISO в мрачна стая режим А дава скорост 1/8000 - чак като затворя блендата на F16 пада на 1/3200 със затваряне още намаля малко скоростта до около 1/1000 на F32. Но пък успява да фокусира във лайввю.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: jivkojj   
Дата:   17-01-16 13:26

Така, както го описваш изглежда сензора да е дал фира. Аз съм имал подобни проблеми, но на видеокамера. След търсене в интернет се оказа, че бондовете между самия кристал и цокъла се откачали. Тогава ми поискаха цена почти колкото нова камера да го сменят.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: lamerko   
Дата:   17-01-16 15:22

До седмия ден можеш директно да поискаш подмяна. Аз сглупих, като не прочетох това и занесох моята играчка след 10-тия ден... вече три месеца ме въртят!
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: georgebg   
Дата:   17-01-16 15:33

lamerko написа:

> До седмия ден можеш директно да
> поискаш подмяна. Аз сглупих, като
> не прочетох това и занесох моята
> играчка след 10-тия ден... вече три
> месеца ме въртят!

30 дена е срока за ремонт - след това трябва да върнат парите !
Това съм го правил с фотоапарат и един от големите маркети и то преди 4-5 години, след това си купих същия , но на по-ниска цена [smilie5]

И запомнете - техника се носи при проблем в магазина, от който е закупена, никога в сервиз, независимо какво се опитват да ви пробутват[smilie23] , по закон са длъжни да приемат и на място рекламации, така после е много по-лесно като изтече месеца и неса го ремонтирали , на следващия ден да си вземете парите ...



Публикацията е редактирана (17-01-16 15:37)
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: бонд   
Дата:   17-01-16 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: lamerko   
Дата:   17-01-16 15:40

georgebg: за съжаление не е така. Правиш рекламация, а след това пак... могат да ти върнат парите на добра воля. Чак след трета рекламация се намесва закона. Иначе на 30-тия ден ти връщат стоката уж оправена (на мен на 40-тия ден), а дефакто никой въообще не я е отварял и поглеждал. И така могат три пъти - и явно го правят... Сега в сряда/четвъртък свършва следващия 30 дневен период - ако пак няма развитие - ще се скарам с уж най-сериозната верига магазини за фототехника.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: georgebg   
Дата:   17-01-16 16:26

Говорих за случай на рекламация , който не е отстранен до 1 месец + 1 ден, тогава стой та гледай аз какво правя [smilie9] ...
Иначе номерата ги знам, 3 рекламации, но с един и същи проблем - а сега познай , дали в документите за ремонт, ще ти пишат 3 пъти един и същ ремонт ...
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: lamerko   
Дата:   17-01-16 17:36

Те не ми пишат нищо, нито ъпдейтват гаранционната карта, нито пък протоколите имат дати... и започвам да се ядосвам много. Става въпрос за Фотосинтезис - няма смисъл да крия.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: dreamer   
Дата:   17-01-16 18:19

При проверка каунтъра на кадрите, на 100 кадъра ли е тялото?
Че наскоро потребител от Пентакс форума показа чисто нов обектив от синтезиса пълен ама пълен с прах (обектива е уедър резистант и няма как да влезе прах, освен ако не е ползван нечовешки)... Та за това питам.
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: nistel   
Дата:   17-01-16 18:54

Да аз му направих първия кадър и си го пазя [smile]
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: colorphoto   
Дата:   17-01-16 20:44

Някои тук писали са големи оптимисти по отношение на връщане и замяна.....
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: georgebg   
Дата:   17-01-16 21:22

colorphoto написа:

> Някои тук писали са големи
> оптимисти по отношение на връщане
> и замяна.....

наякой тука (ако имаш впредвид мен) както споменах са правили НЕ замяна а са си взели парите обратно, точно за фото, а в един друг случай и за часовник след 3-ти ремонт ... и това се случи при положение , че не съм никакъв оптимист за бъдещето свързано с България ....
...малко преди нова година, синовете ми бяха единствените, които караха на Стената в Пампорово (освен състезателите), при уж затворена писта ... е на мен ми е тясна, когато е наполовина заснежена и затова не бях с тях [smilie5] , и това ми струваше един телефонен разговор .. не съм адвокат, но нищо не пречи ако се наложи , децата ти да цитират думите на адвокат ***** [cool]
... просто искам да помогна на колегите любители да не се огъват под натиска на некомпетентни манипулатори ..



Публикацията е редактирана (17-01-16 21:32)
 Re: Новия ми Никон умря
Автор: colorphoto   
Дата:   17-01-16 22:26

georgebg: Не точно Вас съм имал предвид - Вие пишете доста неясно обаче в последния пост.

Има значение кои точно са маркетите обаче - понякога с тях е по-лесно,отколкото със специализираните фотомагазини .

От значение е обаче и стоката колко е скъпа и какво е оплакването от тази стока на човека.


Веднъж от Техномаркет купих обектив Никкор 18-70/3,5-4,5 и след едно денонощие тестване нещо не се разбраха с Д-7000 и го върнах като исках възстановяване на сумата понеже нямаше какво друго от тях да взема - ами върнаха ми парите и си го прибраха,макар мениджърката да не разбра защо не ми върши работа обектива.

Маркетите понеже продават много неща и не им е толкова фатално връщане,та понякога кандисват.



Публикацията е редактирана (18-01-16 03:50)
 

 Авторът е затворил собствената си тема.