Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Къде мога да уча?
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-01-16 02:18

Ох, добре, че е colorphoto, та да ни обясни кое не е "правилно"! [smilie5]
Хората, които отричат нуждата от образование, са неуки.
Във фотографията е по-важно да можеш, отколкото да знаеш, но без знания далеч няма да стигнеш.
Кандидатските изисквания на НАТФИЗ не са толкова страшни, колкото изглеждат на пръв поглед. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: Jennshen   
Дата:   04-01-16 03:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: rennie.id   
Дата:   04-01-16 10:36

Благодаря на всички, които ми обърнаха внимание и решиха да споделят мнението си по въпроса!
В случая всъщност баща ми настоява да уча именно фотография, защото мисли, че след години, ако реша да работя като фотограф и нямало да се впиша в средата, понеже не съм завършила това.
Но ще взема да му покажа тази страница, че да се успокои [smilie5]
Но все пак не бих искала да го разочаровам...



Публикацията е редактирана (04-01-16 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: asahi   
Дата:   04-01-16 13:24

Ако решиш да работиш като фотографка...
Ако решиш да работиш като магазинерка...
Ако решиш...

За да можеш да решаваш сама трябва да си доказан специалист в областта си. Избери си професия и я овладей, после я работи и ще си доволна. Може и фотография, но решението трябва да е твое.

Лошото на образованието по фотография в България е, че извън фотографските среди не се цени, а и май не струва нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   05-01-16 23:52

Определено е голяма грешка да учиш, заради някой друг.
Учи, заради себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: camelasign   
Дата:   06-01-16 03:31

НАТФИЗ. Снимай на филм за кандидатстването. Тяло и три обектива на старо са 200-300лв. И ментор задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: compur   
Дата:   06-01-16 07:25

и ментора и той 300 лв. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: zinzolina   
Дата:   06-01-16 12:27

С уважение към всички, които са преподаватели в учебни заведения или са завършили специалност фотография (техникум/професионална гимназия или ВУЗ), но според мен фотография не е нужно непременно да се учи като професия. Не ме разбирайте погрешно.
Имам предвид, че има много самоуки наистина добри и доказани фотографи. Освен това има и чудесни курсове по фотография, които ти дават основата, върху която така или иначе трябва да надграждаш.
Фотографията е изкуство, а в изкуството или те бива или не (въпреки, че понятието вече е много размито). Никой не може да те научи на погледа над нещата, ако го нямаш първоначално. Ако го имаш - основен курс, последван от специализиран (ако си се ориентирала към нещо по-конкретно), много четене на практическа литература и много упражения.
Ако все пак решиш да следваш фотография - НАТФИЗ и НБУ. По принцип не харесвам НБУ, защото повечето там са го записали, за да си купят диплома легално, но ако наистина ти е интересно и ти се учи има хубава база и добри преподаватели.
Има компромисен и удобен вариант,който самата аз обмислям, и това е Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография, която предлага т.нар. следдипломно обучение. Въпросното обучение трае 2 години, ходиш на консултации и изпити, като през останалото време можеш да работиш, да си четеш допълнително или каквото си решиш. При успешно завършване ти дават диплома, която е еквивалентна на диплома от професионална гимназия/техникум след положени държавни изпити за 3та (по спомени) квалификационна степен.
Плюсът на това да учиш фотографията като професия е, че ще се запознаеш с много хора, с които имате общи интереси и ще имаш възможност да общуваш с професионалисти (дългогодишни фотографи и добри преподаватели), които ще ти дадат адекватни съвети, ще те насочват и ще ти споделят някоя и друга хитринка.
Все пак смятам, че както и да решиш да се занимаваш с това изкуство няма да сбъркаш, стига да ти е интересно и да те влече (:



Публикацията е редактирана (06-01-16 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: rennie.id   
Дата:   06-01-16 14:20

zinzolina, не видях сумата за таксата, която се внася. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да уча?
Автор: 798099   
Дата:   06-01-16 15:03

А пък аз не схванах защо приемният изпит за специалност "фотография" е по рисуване?![smilie11]

Вярно е, че всеки художник занимаващ се с фотография има редица предимства по отношение усета за кадриране, композиция, гледна точка, че и постобработка, ама и доста хора, които не могат да рисуват умеят същото, при това съвсем не по-зле...

Нали уж целта на ученето (обучението), особено ще се отнася до гимназиален курс, е да придобие човек някакъв обем знания и умения. Пак добре, че не искат портфолио със снимки отпечатани на А4...

ПП: Става дума за споменатата по-горе професионална гимназия по полиграфия и фотография.



Публикацията е редактирана (06-01-16 15:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »