Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   07-01-16 00:18

Да за тези пари Тамрон 70-200/2,8 нестабилизирания е решението.

Както и Тамрона 28-75/2,8 нестабилизиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: jorkaeff   
Дата:   07-01-16 00:19

Има едни други с по-гейска от сонската визия тела.[beer]



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hrup   
Дата:   07-01-16 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: mitpis   
Дата:   07-01-16 00:31

Е hrup, що така насоли jorkaeff, прав е човека. На Сони единствено цвета им е мъжкарски-черен- другото е за жени с малки ръчички.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-16 00:35

гайометъра на една друга марка удря максимума....там е само за хора с малки пишки и жени в менопауза.

Иначе за мъжкари дето си мечтаят за гейски подвизи има A6000 в прекрасен гейски сребърен цвят. Ама като уцелих промоция за черен.....

ПП Някой да не се обиди, майтапя се за сребърния цвят. Мен ми харесва, щото щеше да седи много готино на Contax G обективите ама наистина черния беше на промоция....



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-01-16 00:41

Киро 70-200 4.0 IS няма проблеми нито с остротата, нито с контраст или каквото и да било :). Все още е много добър зуум. Не на 20Д, на всичко е добре. Пробвай го и пак ще си говорим [smilie5]

Това за размера на апарата е проблем на хората с малки органи, който му е голям органа не мисли за такива неща, а гледа да му стават снимките [smilie5]

Но е вярно и че мацките си падат по-големи обективи в буквалния смисъл, а обективите изглеждат и още по-големи сложени на малко тяло.

Като цяло тези решения са въпрос на вкус. Аз съм забелязал, че не искам дори да си говоря с жени, оценяващи как снимам по размера на камерата ми. Забавно ми е било да снимаме няколко човека и моя апарат да е най-малък. Важни са ми крайните резултати... Има хора, които си купуват голям апарат да се показват с него, аз смятам, че сексуалните наклонности и способности трябва да се показват с други неща.



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-16 00:52

Не знам симо модели преди 2008-а дори 2010 обективи по-скоро избягвам освен ако не са под 500 лева....Канон е над и не става. Има разлика в картинката на модерен обектив с нано покрития и моделите от преди 10-тина години, дори модели обективи на по 5-6 годни виждам как издишат на модерните камери откъм качество и то не е само детайл - ако черното ми е измито, ако текстурите са без контраст, ако микро детайла го няма....
Едно е да ковнеш с батиса някоя булка в окото и да можеш да и правиш ирисова диагностика в лайтрум. Съвсем друго е, да се радваш, че обектива ти няма нужда да му опъваш чорап отпред, като снимаш някоя бабка. [beer]

Писах кои канонски обективи ме влекат 70-200/4 не е там. 70-200/2.8 каноския новия да определено ме кефи, ама ми е скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-16 01:40

Ако се върнем на оригиналния въпрос. Ако избора е между

Канон 6д + някакъв китов обектив подобен на 28-70 + 50/1.8 или

А7 + 28-70 + 55/1.8

за сходни пари. Сонито печели за мен заради обектива.

55/1.8 е много много хубав обектив. Никон 58/1.4, Канон 50/1.2, Сигма 50/1.4, Цайс Отус, Сони Цайс-а 50/1.4 са с близко качество и това са страхотни обективи от най-висок клас - всичките са над 1000 лева. Има много примери и ревюта тоя 55/1.8 обектив и заслужава си заради него комплекта (важно е да не му продадат кропския 50/1.8, щото той работи само в кроп режим на А7 без винетиране)

Канонския комплект с тия обективи дето са много хубав компромис и нищо особено в крайна сметка си е един голям компромис и според мен няма да получи абсолютно нищо спрямо Д7100 дори ще е назад предвид че Аф системата на 6Д е по-слаба от тая на Д7100.



Публикацията е редактирана (07-01-16 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   07-01-16 01:49

Е,как няма Сонито да печели според тебе.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-16 02:01

Еми очевадно аз направих тоя избор на поне двойно по-висока цена преди 2 години - явно мисля, че е правилен. Мога да потвърдя, че не съжалявам за по-горния вариант. [smile]

Както виждаш не му препоръчвам 35/2.8 да си купи, макар аз да го купих едно време поради липса на други обективи....сега има 28/2 на половин цена и с 1 стоп по-бърз

за да го купя това сони се отървах от Д700 с 85/1.8 и 50/1.8 G серия......и не съжалявам и за това.

Ако имаше опция никон Д610 или по-добре Д750 с 58/1.4 или А99 със Цайс 50/1.4 на масата можеше нещо да мислим кое е по-добре. В случая няма място за съмнения - просто едното става, другото не става.



Публикацията е редактирана (07-01-16 02:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: mogila   
Дата:   07-01-16 09:02

В подобни теми пишат почти само фенове на никон и сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Idoru   
Дата:   07-01-16 09:31

Еми то обикновено само такива мрънкалници ги "стяга" техниката...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: pumabg   
Дата:   07-01-16 09:55

Могила, имаш пълната възможност да пишеш и ти в темата…
Аз само попитах защо от никонска кропка момчето иска да се прехвърли на канонски фулфрейм… ?!?!?
Ако знае той или ти някои тайни за този избор ще съм благодарен да ги споделите…
[smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: victory13   
Дата:   07-01-16 10:22

Щото канонци имат един такъв фф, а никонци 3... като ги замериш, засмяташ, засравняваш, и уйде коня... така че тва е разумен избор.
За сонито кирил да каже що е тук, аз не виждам смисъл [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: шдфдшд   
Дата:   07-01-16 10:26

Автор: pumabg
Дата: 07-01-16 09:55

Могила, имаш пълната възможност да пишеш и ти в темата…
Аз само попитах защо от никонска кропка момчето иска да се прехвърли на канонски фулфрейм… ?!?!?
Ако знае той или ти някои тайни за този избор ще съм благодарен да ги споделите…


...нисък шум при високо исо..с това голямата матрица бие малките..затова си купих 6Д след дъъълго умуване..(е, имам и канонски обективи де)..
...за мен , презрените снимки за спомен са най-ценното , което остава от фотографските занимания , а те (снимките за спомен) са много често при лоши светлинни условия..със светкавица - не е същото..губи се атмосферата на момента..
...широката матрица има и други предимства( и недостатъци!)..изброявани са многократно в спорове, форуми , статии...но , за мен основното е голяма матрица-голям пиксел-нисък шум при недостиг на светлина...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: skeig   
Дата:   07-01-16 10:58

НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ РАЗГЛЕЗЕН, НЕМА УГОДИЯ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: skeig   
Дата:   07-01-16 11:00

НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ РАЗГЛЕЗЕН, НЕМА УГОДИЯ...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Tota   
Дата:   07-01-16 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: pumabg   
Дата:   07-01-16 11:31


Автор: шдфдшд
Дата: 07-01-16 10:26

Автор: pumabg
Дата: 07-01-16 09:55

Могила, имаш пълната възможност да пишеш и ти в темата…
Аз само попитах защо от никонска кропка момчето иска да се прехвърли на канонски фулфрейм… ?!?!?
Ако знае той или ти някои тайни за този избор ще съм благодарен да ги споделите…

...нисък шум при високо исо..с това голямата матрица бие малките..затова си купих 6Д след дъъълго умуване..(е, имам и канонски обективи де)..
...за мен , презрените снимки за спомен са най-ценното , което остава от фотографските занимания , а те (снимките за спомен) са много често при лоши светлинни условия..със светкавица - не е същото..губи се атмосферата на момента..
...широката матрица има и други предимства( и недостатъци!)..изброявани са многократно в спорове, форуми , статии...но , за мен основното е голяма матрица-голям пиксел-нисък шум при недостиг на светлина...


Аз по скоро питах защо Канонски фулфрийм а не Никонски ?

пп. Но сега видях че човека ми е отговорил...
[smile]

"Автор: metobull
Дата: 06-01-16 22:11

pumabg написа:

> За да не съм поредният трол ще
> попитам културно! Защо реши, че 6Д е
> по добър избор от един Д610 а още
> повече Д750 ? [smilie8]

Така пишат по форумите не съм пробвал нито единия нито другия. "

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-01-16 12:13

Аз за себе си знам, че когато съм изправен пред подобна дилема нещата се мерят с най-големия аршин! Демек, ако гоня компактност, съответно съобразена с бюджета - гледам безогледалки с качествена и компактна оптика, при останалите случаи DSLR. Иначе казано в конкретния случай, щом касае основно портрети вярвам и двете камери ще ти дадат и сходно качество, че и сходно удобство. Друг е въпроса как се използват и какво може да се извлече от тях персонално. Конкретно бих взел 6D-то, ама без да ти давам наклон на струйката, ако познавам системата Никон и съм снимал до сега с нея, свикнал съм един вид - бих прегледал опциите от марката за тия пари (и като тяло и като обективи). Добърнвариант би бил D610 + някоя 85-ца или 50-ка. В крайна сметка парите са си твой и ти си знаеш до колко си гъвкав да учиш нови неща и да експериментираш. Иначе войната на брандовете не знам дали може да се види толкова силна на друго място по света, тук сме да го докажем с всичкия си потенциал [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   08-01-16 18:27

Здравейте,от всичко написано разбрах , че ако е сони трябва да е по- върхов модел от посочения ,а в момента нямам такава възможност.Взех Canon 6d.Благодаря на всички за коментарите.Лека вечер и наздраве!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Бонд   
Дата:   08-01-16 18:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   08-01-16 21:24

няма проблем в Бургас на капаните

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: pachok   
Дата:   08-01-16 22:47

Аз само не мога да разбера на тези продавачи по магазините пари ли им дават от Сони, че винаги за тази марка агитират клиентите. 3 пъти пращам хора да си купят турбосапунерка Канон, а те се връщат със Сони, при условие, че и двете съм ги пробвал и канонът бие по 90% от показателите сонито, но продавачът, който никога не се е занимавал с фотография им бил казал - сонито е по-добро. Не говоря за фотоповилион, който авторът е визирал, а и случките са от преди 2-3 години, но нещо взеха да ме съмняват тези работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   08-01-16 23:00

Честито и много усмивки да запечата 6д-то! Мисля, че направи правилния избор [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »