Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 22:19

Мен ми е чудно какво очаква да получи повече от фул фрейма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:23

Симо,айде сега, преди години и аз писах така.....

После се убедих че е загубено време и пари да се прави кропска система,ако може да започне да събира фулфреймски неща.



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: marvves   
Дата:   06-01-16 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 22:49

Понеже имам фул фрейм, снимал съм с де що има фул фрейми почти и продължавам да се чудя защо му е на някой фул фрейм освен, ако не иска по-плитък фокус за портрети... никакви други предимства няма.

Но да... всички казват фул фрейм това, фул фрейм онова... по-убаво нема :). Дефакто има по-хубаво, но кому е нужно...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 22:50

h_bio написа:

> Стари, нови...Авторе, не искам да
> звуча грубо, но малцина от нас са
> достигнали до предела на
> техниката си преди да я сменят. В
> общия случай се касае за суета и
> потребителски делириум. Между
> другото това, което се вижда в
> профилът ти би се получило чудесно
> и с iPhone 4. Т.е. летвата, за която
> говориш мож да се закове и със
> зидарски чук, не е нужна тесла.
>
> За протокола - аз бих избрал 6D
> защото е по-развитата система
> (светкавици, обективи и други
> аксесоари).
Като гледам твоите снимки, моята летва със сигурност е по- висока от твоята.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: alext   
Дата:   06-01-16 22:53

После се убедих че е загубено време и пари да се прави кропска система,ако може да започне да събира фулфреймски неща.

Е сега, стига сте си губили времето и двамата, средният филмов формат е достъпен че и под хилядарка[smilie5]. Айде стига глупави истории, ясно е че всички ни сърбят ръчичките да имаме по-по- най и маркетинга само го засилва това нещо, но такива фантасмагории с летви, майстори чукове са просто оправдания... Да си каже човека, че иска ФФ просто така за кеф и това е.. Специално за портрети даже APS-C с подходящите обективи е луда работа, справка Simbon4o , ама там е работата- не е от апарата



Публикацията е редактирана (06-01-16 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: БОНД   
Дата:   06-01-16 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 22:56

Писха за фул фрейма какво мисля за цените. Никон не е по-евтин от Сони това мога да кажа от личен опит. Ако искаш хубави стъкла на всякъде ги дават с пари.

Ако искаш да си гявол и да изкараш резултат без пари А7 е по-евтина система от кой да е никон или канон. За там А7 се купува като тяло и след това само ръчни обективи.

има едно посредствено ниво дето Никон и Канон се борят за него и сони не участва.....там има обективи като 85/1.8G, 50/1.8G става нещо, ама не е баш каквото трябва....и когато искаш истинския резултат отиваш във синтеза и ти зашиват по 3500 до 5 бона за хубав никонски обектив.....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   06-01-16 22:57

Ми мже и така да е ама не аз съм този, който му "стяга" камерата. Голяма част от тези стари кадри в профила ми са правени с канон 300д за 150лв. и хелиос 44-2 за 30 лв. Другите също с камери за около 300 лв. тотал и в нито един момент не съм почувствал, че техниката ме спира. Напротив, винаги съм знаел, че аз и липсата на умения и вдъхновение са лимитиращи.

Така, че прави какво искаш. След няколко месеца ще четем тема с какво да се смениш новия фул-фрейм щото не е на 100% [shtrak]

С най-добри чувства, все пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:59

Не че фулфрейм е вся и всьо и снима сам,а имам предвид че всъщност кропките бяха масово пуснати за масови печалби в началото на цифровизацията,когато снимахме на филм преди туй АПС–С беше нищожно популярен формат,масовите и репортажни камери бяха 35мм а средноформатните бяха баш-професионални,изключая спорта и репортажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hrup   
Дата:   06-01-16 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 23:09

Темата беше за техника,а не за естетическите качества на снимките,нека не се измества темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 23:13

colorphoto - много точно! Фул фрейма в наши дни не дава почти нищо повече пред хубава кропка като Д7100, Д7200, А6000, пентакс или фуджи. Същата е картинката. АЗ дори сега мисля, да си купувам някои кропски обективи за А6000 т.е. минавам към кроп! Щото са много по-леки и системата става удобна за носене цял ден. Фул фрейма хубаво ама 24-70 и 16-35 за коя да е система са доста тежки дори на бленда 4 и ако ходиш цял ден два такива буркана, един два твърди обектива комплект със статива променят мирогледа.

Ето тука примерна система за А7 на един супер известен фотограф.

https://www.youtube.com/watch?v=fWxByOqO42Y

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 23:13

написа:

> Ми мже и така да е ама не аз съм
> този, който му "стяга" камерата.
> Голяма част от тези стари кадри в
> профила ми са правени с канон 300д
> за 150лв. и хелиос 44-2 за 30 лв. Другите
> също с камери за около 300 лв. тотал
> и в нито един момент не съм
> почувствал, че техниката ме спира.
> Напротив, винаги съм знаел, че аз и
> липсата на умения и вдъхновение са
> лимитиращи.
>
> Така, че прави какво искаш. След
> няколко месеца ще четем тема с
> какво да се смениш новия фул-фрейм
> щото не е на 100% [shtrak]
>
> С най-добри чувства, все пак!


Аз поне не се оправдавам.

Няма лоши чувства

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 23:15

Е,тежички са стъклата и по-обемни - физика,нЕма начин.

Ако за А-7/2 имаше повече стъкла на цените на Н и К и вторичен пазар кой щеше да ползва във всекидневието ДСЛР.....ама няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   06-01-16 23:16

Аз бях конкретен по темата. Между прдложените за обсъждане две камери - 6D заради по-голямата зрялост на цялостната система. Другото автора, вероятно засегнат, извади от контекста. Въпреки, че преди да напиша първия си коментар, декларирах, че не искам да звуча грубо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 23:21

написа:

> Аз бях конкретен по темата. Между
> прдложените за обсъждане две
> камери - 6D заради по-голямата
> зрялост на цялостната система.
> Другото автора, вероятно засегнат,
> извади от контекста. Въпреки, че
> преди да напиша първия си
> коментар, декларирах, че не искам
> да звуча грубо.

ако напиша, че не искам да звуча грубо и започна да те обиждам по- меко ли ще звучи?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 23:22

Е не е така. За спорт за сватби, за диви животни все още... абе както писаха за профи неща е хубаво да имаш и ДСЛР освен А7-ца някоя.

За аматьор като мен А7 тип камера е повече от достатъчно. Преди година основните обективи ми бяха 28-70, 55-цата, 14/2.8 и една стара минолта 70-210/4 - от тия само 55-цата беше скъпа, но си струва. Ама аз имах и кропка А6000 със 16-50....ако имаш RX100 или по-добре LX100.



Публикацията е редактирана (06-01-16 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   06-01-16 23:22

Лек вечер и успешен избор!



Публикацията е редактирана (06-01-16 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 23:27

Киро: Минолтата Биркан си е на далверка,лошото е че няма 70-200/4 нестабилизиран примерно,какъвто с кеф си ползват стотици хиляди канонци,то и при Никон го няма за съжаление,ако не броим точния еквивалент на бирената Минолта Никкор АФ 70-210/4 от същите години.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 23:35

На А7m2 Канонския 70-200/4 обектив работи добре до колкто знам. Аз 135/2 от канонските харесвам. Сонския 70-200/4 е много много готин и не си заслужава да взимаш нещо старо като канонския дизайн - разликата е голяма и не е в полза на канон. По-добре бирена кутия за 150 лева докато спестиш пари за истински обектив.

Това е много готино, което направиха Сони с новия софт за А7м2. Можеш повечето канонски обективи и доста алфа обективи да използваш без огледало и с изключително точен фокус. По-бавен е от ДСЛР, но за доста неща приемлив.

ПП НА А7м2 всичко е стбаилизирано с подходящия адаптер, че за канон има сбъркани адаптери...



Публикацията е редактирана (06-01-16 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 23:41

Сонския нов 70-200/4 е бижу,ама пак идва по-скъп от еквивалентите му при Н и К.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 23:50

70-200 4.0 L IS е малко по-остър от сонския и не е толкова голям като за ДСЛР обектив. Нестабилизирания е по-хубав от бирата... е и по-скъп ама... Сонския обаче ще се възползва от всички функции на АФ на сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 23:58

симо хайде леко да не ебаш толко убав канонския...на 20Д може и да е бил ама А7-цата има млако повече пиксел.....обектива е на повече то 10 години. Тука почват и едни други проблеми дето знам, че ти не ги броиш за такива ама хора дето не рабират много от обработка като мен намират за важни - микроконтраст, вътрешни отражения, аберации и т.н. ?Иначе тя и бирата при попътен вятър прави хубави снимки ама понякога ....

Хубавите 70-200 сега са новия Канон на 2.8 и новите никон и сони. Канон просто не са обновили този на ф/4 до колкото знам. Сони и никон чинно пуснаха по два обектива. Ако ще се пести лев сигма и тампон имат 70-200/2.8 и двете фирми на цената на ф/4 от другите...



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: mitpis   
Дата:   07-01-16 00:10

Вземи 6D-то, мацките си падат по пичове с големи тела и дълги обективи, към другите гледат с пренебрежение...Тия с малките Сонита въобще не предат пред тях -има нещо гейско в тези тела.



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »