Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: chill   
Дата:   18-01-16 18:45

В крайна сметка султанът избрал тази с най-големи ... очи. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pumabg   
Дата:   18-01-16 18:50

Автор: nyamago
Дата: 18-01-16 01:47
Не съм сигурен доколко е оправдан 27-инчовият вариант (освен за фукня),


Ти така… сериозно ли ???!?

Монитора в Imac-a е най важното в тази сис-ма ! Всичко останало можеш да си набавиш, добавиш, дори и операционната сис-ма да си смениш…
Между другото никога не съм могъл да разбера мисленето на хората…
Това да си миеш ръцете не преди а след, като си пикал… ?!?!?
Това да караш кола в България с десен волан… ?
Това да си купуваш скъпа техника от чужбина свързана със сумата и рискове и липса на гаранция за едни 200лв…
И не на последно място, това да имаш фотографска техника за хиляди левове и да гледаш кадрите си на лаптоп…
Това за мен е все едно да си купиш спортна кола и да и правиш кръгчета в задния двор…
Не българина не е беден! Съзнанието ни е опорочено и от там идват бедите ни !
Много харесвам английската поговорка , че човек не е толкова богат да си купува евтини неща…
Тънкото минаване винаги излиза по скъпо…
А тарикатлъка никога не е печеливш за дълъг период от време!

hotsnail [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-16 19:40

^ Сигурно имаш предвид някой друг, някой от онези, които 'за половин цена си сглобяват страхотни системки'... Аз никъде и никога НЕ СЪМ базирал мнение на цена. Предпочитам 21.5 пред 27 по здравни причини, а не икономически (и не казах разликата в цената да се спести - Ганю мислене, а да се похарчи. Пак за Appple неща, но различни от екран).

Случва ми се да работя понякога на 27-инчов iMac и за плитко бюро, гледащо в стена (та не мога да го пратя по-далече) ми идва твърде голям. Губи се концентрация и уморява очи и мозък (не че го имам..)

Чел съм и за оптималните от физиологична гледна точка зрителни полета и ъгли на човешкото око и оттам - за идеалните екрани при различни разстояния. 27" е добре да се гледат от поне 80см, оптимално 120. Който има такова работно място, може да му се радва, повечето хора гледат по-отблизо. Възхищението от страхотния монитор може да ни струва след време зрението и по-лоши неща в главата.

Други технически параметри на монитора (контраст, възпроизводимо цветно пространство/гамут, разрядност на LUT таблиците, вградена хардуерна калибрация и пр.) заслужават и по-голяма инвестиция от линейния размер и никога не бих се скъпил за по-високо качество (но размерът сам за себе си НЕ Е качество, само количество).



Публикацията е редактирана (18-01-16 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: iliyanb   
Дата:   18-01-16 20:42

Не мога да не де съглася с hotsnail.
А истинският Нончо като си направи бизнес, ще разбере, че не се мисли месец за месец, а ден за ден, за да те издържа съответният бизнес, но той работи на бюро и няма как да знае тези неща. Животът е хубав в света на илюзиите. Мащабно мислене с години напред не съществува в частния бизнес. Изпълняването и преизпълняването на плана за петилетката бяха приоритет на един строй, който доказано не работи. С трици маймуни не се ловят. Ако си добър така или иначе ще стигнеш до показност за престиж. Да се хвалиш, че си добър, а обстановката ти е измекярска, е признак на въшкарство[smile]



Публикацията е редактирана (18-01-16 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pumabg   
Дата:   18-01-16 20:50

Владо, малко странни аргументи... Изсмукани от пръстите само да се каже нещо...
Ти говориш за някаква офис среда... А това е последното място на което бих работил с Имак-а... Въпреки, че има много фирми, които го правят...
За мен няма по голям кеф от големия екран.. Когато си купувам апарати с много мега пиксели, очаквам да се наслаждавам на тях...
За това и не разбирам хората, които си купуват разни неща но ползват една малка част от възможностите им...
Все едно да печаташ постоянно кадри 15/10 от Никон Д810 примерно... Не че не може но какъв е смисълът от голямата матрица тогава?
Относно фотографията едно е да отворя даден кадър на 1920 по дългата в цял размер на ФШ а друго да скролвам непрекъснато за да видя какво съм направил...!
Като не си на 100% пък не виждаш ясно колко остро е изображението и тн. и тн... Въобще за нашата мания наречена фотография кефа от един добър и голям монитор е незаменимо..
Даже бих препоръчал на хората преди да си сменят техниката да си купят ако нямат първо читав монитор... Белким са се отказали от нов апарат... [smilie3] [beer]

пп. За дистанцията си прав но аз в домашни условия мога да гледам монитора от каквото разстояние си поискам...
В случаят най често е от 75см.



Публикацията е редактирана (18-01-16 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-01-16 20:58

Мониторът е част от системата наред с камерата и обективите. Трябва да е на ниво, иначе се обезсмисля даването на хиляди левове за апарати и обективи.Според мен минимумът като размер за нормална работа трябва да е поне 23-24".

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pumabg   
Дата:   18-01-16 21:07

Абсолютиш...[smilie24] Минимум 24-ка

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Shama   
Дата:   18-01-16 21:58

Преди година бях пред същата дилема и избрах PC с 24ка профи монитор
и противно на изразените мнения по-горе за година и малко при средна натовареност 6-7 часа дневно фотообработка досега не е забивал.
Работил съм 2-3 год на мак pro и пак без ядове.
Честно казано не ми се струват особено смислени подмятанията, че ябълката била правилния бизнес избор, че щял да ти
води клиенти, респект и т.н. В моята сфера поне до сега не ми се случвало, някой да ме е питал на какъв компютър съм обработвал кадрите.

Ако говорим за системи със сходни цени дали ще е МАК или PC е въпрос на предпочитание според мен.


Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: victory13   
Дата:   18-01-16 22:03

От всички писания излиза, че само пумата е виждал тва, за дето се говори [smilie18]

Допреди 3 месеца ай-каймаците стигаха 95-98 sRGB и 75-80 AdobeRGB...
От октомври вече са с wide gamut панели, единия LG със сигурност, и с тяхното Apple DCI-P3 цветно пространство. Въпросът с sRGB е 100% решен [smilie5] , с AdobeRGB е малко по-особен [smilie18] , нещо такова

http://static.astramael.com/2d-argb-applep3.jpg



Не знам колко струва това, но явно най-после честито и на мац-потребителите свестни дисплеи [cool] ... и на пумата де [smilie21]
Дали 21,5 4к, или 27 5к, въпрос на вкус [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Lycan   
Дата:   18-01-16 22:26

Просто си погледнете снимките на 5К ретината



Публикацията е редактирана (19-01-16 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: compur   
Дата:   18-01-16 22:42

интересно, ако клиента няма същия дисплей, дали ще ги види по същия начин? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   18-01-16 23:14


На кой му пука?

Нали ги е гледал вече на ултра мега яката машина клиентоловка в офиса ти?? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: uri64   
Дата:   19-01-16 00:08

Че какво лошо има в това на човек да му е приятно от това, че работи с хубава техника? Ако приемем, че клиента получава еднакво добро качество, и предоставящия продукта може да избира това с което би работил с по-голямо удоволствие, макар и на по-висока цена, бих казал, че инвестицията си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: roumen6   
Дата:   19-01-16 11:06

абсолютли![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   19-01-16 13:02



Някак си не ходи на сбутан офис безкабелни компютри за по 10к лева [smilie8]

Требе и офиса да се лъсне - все пак клиентите и него ще оценяват... И някакви по-маркови парцалки да навлече човек с часовниче... Ако може и знойна секретарка да донесе кафенца по някое време...

Приятно е някак си [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: xsakex   
Дата:   19-01-16 14:11

Hackintosh! Все по-стабилни и надеждни откъм ъпдейти стават решенията за инсталация на OSX на съвместим хардуер.

Необходимо е просто да е подберат компонентите.

http://www.tonymacx86.com - тук дори могат да се подберат и готови конфигурации, които с минимално усилие ще заработят не по-зле от всеки оригинален мак.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   19-01-16 18:16


Да, ама ще имат скапана кутия, кабели и т.н... Няма да впечатляват клиентьитьи[smilie5]

Мани ги! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Pmania   
Дата:   20-01-16 12:18

Пред няколко години минах на Мак - това е истината. Вярно е, че съм си вършил работата и на PC, но на Мак работиш с истинско удоволствие. Целият дизайн на хардуер и интерфейс на софтуера са подчинени на това да те предразполагат към творчество. Да не говоря за обслужването на клиентите - 2 седмици след изтичане на гаранцията на първия ми Мак ми го замениха с чисто нов, при това от следващото поколение, защото дефектира дъното и се оказа, че е супер странен проблем за тях и си го взеха директно в САЩ да го излседват. В началото се колебаех, дали 27" няма да са ми множко, но след няколко часа вече ти малее, така че не го мисли, а и големият размер, ти дава огромно удобство с разширената работна площ. И да, клиентите наистина се впечатляват като видят снимките си на тази машина, маркетингът никак не е за подценяване.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: roumen6   
Дата:   20-01-16 12:35

на който му малее монитора, да си купи втори и... готово

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-16 14:52

UP3216Q

Обаче от Дел наскоро са пуснали 32" 4К дисплей за фотообработка на по-смислена цена от 27" 5К и сега се размечтах........[smilie18] [smilie18] 2600 лефчета.....

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: roumen6   
Дата:   20-01-16 15:16

Държавата затова пусна железни 2 лева [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: chill   
Дата:   20-01-16 15:39

Тези 4К/5К монитори действително ли работят на физическата си разделителна способност или като мацбук 15" ретина - наполовина и са неизползваеми на пълна резолюция ?

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Pmania   
Дата:   20-01-16 16:20

Идеята на 4k и 5k мониторите е при същия размер на обектите, да възпроизвеждат 4-5 пъти повече детайли в картината. Ако работят в пълната си резолюция, няма как да виждаш обектите с нормален размер. Именно затова се използва скейлингът.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-16 16:45

chill написа:
> Тези 4К/5К монитори действително ли
> работят на физическата си
> разделителна способност или като
> мацбук 15" ретина - наполовина и са
> неизползваеми на пълна резолюция ?

При Маковете ретина резолюцията от 2880 пиксела по хоризонтал се използва от приложенията дето знаят как да я използват т.е. повечето съвременни приложения. По-старичките неща бацат на 1440 пиксела.....в Лайтрум и фотошоп снимките например си се показват с 2880 пиксела и са много по-детайлни, същевремено за разлика от windows иконките и надписите винаги излизат с нормален за потребителя размер т.е. нещата работят за разлика от други ОС.

Ако случйно имаш стари приложения те виждат екрана като 1440 пиксела, но ОС пак използва 2880 пиксела да изписва буквите и те ти изглеждат като в списание т.е. добре загладени и без пикселизация.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   20-01-16 17:29

А как си шарпите изображенията на ретината?



Публикацията е редактирана (20-01-16 17:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »