Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  17  18     всички  напред  последна
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   11-01-16 18:32

fast_eyebrow - Нали ?!?? Сигурен бях, че последното най много ще ти хареса... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 18:35

Ми просто с тоя абзац пресоли манджата. До него горе-долу добре даянеше. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: io_bs   
Дата:   11-01-16 18:36

> Аз пък предполагам, че Д7ххх
> серията ще си почине от нови
> модели за по-дълъг период.

До 2017, когато се очаква да излезе D7300 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   11-01-16 18:42

Веждо, нали знаеш манджа без малко меродийка, не става... Няма да се запомни !

Като имам време ще ти кажа вица за снежният човек, много е добър [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: fotograf123   
Дата:   11-01-16 22:18

Благодаря ти Никон за удоволствието, което ми даваш от снимането и за това, че не си поредният "електролукс" с много кинти да запълваш пазарни ниши!
Някои хора просто не разбират, че да си лидер да имаш харизма да те обичат хората не се купува нито с пари, нито с много пари... Просто такъв трябва да се родиш! [cool] [smilie5]

[smilie25] [smilie18] [smilie25] [smilie18] [smilie25] [smilie18] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-16 22:52

Eкстра е тялото, и с Д5 продължават добрите комбинации.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-16 23:09

Сетих се защо не влизах една година в сайта - не си падам по содомията....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Nedelcho1   
Дата:   11-01-16 23:46

pumabg написа:

> с невероятна матрица и последен
> модел фокусна сис-ма!
> По-добра от тази на флагмана !
[smilie18]
Мечтай си, че за под 4000лв. си си купил най - добрата фокусна система от Nikon, еле пък че е по - добра от D4s.

> А остарялата му фокусна сис-ма
> според някои продължава да хвърля
> изненади и да държи на
> конкуренцията от 2008 до сега...
> [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Чакай сега, последен модел ли е фокусната система или е остаряла? Избери си едно от двете.

> Д750 е с по-добро исо и динамика от
> всеки един Канон !
[smilie18] Хахахахахахксссс...хаха.....хаха.....хаха, ох не ми остана въздух. [smilie8]

Нали вярваш на измерванията и DXOMark. Виж тези скрийншотове и кажи с ръката на сърцето, че D750 е с по - добро високо исо от всеки Canon.
http://picbg.net/u/18159/47093/827072.png

Забележи, как "последен модел", "най - добра матрица" на пазара, на високо исо е равна на Canon-ски сензор отпреди близо 4 години, а да не кажа, че е и малко по - зле. А пък спрямо 1Dx, който е модел от 2011 година е определено по - зле.

Хайде един скрийншот на динамиката:
http://picbg.net/u/18159/47093/827073.png


На 400 ISO, разликата е около 2/3 стоп, на 800 са равни и нагоре Canon дърпат с малко. Отновно със сензори от преди близо 4 и 5 години.

Ама ти си вярвай, че си си купил най - хубавото на пазара. Ей така, за свое успокоение. Важното е да спиш добре.

>
> Кропките скоро няма да догонят
> фулфрейма поради простата
> причина, че и двете са променливи
> величини... И всяка от тези сис-ми
> се развива малко или много...
> Едно е ясно, Д500 ще е революция,
> каквато беше Д3, Д300, Д700, Д750, Д800...

Тук съм съгласен. D500 изглежда страхотен фотоапарат на хартия, който нямам търпение да докопам и разгледам. Радвам се за никонци, че накрая получиха каквото чакаха.
>
> Благодаря ти Никон за
> удоволствието, което ми даваш от
> снимането и за това, че не си
> поредният "електролукс" с много
> кинти да запълваш пазарни ниши!
> Някои хора просто не разбират, че
> да си лидер да имаш харизма да те
> обичат хората не се купува нито с
> пари, нито с много пари... Просто
> такъв трябва да се родиш! [cool] [smilie5]

[smilie18] Викаш нищо, че Canon поредна 11 година са лидери на световния пазар и то с не малка разлика спрямо останалите. Явно в една система, има и нещо по - важно от 2 стопа динамика на 100 ISO.



Публикацията е редактирана (11-01-16 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: ivjordan   
Дата:   11-01-16 23:56

Я кажете, кога ше пуснат Д7ХХХ с тази фокусна система и по възможност, сензор?
Изобщо не ми дреме за 10+ кадъра в секунда. Искам бавна камера с високо ИСО и яка фокусна система. Ако може, под два бона. Един вид, леко наточено Д90.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: io_bs   
Дата:   12-01-16 01:50

Както писах по-горе, очаква се догодина да излезе Д7300. Камерите от тази серия излизат през година, а Д7200 беше анонсиран на 2.3.2015.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-16 02:11

Хич не ми пука кое кога щяло да излиза - и сегашните че и по-предишните тела и стъкла не ограничават никого!

Тука станаха смешни някои доморасли "експерти".

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: localhost   
Дата:   12-01-16 02:18

Започне ли техниката да те спъва, значи не си прочел упътването [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-01-16 02:23

Nedelcho1,
Стискай си канончето, лошо няма!
Само гледай да не го удушиш от толкова любов!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   12-01-16 06:23

Адски забавна тема, моля ви не спирайте хахахахаа

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: kery70   
Дата:   12-01-16 08:22

Благодаря ти д-р Енчев!!! Благодаря че те има!!! Енчев... Д-р Енчев [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-01-16 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: cvetomir   
Дата:   12-01-16 10:00

Приятели, не залагате ли прекалени очаквания на новите апарати, особено на Д500. До сега като са пускали нов модел то е било малко по-добро от старото и много по-скъпо от него. До сега е ясно само за парите, не сме видели още как снима. Дали са направили някаква революция или са верни на принципа си "на час по лъжичка"? Скоро ще видим, но аз поне не очаквам чудеса. Че ще е по-добро е ясно, въпроса е с колко ще е по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   12-01-16 10:15

В нета има кадри (от екрана) при 1.6M ISO, нещата не изглеждат безкрайно грозно. Бих ги сравнил с Hi2 на D7100, може би малко по-зле, но съизмеримо.
Разбира се близките месеци ще видим ревюта и сравнения.

Поне по това което се знае този път ще е с черпак, не лъжица.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: sauron69   
Дата:   12-01-16 10:42

Малко офтопик, ама ето ревю на Д5, което ще е интересно. Пък и все пак двата апарата са с еднакви АФ системи
http://oleliodden.com/photo-gear/field-reviews/beta-test-report-nikon-d5/

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: nevermess   
Дата:   12-01-16 11:06

Много добър тест. Ако е прав човекът, че D5 има 1.5 стопа по-добро исо от D4S и да кажем разликата м/у D500/D7200 е подобна в ИСО-то това ще е най-големия скок при сензорите от D7000 насам. Интересно само кой им е производителят, защото в момента Сони не демонстрира да има подобни сензори...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: boni   
Дата:   12-01-16 11:15

Да, интересно е въпреки малките снимки. При 100 000исо нещата не са добре, има видим шум дори при малък размер и видим бандинг. Така като гледам, а и той го казва - около 1.5 стоп по-добре от Д4с, но това е при джепег. Да видим от РОУ.
Моите прогнози за DXO резултати от РОУ на ИСО са следните :
Д5 : Около 3700-4200ISO ( D3s беше около 3200ИСО)
Д500 : Между 1500 и 1800ИСО ( 7200 беше 1300ИСО)
На Д3с нативното макс ИСО е 12800, но кадърът е перфектно използваем при това ИСО - без бандинг и без дразнещ шум. При Д5 натовното макс исо е 104 000, но реално не е използваемо, щом при уем размер се вижда силен шум и бандинг. То и на Д3с 104 000ИСО изглежда в тоя размер по подобен начин.
Еволюция - да, революция не:)
Ще видим дали съм познал.

104 000исо от Д5 , 1919т по дърлагат страна :
http://oleliodden.com/wp-content/uploads/2016/01/DSC_1190.jpg


104 000ИСО от Д3с, 1919т по дългата страна :

http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD5392349439aa7/80095.jpg


Различни ситуации, но се придобива представа...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Nedelcho1   
Дата:   12-01-16 11:56

Boni, не се знае как точно са заснети тези кадри. Дали са експонирани оптимално или са недоекспонирани (което е пагубно при такива иса) и след това софтуерно изсветлени? На мен ми прилича на второто.

Ето пример за различни ISO стойности от D4s, цъкнати набързо от ръка в почти пълна тъмница:

http://picbg.net/u/18159/47093/827075.jpg



D5, със сигурност няма да е по - зле. Може да е само с малко по - добре, но ще е по - добре. За да се разбере колко тъмно беше: на 25600 ISO, ми даваше скорост 1/50 при 2.8 бленда. Бих казал, че е доста тъмно и рядко на някой ще му се налага да снима в такива условия и да се очакват перфектни кадри от него.

Интрересното е, че D4s имаше бандинг при най - високите ISO стойности (204800, 409600, а дори съвсем леко забележим и при 102400).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: boni   
Дата:   12-01-16 14:59

Ми не знам, Д4с не е по-добре като шум от Д3с. Като цветове на високо ИСО за сега никой не може да бие Д3с, всичко съм пробвал. Ще видим новия как е. Аз казах - явно ще е еволюция, но не и революция.
Това, което лично мен ме дразни е, че дават нативно ИСО 100 000, но то реално не е използваемо. Д3с даваха нативно 12800, но е използваемо - т.е. доколко е честен подхода към потребителите....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: io_bs   
Дата:   12-01-16 15:21

Нека изчакаме да излязат 100%-ви семпли без шумоподтискане и тогава да коментираме. Към този момент можем само да си чешем езиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: БОНД   
Дата:   12-01-16 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   12-01-16 16:11

О Неделчо! Моят вечен опонент… 
Автор: Nedelcho1
Дата: 11-01-16 23:46

Мечтай си, че за под 4000лв. си си купил най - добрата фокусна система от Nikon, еле пък че е по - добра от D4s.
Не знам точно как да ти отговоря на това… Такива са официалните данни ! Ако ти знаеш нещо, което другите не знаем кажи!
Фокусът на Д750 е изключително консистентен ! При последното ми снимане на хвъркати обекти от 1000 кадъра имаше не повече от 8-9 с липса на фокус !
Апарата фокусира много добре на тъмно, като един колега последно ми каза, че са правили сравнение с неговата Д4с и действително Д750, чувствително по-добре е фокусирал в такива условия…


> А остарялата му фокусна сис-ма
> според някои продължава да хвърля
> изненади и да държи на
> конкуренцията от 2008 до сега...
>

Чакай сега, последен модел ли е фокусната система или е остаряла? Избери си едно от двете.
Хубаво е да четеш по внимателно ! Когато излезе Д750 беше с най новата модификация на фокусният модул (Multi-CAM 3500 FX II)! От друга страна имаше още тогава хора, които говориха, че сис-мата е морално остаряла и тн… Та за това съм на написал „според някои“ !

> Д750 е с по-добро исо и динамика от
> всеки един Канон !
Хахахахахахксссс...хаха.....хаха.....хаха, ох не ми остана въздух.

Нали вярваш на измерванията и DXOMark. Виж тези скрийншотове и кажи с ръката на сърцето, че D750 е с по - добро високо исо от всеки Canon.
http://picbg.net/u/18159/47093/827072.png

Кой ти каза, че вярвам на DXO ??? Точно обратното ! Първо аз почти не чета ревюта а най често се осланям на личен опит и проверка! Второ ако беше по внимателен може би щеше да знаеш, че аз съм един от малкото хора, които никога не са харесвали тестовете на DxO. Намирал съм в тях искрени глупости, дори когато всеки един Никон беше в топ класацията им…
Не си мисли, че съм някакъв луд фен, дето вярва че всичко което хвърчи се яде!


Забележи, как "последен модел", "най - добра матрица" на пазара, на високо исо е равна на Canon-ски сензор отпреди близо 4 години, а да не кажа, че е и малко по - зле. А пък спрямо 1Dx, който е модел от 2011 година е определено по - зле.

Хайде един скрийншот на динамиката:
http://picbg.net/u/18159/47093/827073.png


На 400 ISO, разликата е около 2/3 стоп, на 800 са равни и нагоре Canon дърпат с малко. Отновно със сензори от преди близо 4 и 5 години.

Ама ти си вярвай, че си си купил най - хубавото на пазара. Ей така, за свое успокоение. Важното е да спиш добре.

Това, че даваш за пример такива сайтове ме кара да мисля, че по скоро ти някъде търсиш успокоение!
Нали разбираш сега ако аз почна да давам интернет тестове и примери за точно обратното в какво за пореден път ще се превърне тази тема? Караница с чужди аргументи? Аз нямам нужда от такива спорове!
Ако искаш сложи един роу файл тук от 1Дх или 5Д Марк 3 и да сравним!


> Кропките скоро няма да догонят
> фулфрейма поради простата
> причина, че и двете са променливи
> величини... И всяка от тези сис-ми
> се развива малко или много...
> Едно е ясно, Д500 ще е революция,
> каквато беше Д3, Д300, Д700, Д750, Д800...

Тук съм съгласен. D500 изглежда страхотен фотоапарат на хартия, който нямам търпение да докопам и разгледам. Радвам се за никонци, че накрая получиха каквото чакаха.
>
> Благодаря ти Никон за
> удоволствието, което ми даваш от
> снимането и за това, че не си
> поредният "електролукс" с много
> кинти да запълваш пазарни ниши!
> Някои хора просто не разбират, че
> да си лидер да имаш харизма да те
> обичат хората не се купува нито с
> пари, нито с много пари... Просто
> такъв трябва да се родиш!

Викаш нищо, че Canon поредна 11 година са лидери на световния пазар и то с не малка разлика спрямо останалите. Явно в една система, има и нещо по - важно от 2 стопа динамика на 100 ISO.

Точно това самочувствие на канонаджиите най много ме е дразнило през годините !
Работата е там, че с нищо не превъзхождате останалите марки еле пък Никон! Канонската картинка винаги ми е стояла плоска и пластмасова… Да не говорим за старите ви матрици, където я дръпнеш плъзгача я се появяват посред лято снежни парцали, артефакти бандинг и какво ли още не…
При по високи исо стойности матриците ви винаги избиват в цветен шум(най често червено), който се чисти доста по трудно от хрома шума преобладаващ при Никоните….
Обективите на Канон са добри факт, но не чак толкова добри, колкото ги изкарват особено някои платени сайтове…
Последните стъкла на Никон са много, много добри и разликата е почти минимална !
От години съм тук и не съм видял, някой канонаджия да е изкарал по остро изображение от мен! Въобще остротата, където е силата на Л-те е силно субективна и контролируема в дигиталната ера !
Та така…
Пак повтарям, за мен Д750 със своите спецификации, размери, лекота и не на последно място цена е едно от най добрите предложения в момента на пазара…!
Позициониран между Д800, който е с огромна матрица и размери и Д4с, който също е с тези размери но чувствително по малка матрица…
Това е моят избор ! Той не е съобразен с възможностите ми, щото ако исках още утре щях да си купя от магазина Д4с а според анализа ми и нуждите, които съм дефинирал !



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  17  18     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »