Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-16 22:42

алекс и кой точно ДСЛР дава по-добра картинка от безогледален??? Питам стана ми интересно.....

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: alext   
Дата:   16-01-16 23:13

Тоя който няма да му свършат батериите след 300снимк [smilie5]

фуджи ама там под 600кинта няма нищо и то втора ръка, за обектив марков още толкова
олимпусите са много симпатични в jpeg..ама до там
сони NEX5 е на нивото на d7000 горе долу в сензора него визирах под безогледалката за 300
от друга страна един d3200 с 24мпк.. имаше за 450

аз тва разбирам под евтино както иска автора. Ако имаш нещо по- добро предлагай а не си търси повод за заяждане

Щото Новите безогледални имат напълно електронен затвор. Фуджитата последните, олимпусите....
не са в категория евтини

все пак е хубаво автора да си каже бюджета за да не се сърдят господа като hotsnail и да да си конкретизираме предложенията



Публикацията е редактирана (16-01-16 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: _koko_   
Дата:   16-01-16 23:45

При този таймлапса който публикувах имам най много 700 кадъра от една позиция.Интервала между кадрите е 4 секунди. По стандарт батерията я дават минимум 1000 кадъра. При таймлапс батерията ми е издържала минимум 2000 кадъра. Аз имам 2 батерии, така, че дори и едната да падне, не е проблем да я смениш и да продължиш да снимаш с втората.



Публикацията е редактирана (16-01-16 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: nyamago   
Дата:   16-01-16 23:47

За HD има доста шаблони (templates) по форуми и сайтове, в- и извън Adobe. За 4к засега няма - безплатни. Монопол на 4к шаблоните изглежда един немец - Гюнтер Вегнер, който добре експлоатира комерсиално монопола си. Трябва да се каже, че решенията му изглеждат сериозно професионални (макар да не съм ги опитвал).

Ако наистина си търсил, би трябвало да си попадал тук . Има ограничено безплатно демо, за пълно и неограничено ползване се купува лиценз за ~ EUR 120.

Като гледам колко избор има за HD, очаквам скоро да се появят още 4k решения, неизбежно и някои безплатни (като не броим потенциални кракове на горното из торентите).

На слука!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: borisu   
Дата:   17-01-16 00:02

На почти всяка сапунерка Canon powershot може да се качи CHDK, който поддържа ттаймлапс. Аз ползвах навремето А610, който с едни батерии държеше по над 1500 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: StraightEse   
Дата:   17-01-16 00:04

Аз за timelapse си взех fz1000.

https://www.flickr.com/photos/135259767@N04/23466403545/in/dateposted-public/




Публикацията е редактирана (17-01-16 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-01-16 03:09

Panasonic FZ1000 наистина е много добър инструмент за таймлапс. Освен това има и вградена опция да "сглоби" таймлапса в самия фотоапарат, като запазва, разбира се, и изходната серия снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: Nako   
Дата:   17-01-16 16:03

Brinno TLC200 Pro HDR Time Lapse Video Camera


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-01-16 20:21

Да бе!
Това Brinno TLC200 Pro струва 205 паунда, сензорът е 1/3 инча с резолюция 1280x720. Айде нЕма нужда!

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: viara123   
Дата:   17-01-16 20:26

Срещу 155 лв. за два часа ше ти обясня нещата на живо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: hrup   
Дата:   18-01-16 09:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: m.djorov   
Дата:   18-01-16 09:53

Сега остава, някой играл WoW да подбие цената на 144.99.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: obscureman   
Дата:   18-01-16 17:24

Четох и гледах за Гюнтер Вегнер. Човека наистина прави впечатление с много пипнати клипове. Не знаех, че той монополизира 4к темплейтите, може и така да е. Аз намерих пакет с всички темплейти за 10 евро и изпратих запитване как да го заявя, но нямам отговор още. Няма конкретен бюджет за целта. До момента разполагам с екшън камера 14 мегапиксела за тази цел, за да не си тормозя затвора на Никона. Имам добро осветление и предметна палатка, за да пробвам някои неща в домашни условия, че навън сега е студ :)Спор няма, че безогледалките са добро решение, само че за по-дълъг проект (2-3 седмици снимане например) не стават, а екшън камерите пък са много скопени откъм други неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте препоръки за евтина техника за Timelapse
Автор: valen_tin   
Дата:   19-01-16 08:39

най-лесното е iphone + hyperlapse програмката... даже може и от ръка да се снимат :)
ако по някаква причина се гони по-високо качество ... еми дслр или висок клас безогледален.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »