Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Въпрос за момичета-модели
Автор: the_cabble   
Дата:   04-01-16 23:18

Здравейте на всички, искам да ви попитам, понеже ми се налага да снимам едно СПА хотелче и накратко не познавам момичета модели. Може ли някой от съфоромците да предложи някое момиче,две или три(не съм решил колко да ползвам още), с по актуално състояние, че из нета има доста ама връзката е една бавна и не толкова актуална.
-Благодаря предварително на всички за дадените идеи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: iliyanb   
Дата:   04-01-16 23:20

Колко плащаш на брой? Осигурявам с актуално състояние[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: esc   
Дата:   04-01-16 23:20

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: Lycan   
Дата:   04-01-16 23:32

На тези какво им е?
Актуални.. отзивчиви и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: CatandGoddess   
Дата:   04-01-16 23:32

Има смисъл в обявата, но е малко сложно написана.
The_cabble, малко по-серионо ако се отнесеш към обявата си, ще ти отговорят по-адекватно. Така ще отнесеш майтапи.
По темата - не разполагам с такива момичета. И дори да имах два три броя, не знам как ще се ползват в това СПА хотелче. Хайде малко по-детайлно и шансът да си свършиш работата ще нарасне според мен.
Поздрави[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: esc   
Дата:   04-01-16 23:36

..гледай да имат и акт 16, не само актуално състояние...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: the_cabble   
Дата:   04-01-16 23:37

По принцип ми трябват 2 модела, а за парите има време трябва да покажа на шефовете някакво портфолио и те да кажат "ДА, харесват ни", но като цяло мисля, че бюджета не им е много голям, все пак хотела не е 5 звезди, но то пък затова си има модели и модели, едни изгряващи други залязващи и т.н. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: shamelessEyes   
Дата:   04-01-16 23:42

the_cabble, дръж се прилично, неизгрялите знаеш къде да ги търсиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: the_cabble   
Дата:   04-01-16 23:42

CatandGoddess е майтапи със сигурност има, все пак сме в България. Накратко ми трябват 2,3 момичета, понеже тези, който познавах вече не се занимават. Хотела е в гр. Банско и както обикновенно ще поемат спането и храната за периода на снимките + хонорара на момичетата, предполагам, че заетостта ще е 2 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: axlastro   
Дата:   04-01-16 23:44

Дай да видя твоето портфолио и ще говоря с едно - две момичета.Така написана обявата ти говори за доста несериозно отношение и липса на професионална етика и не бих рискувал да пратя модел, с който работя при теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: the_cabble   
Дата:   04-01-16 23:45

shamelessEyes, държа се съвсем прилично и съм напълно сериозен, просто ако някой от вас е снимал, някое симпатично момиче и тя има желание за снимки, може да ми я предложи.... това е, мисля че няма никаква сложност в това.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: iliyanb   
Дата:   04-01-16 23:45

[smilie18] чакаме заветното "да" от шефа. Трябва да ги хареса[cool] Хотелчето разбрахме, а шефовете колко звезди са?

"Тези, които познавам, вече не се занимават"[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (04-01-16 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: CatandGoddess   
Дата:   04-01-16 23:48

България е, ако беше Австрия някой буден разум можеше да се усъмни в намеренията ти. Аз, без особена мнителност, никъде не видях какво ще се случва с тези модели и за какво е хонорара. Ще ги снимате ли, по гащи, без гащи, нощувките - сами или по двойки ще ги настаните... Сериозно написах да подходиш сериозно[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: the_cabble   
Дата:   04-01-16 23:59

Следващия път като задам такава тема ще си знам, вземам си поука.
Така ... сега отначало.

Търся 2 момичета, който да се снимат в СПА център по бански, снимките са с рекламна цел и ще бъдат качени в сайта на хотела. Ще се настанят във двойна стая в рамките на хотела. Ще им бъде осигурена храна в рамките на цялата заетост, която се предполага, че ще е 2 дни. Хонорара им се плаща "само за снимките", свата въпрос за 2,3 часа сутрин и 2,3 часа след обяд.

-Друго да съм забравил колеги, поправяйте, за да се изясня напълно. Понеже явно дадената информация по горе е малко кратка според вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: esc   
Дата:   05-01-16 00:04

първо требва да сте наясно какъв е бюджета - ти и стопаните на хотелчето. оттам тръгва всичко. всички останали разсъждения, дерзания и търсения са на тази база...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: CatandGoddess   
Дата:   05-01-16 00:06

[smilie24]

Ако аз бях момиче и имах интерес да се снимам, след ТАЗИ обява щях да пиша на лични и да посикам подробности, ако евентуално ме интересуват такива [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: MarinY   
Дата:   05-01-16 00:15

CatandGoddess, аз пък, ако бях момиче (слава богу, не съм. ;)) никога не бих се обадил на обява, демонстрираща подобно отношение към моделите. Вярно, в България границата между професионалната етика и срещите на маса и легло е доста размита ... Май за повечето изглежда приемливо.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: CatandGoddess   
Дата:   05-01-16 00:20

Аз говоря за коригираната преди няколко поста. Съдържа нужната информация, оставя място за допълнителни въпроси. Прилична обява.



Публикацията е редактирана (05-01-16 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-01-16 00:32

До тук един-двс полезни отговора по темата и после маса набиващи канчето на питащия и обяснявайки му колко е прост, такива дето искат или не искат да са момичета, рекламни агенти, импресариота, сводници и редактори...еб@ти [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: bpavlov   
Дата:   05-01-16 01:58



....ако някой от вас е снимал, някое симпатично момиче и тя има желание за снимки, може да ми я предложи.... това е, мисля че няма никаква сложност в това...

ха ха, чесно ли

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: quazimodo   
Дата:   05-01-16 07:34

Бе накратко, човека си търси две мацки, които са съгласни да се събличат за едното ядене и спане и ЕВЕНТУАЛНО някой лев от ВЕЛИКИТЕ собственици на заСПАлото хотелче. Ми да си потърсят две-три хубавици на местна почва! Все ще се намерят из цялото Банско няколко сервитьорки, които ще се съгласят да заработят по една допълнителна закуска[smilie18] [smilie23]!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: obscureman   
Дата:   05-01-16 08:31

Толкова е нелепо, че чак не знам какво да изкоментирам... [cool]
Пич, като аматьор пусни само един пост в подходящата фейсбук група и ще завали интерес... Интернет пространството е пълно със симпатични и не особено интелигентни кифли, които с радост биха се похвалили на подобните си приятелки, че са се снимали в реклама, дори и да е за медикаменти против разстройство. Предвид атмосферата и изказа в първоначалната обява, според мен това е твоята категория модели за без пари или с ограничен бюджет. Освен това ако таиш някакви надежди да свършиш нещо интимно извън снимките, това ОПРЕДЕЛЕНО е твоята категория модели. С професионалистка трябва да се отнесеш професионално, а до момента никъде (поне за мен) не долавям тази ключова дума...

Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: colorphoto   
Дата:   05-01-16 18:34

Голяма драма направихте както винаги тук!

За всеки влак си има и пътници.

За всяко търсене си има еквивалентно намиране.

Тук някои не разбраха че хората са различни и с различен манталитет и капацитет и не е тук мястото да се демонстрира величие,надменност и да се чете морал - никого няма да промените,нито помагате с такива постове,но пък отблъсквате хората.


Относно питането на човека - моделите си надали някой ще препоръча на непознат,затова да не се шашка ,а да наблегне на търсачките и ще види няколко сайта с фотомодели за всеки вкус,джоб и нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: Bumerang   
Дата:   05-01-16 19:11

Всичко си има цена-най напред се казва колко часа, за колко дни с какво облекло,и очаква ли се доп.услуги за колко лева и с договор ли или на честна дума [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: hotsnail   
Дата:   05-01-16 19:37

А най-правилно е да се договаряте с модели ако искате да наемете модели. Няма да наемете модели преговаряйки с хора мечаещи да са фотографи.

Последната обява дето сте написали е едно добро начало. Сега намерете и кандидат моделите и преминате на директно договаряне. По-горе са ви дали идеи как да намерите модели на местна почва за да спестите транспортни разходи или пък да се възползвате от доста по-голямото разнообразие на интернет. Освен фейсбук има и няколко специализирани сайта за хора, дето искат да ги снимат топмодел, модел.бг и т.н. Ако просто искате да свършите добра работа се свържете с агенция за модели. Като гледам не сте професионален фотограф и ще е от полза ако момичето има повече опит и търпение.

Може би добра стъпка ще е да изберете подходящи подобни кадри на тези кото искате, да заснемете. Вижте как ще стане осветлението - светкавици ли, постоянно ли, на естествена светлина дали става. Ако не сте професионалист или поне запален любител може би ще искате да наемете осветление. Обикновено изкуственото осветление поставено в хотелите не е достатъчно. Позите може да ги репетирате с някой познат човек да видите как става, щото не винаги това дето виждате на снимка е ленсо изпълнимо за модела без малко инструкции от ваша страна.

Вероянто е добре да помислите за грим и евентуално други неща по кожата на моделите. Радко има жен с тотално перфектни лица, пък дори и перфектните излгеждат по-добре с професионален грим. Грима за снимки не е точно грима, който момичетата си правят като ходят на пазар. Има си гримьори дето знаят какво трябва. Ако са по-бански, може да искате илюзия за мокра кожа - това не се получава перфектно ако ги пръскате само вода.

Може и стилист да си потърсите т.е. някой дето да помогне с цялата визия на кадрите, подготовка на моделите и т.н. Това ак имате фантази и моделите са ан ниво може би, може да се пропусне.

а самите им костюми не е зле да помислите. Те ли ще си носят бански от последното лято или искате определена визия.

ако искате пушек или някаква подобна илюзия пак парата от вода дето става естествено може да не седи перфектно на кадъра....вероятно знаете, че снимките на храна не снимат просто един хамбургер от макДоналдс, а има малко подготовка на сандвича, оцветяване и осветление деот създават доста атрктивен образ .... та има разни димки и/или машини за пушек.

Въобще малко подготовка няма да е зле. Надявам се да не Ви обиждам. [smilie24]

Успех!



Публикацията е редактирана (05-01-16 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: asahi   
Дата:   06-01-16 19:00

Ако аз бях на такъв зор бих инструктирал персонала на басейна да гледа за две сочни девойки. Като се появят собственикът или фотографът отиват при тях, оферират им още една безплатна нощувка с вечеря в хотела и нещата до третия път ще станат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: gbdesign   
Дата:   06-01-16 20:16

Във ФФ всяка тема и на всеки въпрос се отговаря по този нелеп начин. Не че обявата е много смислена и правилно формулирана, но пък и "съветите" дето получава питащият, могат да утрепят и най-големите ентусиасти. По-добре да беше пуснал обява в БГ Мама, там поне са отзивчиви.

А сега по темата. Първо е редно да си уговориш със собствениците точни условия, за да не си прескачат сенката и да не си въобразяват, че като са направили хотел, са хванали бога за шлифера и от тук нататък всичко в тоя живот ще им е /почти/ безплатно. Ако аз бях на твое място и имах само почтени намерения, бих уговорил двудневен престой за двама, за девойките, за да могат да си дойдат с гаджетата, което ще елиминира всички проблеми за тях в личен план, както и съмнения, че са викани не за това, за което е обявено. После и някакъв хонорар, колкото да останат доволни момичетата. До колкото става ясно от обявата, ти трябват не професионални модели, а хубави момичета, склонни да се снимат. Примерно по едни 150 лв. на момиче са разумна цифра, за 2 дни ангажимент. Все-пак става дума, за девойки, които вероятно не са изкарали още и 1 лв. Тези неща ги казвам, щото съм изпадал в подобни ситуации и знам как, когато става въпрос за плащания, собствениците почват да се извъртат и излизат с предложения да заменят "моделките" с персонала или близки на същият. Трябва също и да им обясниш, че непрофесионални "моделки", въпреки че ще излязат по-евтино, може и да не дадат очакваният резултат. От друга страна, до колкото съм имал досег с професионални модели, с тях може да се пазариш и за нещата, дето ти втълпяват по-горе, а често даже не е и нужно да се пазариш, щото са убедени, че те им влизат в задълженията. Тези, които се снимани често, са добре обучени и с тях се работи лесно. Има и трета категория, които си вървят "комплект" с някой фотограф и са постигнали пълен синхрон с него. Тогава обаче нуждата от теб ще отпадне...

За грим, прическа, облекло, осветление и т.н. няма да отварям дума, че явно става дума за по-скоро импровизирана "акция", от колкото за наистина сериозен подход. Всеки добър гримьор или стилист, може да ти даде контакти, на поне дузина подходящи моделки.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: asahi   
Дата:   07-01-16 13:58

И гледай да са без татуировки. Някой може и да ги харесва, но в рекламната фотография не се котират ако не са по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: Бонд   
Дата:   07-01-16 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за момичета-модели
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-01-16 14:17

gbdesign [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »