Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Хелп
Автор: Avsar   
Дата:   16-01-16 13:15

Здравейте! Съвсем скоро си закупих фотоапарат Nikon D7100, среден клас статив за около 150лв. и палатка 75см. Смело мога да кажа, че нямам абсолютно никакъв опит. Желанието ми е да заснемам обекти и артику ли в близък план за своя онлайн магазин. Доста съм изчел в интернет, но ще ви помоля за някои основни съвети. Прикачвам снимки на начина, покойто се опитвам да ги снимам, както и някои скорошни опити. Съвсем скоро ще поръчам и светкавици със стативи и чадъри, но на този етап не разполагам с такива. Опитвам се и да избегна Auto мод-а и да си играя с настройките, но нещо не ми се получава. Благодаря ви предварително!
 Re: Хелп
Автор: Avsar   
Дата:   16-01-16 13:17

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=160609
 Re: Хелп
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-01-16 13:21

Мама.а.а.аа.а.а.а[smilie5]
 Re: Хелп
Автор: Батко   
Дата:   16-01-16 13:22

Здравей! Аз обикновено като ида в магазин, нещата си ги купувам. Трябва да ми обясниш ти как си ги закупуваш ? Както и да е...

Нямаш конкретен въпрос! Най-добре се запиши на фотографски курс или почвай да четеш в нета едно по-едно каквото те интересува или търси във форума на сайта теми в които са разгледани твоите въпроси.

Или почни да четеш Този материал!

Успех!
 Re: Хелп
Автор: nemchev   
Дата:   16-01-16 13:25

без допълнително осветление няма как да се получи резултата, който си виждал по сток сайтовете, а ще ти трябва и макро обектив, според предметите който искаш да снимаш отблизо.
 Re: Хелп
Автор: Slivenski   
Дата:   16-01-16 13:30

Аз бих посъветвал тази честитка да се закрепи по някакъв начин по-далеч от стената на палатката, за да не се виждат гънките. Така не изглежда добре.

[beer] [beer]
 Re: Хелп
Автор: CatandGoddess   
Дата:   16-01-16 13:31

Avsar, снимките, които си дал за пример не са добре. Затова и реакциите. Палатка, тяло, обектив - не си обявил какъв ползваш, а той не е част от тялото. Потърси вариант за макро, все тая кой - само да можеш да го завиеш на тялото. Светлина - с тия луни няма да стане. То ще стане, но трябва да си много вещ във фотошоп и пак няма да е добре.

И за финал, а мястото му не е на финала - чети още повече. Пишеш в гугъл - ПРОДУКТОВА ФОТОГРАФИЯ - УРОЦИ. Ако не намериш пак пиши и ще ти помогнат с линкове:)

Черният фон ще ти е решение до време. За онлайн продажби не съм сигурен. Понаучи за фотошоп и селекции и работи с бял или светъл фон. Не е задължително, но ми се струва по-подходящо.

 Re: Хелп
Автор: nemchev   
Дата:   16-01-16 13:33

и акто подсеща Сливенски, вземи си картони 70х100см, бели и черни, и не ги прегвай, може и малко парче вералит или плексиглас, ако искаш да получиш отражения.
 Re: Хелп
Автор: Avsar   
Дата:   16-01-16 13:39

Аз знам много добре, че снимките са зле, за това и поисках съвети. Не да са професионални, защото няма как да го постигна за момента, но поне да приличат на нещо. Обектива ми в момента е стандартният, който върви с апарата- АФ-С НИКОР 18-105ММ 1:3.5-5.6Г ЕД, иначе главно исках да знам с каква настройка на фотоапарата е най-добре да снимам такива близки обекти, освен на ауто мод-а, каква светлина да наглася, докато съумея да си закупя светкавици и т.н. Крайно начианещ съм и се извинявам за аматьорските изрази. Иначе много четене ме чака, знам :) Пуснах и една диодна лампа отстрани, ама картичката така блести, че... иначе това са само примери; черния фон го сложих единствено за стъкления продукт, има много парти артикули, чаши, бутилки и т.н. които тепърва ще ровя как се снимат.

П.С. - да разбрам, че без необходимото осветление, в случая светкавиците, на които съм се спрял, да не си играя?



Публикацията е редактирана (16-01-16 13:44)
 Re: Хелп
Автор: Slivenski   
Дата:   16-01-16 13:40

Палатката може да я запазиш, за да дава по-равномерна светлина, но вътре пъхни един картон отзад, както на тази снимка:


http://farm6.staticflickr.com/5293/5512646905_dac26ac386.jpg




И осветление! [smilie5]

 Re: Хелп
Автор: CatandGoddess   
Дата:   16-01-16 13:44

Ще се справиш [smilie24]

 Re: Хелп
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-16 13:50

Или иди до dynaphos и им обясни какво искаш да правиш, смятам доста коректно ще те упътят относно светлината и с какво и как да я постигнеш. Нещата ще се получат с много търпение и упоритост. Наскоро имаше тема от Daniel_P тук във форума, от където можеш да изчерпиш много инфо и препоръки. Според мен на него от първия път нещата му се получиха с четене и техника, разбира се. Пиши му и на лично, ако искаш..в момента човека снима продуктово за сайт с над 500 артикула [smilie3]
 Re: Хелп
Автор: hose   
Дата:   16-01-16 14:20

леле…


съвета ми е - бял пенокартон, до прозореца, ауто

това е най-доброто, което ще постигнеш за момента, махай палатки, осветления, стативи…

и вече ако искаш да можеш да ги ползваш по-натам - книги по фотография или курсове… и Фотошоп


успех и безсмъртие както казваше някой [beer]
 Re: Хелп
Автор: IshootPeople   
Дата:   16-01-16 14:23

Винаги ми е било интересно как хората предпочитат да налеят 2К в техника която не могат да ползват и искат да си снимат за онлайн магазина .Все едно да си купя скалпел и да тръгна операция да правя .КАкто и да е за да не е само спам оговора ще ти кажа ,че да снимаш стъкларии ти трябва освен четене и много практика не се снимат лесно .Започни с нещата които са без отблясък и си купи светкавици и няколко софтбокса .Със согтбоксовете ще постигнеш най-добър резултат като начинаещ .
 Re: Хелп
Автор: Avsar   
Дата:   16-01-16 14:23

Благодаря ви много :) то че има много да чета - има...ама работата ме притиска и трябва да ги снимам нещата преди да съм напреднал колкото ми се иска...
 Re: Хелп
Автор: deerstalker   
Дата:   16-01-16 14:43

Колкото съвета да дават, нямаш ли представа от фотография [smile]
 Re: Хелп
Автор: bg2014   
Дата:   16-01-16 14:46

Така НЯМА да имаш отблясъци, ще имаш наситени цветове и добър фокус върху точно определена област. Това е. Успех!
Покажи някой кадър....



Публикацията е редактирана (16-01-16 20:40)
 Re: Хелп
Автор: hrup   
Дата:   16-01-16 14:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Хелп
Автор: nemchev   
Дата:   16-01-16 14:52

дадоха ти се достатъчно насоки. Прочети ги колкото пъти трябва, докато разбереш за какво ти се говори. Можеш да пропуснеш съвета за пенокартона. Има и достатъчно картинки в нета за примерни схеми на осветление. Без допълнително осветление няма да станат нещата. Също така внимавай за перспективни съкращения и за ъгъла на снимане. За да избегнеш перспективните съкращения, обекта трябва да не е много близо до обектива, а самия обектив да не е настроен най-малко на 50мм. Като за начало това би трябвало да ти свърши работа. Като натрупаш малко опит, другите неща ще ги разбереш как се получават.
 Re: Хелп
Автор: compur   
Дата:   16-01-16 15:39

започни с основите ето тук
 Re: Хелп
Автор: bepa   
Дата:   16-01-16 17:02

Една хоум мейд снимка, не претендирам за качество и професионализъм, просто идея
В куннята, оризова хартия на прозореца, светка с отразяване в тавана, тяло д7000, обектив 50, бленда 4.5, скорост 1/200, исо 320, снимката показва преди и след обработка
https://photo-forum.net//i/1958482

Препоръчвам ти като начало за тази техника, използвай дневната светлина и сложи бял картон за фон.
Научи се как се изрязват обекти във фотошоп и с лека обработка може да докараш нещата доста по-добре!
Успех
 Re: Хелп
Автор: hose   
Дата:   16-01-16 17:20

bg2014 - това сериозно ли го написа?!

nemchev - като пропусне пенокартона ще продължава да получава същите омачкани фонове… или ти предполагаш че той знае и как да изрязва във ФШ ?! и въобще съвсем същите снимки… като вземе осветление кашата ще стане само по-голяма… ама той си решава
 Re: Хелп
Автор: антивик   
Дата:   16-01-16 17:32

Най-първом обърни внимание как си публикуваш снимките/били добри, били лоши/, много е кофти вертикално ориентиран обект да се пуска за гледане хоризонтално, най-малкото на зрителя ще му се изкриви врата/пример втората твоя снимка/. За останалото да казват специалистите.
 Re: Хелп
Автор: burningice   
Дата:   16-01-16 18:17

Парче бял плексиглас повдигнат и под него рефлектор и три ръчни светкавици отразени от нещо бяло и голямо (стени и таван) вършат чудеса.
 Re: Хелп
Автор: camelasign   
Дата:   16-01-16 18:26

имаш лично съобщение
 Re: Хелп
Автор: Avsar   
Дата:   16-01-16 19:18

Не разбирам много от фотошоп. Предимно работя с корел дроу и фотопейнт, които разбира се не са за тази цел, но снимки специално мога да режа. Опитах на бял фон (обикновен картон), махнах палатката и използвах дневната светлина, снимах на ауто и сега са по-добре. Писах и на Даниел, даде ми добри съвети на лично. То и кухнята не е най....но както и да е. А относно коментара с това, че инвестирам без да разбирам - първо идеята ми е да се развивам както с предметна така и с портретна фотография в последствие, за това съм се насочил към светкавици и софтбоксове, които специалистите от динафос ми препоръчаха да стават и за предметна и за портретна, вместо само диодни лампи с постоянна светлина без опция за надграждане. Просто дето се вика не знам какво става още, но уча. Благодаря пак и на последните коментари за информацията!
 Re: Хелп
Автор: dekov   
Дата:   16-01-16 19:59

Най-напред разучи фотоапарата, разбери какво е скорост , бленда (диафрагма),какво е влиянието им при образуването на изображението.Как се регулират на камерата и после е лесно.

 Re: Хелп
Автор: roumen6   
Дата:   18-01-16 11:55

на колегата компир предложението е добро! [smilie24]
 Re: Хелп
Автор: Avsar   
Дата:   18-01-16 12:11

Благодаря на всички! Затварям темата, ясно е, че трябва много четене и снимане :) успехAvsar написа:
 

 Авторът е затворил собствената си тема.