Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  17  18     всички  напред  последна
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   08-01-16 14:05

Моето d300 е падало и е потапяно в язовир, също и в кал след което го измих в близкия поток и продължих да снимам. :) и досега функционира безупречно. Като танк е. Затова се води про камера, макар и кроп. Ергономията и здравината са на топ ниво.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 14:08

ZERO-NERO, само дето не се води про, а трябва щом е така както казваш. Тези, които се водят про обаче, а не трябва, като помиришат вода и умират

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: hrup   
Дата:   08-01-16 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: krist   
Дата:   08-01-16 14:11

И моят Д610 в Гърция пада върху скали от около 1,5 м. два пъти в рамките на минута (и двата пъти от глупост [smilie8]). Година и половина по-късно все още работи пущината. Само сенникът замина при първото падане.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   08-01-16 14:39

Абе то според класификацията не е про, ясно е, но изработката му е на про ниво. Вероятно аз ще се пребия някъде по-лесно отколкото да строша апарата. Не че снимам толкова екстемно, но практиката доказва, че инциденти се случват и ако снимките е важно да се направят без да са от значение резолюция, шум и т.н. човек можр да се довери на едни такова тяло в максимална степен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: jivkojj   
Дата:   08-01-16 14:59

Та като сте почнали да си кажа и аз моето Д90 + 16-85 също е хвърчало от колата на асфалта и си работеше нормално след това. Единственото, което му се счупи беше пластмасовата капачка на екрана. То зависи как ще падне де, щото ако беше на обектива, едва ли щях да се размина толкова леко. Дъжд също го е валял здраво. Както изглежда и не чак толкова про-телата са здрави копелета. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   08-01-16 15:00

Ся всичките ще си кажете как си изпускате телата най редовно , а после в базара са като нови [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: marrio31   
Дата:   08-01-16 15:03

Като цяло старите модели са много по-издръжливи и здрави от новите,не само при дслр е така,техника..коли.Вече нещата се правят да изкарат гаранцията[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Бонд   
Дата:   08-01-16 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 15:23

swqaz Така е, знаеш кое от какво зависи [shtrak] Интересно ми е реално с каква скорост сваля пълна карта с файлове през 3.0 на компа?



Публикацията е редактирана (08-01-16 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: ATHOM   
Дата:   08-01-16 15:33

Там не зависи от картата, а по-скоро от вида на харда отсреща. Ако е ССД, тогава да, картата ще е от значение, но ако е от въртящите...те са "ботълнека" в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Pac   
Дата:   08-01-16 15:34

И кард рийдъра има значение. (най-добрия Лексар поне върви заедно с рийдър, който е бая читав)



Публикацията е редактирана (08-01-16 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 15:56

demiman, виждал съм твои кадри от околностите на Казанлък [smile] Ако живееш някъде наоколо и наистина те интересува с удоволствие ще ти дам една да тестваш. Аз лично не съм засичал скорости, но в сравнение с една 90мб/с която имах тези са много по-бързи. Затова съм си взел, те за скорости в камерата не ми вършат работа :) Лично мисля, че в случая зависи от скоростта на запис на диска, на който я прехвърлям, защото има достатъчно скорост на четене картончето. За мен ще е чест [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 16:31

Видях тук на лаптопа, че имам инсталиран aida64 и пуснах един тест на картата [smile] Не знам колко е верен

Картата е в карт-четеца на лаптопа [smile]

read speed


http://change.sprint-net.org/read.jpg





write speed


http://change.sprint-net.org/write.jpg




Публикацията е редактирана (08-01-16 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 16:32

Питам от интерес, защото наистина пишат едни цифри които нямат никакво покритие ... иначе проверено XQD N-Series 128mb/s през 3.0 на SSD - пълна карта с Raw+Jpeg - 75-80mb/s ... XQD S-Series 168mb/s - не-повече от 110mb/s. При един голям файл вече нещата се доближават до реалните стойности. Ще взема и една от последните G-Series 400mb/s - там нещата със сигурност нямат аналог с каквато и да е CF или SD карта. [cool] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 16:35

Ами от теста виждам, че скоростите на четене и запис са доста близки, но дали е по-бърза от останалите не знам. И това, че е в четеца за карти на лаптопа също има някакво значение предполагам



Публикацията е редактирана (08-01-16 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 16:44

Всичко има значение ... въпроса е защо на нея пише 300/mb/s [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 16:55

demiman, ето защо [smile]

Най-големия файл който намерих(фотошоп) пуснах да се запише на картата. Това е скорост на запис, не на четене [cool]


http://change.sprint-net.org/write2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 16:58

Браво, впечатлен съм [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   08-01-16 16:59

Автор: demiman
Дата: 08-01-16 12:11
Ше зема един стек от новото червено [beer] у софето нема де да го пробате [smilie21]


Добре звучи ама може и некоя мома да вземеш (от тия лачените) ако няма патки да е весело, че нали знаеш при нас обекта не винаги е гарантиран... [smilie24] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 17:01

[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   08-01-16 17:03

Маните ги тия карти и да говорим по същество ! [smilie7]

Ако мина от фулфрием пак на кроб нема да мога да се гуедам ф углуедалото...
[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 17:05

... и кроп [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 17:07

Жената ми купи за Коледа новото 300мм. ма чак с девойки по Гърция да тръгна ше е малко прекалено [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 17:08

pumabg, тук май се говори за второ тяло. Не за пръв път чувам основно ФФ, а второ кроп, и то от изявени фотографи. Някаква уловка ли има не знам, но според мен е логично и второто да е ФФ

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  17  18     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »