Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Предложение...
Автор: Monov   
Дата:   31-12-15 11:49

Не знам до колко ще е удачно но мисля че по този начин всеки ще може да сподели мнение за определен обектив, бърз, бавен, остър,аз снимам с това стъкло врабци направо ги разцепва, а пък този за бръмбари направо ненормална работа. Разбира се подкрепени със снимки и описание, бленда, скорост, фокусно разстояние, нагледни примери. Какво имам в предвид, за всеки обектив тема разискваща плюсовете и минуси за какво е най-подходящ и каква ли още информация полезна за него. Да за можещите ще е поредната тъпотия но за любителите ще е много полезна информация, някой ще напишат има ревюта аз съм гледал доста наблягат на положителните страни. Даже пример интересуваше ме конкретен обектив, гледах куп ревюта викам си този е моя, но само един пост на колега от форума разбрах че не бил моя за конкретната цел за която исках да го използвам. Използвал съм търсачката на форума за определен обектив нищо конкретно. Предполагам че и темите от сорта за мнения на даден обектив ще станат излишни че защо не и теми за всеки модел фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: swqaz   
Дата:   31-12-15 12:21

Хаххах, супер оптимистично! Подкрепям темата. "Използвал съм търсачката на форума за определен обектив нищо конкретно", ама разбира се, техническата секция на този фирум може спокийно да бъде изтрита цялата без изобщо да се отрази на сайта. Троловете без кадри и следователно без доказателства от личен опит за техническите си съвети са я нафлудили до степен, при която е невъзможно да се открият малкото полезни неща.

Предлагам ти сделка(да се обзаложим) [smile] Ако до стотния коментар в темата има поне 10 мнения подкрепени от личен опит и лични кадри ще ти пратя по еконт или спиди(по твое желание) 20лв, но ако тези мнения до 100-ното са по-малко от 10 ти ще ми пратиш 2(два) лева. Залогът отвсякъде е 10:1 в твоя полза, и откъм коментари и като пари. Имам само едно условие, да броим мненията от един автор като едно, защото само един съвестен собственик на 10 обектива може да реши залога [smile] Какво ще кажеш? Ще се позабавляваме ли?

Весело посрещане на Новата Година!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: bg2014   
Дата:   31-12-15 13:34

Яко..... хазарта в БГ е забранен.....[cool]
Мисля, че някой ще праща 2 (два)лева според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: Monov   
Дата:   31-12-15 14:02

Swqaz аз съм любител, хляба си го изкарвам от другаде, но наскоро си смених сапунерката с DSLR и се регистрирах в този форум. И като лаик смея да твърдя че доста пейзажи , портрети, снимки на животни ми харесват даже има уникални снимки. И тъй като съм регистриран и в друг форум за цветя там всичко е разделено и подредено и за всяко растение си има тема и се споделя опит, шапка му свалям. Много бързо намираш това което ти трябва. За това предложих…
Е няма смисъл да се обзалагаме защото най-накрая ще си прав, на драго сърце бих почерпил някъде ще ми е любопитно да разговарям с по-опитен от мен фотограф. И да бъда откровен единственото нещо което ме задържа са снимките тук!
Фотографията ми е първото хоби в моя живот доста отдавна съм правил снимки с проявител и фиксаж, като за тази цел бях пригодил един руски прожекционен апарат за детски филмчета пасваше на лентите от фотоапарата, просто хоби.



Публикацията е редактирана (31-12-15 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: swqaz   
Дата:   31-12-15 14:31

Monov, предложението ми беше предназначено по-скоро за насочване на внимянието на троловете към молбата ти мненията да се обосновават адекватно с личен опит и кадри, но е истинско предложение. Харесва ми темата ти. Тя е като Светия Граал за екипирането на фотографа. След празниците ще я попълня с няколко мнения за изпитани от мен обективи. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: Бонд   
Дата:   31-12-15 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-15 14:51

Не би ли било едно много просто, безпристрастно (и защитено от тролове) решение да се въведе търсене (и) по EXIF?

Всяка качена снимка в сайта, която има неизтрит EXIF, го показва на страницата на снимката - значи вече го има в базата данни. Оттам едно просто филтърче по обектив (или по тяло, или по друго) е въпрос на 15 минути за програмиста. Доколкото знам, в момента без друго се работи по нова верия на сайта - защо не се въведе това?

Така няма нужда да се пускат теми и да се 'канят' навлеци в тях. Който се интересува, примерно, от Canon 450mm f/0,95 си намира с търсачката всички снимки правени с него и си решава дали харесва как снима обектива (тук бих отбележил, че никой обектив не снима сам), и дали да си го купи...

И многознайковците няма да има къде да изсипят мъдростите си - дори няма да знаят, че това те интересува, защото питането ти е невидимо за техния 'радар'.

Просто една идейка... [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: swqaz   
Дата:   31-12-15 14:54

nyamago, [smilie24]. Весело посрешане [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: Slivenski   
Дата:   31-12-15 15:07

Има един проблем... Дори повече.

Първо, не всеки би искал да споделя с каква техника снима - по обясними причини.

Второ, обработката в крайна сметка може до голяма степен да изкриви представата за качествата и възможностите на даден обектив.

Трето, много по-ценно е мнение, базирано на реален опит с даден обектив, отколкото просто някакъв кадър, на който пише, че е сниман с това или онова.

Четвърто, такава опция имаше навремето във Фото култ. Не знам дали още го има. Гледал съм снимки с даден обектив - ами, никаква полза, да ви кажа. Защото освен вида на стъклото, има още толкова много неща...

Пето, някой трябва да си играе да създаде база данни с ебаси многото обективи и фото камери... И после да опреснява постоянно.

Шесто, и сега не пречи всеки да слага в описанието към даден кадър информация с какво е снимано, но много малко хора го правят.

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (31-12-15 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: Pac   
Дата:   31-12-15 15:10

Идеята за търсене по EXIF по принцип е добра, но предвид ограничения размер на снимките тук, трудно можем да вадим сериозни изводи за качеството на даден обектив или тяло.
А пък и такова търсене е налично например във Фликър, където има много по-голяма база данни със снимки, които са с по-големи размери. Предвид това обстоятелство, практическият смисъл от подобна опция тук съвсем избледнява.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: swqaz   
Дата:   31-12-15 15:41

Slivenski, на теб може да не ти е достатъчно, но на други може да им е. Весело [smile]

Pac, в кадрите от фликър по обективи аз видях дълги серии от малко юзери предимно в еднакви условия. Повечето по пладне и много рядко нещо яко. Тук кадрите поне за мен са различни. Много по-добри от тези във фликър. Мое мнение [smile]

Винаги има хора дори против това, което не им пречи, особено ако го смятат за безполезно лично за тях, независимо, че за друг би било полезно. Класика [smile] "... на Вуте да му е зле" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: Slivenski   
Дата:   31-12-15 15:46

Не, бе! Нека има! Аз не съм казал, че йок - не трябва!

Голям праз, че ще видя с какъв обектив е снимано нещо си, след като не знам как да си наредя светкавиците или пък как после е обработен кадърът... Това са подробности. Важни са милиметрите и мегапикселите. [smilie18]


[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (31-12-15 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: swqaz   
Дата:   31-12-15 15:49

Slivenski [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: Monov   
Дата:   31-12-15 15:52

Slivenski За петото съм се замислял и аз, това означава може би да се измени целия форум което едваааа ли ще стане малко ми прилича на чат тука.
Нещо такова не казвам че е перфектно http://palmi.bg/
Или раздел CANON NIKON и други марки разделени на сапунерки , любителска техника професионална техника аз ще си пиша и питам в любителската техника с удоволствие ще чета какво си споделят професионалистите та дори и да ми сложат някакъв филтър за забрана да пиша като докажа че съм добър фотограф минавам към професионалистите дай-боже съответно обективи крадена техника и какво ли още… не твърдя че е добра идея, но за мен лично мнение ще е по-добре.



Публикацията е редактирана (31-12-15 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: quazimodo   
Дата:   31-12-15 16:30

Фото-култ-а все още си е с такива подраздели и по тела, и по обективи. Аз, като неанглоговорящ, се ровичкам из съвеЦките форуми, които също са доста по-подредени. Там обикновено се пускат теми за всеки по-нов модел тяло или конкретен обектив, които могат да стигнат и до над 1000 страници[smilie5]. Има не по-малко тролове и спам, но обикновено създателят на темата модерира доста стриктно постовете и след 3-4 затрити изказвания тролчетата се потапят някъде[smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: swqaz   
Дата:   31-12-15 16:34

quazimodo, е да ама в русия надали циганите имат повече права от руснаците. Това е български форум и да не бъде изтрит коментар на трол и съответно наранен са отнети правата за модериране на собствените ни теми. Откъдето и да го погледна, кухите профили във ФОТО форум са също като циганите в България. Безполезни и агресивни. Всичко това е мое мнение.

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (31-12-15 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-12-15 16:36

От съвеЦките форуми препоръчвам http://club.foto.ru/

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: batsali   
Дата:   31-12-15 16:47

swqaz, не отстъпваш на "тролчетата" гледам. С повод, без повод влизаш с рогите напред и в тая тема за обективи ти намеси тролове, цигани и тн.


Ах, кой отне моето право да съм напълно защитен от всичко, което лично ме дразни....

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: aldygreen   
Дата:   31-12-15 17:21

Който се интересува от възможностите на различни обективи, да отиде в https://pixelpeeper.com/ и да гледа колкото си иска. https://pixelpeeper.com/ ползва базата от картинки на flickr, като кадрите в повечето случаи са пълноразмерни.
Едва ли има смисъл ФФ да се превръща в "концерт по желание", само защото някой го мързи да се поразтърси из нетя.

P.S. За първи път, откакто съм в този форум, не дадох активен линк, за да откажа от посещение по-мързеливите от мене.
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: catandgoddess   
Дата:   31-12-15 17:42

Тема за авторски ревюта, амбициозно и доста времепоглъщащо за пишещите, освен ако вече нямат готови такива. Няколко човека тук пишат ревюта и имат доста коментари съдържащи подобни. Сещам се за Админите, Pd май беше писал за дългите стъкла.

Аз нямам технически подготовката за изчерпателно и толкова подробно ревю, а и съм доста непретенциозна към обективите, с които снимам. Основното, което ми е важно в повечето случаи е наличността :)

За да има малко по темата, най хубавото широко стъкло за Canon кропка, с което съм снимала е 17 - 40L. Най - лошото, с което също съм снимала на кроп е 24 - 70L. За ФФ съм ползвала и трите по- популярни и не мога да изкажа предпочитания, сякаш пак 17 - 40/4

Най- добрия 50 mm, който съм ползвала на Кроп за портрети е 50/2.5 Macro, най-несполучливия - 50/1.8 и разни мажещи ръчнофокусни 50/ 1.4

Малко по- дългите : доста съм снимала с 85/1.8 Канон и на кроп и на ФФ и нямам забележки, нито е надхвърлил очакванията ми. Много обичам да снимам с 85/1.2. С него не съм се разочаровала никога, но пък рядко го ползвам на отворена бленда[smilie8]

По- дълъг обектив не съм ползвала освен случайно или за час - два, но имам добри впечатления от 135/2 Канон, нищо че отново рядко му използвах отворения край :)

70 - 200/ 4 ИС УСМ е приказен обектив и на кроп и на ФФ. Малко съм го позлвала, но ми хареса всякак. И е бял:)

Други почти не съм ползвала за повече от седмица - две и не мога да спазя условието за сериозен личен опит.

Весело посрещане[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-15 18:16

Сливенски - петото не важи. Не е нужно нищо да се следи и добавя от админите, нито да се прави нова база данни. Ползва се това, което ВЕЧЕ е вкарано заедно със снимките, в наличната вече база данни. Сигурно си виждал спускащо се меню за филтриране, където изборът е измежду съществуващи стойности в даденото поле, а не измежду теоретически възможните изобщо.

За значението на редица други фактори казах изрично, че никой обектив не снима сам. Приемам, че интересуващите се от обективи са 'големи хора', т.е. не са наивници да вярват в обектив, който прави от некадърник - гениален художник; и достатъчно грамотни да отделят приноса на обектива от приноса на 27-те светкавици или от приноса на мега-текстурите положени върху HDR кадъра във Фотошоп.

Предвид простотата на решението и неговата ненатрапчивост (не пречи с нищо на нежелаещите да го ползват) - не виждам причини за остра опозиция на предложението.
[shtrak]


А някакви работи там за цигани, руснаци и пр. - все едно не съм ги видял...



Публикацията е редактирана (31-12-15 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: Slivenski   
Дата:   31-12-15 20:05

Не ме разбирате! Не съм остра опозиция. Просто изказвам съмнение относно практическата полза от това нещо. Както и за самото му внедряване.

Казваш, базата данни ще се изработи сама, като потребителите вкарват обективи и камери.

И тогава един ще напише Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G, а друг ще напише Nikkor 50mm f/1.8G AF-S Nikon, а трети ще напише AF-S Nikkor 50mm f/1.8G, и така нататък... И ще стане мазало.

Та така... Наздраве! И весело посрещане на Новата! [beer]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: Pac   
Дата:   31-12-15 23:12

@Slivenski

Никой не иска да се пишат тия неща на ръка. Потребителите вкарват снимки, в EXIF-a им има информацията за тялото и за обектива (ако си говорят с тялото разбира се).

А и дори да не беше така, изтъкнатите от теб разлики в "словореда" не са никакъв проблем за всеки малко по-смислено написан код за търсене.

С други думи и двата ти довода издишат :P

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: антивик   
Дата:   01-01-16 06:34

Решението на поставения въпрос е много лесно и просто, казва му се разговор, диалог/макар и виртуален/. Всеки може да отвори който и да е профил и да разгледа снимките на автора:ако има такива/, разглежда екзифа и ако има питане си пита на ЛС за каквото има да пита. Ако ответната страна има желание отговаря и обяснява ако не...караш нататък.
А инак идеята за филтър по екзифи не е поша и ще улесни работата с търсачката.
За много ви години, много здраве и успехи и НАЗДРАВЕ[beer] !

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: addi999   
Дата:   01-01-16 13:30

Любител доста начинаещ ,отскоро снимащ с ръчни стъкла съм ,направила съм си разни тестове и албумчета ,може на някой да са полезниhttps://www.facebook.com/adevetakova/photos_albums



Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: J0R0   
Дата:   01-01-16 18:53

Сайтът дава достатъчно възможности.
Примерно можете за целта да използвате "образователна" секция.
Пишете ревюта и слагайте там.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: asahi   
Дата:   01-01-16 21:03

MTF кривите на обективите да не са секретни?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: Monov   
Дата:   01-01-16 21:15

Каквото и да си чатим тука все тая, ако има заинтересованост от създателя на форума отваря се тема за допитване и потребителите гласуват, и не само за това предложение и кухи профили, тролове и голи охлюви и знам ли какво още. Хората гласуват и искат промяна, трябва да има някакво развитие нямали развитие за каквото и да било зле, ама така им харесва хубаво болшинството какво иска това е важно.
Аз като любител фотограф голяааама част от малкото знания които имам са от книги, мнооого малка част са от образователната на форума, и почти нищо от този мармалад където пиша в момента. Горещо препоръчвам на начинаещите Скот Келби 5 бр. книжлета невероятни са и това ми е първата препоръка тук!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: vangata   
Дата:   01-01-16 22:16

В образователна е ок,но каква ще е опцията,няколко потребителски ревюта за една и съща техника? секцията ще стане доста разбъркана май.Ако има варянт всички ревюта да са като отговори по темата,пример Nikkor 50...
и всички ревюта да са под формата на отговори под заглавието ще ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение...
Автор: sherbit   
Дата:   22-01-16 17:20

Предлагам разумна дребна промяна в правилата. Имената на авторите в албума са скрити няколко дена, което се заобикаля не винаги с умисъл от автори използващи лого. Предлагам логото да бъде забранено, а автора да може да постави воден знак, като опция от сайта. Предполагам че има готови добавки, което няма да затрудни много хората грижещи се за сайта.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »