Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   11-01-16 11:36


https://photo-forum.net/static/site_pics/136/1452504827_CRW_4836ff.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   11-01-16 11:38


https://photo-forum.net/static/site_pics/136/1452504861_CRW_4735ff.jpg



и двата кадъра са правени от човек , който никога не е снимал не само уайлдлайф , но и въобще не се е занимавал с фотография.Рекапитулацията е Канон 10д-200 лева и Канон 300/4 без сабилизация -700 лева и двете закупени от тук.
И двата кадъра са правени на максимално отворена бленда 4,....щото момчето не знаеше , че има и други....[smile]



Публикацията е редактирана (11-01-16 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-01-16 14:20

В тоя ред на мисли и хубавия 70-300 vr на никон не е толкоз зле.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-16 14:37

Maй авторът на темата има вече Тамрон 70-300 (не е обявил дали е A17 или с VC моделът), което покрива 70-300VR.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: diskusa   
Дата:   12-01-16 21:13

Жорка,тези пчелояди все едно ти си ги снимал,твоя тертип на обработка си личи от пръв поглед..[cool]


Според мен начинаещия фотограф на животни,в повечето случаи на птици,трябва да наблегне повече на знанията и уменията които са необходими за сливането със околната среда,избирането на места за снимане,предварителна подготовка за посока на светлина,фон и т.н.
Аз винаги съм снимал със евтина техника,в началото си мислех че проблемите ми и лошите кадри идват от нея ,но уви после разбрах,че аз съм виновен !



Публикацията е редактирана (12-01-16 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   13-01-16 14:08

Обработката е наистина моя и по тая причина аргумента "визия" ти е напълно точен относно сходствата между отделни системи , били те скъпи или евтини. В това е смисъла на усилието да ги постна тука като пример, че може да се снима с каквото и да е , стига да покрива елементарните изисквания.По отношение на техниката знаеш , че винаги сме били на едно и също мнение.Прав си и за знанията и организацията на снимачния процес и фотографските грешки и пропуски.Има и нещо , което да се допълни- прекалено "удобната" техника е честа причина за неразумно високи очаквания, които не съвпадат с крайния резултат. Тоя синдром се появява често при смяната на техниката и може да предизвика сериозен спад както в стилово , така и композиционно и техническо отношение защото творческата креативност в уайлдлайфа до голяма степен се гради на свикването с една техника.По тая причина много успешни про фотографи снимат в тоя жанр, с апараги и обективи, които предизвикват "свян" в амбициозни хобисти.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: NNT   
Дата:   15-01-16 18:48

Имай предвид, че AF-S NIKKOR 300mm F/4E PF ED VR е с електронна диафрагма и предупреждават за евентуални проблеми с по-стари тела!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »