Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Болт за фотоапарат?
Автор: bobizmei   
Дата:   20-03-13 19:47


Откъде да закупя болт с който апарата се завинта/прикача към статива? Предполагам е някаква стандартна резба.


Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: falcon   
Дата:   20-03-13 20:20

Ами сега...всеки статив с глава трябва да има, ако си го загубил, трябва да търсиш някъде резервни части точно за тази глава на статива/или цял статив, другият вариант ако е със сменяема глава, да купиш нова глава, ама това е по-скъпият вариант.
Какъв е статива, дай инфо. Да не би да имаш предвид преходник за резби, щото са два стандарта???

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: dekov   
Дата:   20-03-13 20:31

Имам такива с различна дължина.

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: bobizmei   
Дата:   20-03-13 20:33


Искам да си правя Rig (раменен статив) за апарата за снимане на видео, затова ми трябва такъв болт.

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: geopal   
Дата:   20-03-13 21:32

1/4" x 20

това е размера на резбата, цолова..
аз като търсих само в Евроболт на бул.Сливница в София намерих и то всякакви дължини, и си накупих :)

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: autosvet   
Дата:   20-03-13 21:34

Болт с инчова/цолова резба 1/4" ги трябва. От къде закупиш - специалиирани магазини за скрепителни елементи, интернет или някой бай стругар да ти направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: marrio31   
Дата:   21-03-13 07:23

Евроболт,на Раковска и Сливница на ъгъла

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: vladx   
Дата:   21-03-13 10:32

Другия направят е да се направи ръчно. Ако имаш познати стругари. Даже и пари няма да ти искат сигурно. Ще ти излезе някакви стотинки и ще ги е срам да ти искат пари. Може и с една бира да минеш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: fotorafi   
Дата:   21-03-13 10:54

Обади се и ела да си избереш, една цяла кутия имам:0886-711-193, 02/840-18-55

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: Tonidi   
Дата:   21-03-13 11:29

vladx преди една година трябваше да пробия 4 такива дупки 1/4" x 20 в едни алуминиеви сплави.
Обиколил съм 5-6 стругари и бях готов да платя по 20лв на дупка, т.е 80лв и нямаше на кой. Тия стругари дето работят за по бира са от друга планета явно. Ония с които аз общувах все философстваха. Това било много трудно, нестандартно, било некъв стандарт, който се използвал от военните...е такива глупости. Предлагаха ми да ми разпробият камерите със стандартна резба за да си нямам повече проблеми...ха-ха. Накрая се зачетох в разни форуми, съвет - отидих на битака и за смешни пари си купих свредла, метчик, върток...и си свърших работата сам.
Иначе такива болтове винаги си трябват. Като мина през Деков ще се снабдя да си имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: anjsan   
Дата:   21-03-13 14:39

Купуваш си калъф от Смяна 8 или нещшо подобно от някой битак и си готов . Има произведени милиони бойки апарати и калъфи , струват левчета барабар с апарата . Материала е дуралуминий . Ако ти трябва по-големият диаметър резба , съответно търсиш калъф от по-стар апарат .[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: autosvet   
Дата:   21-03-13 14:51

Tonidi човека пита за болт, а не за отвор. До ти обясня ли защо всеки стругар може да ти направи такъв болт, но не всеки може да ти навие такава резба в отвор.

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: imitev   
Дата:   21-03-13 15:32


Е как ще може, ако няма метчик?

И за какво е стругар за нарязване на резба в отвор?

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: autosvet   
Дата:   21-03-13 16:31

За нарязване на резба на болт/винт/шпилка не е нужно да има плашка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: Tonidi   
Дата:   21-03-13 17:48

autosvet , щом аз мога, а стругарите не могат, няма нужда да ми обясняваш поради что са некадърни.
Когато си реших проблема след неуспешните опити да си платя на професионалист, си предложих тук услугите, ако на някой му потрябва, безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: yochcovpn   
Дата:   21-03-13 18:21

http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=195&id=556

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: autosvet   
Дата:   22-03-13 00:19

Tonidi стругаря не е по тези неща които си писал за тях ти трябва шлосер ... и не е нужно до си професионалист за нарязването на 5 резби аз съм го учил в 6-ти или 7-ми клас за първи път когато имахме металообработване по трудово.

А защо стругаря не може - ами защото не му се налага да ползва метчици за инчова резба те са нестандартни за България и принципно не се ползват. За външната резба е лесно - има си ножове за струга, но за вътрешна ...

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: aldygreen   
Дата:   22-03-13 00:32

Ами и аз съм търсил инцидентно флашки и метчици с цолова резба, но повечето магазини гордо отговарят, че нямат такива работи. А къде да търся такива неща, някой ако знае, бирата е сигурна.
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: bumbar   
Дата:   22-03-13 15:24

Мисля, че съм виждал (преди около година или повече) метчици с цолова резба в София, в магазина на бул. "Христо Ботев" пред Централна гара. Но като частно лице за една бройка не знам какви номера трябва да се правят, за да може човек да привлече вниманието на продавача, който гледа като сфинкс някъде над тебе...

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: imitev   
Дата:   22-03-13 15:28


Разбира се че има метчици и флашки за цолова резба.

Да не живеем в Сибир баси[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: to6e   
Дата:   22-03-13 20:47

Щом у наше село се продават комплекти плашки и метчици, за цолови и за метрични резби би следвало във всеки по-голям град да се намират.
Преди няколко години за 63лв. си купих комплект и съм си нарязвал какви ли не комбинации.

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: Canon   
Дата:   22-03-13 20:57

Да разпуснем по темата:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wczu5932.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hxty3326.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/jjkv7234.JPG


http://www.bis.bg/fsh/7/b/b/0/6/1311/photo/0/1/8/2947845.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: imitev   
Дата:   23-03-13 09:04


А знаеш ли каква е разликата между Винт и Болт?

Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: TheBossBG   
Дата:   23-03-13 09:10

Болтът е с цилиндрична резба??? https://photo-forum.net/joro/emoticons/idea2.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Болт за фотоапарат?
Автор: autosvet   
Дата:   23-03-13 10:14

Шефче обърка се ... болт е като има гайка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »