Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: mkaraveloff   
Дата:   10-01-16 20:38

Колеги,
от известно време разсъждавам на тази тема, конкретно от 7 месеца когато се роди детето ми :)
Попадало ли ви е някакво научно изследване за това до колко студийните импулси влияят върху организма на човек и в частност на деца и бебета?
Интересно ми е дали учени са се занимавали с това да открият допустимата граница за използване на импулсно осветление.
Моят личен опит е, че когато се прекали с импулсите нещата стават сериозни. Примерно вече не си позволявам да снимам повече от 200-250 импулса при пълен заряд от 2400 Ws, защото след това целия екип се оплаква от едни и същи симптоми - гадене, безсъние, главоболие. Разбира се такава мощност се налага само когато използвам камера Hasselblad при много затворена бленда и 50 iso, но темата тук по-скоро е как импулсите се отразяват на децата. Аз лично предпочитам да снимам моето само при налично осветление, но всяка информация тук ще е полезна за колегите, които правят детски сесии, както и за родителите, които искат да заведат детето си на такава фото сесия.
[shtrak]

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: kiten   
Дата:   10-01-16 21:06

Ако студиото Ви е някъде дълбоко в мазе и не прониква слънчева светлина възможно е клиентите да вампирясат докато бъдат обслужени. И разбира се от светлинните импулси да получат описаните от вас симптоми! В по-добрия случай възпаление на ретината като при електрожениститете.
Това в кръга на "истината е някъде там". Пластмасата или димът от комините които дишаме и ни обгръщат са в пъти по-вредни и канцерогенни, отколкото няколко проблясъка на светките.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: piknik   
Дата:   10-01-16 22:49

Това някаква шега ли е ? Цялото това описание...Hasselblad [smilie10]



Публикацията е редактирана (11-01-16 07:47)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: mkaraveloff   
Дата:   10-01-16 23:03

piknik
Защо да е шега?
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: piknik   
Дата:   10-01-16 23:11

GSM-и, мръсен въздух, некачествена и вредна храна, стрес и др., мисля, че повече влияят...[smilie11]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: mkaraveloff   
Дата:   10-01-16 23:21

piknik
аз затова попитах за научно изследване, за да знаем кое колко влиае, но всичките неща които описа не могат да те доведат до неразположеност за кратко време. То е ясно, че не се умира, но ми е интересно за децата в невръстна възраст. Примерно за кърмаче на 14 дни, то нито говори по gsm, стои на чисто и се храни здравословно. Дори има публикация в много престижно издание за наука, което казва, че телефона не трябва да е върху корема на бременна.



Публикацията е редактирана (10-01-16 23:26)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: kiten   
Дата:   10-01-16 23:27

В конкретния случай е зареждане с отрицателни йони и в добавка, ако има непочистен климатик - ето ти го главоболието. Обаче, каква е връзката с хаселбата и броя на импулсите така и не разбрах.
Против вампирясване и грипна инфлуенца -връзка чесън около врата и по една две в устата стига клиентите да не ви направят забележка.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: mihalo   
Дата:   11-01-16 02:30

Ще ми повярваш ли? Не си използвай детето, като придатък към интересите ти! Уважавай го, макар и да си родител, това е друг Човек. Не го използвай като "модел", щото на теб ти е интересно! Децата ни се раждат със свой си собствен характер. Ако ме прочетеш правилно, това решава проблема с импулсите и сметките с джаулите. mkaraveloff, моля те, помисли преди да се ядосаш!

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: colorphoto   
Дата:   11-01-16 03:34

Каравелов ясно е описал всичко,както и че не светка върху детето си.

Явно трябва да се търси на английски,или руски нещо сериозно по въпроса.

Мой съсед,който има бизнес с медицинска апаратура не разрешава да светкаме в малкото му детенце и е прав.



Публикацията е редактирана (11-01-16 03:39)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-16 03:59

"Мой съсед,който има бизнес с медицинска апаратура не разрешава да светкаме в малкото му детенце и е прав."

А като има буря със светкавици фърля ли един брезент отгоре му, че да не се повреди? Можеш да го посъветваш и на силно слънце да го извежда само с чувал на главата.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: colorphoto   
Дата:   11-01-16 04:09

Гена,не си полезен със сериозни доводи.

Не са съпоставими светкавиците от буря с тези от фотосесия,днес хората непрекъснато се снимат и светкат,особено дечицата - бурите са природа и не са чести,а са и по неизбежни - не можеш ги спря.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: Lycan   
Дата:   11-01-16 05:28

При детски и особено за сватбени сесии е препоръчително нещо такова за моделите.
Професионалитите имат. Вземете мерки, мкаравелофф
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: Pif   
Дата:   11-01-16 07:57

Не е от светкавицата а от обектива. Светкавицата може да светка с 5 килоджаула но енергията е нискочестотна. Импулса е в спектъра на 1 килохерц което не излъчва електромагнитни вълни а само магнитни които като сила са в пъти по-ниски от земното магнитно поле. Обаче не е така с матрицата на фотоапарата. Тя е гол полупроводников кристал който работи с големи мощности и на много високи честоти. Четенето на матрицата става над 100 мегахерца а добре знаем, че енергията е пропорционална на честотата. Затова ГСМ-ите са с по-малка мощност и по-малки антени от мобифоните и от радиостанциите - защото са на много по-висока честота. Така е и с матрицата на фотоапарата. Фотографа е защитен защото зад матрицата винаги има метална екранировка която не позволява на вредните вълни да облъчват лицето на фотографа. Не е така с лъчите от предната страна на матрицата. И в случая обектива играе много вредна роля. Той по форма е цилиндър което се явява като вълновод и така насочва вредните вълни към снимания обект. Модерните обективи имат метално покритие върху лещите и за заблуда му казват антирефлексно. То намаля вредните лъчи с 5-10% но все пак лъчите преминават и облъчват модела. В Германия имаше проектозакон фотомоделите да носят детектори за облъчване като докторите в рентгеновите кабинети защото при ежедневно снимане и няколко хиляди кадъра всеки ден за 2-3 месеца модела получава максимално допустимата си доза радиация.
Извода е да се снима с по-малко мегапиксели и по-ниско исо. Високото ИСО увеличава тока на матрицата и тя излъчва повече вредни радиовълни които предизвикват рак.
Най безопасно за модела и за бебетата е да се снима в огледало. Така вредните лъчи от матрицата се разсейват а образа стига до матрицата без модела да е облъчен. Модата за селфита в огледало не е случайна.
Така, че - за да е безопасно - малка матрица (кропка или гсм каера), къс обектив (широките са остро насочени вълноводи), снимки в огледало, малко мегапиксели, малко исо, малки файлове.

Когато става дума за светкавици в студио е важно и дали се ползва кабел или радио синхронизатори както и от къде минават захранващите и синхронизиращи кабели за светкавиците. Всеки кабел е антена така, че това също е от значение но да не разводняваме темата.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   11-01-16 08:13

Честно ли го облъчвате с матрицата? [smile]

Тогава снимай с дългофокусен
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 09:29

[smilie18]
Тема-бисер. Сетих се за оня виц за евреина, дето щял да ходи на море. И отива значи той при равина и го пита:
-Рави, отивам на море, но там ще има жени.Мога ли да ги гледам?
-Може
-Ами сигурно ще бъдат по бански, така мога ли да ги гледам?
-Можеш
-Ама някои от тях може и да са без бански, дибидюс, тях може ли да ги гледам?
-Можеш, бе
-Ами какво не мога да гледам?
-Не гледай електрожен, докато заваряват
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: tonyboy79   
Дата:   11-01-16 09:45

Вредно ще е, защото преди време бях чел, че един руски фотограф е казал: "От толкова години снимане със светкавици вече такива не са ми необходими, защото аз излъчвам светлина." Т.е. облъчил се е след 30-40 години снимане.

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 09:59

И кво, пораснал му хлорофил под ноктите и почнал да фотосинтезира [smilie5]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: swqaz   
Дата:   11-01-16 10:15

Преди няколко дни видях един слънцеяд докато се хранеше [smilie5] Точно пред полицията си беше опънал софрата и поглъщаше всеки слънчев лъч с видимо блаженство. Явно светлината същата сутрин е била много вкусна![smilie3] Така гладно поглъщаше светлината, че можех да погледна към слънцето с незащитени очи за повече от едно мигване [smilie5] Подминах, бях с колата, и не знам колко време се е хранил, но същия ден слънчевата светлина беше слаба целия ден [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-01-16 10:18)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 10:21

Какво прави слънцеядът след сутрешното си кафе и първата цигара?
Отива да йонизира в кенефа
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: georgioiv   
Дата:   11-01-16 10:25

Птичарите ко надънят исо-то могат да изпържат пилците във въздуха, баси... т`ва нещо като мобилна микровълнова се оказа фотоапарата, чуек... [smilie10] [smilie10] С`я, възникват нови интересни казуси: - естествено най-важния - Канон ли пържи повече или Никон или Сони... ? Сещам се за някои приложения на фотоапарати като сме на пикник и няма къде се готви.... Явно ще поскъпнат още дългофокусните стъкла...


Сираков, я раздай малко от твоите непроявени "снимки" да поекспериментираме тука нещо... [smilie18]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 10:37

Ма те за туй ли бели ги правят дългите,бе!
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: georgioiv   
Дата:   11-01-16 10:44

бели, ама забравили да им сложат символа за усилване на радиацията на матрицата .. :)

Предполагам може да се мисли и за предаване на снимките на дълги разстояния, когато се ползват по-дългите обективи като антени...

Или да се пращат позивни към извънземните...
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 11:20

[smilie18]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 11:22

Лечение на пародонтит и евентуално тонзилит

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/401125_3167809513970_1533899102_n.jpg?oh=...




Публикацията е редактирана (11-01-16 11:22)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: burningice   
Дата:   11-01-16 11:43

Озоновият слой пречи на слънчевите лъчи да изгорят всичко. Светлината на светкавицата е със същата цветна температура, предполагам, че ако се сложи в помещението една озонираща лампа, вредата от тях, ще намалее драстично, но все пак трябва да се изкажат и специалистите.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: georgioiv   
Дата:   11-01-16 11:52

[smilie18] [smilie18]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-01-16 12:01

Без значение какво ще кажат учените, не си позволявам да снимам децата (3.5г и 3м.) със светкавица. Един път поради влиянието и, ако има такова и защото снимките в натурална светлина (ако ще да е пряка слънчева) не ми харесват особено със светка. На РД и затворени помещения се налага обаче и въпреки това гледам да съм внимателен и деликатен, ползвам и софтбокс.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: Бонд   
Дата:   11-01-16 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: itilien   
Дата:   11-01-16 12:30

Pif, тия щуротии по-горе сериозно ли ги написа? Би трябвало да правиш разлика между йонизиращо и нейонизиращо лъчение, а също и да знаеш, че 100-те мегахерца, за които говориш не могат да се разпространяват по вълновод с размерите на обектив. Да не говорим, че фм радиото е на същите честоти, а рутера в стаята ти те "облъчва" нон стоп с далеч по-висока честота.

Ако трябва да се притеснявате от светкавицата, то трябва да е не от излъчването, а от множеството бляскания, които мисля е пределно ясно, че могат да причинят някакви ефекти - като главоболие например. Които естествено няма да са перманентна вреда, стига да не се бляска всеки ден постоянно :)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: ludiakolio   
Дата:   11-01-16 12:35

Светлината винаги има влияние,но зависи до каква степен.Примерно на много места е забранено да се снимат картини,тъй като хората се притесняват,че това влияе на цветовете.Няма светлина,която да не влияе на обекта,зависи до каква степен.Малко проучване,което открих в нета: текст



Публикацията е редактирана (11-01-16 12:36)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: Pif   
Дата:   11-01-16 14:33

Итилене,
нищо не разбираш от йонизиращо лъчение и квантова сцинтилация.
Рутера съм си го загърнал в станиол за печене на пиле. Затова и видеоклипчетата в ютюб ги гледам на нисък битрейт за да не правя трафик и да не замърсявам ефира.

Що се отнася до вълновода и мегахерците - забравяш много важна подробност. Напрегнатостта на светлинния поток върху матрицата е огромен. Всички тези лещи фокусират светлината и кристалната решетка модулира светлината посредством полупроводниковия ефект и така получаваш много по-високо енергийни частици с дължина от няколко стотин нанометра модулирани с тези 100-200 мегахерца. И най-страшното което е са квантовите стоящи вълни които се усилват от резонаторните паразитни свойства на лещите с дихроично покритие и така вредната енергия се фокусира върху снимания обект. Особенно ако снимаш лице то тези вълни попадат в мозъка и предизвикват локални осцилации на клетъчните стени които от своя страна се деполяризират с калиеви и калциеви йони и консумирайки повече глюкоза генерират повече електрически импулси които не могат да се поемат от съседните необлъчени клетки и така ФИФО буфера им се препълва и снимания човек усеща главоболие. Има правени опити с дифракционни лещи както и с лещи с промелнива плътност на стъклото които за немодулирания сигнал се държът като нормални лещи но за вредния матрично-силициево-модулиран сигнал да отделят четните от нечетни порядъци на колимирания лъч и да ги сумират в противодаза така, че на 30 до 50 сантиметра от обектива всички вредни влияния да са неутрализирани. Засега имат проблеми с вариообективите както и с контрола на управляемия термоядрен синтез който се случва на ниво пиксел и който е основната причина да се загряват матриците при снимане на голяма резолюция и голямо исо.

А за питащите дали канон, никон или сони - хаселблад. Неговата матрица е по-голяма.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: imitev   
Дата:   11-01-16 14:46


Скоро ще започнат да ви цитират шегите по форумите [cool]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: swqaz   
Дата:   11-01-16 14:51

Ето защо ми искаха разрешително от КОС за купуването на Д5 да стои в каса у дома. За носене се иска специално разрешения. Убива грозно при дълга серия на високо исо.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: itilien   
Дата:   11-01-16 14:57

Абе имах съмнения, че се майтапиш, ама понеже беше казано със твърде сериозен тон, затова допуснах и да си сериозен :) Ама ясно... :)


Но майтап немайтап, големия брой святкания си окакзва влияние.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: plament   
Дата:   11-01-16 15:11

Термоядрените матрици на дигиталнита камери са бъдещето на човечеството.
Кеф ти снимай, кеф ти произвеждай енергия и продавай на НЕК.
Защо ти е да снимаш за пари и да светкаш в очите на невръстните дечица, като камерата ти работи неуморно за теб [smilie7]

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-01-16 15:44

Колеги,
Не излизайте на слънце! То е вредно!
Не използвайте компютри, монитори, фотоапарати, клетъчни телефони, микровълнови печки и всякакви други уреди! Те са опасни!
Поставете плътни завеси на прозорците и използвайте само свещи за осветление - и то само от натурален восък, за предпочитане осветени от кварталния поп!
Всъщност най-добре е веднага да си теглите куршума, да не се мъчите!
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   11-01-16 16:27

Светлината от светкавиците може да доведе до пристъпи и припадъци, особено при хора с някаква генетична обремененост. Децата са в пъти по-чувствителни и също може да им се отключи някаква форма на епилепсия.
Хич не е шега въпроса.
Аз ако имам деца няма да ги снимам със светкавици и да им правя "светлинно шоу" за нищо на света.
Всяко едно от изброените по-горе лъчения неминуемо в годините може да доведе до определени промени и колкото по-малко лъчения, толкова по-добре. Ако може да се отървете от някое от тези лъчения го направете, ако ли не - не, модерен живот, какво да го правиш [beer]

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 17:03

[smilie18]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-16 19:13

"Аз ако имам деца няма да ги снимам със светкавици и да им правя "светлинно шоу" за нищо на света."

Най-добре ще е да ги отглеждаш в зимника, на тъмно.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: 798099   
Дата:   11-01-16 19:50

Дано съм жив да видя как ще им забраниш да си правят селфита на "авто".[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: mkaraveloff   
Дата:   11-01-16 20:03

Нивото на разговора е под всякаква критика. Но типично за българския селски тарикатлък. Не се учудих честно казано.
"Най-добре ще е да ги отглеждаш в зимника, на тъмно." -имам предвид коментари от този род и то изказани от хора наричащи се "фотографи".
Идеята ми беше да се обсъди сериозно и да се покажат обективни изследвания, както и да се замислим за подхода към създанията в невръстна възраст. Да помислят хората, които вадят хляба си с този жанр фотография, за своето оборудване. Както технически подхождаме към пейзажните снимки, към спортната фотография, към бюти сесиите, така да помислим и конкретно и за детските сесии.
Няма нужда никой да затваря детето си в селския зимник, защото техниката напредна. Съществуват камери, работещи прекрасно на високи чувствителност, както и постоянно осветление с моделиращи аксесоари с възможност да задоволят всеки каприз.
Ако в някой момент се докаже, че дете е получило увреждане от фотографски светкавици, както от покемоните или от вече забранени електронни игри, мисля че няма толкова да се правим на умни.

Ако на някой му е интересно да разбере повече за фоточувстителната епилипсия ето един линк тук

Имам и материали произведени от мен, мои колеги журналисти и водещи български невролози, но още не му е времето да ги покажа. В смисъл,че имаме още работа, не са тайна. Само ще споделя, че става дума за електроенцефалографско изследване на хора намиращи се в помещение с нормална осветеност и подложени на различни светлинни импулси за определено време. Най-често около 200 импулса с мощност 800 WS за около един астрономически час.



Публикацията е редактирана (11-01-16 20:04)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: dekov   
Дата:   11-01-16 20:06

Pif-forever [smilie24]

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 20:13

Пич, не знам в качеството си на какъв специалист (наистина не те познавам) имаш "материали произведени" от теб, но познавам всички "водещи невролози" в България и поемам ангажимента още утре да звънна на някои от тях и да ги питам, какво мислят за тая история със светкавиците. И най-отговорно обещавам да си посипя тик публично главата с карбит и да се напръскам с вода? И не, светкавица не може да предизвика епилепсия, ако човек не страда от нея.

Иначе синьото сирене и червеното вино дават по-голям риск за епилептичен припадък със сигурност отколкото светкавица намфотоапарат при "податливи пациенти". Не си прая та..к, провери, ако не вярваш. [smile]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   11-01-16 20:14

mkaraveloff [smilie24] Точно това имам в предвид и аз, но за съжаление българите не са запознати изобщо с епилепсията и сходните неврологични заболявания, които могат до късна възраст да са скрити и без проява, а едни светкания с мощни светкавици на дебелото бебе може да му ги отключат още в ранна възраст и да започне да страда от тогава. А пишещите по-горе тролове явно стоят зад лозунга НЕВЕЖЕСТВОТОЕСИЛА [smilie23] "Като си тъп си трай" - народна мъдрост.

фаст ейбров - то и аз ги познавам и си контактувам ежедневно - Проф. Търнев, Акад. Миланов, Доц. Божинов, Доц. Радионова, Доц. Цеков - да те свържа ако си пропуснал да познаваш някой?



Публикацията е редактирана (11-01-16 22:18)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 20:25

Точно тях мисля да ги питам. Само трябва да ми кажеш, кой от тях ти е казал, че светкавица може да инициира епилептичен припадък [smilie3]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: jivkojj   
Дата:   11-01-16 20:27

А д-р Радева какво мисли по въпроса [smilie11]

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: 798099   
Дата:   11-01-16 20:37

написа:

> mkaraveloff [smilie24] Точно това имам
> впредвид и аз, но за съжаление
> българите не са запознати изобщо с
> епилепсията и сходните
> неврологични заболявания,

А Вие, уважаеми какъв сте? Българин или НЕбългарин. Ако се припознавате като българин, твърдението Ви е невярно, защото очевидно от изказванията Ви, сте запознат с материята. Ако пък сте НЕбългарин, твърдението Ви е пълен оксиморон (казано иначе - тъпизъм), тъй като посочвате поне петима български учени, които поне според Вас са наясно с "епилепсията и сходните неврологични заболявания".

И последно, но не по значение: в българския литературен език няма дума "впредвид". Използването й в писмената реч показва недостатъчно високо ниво на грамотност.

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-16 21:09

За епилепсията разбрахме. А какво отключва кретенизма у възрастните, и има ли връзка м/у това състояние и марката на използваната фото-техника?
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: mmjm   
Дата:   11-01-16 21:22

Последно да тичам ли за домакинско фолио или и ситото ще свърши работа за предпазване?
Р.Р. А колко убедително би звучало - Точно това имам навизпреднадвид.

О.к. сега малко по-сериозно, не подлагайте детето си на влияния, които ви притесняват. Вашето притеснение със сигурност му влияе без значение съществува ли наистина риск или не.[beer]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   11-01-16 22:26

798-цифрички - извинете, че ви засегнах толкова дълбоко с обикновена печатна грешка [smilie2] А до това, че вие не може да схванете нещо и не може да приемете нещо извън установените "правила" си е ваш личен проблем. Жал ми е за затворени в аквариумите тролове. Аз не се смятам за българин, защото вече го намирам за твърде обидно, а генеалогично погледнато бих казал, че съм гот.

ЖеняДП- личния лекар може да ви прегледа и да ви отговори на въпросите, даже и подходящо направление и медикамент ще ви предпише.

Не мога да разбера как за нещо толкова сериозно незапознати люде се изказват по навик смело: "Я знам бре!", "Он че ми каже." [smilie2]



Публикацията е редактирана (11-01-16 22:39)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 22:29

Плебеи!!

Ооо, извинете, сър ! [smilie18]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   11-01-16 22:35

Според образование, принос и обществен статус покривам критериите бай дъ уей. Коригирах термина, защото може да не бъде схванат от тролещите. Живи и здрави да са дечицата и дано не попаднат в лапите на невежа.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 22:43

На акъл дали покриваш критериите? Образованието, приноса и обществения статус всички ги имаме, сър ! ;)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: colorphoto   
Дата:   11-01-16 22:53

Аийдеее,пак оцапаха темата ония с чувството за "хумор"и усещането че са капацитети.....

Бързовеждия уж отдавна фотограф,уж стар форумец,пък не е чувал за фоторепортера Марин Каравелов.....
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 22:58

Веднага си посипвам главата с пепел, как съм могъл да живея с тоя пропуск в общата си култура ! [smile]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: jingov   
Дата:   11-01-16 23:14

Следях темата с интерес.
В дозата е истината. И много директно слънце не е полезно . Не знам кой родител би позволил да светкат по детето му до припадък.
Вредни са, да , но не светките, а количеството светкания . На 20 -50 светкания с софт бокса или с отразената в тавана светкавица нищо няма да се случи , още повече , че не са пред една две секунди.
[beer]

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: piknik   
Дата:   11-01-16 23:25

Да се върнем на темата...

Що всеки иска да е под светлините на прожектора...???

На всеки 6 секунди умира по едно дете от глад, не от светкавица или фотоапарат...

Филмът "Кобра" също започваше с една статистика - не много весела..., но светкавиците...

Фото-Форум да се закрие незабавно, производството на фото-техника за се забрани, всеки занимавал се с фотография приживе - да влезе в затвора...

И други глупости мога да напиша...благодаря за похвалите, няма нужда...[thankyou]



Та да редактирам...: "Цялата Мара втасала..."



Публикацията е редактирана (11-01-16 23:27)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: piknik   
Дата:   11-01-16 23:41

Цитирам:

"Автор: mkaraveloff
Дата: 10-01-16 20:38

Колеги,
от известно време разсъждавам на тази тема, конкретно от 7 месеца когато се роди детето ми :)
Попадало ли ви е някакво научно изследване за това до колко студийните импулси влияят върху организма на човек и в частност на деца и бебета?"


Мойто си е мое и е най-ценно... тогава се замислям..., иначе..."не бих се сетил, или не ми пука, но като е мое..."

Другите ще ги облъчвам, мислил съм по въпроса..., но "конкретно" се замислих преди 7 месеца...
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-16 23:44

Предвид липсата на сериозни научни изследвания за влиянието на водата и миещите препарати върху хората, препоръчвам да не къпете децата си преди навършване на 7-годишна възраст.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: mkaraveloff   
Дата:   11-01-16 23:45

Реално като масово явление детските сесии са нещо модерно и се практикува от сравнително скоро, по мои наблюдения от около 5-6 години (тук може да се спори, но както и да е).
Сега се правят много повече кадри, в сравнение с времето когато снимахме на филм, вероятно по 100-150-200 за час време.
Да кажем, че импулсното осветление прибавя към наличното по 6-7-8 бленди, което автоматично означава много по-голямо количество светлина, която минава през окото ни, което е адаптирано към наличното осветление. Това води до стрес за мозъка и на медицинските уреди ясно се диагностицира . Както знаете модерната медицина не разглежда очите като отделен орган, а като част от мозъка или поне така твърдят по NG :)
Представете си, че очаквате да ви ударят шамар, а ви заболи колкото от удар с чук и това се повтаря периодично.

...Разбира се, че няма да умрем от светкавиците, но темата беше за децата в невръстна възраст и дали има смисъл да им причиняваме този стрес предвид техниката, която се предлага към ден днешен.



Публикацията е редактирана (12-01-16 00:09)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: GenaDP   
Дата:   11-01-16 23:57

Амин!



Публикацията е редактирана (11-01-16 23:59)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   11-01-16 23:59

Никой не те кара да им "набиваш шамари", ползвай по-високо ISO и по-лека допълнителна светлина.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: piknik   
Дата:   12-01-16 00:06

"Кашалот" ли пише това..? Ако е той - евала !!! [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-01-16 00:08)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: mihalo   
Дата:   12-01-16 01:47

):)) пак съм объркАл рейса, `ма е весело пък [smilie25]

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: piknik   
Дата:   12-01-16 01:53

Мъ фоткайте де..., де й "мара", чи скучно...
свободната "зона" липсва...

"Разбира се такава мощност се налага само когато използвам камера Hasselblad при много затворена бленда и 50 iso, но темата тук по-скоро е как импулсите се отразяват на децата."

[smilie5] [cool] [smilie6] [smilie25] [smilie7] [smilie21] [beer] [thankyou] [shtrak] [smitten] [smilie3] [smilie5]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-01-16 02:03

Ето една научнопопулярна статия на доц. д-р Божинов по въпроса:
ТУК
Фотосенситивността е генетично детерминирана. Не са известни случаи на това заболяване, които да са причинени от външни фактори.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: piknik   
Дата:   12-01-16 02:06

Крис... таман стана "тема", а ти го обърна на болница...
Съгласен съм, че някои писали в темата, включително и аз са ги пуснали ГСП от 4-ти км., и нямат кадри да ги приберат, щото асфалтират и почистват снега в Столицата...



Публикацията е редактирана (12-01-16 02:09)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-01-16 04:02

Че тя темата си е болнична още от "зачатието" си! [smilie5]
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: camelasign   
Дата:   12-01-16 06:29

Ето ви пазарна ниша, Ателие с големи прозорци, по възможност и на тавана и екологични детски фотосесии без ползването на светкавици. Естествено, на по-висока цена.
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-16 06:51

[smilie24]

Имало е подобни ателиета още началото на 20ти век с оберлихт /светлина от горе/.



Публикацията е редактирана (12-01-16 06:53)
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: camelasign   
Дата:   12-01-16 07:05

...то така са започнали, с прозорци на тавана и завеси. много от тези стари снимки са с отлично качество. материала е ниско чуствителен с малко зърно, кадъра е 10х15 см, че и повече, обективите са твърди...
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 09:25

[smilie18] Органик фото сесия. Само за неваксинирани деца, крити от кемтрейлс !
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: swqaz   
Дата:   12-01-16 09:36

Току що говорих с проф. Донев, един от водещите световни невролози. В клипа споделя резултатите от дългогодишните опити по темата

https://www.youtube.com/watch?v=cM7gf5JJBxc
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: imitev   
Дата:   12-01-16 10:07

Един още по-полезен материал по всички теми:

Как да не ни личи когато сме прости?
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-16 10:10

браво на Каравелов... Сега ще си кръстя студиото - био студио, био органик сесии + 50%.. :)))) И без това едното помещение е стерилно бяло с бял дъсчен под и денем светка му не требе.. :))))
 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: Pif   
Дата:   12-01-16 10:16

А представяте ли си какъв шок е за детенцето да излезе от топлата утроба и да попадне в този опасен вреден свят пълен с токсини, вируси, бактерии и простотия?

Тук е научното доказателство, че излъчването на матрицата е по-вредно от това на светкавицата:

ДОКАЗАТЕЛСТВО, прочети цялото вниателно

 Re: Въпрос за вредата от светкавиците
Автор: tonyboy79   
Дата:   12-01-16 10:22

А д-р Енчев какво мисли по въпроса??? [smilie11]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.