Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   21-01-16 15:13

100 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pmania   
Дата:   21-01-16 15:24

От мението на по-горните излиза, че 4K И 5K дисплеите всъщност са безсмислени, а за ползване от фотографи и дума не може да става. Брех, как не съм знаел, да си пазя старото мониторче, че с тия мойте омазани снимки, направо не е истина, ха ха ха ;)))

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-16 16:07

Всъшност големи глупости се изписаха.....повечето профи фотографи и фотообработващи в света цъкат ретина дисплеи, но понеже някой не ги е виждал и реши, че хем излизат меки хем прешарпени снимки ЗАРАДИ ДИСПЛЕЯ!!!. Не защото обработващия няма идея какво прави......

еле 4К и 5К там пък колко е лошо нямам думи и имало огромна разлика в резолюцията на 5К 27" монитор и 15" ретина.....браво браво. (виктори как го пуснаха от 3-ти клас не е ясно)

Ето това обяснява защо дискусиите във фото форум са предимно тотално безсмислени и то няма как да е инак при наличие на хора като виктори, нончо и т.н. дето пишат глупости без да мислят поне малко и с основна идея да се заядат с някой.....



Публикацията е редактирана (21-01-16 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: nyamago   
Дата:   21-01-16 16:43

Photo-forum.net at its best! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: realnoncho   
Дата:   21-01-16 17:28

Айде точно ти да не ми говориш кой пише глупости, hotsnail. Че като се опре до конкретни приказки се оказва, че много набързо си ги съчинил общите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 17:57

Автор: hotsnail

"Всъшност големи глупости се изписаха.....повечето профи фотографи и фотообработващи в света цъкат ретина дисплеи"

Това няма как да е вярно. Гледам чак от 2015-та маковете се доближават до уайд гамут покритие на цветовете и съвсем не са толкова близо като уайд гамут професионалните дисплеи. Зависи за какви профита говориш де :) Но не мога да си представя фотографите от нешънъл джиографик да са станали професионалисти едва миналата година и всички са зарязали нековете и ейзотата, за да станат най-накрая професионалисти с мак. Но при всички положения аймак е впечатляваща машина, и ако автора на темата не е такъв професионалист, на който му трябва абсолютна точност на цветовете е по-добре да избере мака, поради причините изброени от pumabg. Мое мнение. За не толкова свръх професионални цели ретината ще даде не по лоша, а дори чета по горе, по-добра картинка от повечето настолни дисплеи. Красив е. Няма кабели. Много добре се интегрира с други ейпъл девайси и работи. Аз съм за мака. Един хубав уайд гамут монитор с всички екстри струва колкото мака и не си заслужава ако не работиш за сериозна фирма изискваща това.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   21-01-16 18:48


А кефа от якия монитор къде го забрави?
В крайна сметка, не само фенбойовете имат право на кеф...

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Pmania   
Дата:   21-01-16 18:51

Всъщност точно National geographic фотографите са едни от хората, запалили ме по фотографията и още като бях малък все се чудих защо всичките са на Мак. Дали ще ползват iMac, или Mac Pro/ Macbook Pro, вързани към външен дисплей, но Макът е go-to изборът на 99% от профитата. Wide gamut е нещо, което не е фатално за голяма част от фотографите, особено ако са вложили елементарното усилие да си вземат калибратор. Все пак iMac е all-in-one, което по подразбиране означава, че няма как да няма някакъв компромис. На цената на 4К дисплей, получаваш 5K дисплей с мощна машина към него.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: iliyanb   
Дата:   21-01-16 18:54

Охлюв, добре че изкараха 4К и 5К дисплеи, та профи фотографите най-после да си обработят дигиталните изображение събирани с години. Досега чакаха машинки, отговарящи на шедьоврите, и не смееха да ги захванат [smilie18].
Честно казано след последните ти излияния в един друг форум характеризиращ определени камери, като произведени специално за световната гей общност, ми е трудно да взема на сериозно каквото и да е, публикувано от теб, където и да е...

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 19:17

Pmania, аз само предположих, че ползват професионални дисплеи. Изобщо не съм знаел, че системата на НГ е толкова разпасана и всеки си обработва на каквото му падне и после стискат зъби как ще изглеждат кадрите в списанието. Не знаех, че толкова години фотографите на НГ обработват кадрите си на едва покриващи sRGB дисплеи, защото доскоро това се предлагаше от ейпъл. Предполагам в редакцията на списанието също всичко се обработва на аймак, макбук про и айпад, може и айфон. Абе изобщо девайси, на които с калибратор можеш единствено да им намериш бялата точка :))) Сериозо ме замисли защо тези шарлатани от нек и еизо се пънат с тези скъпи и грозни монитори и още по-скъп калибриращ софтуер за тях [cool]



Публикацията е редактирана (21-01-16 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Pmania   
Дата:   21-01-16 19:31

За редакцията на списанието не съм споменавал нищо. Споменах, че ползват външни дисплеи, но задължително вързани към Мак, а iMac и Macbook pro сам можеш да видиш на почти всички интервюта и инструкционни клипове със световните имена във фотографията. Не извъртай думите ми, не отричам ползването на профи дисплеи, но и стоя зад думите си, че далеч не са нужни на всеки фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 19:37

Pmania, и аз това казах в първия си пост и дадох личното си мнение, че за автора е по-добре да вземе мак. А ако фотограф обработва на ейпълска машина ползвайки външен дисплей на друга марка как да мисля, че този фотограф ползва ейпъл когато лично аз смятам, че при обработка на фотография най-важното е монитора. :) Не се ядосвай, за мака съм :)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: iliyanb   
Дата:   21-01-16 19:37

Айдеее, не са нужни вече профи дисплеи...

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Pmania   
Дата:   21-01-16 19:47

Iliyanb, това ли разбра, от написаното???

swqaz, не съм ядосан, става въпрос за машини все пак ;)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: iliyanb   
Дата:   21-01-16 19:56

Е какво да разбера? Разбирам, че робувате на тъпотии, които са толкова далеч от фотографията, колкото и земята от слънцето. Перфекционистите теоритици са заляли форума като цунами. Сигурно е кеф да се гледа незнам си какво си на между 15 и 27 инча дисплей с възхваляваната резолюция от 4к, 5к или незнам колко си К. Практически гледането обаче вероятно изкривява представите ви за действителната резолюция на околния свят и рискувате съвсем да не сте доволни от някой принт, ако някога пожелаете да гледате нещо и на хартия. И 100к резолюция да измислят, няма да ви променят анатомичните особености на очите, които са най-важни за възприятието на нещо - картина, рисунка, каквото и да било. При резолюцията на очите голяма роля играе най-вече разстоянието. Съжалявам, но взе да ми омръзва да ме облъчват. Аз съм фен на всички технологии, но крайни мнения какво става и какво не става, започват да ме депресират.



Публикацията е редактирана (21-01-16 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Lycan   
Дата:   21-01-16 20:04

хора, 'ейпъл' звучи като 'никьон' или 'сьони' :)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: asahi   
Дата:   21-01-16 20:20

Без МАК списание не става!
Обиколил съм минимум 100 български рекламни агенции с достатъчно пари, за да си купуват скъпите печатащи машини на една определена фирма. Макове имаше само на едно място.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pumabg   
Дата:   21-01-16 20:32

Иляне, честно не мога да разбера включването ти в тая тема... Нищо съществено не каза до момента но видимо нещо се нервиш...
Никой нищо не се опитва да ти пробутва! Всеки си има глава на раменете и си преценява ! Пък и всеки има различни възможности, нали така? Автора на темата зададе някакви въпроси и всеки гледа да каже квото знае...!
Аз като ходя по художествени галерии рядко виждам картини с размер 15/10... И кво сега да спра да гледам на 90% от кадрите на артъджиите ли тук? [smilie5]
Едно е да си обработва човек пощенски картички друго е да може да показва неща и за печат... А никога не знаеш кога ще сътвориш mastepiece-a на живота си, нали така... [smilie5]
Освен размера добрият монитор пресъздава и много по качествена картинка... Такава която се доближава максимално до реалният свят който ни заобикаля...
Така че освен размер има и качество!
Съгласен съм, че има жанрове в които тези неща не са толкова ключови но това е само до момента в който не поискаш да ги представиш на широката публика а не само да се гледат от Колчо и Болчо в някой замиращ фотографски сайт...
Тогава много добре човек разбира как изглежда тенденциозна текстурка на 3000 по дългата! И започва да уважава все повече и повече такива хора, като Демиман или Доктора, които от години се морът да покажат освен художествени стойности и качествено изображение!
Та без да ми се сърдиш аз нещата ги виждам по съвсем различен начин! Но на никой не втълпявам каквото и да е! Единствената ми препоръка е ако някой наистина се занимава по сериозно с фотография да си купи някакъв читав що годе монитор! А ако пък не вижда смисъл да не пуска после теми, "какъв апарат да си купя" щото отговора ще е вземи си най евтиният и без това разлики няма да видиш!


Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: asahi   
Дата:   21-01-16 20:49

Пумата, качественото изображение е преди всичко въпрос на професионализъм. Качествени изображения имаше и преди 10 години на едни по-посредствени според днешните представи монитори.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: victory13   
Дата:   21-01-16 20:52

Няколко страници назад казах, че може би само ти виждаш това, за което се пита в темата... така че отговора ти е абсолютно меродавен, валиден и каквото и да е, на което питащия да обърне внимание[shtrak] .

Проблема е, че се включиха и елементи от пейзажа, дето не знаят как се смята резолюция на дисплей или телевизор, но са квалитетни по всичко в темата [smilie18] .

Не бих се съгласил единствено, че е необходим точно този или такъв дисплей за постигането на висококачествена фотография... но това е друга тема, за друго място или питане [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: iliyanb   
Дата:   21-01-16 21:05

.



Публикацията е редактирана (21-01-16 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pumabg   
Дата:   21-01-16 22:50

Виктори, не е вярно, че само моето мнение е меродавно...
По малко всички сме прави в едно или друго...
Подкрепям Илян и Асахи за това, че добрата фотография не се влия от техниката а от уменията ! Спокойно мога да покажа в този форум хора, които продължават да ме вдъхновяват и да се радвам на работите им... Въпреки, че са показани, като миниатюри...
Ако трябва да избирам, между нещо идейно и емоционално поднесено макар и не с толкова добро качество и перфектният пейзаж, винаги бих избрал първото...
Без да се обижда някой на жанрове! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-01-16 01:14

Аз бих избрал IMAC 5K RETINA. До колкото виждам възможностите, събрани в толкова стилно, красиво изпипан пакет, са напълно достатъчни дори и за най високите изисквания от към фотография.

Само ме притеснява цената и капацитета на SSD. Не че въпроса не може да се реши с преносим HDD.
И цената като пакет IMAC 5K RETINA е доста съблазнителна vs PC.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: localhost   
Дата:   22-01-16 02:27

iMac-a с 256/512 SSD ще е напълно достатъчен според мен. А ако нямаш място виж 21' 4к моделите.

И сложи повечко RAM [smilie5]

А всички приказки кое колко ги остави за разбирачите. Те са чели, препрочели, знаят кое колко само дето не са пипали.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: compur   
Дата:   22-01-16 08:13

авторът никъде не е опоменал с какви програми ще го ползва...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »