Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Планински зимен преход
Автор: sakuraki   
Дата:   06-01-16 23:29

Здравейте! Наскоро пак бях пускал такава тема [smilie5] (нека ако се реши, че не е за тук да се изтрие), но може да има информация за фотография. В събота/неделя мисля да се кача до някой връх, който не е много висок и става за зимен преход.По миналата седмица бях на връх Белмекен и нямаше много сняг, но на върха беше студенко (-13) според уредите ни, и други малки връхчета под 2000. Имаме екипа нужната зима екипировка (якета, обувки, термо дрехи всичко, без котки само). Някой бил ли е скоро (предишната седмица) на Безбог или Муратов. Отворен съм за идеи, за някой друг връх, просто не ме свърта на едно място. Може и до някоя хижа, също така Козя стена гледам, че много я препоръчват. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен прехот
Автор: Twingo   
Дата:   06-01-16 23:33

*прехоД [beer]



Публикацията е редактирана (06-01-16 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен прехот
Автор: stef7   
Дата:   06-01-16 23:42

За Рила или Пирин без котки не тръгвайте !


Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: sakuraki   
Дата:   06-01-16 23:59

Въх верно бях написал прехот[smilie5]. Еми то хубаво за котки, но точно сега малко трудно да си вземем, а тези евтините дето са, не ги препоръчват. Идеята беше за някой връх\преход, за който котките не са нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: Mexicano   
Дата:   07-01-16 00:08

В Стара планина - х. Амбарица, х. Ехо, х. Плевен, в Рила - Мальовица или Рилските езера, в Пирин - х.Безбог.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: Imaginarium   
Дата:   07-01-16 09:31

Рила и Пирин без котки си е чисто самоубийство...колкото и малко сняг да има в момента.Стара Планина по бива работата, макар че миналата година докато се борихме с един ураган на Амбарица, близо до Ботев един юначага на равното се беше подхлъзнал и се беше метнал в дерето, добре че Бог е гледал по това време, та само си беше сюупил краката.Особено сега в това време топло-студено, по високот овсичко ще е ледник...

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: bairi100   
Дата:   07-01-16 09:46

вр.Марагидик над х.Тъжа е с фамозни гледки и достъпен по всяко време,както за изгеви и залези.Хижата е достъпна и от севр(кв.Острец) и от юг(с.Тъжа и път донякъде)В района Кадемлийсо пръскало и разни други.Вр Голям кадемлия-вторенеца на стара планина-Дълго качване,преди върха е за котараци леко. Вр.Юрушка грамада за новобранци и вр.Ботев за дълъг зимен преход(около него разбира се котки). Друго- естествено Балканът-встрани от комерса!х.Ехо,х.Амбарица,х.Паскал с лесен достъп и преход до билото(не я знам зимата как се стопанисва тая).х.Васил левски и х.Равнец за новобранци.Отнякъде тряа се почне [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: victory13   
Дата:   07-01-16 09:57

Южните склонове на Стара планина може и да отговарят на условията ви, но все пак е хубаво да се провери конкретно.
х Паскал, х Свещи плаз и х Мургана са си достъпни по всяко време на годината. Все пак един гугъл с пресни впечатления и информация е задълже.
За карловско Нончо да каже, а за Казанлък, Асахи [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: Vladimir666   
Дата:   07-01-16 10:20

По планините валя дъжд, който най - вероятно ще обледи.
Най - добре е да отидете с някой който има опит в зимната планина.
Стара планина не я подценявайте. Там може да изгорите много лесно нищо, че е по - ниска от Рила и Пирин.
Успех в начинанието. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: fpor   
Дата:   07-01-16 11:04

На х. Паскал съм бил преди няколко години през януари и беше в доста прилично състояние.

За Муратов в това време - голям оптимизъм трябва да те тресе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: mitpis   
Дата:   07-01-16 12:26

Хубави обувки, котки, щеки, фенерче или челник при този кратък ден, ако се наложи да се бие партина става още по-кратък и зареден телефон с GPS с маршрут - може смело да тръгваш по нашите планини и ако е натрупал тези дни много сняг да не се ходи по лавиноопасни склонове независимо в коя планина, абе човек винаги трябва малко да го е страх зимата-здравословно е.
И забравих да добавя има едни много добри надуваеми български снегоходки, ама идват малко скъпи.
Ако тръгнеш пожелания за готини кадри!



Публикацията е редактирана (07-01-16 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: asahi   
Дата:   07-01-16 12:58

Асахи не ходи по планини, особено през зимата. Наоколо има лесни маршрути.
Повече информация: гр. Казанлък, 6100 ул. Проф. Петко Стайнов 8 тел. 0431 6 25 66 email:tdorlovognezdo@abv.bg, Туристическо дружество ”ОРЛОВО ГНЕЗДО”.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: Бонд   
Дата:   07-01-16 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: mitpis   
Дата:   07-01-16 13:05

Бонд, по добре приятел все пак, ако трябва сериозна помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: Бонд   
Дата:   07-01-16 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: sakuraki   
Дата:   07-01-16 18:38

Еха доста идеи, но ако трябва верно котки ще трябва да си вземем, за по нататък. Замислям се за вр.Марагидик, където колегата го предложи. Ние сме група от 5 човека (пишман планинари [smilie5] ), челници всичко сме се екипирали. Немска овчарка нямам, но имам едно тъпо хъски [smilie5] . Мен повече ме притеснява как ще е пътя, по който ще карам колата, че последния път малко мъка беше [smilie2] . Тъй като върха е в северна България, а ние сме в южна и ще е мъка с пътуването.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: Бонд   
Дата:   07-01-16 18:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: mitpis   
Дата:   07-01-16 18:57

Ох, и аз като пътувам зимно в планината винаги се притеснявам, напълно те разбирам. По принцип в багажника имам вериги, ама никога не съм ги ползвал и не знам как се слагат. Ако видиш, че не става просто се върни и на мен ми се е случвало и никога не съм съжалявал за което-по добре всички да сте живи и здрави и да има следващ път. Със сигурност такива старопланински проходи като Троянския не стават за зимно и са затворени, то лятото си е терсене там пък какво остава зимата...!До Мальовица със сигурност пътя става, ходил съм много пъти зимата, може и до Боровец после с лифта и към Мусала!Вариант е и да спите на Безбог и да качите върха зимно съм го правил без котки и нямаше проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: sakuraki   
Дата:   07-01-16 19:09

Мен точно от това ме е страх от пътната настилка и аз съм с вериги в багажника, но кой знае. И мен ме съветваха за Безбог, но ако се наложи котенца да се ползват ще увиснем пък и не искам да рискуваме, но ще видим ако отидем ще пускам снимки за успех или провал на изкачването [smilie5] . А за преспиване мислихме, но нямаше когато се обаждаха.[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-01-16 19:17

https://www.facebook.com/events/1081190235245503/

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: Zdram   
Дата:   07-01-16 22:12

Моето скромно мнение по темата е:
Всичките ни планини са достъпни зиме. Стига да не са крайно неблагоприятни метеорологичните условия. Екипировкта е изключително важна, котките рядко са необходими, но е много по-добре да ги има каквито и да са. Снегоходки повече може да помогнат. Подстъпите към високите планини не винаги са проходими за кола, трябва си актуална информация. Мисля, че основната идея при зимни преходи трябва да не е крайната цел на всяка цена, а благополучното връщане. Успех и умната!

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: enizvk   
Дата:   08-01-16 08:23

х. Козя стена - х.Ехо по билото. Моят любим маршрут. Вървиш и гледаш едни красотийки

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: fpor   
Дата:   08-01-16 15:48

"Всичките ни планини са достъпни зиме ... котките рядко са необходими ..."

Не искам да прозвучи като заяждане но твърденията горе не са верни; без значение в или извън контекста.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: Zdram   
Дата:   09-01-16 17:55

fpor,

Твърденията са верни, второто и извън контекста. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: fpor   
Дата:   09-01-16 19:43

Заради такива юначаги ПСС не остава без работа, за съжаление..

Отговори на това съобщение
 Re: Планински зимен преход
Автор: sakuraki   
Дата:   09-01-16 23:24

Преди няколко часа се върнахме от х. Безбог [cool] . Преходът до в. Безбог не успяхме да го направим поради няколко причини. Имаше много мъгла, на по - високо не виждахме изобщо къде е пътя надолу, нито хижа, нито езеро, упътиха ни по грешния маршрут (или поне така казаха едни скиори), по летния маршрут ни дадоха наставления, а до колкото успях да рабера от другите момчета е по - труден и по - опасен. Като стигнахме малко по - нагоре и започнахме да потъваме яко в снега през 2 метра [smilie5] [smilie5] и мъглата ставаше по - гъста и решихме да се върнем и бяхме сами нагоре. След 2-3 седмици пак се каним да ходим, но този път ще си вземем снегоходки. Обаче пък забавлението беше на 100% на слизане изкарахме едни найлонови торби от раниците и е пуснахме надолу [smilie5] [smilie5] . ОКоло 15:00ч изчезна мъглата, но беше късно да се връщаме.

Ето една вече долу в 15:00ч


https://c2.staticflickr.com/2/1500/24195599291_3f5cd36b7f_b.jpg



и да не забравим кефа [cool] [cool]


https://c2.staticflickr.com/2/1589/23982692920_984e1062d1_c.jpg




Публикацията е редактирана (09-01-16 23:25)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »