Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: asahi   
Дата:   06-01-16 19:00

Ако аз бях на такъв зор бих инструктирал персонала на басейна да гледа за две сочни девойки. Като се появят собственикът или фотографът отиват при тях, оферират им още една безплатна нощувка с вечеря в хотела и нещата до третия път ще станат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: gbdesign   
Дата:   06-01-16 20:16

Във ФФ всяка тема и на всеки въпрос се отговаря по този нелеп начин. Не че обявата е много смислена и правилно формулирана, но пък и "съветите" дето получава питащият, могат да утрепят и най-големите ентусиасти. По-добре да беше пуснал обява в БГ Мама, там поне са отзивчиви.

А сега по темата. Първо е редно да си уговориш със собствениците точни условия, за да не си прескачат сенката и да не си въобразяват, че като са направили хотел, са хванали бога за шлифера и от тук нататък всичко в тоя живот ще им е /почти/ безплатно. Ако аз бях на твое място и имах само почтени намерения, бих уговорил двудневен престой за двама, за девойките, за да могат да си дойдат с гаджетата, което ще елиминира всички проблеми за тях в личен план, както и съмнения, че са викани не за това, за което е обявено. После и някакъв хонорар, колкото да останат доволни момичетата. До колкото става ясно от обявата, ти трябват не професионални модели, а хубави момичета, склонни да се снимат. Примерно по едни 150 лв. на момиче са разумна цифра, за 2 дни ангажимент. Все-пак става дума, за девойки, които вероятно не са изкарали още и 1 лв. Тези неща ги казвам, щото съм изпадал в подобни ситуации и знам как, когато става въпрос за плащания, собствениците почват да се извъртат и излизат с предложения да заменят "моделките" с персонала или близки на същият. Трябва също и да им обясниш, че непрофесионални "моделки", въпреки че ще излязат по-евтино, може и да не дадат очакваният резултат. От друга страна, до колкото съм имал досег с професионални модели, с тях може да се пазариш и за нещата, дето ти втълпяват по-горе, а често даже не е и нужно да се пазариш, щото са убедени, че те им влизат в задълженията. Тези, които се снимани често, са добре обучени и с тях се работи лесно. Има и трета категория, които си вървят "комплект" с някой фотограф и са постигнали пълен синхрон с него. Тогава обаче нуждата от теб ще отпадне...

За грим, прическа, облекло, осветление и т.н. няма да отварям дума, че явно става дума за по-скоро импровизирана "акция", от колкото за наистина сериозен подход. Всеки добър гримьор или стилист, може да ти даде контакти, на поне дузина подходящи моделки.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: asahi   
Дата:   07-01-16 13:58

И гледай да са без татуировки. Някой може и да ги харесва, но в рекламната фотография не се котират ако не са по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: Бонд   
Дата:   07-01-16 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-01-16 14:17

gbdesign [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »