Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: MixMike   
Дата:   15-01-16 16:39

ооооох, позитивния...иде ми да те цункам по бузката![smilie9]

MixMike не разбирам английски

Това да ти проблема[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (15-01-16 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: бонд   
Дата:   15-01-16 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: axlastro   
Дата:   15-01-16 16:52

Тъкмо мислех да се включа и гледам тя цялата тема спам.

Аз съм с канон и не познаван никонските светки. За целта си взех това . Слага се на апарата. За никонската светка си вземи един RF-603 и я сложи или и нея на статив или на скоба до самия апарат. А ако можеш си вземи просто още една YN-560 и си ползвай никонската когато имаш нижда от TTL. Безкрайно удобно е да можеш да си нагласяш мощността на светкавицата директно от камерата, което с тези малките тригери не става. Освен това имат много малка индикация, че са включени и ще се случва да ги забравиш - т.е. да оставаш без батерии.

Ако обаче целта ти е да постигнеш HSS, това може да стане като сложиш никонската върху апарата и я оставиш на ръчен режим на 1/128 за да не се усеща. Това ще позволи да запалиш YN-560-ката, която иначе няма HSS дори и на максималната ти скорост на снимане (1/4000 или 1/8000). Ето тук така са направили

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-16 16:59

Ако обаче целта ти е да постигнеш HSS, това може да стане като сложиш никонската върху апарата и я оставиш на ръчен режим на 1/128 за да не се усеща. Това ще позволи да запалиш YN-560-ката, която иначе няма HSS дори и на максималната ти скорост на снимане (1/4000 или 1/8000).

Тоест посредством тоя трик може да удължаваш импулса на светкавицата ли?
Щото аз пробвах А6000 (1/160 макс. синхронна) и тригера да увеличавам скоростта и резултата беше, че след 1/250 вече почва да се вижда черна линия.


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: axlastro   
Дата:   15-01-16 17:17

Не е баш същото като да удължиш импулса нито пък е същото като да зададеш произволно висока скорост на тригера. Според тези в dpreview се използва HSS-а на никонската светкавица. Не съм го пробвал и не съм се задълбавал в материята. Просто не виждам друга причина да искаш да палиш ръчна светкавица с TTL-ска закачена на апарата или поне не виждам много широко приложение на такава схема от моята гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-16 17:29

Според тези в dpreview се използва HSS-а на никонската светкавица.

Ясно [smilie24]
Сигурно просто не трябва да се прекалява с мощността, за да не се стига до нуждата от презареждане на юнгнуо-то.


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: axlastro   
Дата:   15-01-16 18:34

Най-вероятно да. Просто ще си мига там колкото може бързо и ще се преструва на HSS

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »