Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  17  18     всички  напред  последна
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: hrup   
Дата:   08-01-16 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-01-16 11:40

Малко ми е странно,че е по-скъпа от д750

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 11:41

[cool] [cool] [cool] Демиман не го мисли хич даже ... купил си е точно каквото трябва и няма вариант да го смени и за 10на броя 750 или квото се сетиш друго [smilie18] [beer] [shtrak] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   08-01-16 11:42

Сигурен съм, нали си Про [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 11:44

demiman, с десетина броя Д5 би ли? [smile] Щото ако някой те пробва бих приел един от теб подарък, че да не са ти четни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 11:47

swqaz [smilie5]

Пума ... дай дефиниция за про ... че май няма да уцелиш [smilie3]



Публикацията е редактирана (08-01-16 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Emoxide   
Дата:   08-01-16 11:58

Фчера гледах „Критична точка”. Там са хасъл сащинскити прота. Свободно подане от 20м - няма проблем, кацат на крака и заминават.
Тука се изявяват само лалажии[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   08-01-16 12:03

ПРО фотоГРАФ - Едър, набит... С фотографски елек и гледа лошо...
Ръката му е масивна и добре уплътнява Д4-та... Готов е с нея да отнесе поне две глави...ябалковидни...[smilie5]
Мъжкар е про природа и няма жена, която да му устои... Нито пред обектива, нито отзад!
Продава само и единствено шедьоври но е на ясно, че трудно ще се изхранва от тях...
Всяка година е в дилема дали да не влезне в сватбарският бизнес но се отказва поради религиозни причини...

Освен всичко обаче има един основен белег по който лесно може да бъде разкрит!

Знае всичко и говори малко ! [smilie5] [smilie7]

*Всяка прилика е случайна

Деми знаеш че се бъзикам мен! Петък е няма как...[smile]

Но ако искаш да ми го върнеш, можеш да дадеш определение за уайлдлайфър [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 12:06

Като ме вземеш на Керкини някой път ще ти покажа нагледно кво прави XQD картата та да се повъртиш малко в кревата преди да скочиш на новата кропка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: pumabg   
Дата:   08-01-16 12:09

Ако не върти .......... не ми я хвали...[smilie5]

Но на Керкини с теб, винаги! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 12:11

Ше зема един стек от новото червено [beer] у софето нема де да го пробате [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Бонд   
Дата:   08-01-16 12:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 12:14

А кола нямам ... щото имам апарат [smilie3] та затова се слагам дето може [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Emoxide   
Дата:   08-01-16 12:30

Брей, ако мога да добарам новото Лейка 100-400мм да го турна на Е-М5II и аз искам да дойда с фото-батките да щракам в Керкини от снайперистка дистанция[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 12:35

demiman, виж тази карта [smile]

Lexar 64GB Professional 2000x SD (SDXC)

Вече има скорост за всички карти [smile]

Единствено 2933x XQD Card - 440MB/s я превъзхожда, а повечето XQD карти са по-бавни [smilie3] Само трябва да сложат новия процесор на D3300 примерно и бързата серия да стане възможна и за него [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Emoxide   
Дата:   08-01-16 12:41

swqaz, мечтай си. Всички досегашни дигитални апарати пишат на тези карти много по-бавно от теоретично максималното.
За UHS-II до 82MB/s, при това с най-бързата SDXC която ти си посочил, а при UHS-I скоростта е наполовина [smilie3]



Публикацията е редактирана (08-01-16 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 12:44

Emoxide, ах тъпо [smile]

Че защо им е тази скорост тогава [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   08-01-16 12:51

написа:

> swqaz, мечтай си. Всички досегашни
> дигитални апарати пишат на тези
> карти много по-бавно от теоретично
> максималното.
> За UHS-II до 82MB/s, при това с
> най-бързата SDXC която ти си посочил,
> а при UHS-I скоростта е наполовина
> [smilie3]
>

>
> Публикацията е редактирана (08-01-16
> 12:46)

Много интересна информация, убягнала ми е до сега. Д500 и той ли е в кюпа ако се ползва СД карта?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: hotsnail   
Дата:   08-01-16 12:51

Това дали едно тяло е Про има отношение предимно към NPS т.е. дали се класираш за Про подръжка на Никон. Едно време май искаха две Про тела да имаш.....

Малко тъпо е Д500 да не е Про тяло предвид цената и общо взето как изглежда сглобено....някой е решил, че щом е кропка не става.....


Емо нали пуснаха сега Панасоник един 100-400 и олипус пуснаха 300/4 за твоя кмпактен микро нано сензор. От Керкини ще хващаш патките в Драгоманското блато..

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: jivkojj   
Дата:   08-01-16 12:53

Те на теория много картите са бързи, но много малко апарати могат да се възползват от тях, тъй като контролерите ги спъват.

Ето един пример за Д750. Независимо колко е супер-дупер картата, с повече от 65-70 МБ/с не може да запише. Това явно е гораната граница на контролера и дори карти с 240MB/s запис не променят нищо:

Nikon D750 SD Card Comparison


Та ще видим как стоят нещата и при Д5 и Д500. Иначе приветствам появата на нов бърз стандарт. Дано повече производители се възползват от него.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Emoxide   
Дата:   08-01-16 13:05

Ами сега/засега контролерите дето отговарят за SD слота май не поддържат такива скорости. До 2-3години това вероятно ще се промени. Предполагам още със следващото поколение дигитални камери записващи 8К видео директно в картата.
Засега дори Memory Stick PRO-HG Duo HX ефективно поддържа около 50MB/s запис, дори в NEX-5n, което е съвсем добре, съотнесено към възможностите на SD UHS-I

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: Emoxide   
Дата:   08-01-16 13:10

за новия D500, няма как да знам, но нали ще си има XQD за екстремистите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: demiman   
Дата:   08-01-16 13:33

swqaz ... вземи си въпросната карта и ще видиш колко не си прав [smilie25] нищо общо с това което пише като реални скорости ... но дори и да си прав аз със сигурност съм 3-4 години напред [smilie3] има и една дребна подробност между Read и Write Speed скоростите ... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: sirteo   
Дата:   08-01-16 13:53

Относно здравината на Никон. Миналото лято в Гърция бях забравил Д300 с Тамрон 17-50 на покрива на колата и на един завой с 40-50 километра, чувам яко бум-тряс, обръщам се и само изгледах как апарат подскача по асфалта и отиде в банкета. Последствията: разглобен поляризиращ филтър, пукнат байонет на сенника и отчупена едната панта на капачето за батерията :) Намерих батерията сложих я в апарата, капачето се затвори и продължих да си снимам. До ден днешен апарата работи като пушка - е нема такова добиче :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D500 дочакахме го
Автор: swqaz   
Дата:   08-01-16 14:02

demiman, взел съм такава, но моето тяло по тех.характеристики може не повече от 5 к/с и при мен няма как да има някакво осезание на скорост при картите. Просто не знаех, че има такива ограничения в слотовете на камерите. Наясно съм с Read и Write, важи и за XQD картите [smilie3] Разсъждавах на глас, радвайки се, че увеличението на скоростта на SD картите ще води до подобрения в по-ниските класове камери, но съм грешал [smilie5] Оказва се, че дори 100 000 мб/с write speed да има SD картата ми е ограничена от слота на камерата ми [cool] Добре, че не съм журналист [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  17  18     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »