Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   27-12-15 22:43

Предлагам, една седмица след регистрация ако няма 10 снимки: изтриване на профила!
Това е фотографски а не воайорски форум!
 Re: кухите профили
Автор: Twingo   
Дата:   27-12-15 22:46

10 снимки няма как да са, защото форумът позволява само по 2 на 5 дни. Което си е доста малко.
 Re: кухите профили
Автор: alext   
Дата:   27-12-15 22:50

Тука много хора предлагат много неща ама никой не чува[smilie18] , не се напрягай излишно
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   27-12-15 22:50

имам предвид при първоначална регистрация 10 снимки...
 Re: кухите профили
Автор: Admin   
Дата:   27-12-15 23:15

Може, само че 10 някакви си снимки нищо не означава. Ако това е някакво решение, да сме го въвели до сега 100 пъти. 10 каквито и да е снимки се качват за секунди и това не прави човека по-неанонимен. И в момента всеки може да си качи 20 снимки на денонощие в профила, ограничението 2 до 4 на 5 дни е за пускане за гласуване. Друг е въпросът, че едни от най-големите драми, разправии, конфликти и други проблеми в този сайт, не са правени от анонимни хора. Историята е богата на примери. Не искам да се задълбочавам в боричканията между различни приятелски кръгове, но примерно през 2007-ма година група от съвсем явни автори, някои от тях известни, създадоха големи проблеми на сайта.
Поради тази причина имате права да блокирате някого да ви пише в темите и под снимките ако сметнете, че ви обижда. Като не се харесвате, елиминирайте контактите помежду си сами.
 Re: кухите профили
Автор: t.marev   
Дата:   27-12-15 23:15

Кх, кх.....форум не означаваше ли място за събиране и обсъждане, образно казано?! За показване на снимки май бяха изложбите. Ами утре в зъболекарския форум ако поискат по десет ченета да представиш или тридесет извадени зъба?![smilie10]
Според мен форумите от този тип са масто което се посещава от хора интересуващи се от дадена проблематика, но това не пречи да се обсъждат и други неща. Форумите не са професионална гилдия, нито специализиран консилиум, публично достъпни са и предложения за специализиран достъп, звучат комплексарски.
Без да искам изпаднах в положение да обяснявам, че водата е мокра и че ще съмне и без петел, ама какво да правя - нямам 10 снимки в профила ми и ме мързи дарги направя, та затова....
Извинявайте![smilie22]
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   27-12-15 23:26

Admin,
Ако наистина е така въведете го, нищо няма да ви коства:)

Сигурен съм че 10 снимки за седмица след регистрация са праг поне за 20% от анонимните разбирачи!



Публикацията е редактирана (27-12-15 23:30)
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   27-12-15 23:29

Марев, от проблематика дадена? [smilie18]

И верно ли те мързи? [smilie18]

Комплексарски звучат предложения за словоизлияния и приказки от 1001 нощ, скрити зад нула снимки. Демек вижте ме, може да съм нула, но може и да съм тежък, гений, за чието творчество не сте дорасли.

Pstoev, аз и по-радикални предложения имам, ама няма даже и да се разгледат.

Не ми пречат профилите с 0 снимки, стига да не ми се набиват на очи във всяка тема, което за съжаление се случва. Елементарната култура изисква човек да се представи по някакъв начин, дори и без да търси оценка, да се идентифицира. Но пък без снимки са такива едни тайнствени. Като качат малко и току виж мненията им взели да олекват.[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-12-15 23:43)
 Re: кухите профили
Автор: DX   
Дата:   27-12-15 23:44

Всеки да избира дали да качва или не, но пък може профили без снимки да нямат равни права с останалите, те така или иначе са анонимни. Примери: ако ще пишат във форума да излизат под никове Анонимен0001, Анонимен82837 и т.н., да нямат право на гласуване, да не могат да пускат обяви в базара и ей такива и в тая насока. Както се каза, това е форум и всеки може да пише, но за какво трябва да се зачита мнението му, да му се гледат обявите, , да бъдат равноправни...след като не уважава останалите? Правилата за добрия тон в темите разбира се трябва да се запазят.



Публикацията е редактирана (27-12-15 23:46)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   27-12-15 23:48

Хубави предложения, но за съжаление сайта трябва да съществува. Без активност го пиши спомен. Няма кой да слага банери в сайт с малка активност от твърдо и вече екипирано ядро [smilie3] Но поне може да се помисли за базара, защото не виждам да има някаква печалба за сайта, освен може би нови регистрации на хора искащи да продадат нещо, но това са мъртви регистрации(еднодневки), от които едва ли дори един се логва след продажбата ако не е търгаш, който иска да ползва услугата безплатно [smilie3] Накарайте поне тях да поснимат или ако не искат поне някой смс да пратят или 20 лицеви опори да направят, все тая
 Re: кухите профили
Автор: DX   
Дата:   27-12-15 23:59

Варианта със СМС ми се струва идеален! Даже и за редовни регистрирани потребители, нещо от което и сайта ще има приход, а и няма да е пълно с по десетки обяви за едно и също нещо пуснати от един или дори различни профили. Направете 7 дневната обява 1,20лв и ще мирясат тарикатите [smilie3]
 Re: кухите профили
Автор: Jennshen   
Дата:   28-12-15 00:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: fotograf123   
Дата:   28-12-15 00:30

Там е работата че тарикатите са на първа страница вижте ги .......... и ако това е фотография ...

 Re: кухите профили
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-12-15 00:30

глюпости говорите наоколо... Със или без снимки, мнението си е мнение. Ако кажа, че една снимка не ми харесва това как се променя от факта, че имам или нямам качени снимки в профила?

Елитарнен СИП е ФФ[smilie24]

 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-15 00:35

> "...Като качат малко и току виж мненията им взели да олекват..."

Като качат, може и да натежат. За мен са доста олекнали именно тези без снимките.[smilie23] Нищо лично.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 00:48

nyamago, мисля, че не си разбрал много добре iliyanb [smile]

catandgoddess, когато фотограф иска критика се надява да я получи от хора със вкус. Най-добър извод за художествените критерии на критикуващия може да се извлече именно от неговите кадри.
 Re: кухите профили
Автор: Pac   
Дата:   28-12-15 00:49

Мненията по фотографски теми тежат според снимките на говорещия. За чисто технически теми, свързани с хардуер не е от чак такова значение, защото може да си много добре информиран и без да имаш фотографски талант.
"Любимо" ми е някой да плюе по чужди снимки, да злослови за нивото във форума и т.н. без да е показал и 1 снимка, но... всеки има право да е неуместен. Не е толкова трудно да отсявам плявата.
Ей го и г-н 123, това на първа страница не било фотография, ами покажи кое е!
 Re: кухите профили
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-12-15 01:06

:) Малко остро се изказах, и все пак не ми е съвсем ясно как се завъртате в този омагьосан кръг. Ако аз критикувам кадрите на Х, но нямам снимки в профила, художественият ми критерий е спорен. Ако обаче имам и те не се харесат на Х, то означава ли това, че художественият ми критерий е нисък или просто означава, че Х с калпавите фотографии има калпав критерий и голямо его ?

Критика, написана с думи сама по себе си може да е критерий. Начина, по който е написана, съдържанието и смисъла на текста, обосновките, маниера и тн... и изобщо не мисля, че е условие да имам фотоапарат, за да мога да харесам или не една снимка. Нито пък е нужно да снимам, за да мога с две обосновани изречения да споделя мнението си за нея?

Весели празници на всички[smilie24]



Публикацията е редактирана (28-12-15 01:09)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 01:36

catandgoddess, тъй като тук рядко някой се обосновава(виж този fotograf123 по-горе), кадрите си остават най-добрия критерий. Друг е въпроса дали някой те пита харесваш ли нещо или не. Не виждам какъв е проблема ако не харесваш или харесваш нещо да оставиш тази информация за себе си. Ако пък независимо това решиш да се излееш под някой кадър е добре да почетеш правото на автора да ти обърне или не внимание. Затова смятам, че неподплатените с кадри мнения са си чиста проба спам.
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-15 01:36

@swqaz : Много добре го разбрах и не му противореча, а само внасям допълниелен ъгъл на (потенциалната) връзка снимки - тежест.

Не говорим, мисля, за всякакви хора без снимки изобщо - а само за такива, които се включват активно в дискусии с безапелационни мнения на върховни авторитети. Никого не признават и не търпят възражение - на базата на... ...на какво, всъщност? [smilie11]

Ако спорим за качествата на обективи Цайс и в спора се включи Главният Конструктор на оптика от фирмата (както се случи в един чужд форум) - хич не ми трябват 10 снимки в профила му (имаше само 5 и не бяха негови). Просто по въпроса няма по-голям авторитет, той ги измисля тия обективи (или ръководи екип, който го прави) - и 'спецовете' (с по много снимки в профилите) млъкнаха. НО - знаехме с кого си имаме работа.

Ако спорехме за документална фотография от тетия свят и се намесеше г-н Салгадо (истинският, хипотетично - с профил и снимки) - щях да се заслушам и нямаше много яростно да споря срещу мнението му.

Тук не знаем кой ни поучава. Някакъв прякор, никакви биографични данни, никакъв линк към сайт. И никакви снимки. Защо да му приемам тежките назидателни мнения?

Понякога се обажда някой админ (или форумен ветеран): "Този го знаем, той е тук от 1876-та и е голяма работа! Даже по-рано имаше снимки, но си ги махна защото такива като вас го ядосаха." Приемам ходатайството и почвам да вярвам на човека - ама без такова обяснение откъде да разберем, че е велик? [smilie11]



Публикацията е редактирана (28-12-15 02:11)
 Re: кухите профили
Автор: papi   
Дата:   28-12-15 01:57

чисто и просто това ще е дискриминация
не можете да лишавате хора които желаят по някакъв начин да се докоснат до фотографията, да ги лишавате от права
никъде в правилата на форума не съм чел ,че е задължително качване на снимки

"ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ПОТРЕБИТЕЛЯ

Потребителят има право да ползва услугите на Фото Форум в съответствие с изискванията на настоящите Общи условия и правилата.

Потребителят носи пълна отговорност за запазване на тайната на своите потребителско име и парола, както и за всички действия, които се извършват, чрез използването им.

Потребителят е длъжен да въведе вярно и пълно исканите от него данни, като носи лична отговорност пред закона за всички свои действия извършени чрез услугите на Фото Форум.

Потребителят има право на достъп до информацията, която е въвел, освен в случаите, когато снимките и профила му са деактивирани пореди неспазване на Общите условия или Правилата.

Потребителят се съгласява с това, че част от персонала на Фото Форум в зависимост от задълженията си, има достъп следната информация: имейл адрес, IP адреси, съдържание на съобщенията и др., но няма право да ги разгласява/разпространява освен в предвидените в настоящите Общи условия случаи.

Потребителят носи отговорност за всички опити да придобие неоторизиран достъп до чужди профили и директории, софтуер, мрежи, компютри и други устройства."

и вместо да пускате подобни безмислени теми ,вземете правете нещо разумни и смислено

 Re: кухите профили
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-12-15 01:59

swqaz,здрасти, имаш рядко хубави фотогргафии, току що ти разгледах профила и изненадата е много приятна. За нечии каузи не ми се водят спорове[smile]

Поздрави и весели праници!

 Re: кухите профили
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-12-15 02:24

Автор: catandgoddess
Дата: 28-12-15 01:59
swqaz,здрасти, имаш рядко хубави фотогргафии, току що ти разгледах профила и изненадата е много приятна. За нечии каузи не ми се водят спорове[smile]


Именно за това става въпрос тук! Лично аз съм се респектирал многократно от мненията на автори показали творчество (според мен и моя критерии за такова) и много по-лесно и с уважение приемам мненията им по разни теми, сравнено с дежурните плямпала и новорегистрирани профили. В темата има доататъчно и от двете...
Къде по-лесно ми е да цъкна на някой в профила и да разгледам снимките му, а от там да си направя извод до колко да се вслушам в съветите или мнението му, пред това да споря с кухи профили и хора с няколко ника тук, водещи се за капацитети. М/у другото напоследък засилих комуникацията си със съфорумци на ЛС и съобщения в соц. мрежи за сметка на изпадането в излишни спорове и оборването на тези и мнения именно на НЕзнайни люде, скрити зад клавиатутите във виртуалния живот...а пък най-добре се спори на по бира [beer]
 Re: кухите профили
Автор: fotograf123   
Дата:   28-12-15 03:21

Мда за Пулицър си приятелю swqaz снимаш жестоко

 Re: кухите профили
Автор: Lycan   
Дата:   28-12-15 04:51

@123 [smilie5] как би коментирал кирливата си кореспонденция с модели, развяваща се във фейса?

 Re: кухите профили
Автор: антивик   
Дата:   28-12-15 07:21

Jennshen написа:

> 10-те снимки, но да имат EXIF информация

А-а не е баш така, има тук-таме доста снимки де са правени/и правещи се още/ със старите Зенитки и Любители и...др., а те не слагат екзифи. А не мога да помня условията и параметрите на снимка правена през 70-те-80-те години на миналия век, че да ги пиша в описанието. Така че това искане е някак си неизпълнимо.[smilie8]
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 08:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 08:25

Swgaz, [smilie24]
HTML кой е тоз 123? Ще разцепва "голо тяло" до месец-два?



Публикацията е редактирана (28-12-15 08:32)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 08:33

Решението е просто [smile] В темите възможност за отметка от автора "блокирай кухите профили". В коментарите под кадрите възможност за "потребители с кухи профили не могат да коментират". В базара "не показвай обяви от кухи профили". Само трябва да се оредели критерия за кух профил, за да може да се напише мода и така всеки потребител сам ще си решава дали даде думата на троловете в своите теми и кадри, или ще рови в базара сред търгаши или не
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   28-12-15 08:51

И какво ще спре някой с "кух профил" да качи десет снимки на котката си и да престане да бъде кух?

Не е това начинът. [smilie21] [smilie21]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 08:58

Slivenski, дори от един кадър на котката ще можем да си вадим лични изводи за тежестта на думите на този който я е снимал. Поне на мен ми е достатъчно и този профил няма да е кух за мен[smile]



Публикацията е редактирана (28-12-15 08:58)
 Re: кухите профили
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-15 09:06

Много добра идея за кадрите в профила.
Любим момент ми е четенето на мнения от хора, които имат "теоретични" познания. А на живо им падат фотоапаратите от ръцете, като излязат да снимат.
Но всички сме хора, учим се.
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   28-12-15 09:12

Ся ше ме карате да ходя да снимам котката... С телефона може ли, че ме мързи да вадя камерата? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]

 Re: кухите профили
Автор: bg2014   
Дата:   28-12-15 09:14

Странни колеги си имам. Правилата правят един форум да е актуален или не. Промяната им може да промени системата и от лидер, този форум да се превърне във втори или по-зле. Щом сте толкова напред с материала за да давате съвети на един успешен бизнес, защо не направите свой форум с правила които на вас ви допадат и да се преборите за място в интернет пространството?
Както винаги - съвети се дават лесно, но колко коства това, да сте на тази трибуна?
Форумът си е идеален. Променете си отношението към новаците с ОБЯВИ без профил и снимки и няма да бъдете разочаровани.
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 09:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: Admin   
Дата:   28-12-15 09:23

Наистина ли не сте забелязали, че от доста години има опция да блокирате за писане под снимките си, хора с празен профил?[smile]
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 09:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 09:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 09:29

Slivenski, кой те кара да правиш нещо? [smilie18] [smilie18] [smilie18] Обсъждаме си тук как можем да бъдем улеснени с пресяването на тролчетата в нашите лични теми и визия за сайта. Разрешено е от правилата, дори блокирането на потребители е налично. Всичко си го има, аз лично искам да ми е по-лесно и с една отметка да си ги блокирам всички, а не един по един след като вече са ми изкривили темата. Моите предложения по никакъв начин не се конфронтират с утопията на кухите профили.

Admin, страхотно! Това, в темите и базара и поне аз ще съм щастлив [smile] Надявам се и не само аз



Публикацията е редактирана (28-12-15 09:33)
 Re: кухите профили
Автор: Tota   
Дата:   28-12-15 10:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: Манев   
Дата:   28-12-15 10:33

Абе то и Алекс Фъргюсън има в сравнение с Ичката Стоичков само теоретични познания за финтове и удъри с левачката, ама за акъл май по-добре съра да питаме.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 10:48

Манев, възможно е да си абсолютно прав, но все пак искам аз сам да решавам дали съра или камата да ми дава акъл
 Re: кухите профили
Автор: shamelessEyes   
Дата:   28-12-15 10:53

Разбирам, жени да говорят за футбол - Ок .. ама мъжката част да го прави е толкова тривиално [smilie5]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 10:56

shamelessEyes [smilie18] [smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: radikyokushin   
Дата:   28-12-15 11:27

Много его, много нещо в тоя форум, ей...
Не разбирате ли, че това само ви пречи, бе хора!?!

П.П. ...и...никога не забравяйте, че истинността на казаното няма никакво отношение към компетентността на говорещия/пишещия!!!

П.П.П. ...камо ли към някакви снимки :))).
Just stay open minded

 Re: кухите профили
Автор: h_bio   
Дата:   28-12-15 11:33

Стига драми! Проблема не са кухите профили, а кухите юзъри. Някои от тези юзъри имат много и хубави кадри в профилите си :)
Като цяло админа е прав, не сте длъжни да общувате с всеки във форума. Аз искам да добавя, че не сте и длъжни да се включвате във всяка дискусия във форума. И не на последно място, не взимайте всичко много на сериозо и присърце. Това е само един форум. Истинския живот съществува някъде там, навън. Излизайте по-често и го живейте пълноценно.

От сега ви честитя новата година и нека най-добрите обективи бъдат ваши![smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: victory13   
Дата:   28-12-15 11:40

[smilie24]

Не е до обективи... обекти трябват, обекти [shtrak]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 11:46

Виждате ли какво се случва? Разни типове ми казват какво ми пречи и какво не. Какво да помня или забравям, и иронично ме поучават как да бъда корифей като тях. Буквално осъждат критериите ми и налагат непоисканото си мнение.А аз нямам превантивната възможност да се защитя от поне малка част от помията с която ме заливат. Ясно осъзнавам, че с превантивното отрязването на кухите ще се защитя само отчасти. Иска ми се когато създавам тема да имам възможност да правя много по-задълбочено отсяване на тези, които ще могат да пишат в нея, но засега и тези без снимките ще е добро начало [smile]

ПС: Ах, върха на сладоледа, тези типове ме поучават как да живея [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-12-15 11:49)
 Re: кухите профили
Автор: Idoru   
Дата:   28-12-15 12:04

Представям си тукашните титани на словото какви мишчици са в живота... Типично по български.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 12:25

Веднага всички да спрат да пишат и да снимат! Само така ще бъдем защитени от чужди мнения и посредствено творчество. Време е админите да станат бавачки на нежните неанонимни и стойностни души, защото това са най-важните души. [smilie7]

Преди допускане до форума, трябва да се направи щателен анализ на кандидата, интервю, изпит, да даде копие от личната карта, за да знаем кой е. Комисия от най-обидчивите форумци най-накрая ще прекара 15 минути с него (но в присъствието на охранител) и ако нещо не им хареса какъв човек е, не бива допуснат до топлата утроба на Фото Форум.



Публикацията е редактирана (28-12-15 12:31)
 Re: кухите профили
Автор: CatandGoddess   
Дата:   28-12-15 12:45

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 12:48

Полезно провокирах предостатъчно изказвания на интелектуалци като batsali, които водени от вроденото си чувство за върховен хумор домонстративно показват на админите, че ако не искат да са бавачки е по-добре да организират допълнения в кода, които да дадат по-разширени възможности на ЧУВСТВИТЕЛНИТЕ да се оправят сами [smile]



Публикацията е редактирана (28-12-15 12:49)
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 12:49

Admin,
освен блокирате за писане под снимките на хора с празен профил, направете го и при създаване на нова тема?
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 13:41

Усещам как в един момент, ЧУВСТВИТЕЛНИТЕ, ще почнат да си пишат сами [smilie18]
Чувствителните не усещат ли колко е тъпо това, което искат. Реално, в реалния живот и в така наречената "демокрация", за да постигнете подобно нещо, трябва да станете отшелници, но подозирам че в един момент и вашите собствени личности ще започнат да ви се струват кухи, и ще последва самоблокиране. Който иска да общува само с интелигентни хора, които да го възхваляват - да си пуска уебкамерата и да си говори сам [smilie21]
Пълен та*ак е като ви чете страничен човек възвишените мрънкания.
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 13:49

bo6o я разкажи на незнаещите през какво мина за да станеш член на 500px?
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 13:51

В смисъл?
Купих си фотоапарат и започнах да чета и гледам снимки [smile]
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 13:55

bo6o, в реалния живот имам избор с кого да седна да ям и да пия на една маса. Тук често на всяка маса /тема/ се настаняват едни и същи, поканени и непоканени. И там е работата, че неинтелигентните хора не усещат, когато някой не желае да общува с тях. Най-много съм впечатлен от следните две групи:
Първа група: Ползват правото си да те блокират и после те заливат с любовни съобщения.[smilie18]
Втора група: Блокират те, но ги сърби да се изявят словесно в твоя тема. Пускат ти аванта и те отблокират от неудобство и свян и започват с повдигането на пръсти. После естествено по някое време пак си те блокират за профилактика.



Публикацията е редактирана (28-12-15 13:58)
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 14:24

Да, ама тука не си на маса, или поне не на твоята собствена. Форум означава "отворено публично пространство" и нямаш много избор с кой да общуваш. По вашата логика, всички гейове и нераждали майки, трябва да ги изгонят от бг мама, и всички без инж пред фамилията си от Направи си сам... Троловете ги игнорваш или затапваш - това е решението, а не блянът на swqaz - да махне всички, които не го обожоват или имат различно мнение от неговото, или "не му разбират въпроса"(като в неговата тема за обектива) - всички станаха спамери в напъните да му помогнат с адекватно решение...
Последното решение - правите си частен форум и си пишете със себе си, докато не се блокирате за спам - честно ви казвам, точно така ми изглеждат тези блянове.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 14:24

bo6o, не знам колко е тъпо това, което искам и пиша, но ще ти кажа колко е тъпо това да си мислиш, че има дори един сайт, в който да има дори малки заченъци на демокрация. В сайтовете властва диктатурата и това е правилния начин да съществуват. Анархистите и повърхностните философи и медиуми като теб, които предсказват бъдещето на всичко живо при всякакви хипотетични ситуации биха унищожили всеки сайт за минути ако в сайта не властва диктатурата. И всеки собственик на сайт или член на екипа ще ти каже "ако искаш демокрация свободен си да потърсиш на друго място и да не ползваш нашите услуги". Още повече, че ти bo6o нямаш и най-малкото уважение да прочетеш какво искам и се разплака все едно желая да отнемам нечии глобални права, когато всъщност аз искам да имам възможност да отнемам нечии права само в мои теми касаещи мен и само в моето виждане на базара искам да отсявам обявите. Блокирането на такива като теб го имам и сега, просто искам да ми е по-лесно и с възможност за някаква превантивност. Ако нещо в сайта се промени в тази насока правото ти да бъдеш нострадамуса на сайта ще ти се запази, но не и в моите теми и тези на хората, които не желаят твоето надминало времето си интелектуално виждане.



Публикацията е редактирана (28-12-15 14:27)
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 14:27

swqaz [smilie24] [smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   28-12-15 14:32

Абе, вместо да се налагат още глобални ограничения, аз си мисля, че повече възможности за модерация на личното пространство е по-добре.

[beer] [beer] [smilie21]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 14:34

Slivenski [smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-15 14:42

"Говори се за нещо -
и че нищо не е то.
Друго, ужким нищо,
всъщност Нещото било..."

[beer]
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 14:43

Подкрепям. Бих желал да не затварям темите си поради нашествие от дървени философи, считащи себе си за откриватели на нелепия хумор. Бутонът "спам" доказано не работи или работи само за потребители, придобили по не знаен за мен начин модераторски права. Блокирането на отделни лица не е решение, когато постовете им остават да красят темата със страшна сила.

Пример:
Преди време намерих малко птиче и исках да му помогна. Понеже не съм специалист в областта, отворих тема. Тук има хора, които разбират. От 15-ина мнения получих 2 ценни съвета. Останалите бяха от типа: "Не му мисли, а слагай тигана с олиото...."

bo6o, от този тип демокрация най-много ме е страх. Не искам и да я чувам, камо ли да сядам на една маса с нея.



Публикацията е редактирана (28-12-15 14:48)
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   28-12-15 15:07

Преди време намерих малко птиче и исках да му помогна. Понеже не съм специалист в областта, отворих тема. Тук има хора, които разбират. От 15-ина мнения получих 2 ценни съвета. Останалите бяха от типа: "Не му мисли, а слагай тигана с олиото...."


Е, понякога хората наистина само се шегуват, без да влагат злоба или сарказъм. То си личи в 90% от случаите кога някой се заяжда злобно и кога се шегува.

Може примерно да се сложи опция за предупреждение от страна на автора на темата към даден потребител, който прекалява, да кажем.

После може да има блокиране за писане в конкретната тема, а не изобщо във всички теми, пуснати от автора.

Изтриване на даден коментар също може да се приложи, ако авторът на темата прецени, че той е груб, без да се блокира някого изобщо да пише в съответната тема.

Колкото по-гъвкаво, толкова по-добре.

Аз не съм съгласен с тезата на някои, че видите ли, щом е интернет форум, трябва да приемам всякакви простотии за даденост.

[beer] [beer]
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 15:14

Значи не щете да ви се налага мнение, но искате вие да можете да налагате своето, като чистите всякакъв род дисиденти от темите си. Точно колкото по-гъвкаво и в ръцете на отделния потребител, толкова по-лошо според мене. Трябва да си има глобални правила за сайта (то си има) и да се модерира. Ако всеки почне да размахва секирата срещу всеки, с който има разминаване в мирогледа, стигаме до положение, в което няма невинни, защото всяка дума изречена е обида за поне един друг някой си. Тва не ща да търпя, онова не ща да търпя, тоя трябва да ме пази, оня не трябва да говори, най-накрая всеки обиден и да не говорим хич.

Ехото е най-сладкия събеседник...



Публикацията е редактирана (28-12-15 15:21)
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   28-12-15 15:15

Често се случва в дадена тема двама-трима души да влязат в спор, който да прерастне в тотална кавга, с лични обиди и прочие.

Вместо да ги блокирам по принцип да пишат в темите ми, може да се даде възможност да се блокират тези хора да пишат само в конкретната тема, както и възможност да изтрия мненията им, които не отговарят на същността на темата.

Така постепенно форумът сам ще се регулира. Хората сами ще се нагласят едни към други, без намесата на модератори.

Модераторите да гледат само да няма теми или мнения, които противоречат тотално на правилата на Фото Форум.

[beer] [beer]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 15:18

Slivenski [beer] [smilie24] "Абе, вместо да се налагат още глобални ограничения, аз си мисля, че повече възможности за модерация на личното пространство е по-добре."

Аз изписах толкова много редове, а ти с едно изречение го формулира толкова точно. Трябва да призная, че ораторството не ми е сила.

Техническите ти предложения са точно в насоката, която и аз желая

Още един медиум се появи по-горе. Привет!



Публикацията е редактирана (28-12-15 15:25)
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 15:25

swqaz, най-добре да дадат право на едоличен бан. Който не те кефи - айде вън от ФФ. Така мисля, ще се чувстваш най-защитен, защото хората ще почнат да се страхуват от тебе и бързо ще спрат да те дразнят.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 15:26

batsali, щом смяташ!
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 15:28

Пак си помислете, дали не искате неща, които както няма как да се случат в реалността, така няма как да се случат и в един форум, като сериозно се замислете, в ежедневието си с колко трола се срещате и колко помия ви се налага да изслушате, реално, всеки ден.
Вярно, тука всички сме ербап, с голямо его, красиви и талантливи, ама реалността в общуването е друга.

И като типичен спамър, ще завърша жалкия си опит да покажа различна от Вашата гледна точка, с подарък [smilie18]

http://izida.bg/images/Snickers_Bar2.png


Сега някои ще се обидят, защото са алергични към фъстъци, но просто ще си го преместя [smilie21]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 15:36

bo6o, кое от това, което предлагам не се случва в действителността?
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 15:51

Ами до колкото мога да проникна в характера ти, ако се случва в твоята действителност, сигурно нямаш много приятели и не излизаш от вкъщи, за да не срещаш досадния съсед, който по цяла нощ така или иначе слушаш как пие и бие жена си. Или по-скоро, затова скиташ по планините - за да си далеч от хората, които също биха искали да те измодерират от личното си пространство, заради типичното "аз знам повече, ама питам, за да ви покажа, че нищо не знаете"... Няма как тотално да измодерираш хората с които общуваш - нито на улицата, нито в гората, нито във форума.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 15:56

"Ако спорим за качествата на обективи Цайс и в спора се включи Главният Конструктор на оптика от фирмата (както се случи в един чужд форум) - хич не ми трябват 10 снимки в профила му (имаше само 5 и не бяха негови). Просто по въпроса няма по-голям авторитет, той ги измисля тия обективи (или ръководи екип, който го прави) - и 'спецовете' (с по много снимки в профилите) млъкнаха. НО - знаехме с кого си имаме работа.

Ако спорехме за документална фотография от тетия свят и се намесеше г-н Салгадо (истинският, хипотетично - с профил и снимки) - щях да се заслушам и нямаше много яростно да споря срещу мнението му.

Тук не знаем кой ни поучава. Някакъв прякор, никакви биографични данни, никакъв линк към сайт. И никакви снимки. Защо да му приемам тежките назидателни мнения?

Понякога се обажда някой админ (или форумен ветеран): "Този го знаем, той е тук от 1876-та и е голяма работа! Даже по-рано имаше снимки, но си ги махна защото такива като вас го ядосаха." Приемам ходатайството и почвам да вярвам на човека - ама без такова обяснение откъде да разберем, че е велик?"


Ето тук е разковничето. Който е под-мене да не църка, който е над мене - поклон безусловен.

Кога някой може да бъде прав:

1. Когато е гуру. Не може да е в грешка a priori.
2. Когато ми кажат, че е гуру.

И в двата случая разчитаме на някакъв гол авторитет, а не на съдържанието. Инженерът от Цайс и Салгадо, ако нямат снимки в профила и пишат под псевдоним са по подразбиране недостойни да се обаждат, независимо какво всъщност казват.

С други думи - не искам да мисля, искам някой да мисли вместо мен.
 Re: кухите профили
Автор: Eld1abl0N3gr0   
Дата:   28-12-15 15:59

В действителност не можеш да накараш никого да млъкне .
можеш да спреш да го слушаш . Аналогията във форума е да не го четеш .

Искате правомощия които са администраторски/модераторски .
Както в реалния живот се обръщате към органите на реда ,а не се саморазправяте , така и тук не би следвало да имате свободата да премахвате когото си пожелаете от темите .

Разбирам добрите намерения зад идеята , просто не е това начина .
Тези които по една или друга причина не се чувстваме готови да качим 10 кадъра , не сме по-малко хора и с по-малки права .

А като видите че някой няма снимки в профила , ами просто не му взимайте мнението под предвид и това е .



Публикацията е редактирана (28-12-15 16:00)
 Re: кухите профили
Автор: 5co   
Дата:   28-12-15 16:02

Автор: radikyokushin
...и...никога не забравяйте, че истинността на казаното няма никакво отношение към компетентността на говорещия/пишещия!!!


[smilie24] Това изчерпва темата.
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 16:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] bo6o изби всички риби в океана.

bo6o, ще го разбереш ли така:

Аз имам много приятели, с които общувам. Мога да желая да си споделя общуването само с тях и да не гостоприемствам на разни навлеци. И понеже докато общувам с приятелите, навлеците прииждат един по един, бих искал глобално решение да се освободя от тях. Конкретен пример. Пия си кротко питието в заведение за целта с моите приятели. Почват едни такива подпийнали непознати да ми сядат на масата един по-един. Любезно ги подканям да грабват голямото гребло и да изгребват в която посока искат, но те не откликват. Обръщам се към охраната на даденото заведение да разкара досадниците от моята маса, но охрана няма. Отивам до тоалетна, през това време нова банда досадници са се настанили на масата. Бих желал ако имам тази възможност, да се освободя превантивно и категорично от възможно най-голяма част от тях.
Имаше един такъв досадник в темата за безогледалките. През няколко дни идваше и си изливаше душата в обяснения колко сме зле, колко го депресираме с черно-бели снимки /визираше конкретно мен/. Същевременно ни заливаше със семейни портрети на децата на фона на фаянса в банята[smilie18] . Този асоциален досадник в момента се подвизава с незнам си кой пореден профил тук, като общото между всичките му профили е, че в тях няма снимки и обикновено са регистрирани преди няколко дни. Търпяхме го доста време.
Отвори сърцето си за целия свят, ако си толкова добър. Аз не съм и бих желал, ако системата във форума ми позволява, да се отърва от нежелани елементи по най-лесния начин, както и да мога да чистя темите си от досадата, която изсипват в тях.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 16:15

Забрави най-основния момент - с качването на снимка и пускането на тема ти каниш хора на твоята маса. Следователно не искаш защита от навлеци, а филтър на мнение.

Аз, когато искам да си приказвам с моите приятели на спокойствие, ги каня вкъщи. Ако някой не е съгласен с мене за нещо, не го гоня. Тук има лични съобщения, можеш да си кореспондираш директно и спокойно само с хора, които те кефят.



Публикацията е редактирана (28-12-15 16:19)
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-15 16:25

> Ето тук е разковничето. Който е под-мене да не църка, който е над
> мене - поклон безусловен.
>
> Кога някой може да бъде прав:
>
> 1. Когато е гуру. Не може да е в грешка a priori.
> 2. Когато ми кажат, че е гуру.
>
> И в двата случая разчитаме на някакъв гол авторитет, а не на
> съдържанието. Инженерът от Цайс и Салгадо, ако нямат снимки в
> профила и пишат под псевдоним са по подразбиране недостойни да се
> обаждат, независимо какво всъщност казват.
>
> С други думи - не искам да мисля, искам някой да мисли вместо мен.


Ама изобщо не си ме разбрал [smilie2] Не става дума за арбитраж кой е прав, а за правото на някой да има самочувствие и да очаква, че мнението му е меродавно в някаква степен, има някаква тежест.

Никой човешки авторитет НЕ Е АБСОЛЮТЕН, но цялата човешка цивилизация зависи от авторитети и консенсус за респект към тях. Тоталното отричане на всякакви авторитети би било хаос и масово самоубийство на човешката раса.

А анонимните участници в дискусиите НЯМАТ достатъчен авторитет за претенциите, с които се опитват да ни назидават. Лишеният от авторитет, пък, има много по-тежка задача да докаже убедително, че авторитетът не е прав - не става с "ти нищо не знаеш - аз знам, но няма на теб да обяснявам"...

Писах го по-горе и ще повторя - не става дума за всички анонимни участници с кухи профили, а само за онези с арогантно поведение и претенции да са Последната Дума по всеки въпрос.



Публикацията е редактирана (28-12-15 16:30)
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 16:25

Точно това искам да. Не намесвай снимките. Там филтърът съществува.
 Re: кухите профили
Автор: uri64   
Дата:   28-12-15 17:05

> Забрави най-основния момент - с
> качването на снимка и пускането на
> тема ти каниш хора на твоята маса.
> Следователно не искаш защита от
> навлеци, а филтър на мнение.
>

Е, а с влизането в кръчма/бистро/ресторант/бар/клуб и сядането на някоя свободна маса каниш ли всички наоколо, имащи желание, да седнат при теб и компанията ти?...И ако сте си седнали на сладка приказка с близки приятели и се домъкне някой непознат, каже "Добър вечер, аз съм вашата леля", рабута всички за да се намести по-удобно и почне да ви обяснява колко сте загубени, смотани и как трябва да говорите за друго и да пийвате и мезите нещо съвсем различно, какво точно ще се случи с носа на навлека? [smile]
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 17:11

"Забрави най-основния момент - с качването на снимка и пускането на тема ти каниш хора на твоята маса. Следователно не искаш защита от навлеци, а филтър на мнение.

Аз, когато искам да си приказвам с моите приятели на спокойствие, ги каня вкъщи. Ако някой не е съгласен с мене за нещо, не го гоня. Тук има лични съобщения, можеш да си кореспондираш директно и спокойно само с хора, които те кефят."

Ето това се опитвам да кажа и аз. В нета и в живота навън, винаги има хора, с които не искаме да общуваме, но ни се налага. В нета, като средство за масово, отворено и свободно общуване, не можеш да налагаш ограничения и да бесиш(не говоря за липса на правила), както на тебе ти отърва и според твоето настроение.
Е сега, примерно, много ми се иска да разкарам няколко човека, дето само мрънкат колко са велики и как форума е пълен със смотани снимки - еми к`во правите тука. Гледйте си вашите снимки. Направете си частен форум. Мене пък ми писна да слушам постоянното църкане на всеки ~29 дена като ви дойде.

Е сега мене ме превърнахте в мрънкащ трол със снимки в профила и заприличах на вас [smilie10]
 Re: кухите профили
Автор: lmitov   
Дата:   28-12-15 17:20

Като гледам писанията на някои хора тук съм направо потресен. Форума е форум затова за да се изказват мнения. Познавам хора, чиито снимки съм виждал и смея да кажа, че са хубави и които не са публикували и една снимка по ред причини. Това обаче не бива автоматично да ги изключва от дискусиите тук. Който не ви харесва, еми не му отговаряйте и той сам ще се изключи от дадената дискусия. Членувам в доста други форуми и този честно да ви кажа е първия, в който има толкова много злост да се изсипва по хората, които не са на същото мнение с вас. Всеки един начинаещ, който задава въпрос, обикновено бива посрещнат на нож. Много рядко на някои се помага. Много мислех дали да пиша в тази тема и накрая не се сдържах. За мен темата е безмислена и затова това е първия ми и последен пост в нея.
 Re: кухите профили
Автор: schiele   
Дата:   28-12-15 17:22

бошо, това което искаш ти не е демокрация а комунизъм: всички да са Уж доволни:)
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 17:22

iliyanb, значи искаш да налагаш мнение. [smilie24]

uri64, форума не е такава сбирка на близки приятели. С лелята в твоя пример ще се случи едно нещо, което е неприемливо да се случи във ФОРУМ.


schiele, в тази дискусия демокрацията няма никакво отношение. Демокрацията не значи свобода или нещо подобно, това е метод за избиране на управляващи. Няма общо с конкретните възгледи на управляващите.



Публикацията е редактирана (28-12-15 17:25)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 17:27

Сега ще обясня нагледно с примери, защото виждам, че цялата интелектуална мощ на тролчетата в темата е безпомощна в опитите си да разбере за какво се говоря [smilie18] А аз говоря за прости и не толкова опасни неща, от които се страхуват спамерите. Какво ви прихваща, добре ли сте? Какви са тези параноично-изтерични изблици на паническа лудост? Видяхте ли се що за хора сте? Искал съм да ме боготворят и разни.... майчице мила! Вие виждали ли сте тук тема "харесвате ли ме" или "харесвате ли ми снимките" или "кой е най-добрия фотограф" изобщо от някой създадена? Моля ви? Тук предимно се поставят технически въпроси или разни други несвързани с творческите възможности на когото и да било. Там в другата секция където са снимките са тези неща и там автора има права за тотална цензура. Там могат та се блокират, и дори да се трият коментари.

И сега да обясня. Вече стана ясно, че теми от рода на "харесвате ли ме" няма да пускам, така, че тролчетата могат да са спокойни, че няма да се заобградя с последователи като отрежа шанса им да се вклинят. Примера, който ще дам е с единствената тема, която създадох тук, и която ми даде реална представа за положението тук. Та примера: Аз питам "знаете ли еди какъв си обектив за фулфрейм", отговарят ми "заеби фулфрейма и вземи кроп с този обектив и проблема ти е решем". Брейй, казвам си, как лесно ми се решиха проблемите, но нека все пак да погледна снимките на този факир, за да разбера дали наистина е постигнал това, за което говори. Досещате се, че виждам кух профил без ни един кадър, а така ми се искаше да видя, че е прав! Имаше доста такива спамери в темата, но не всички. Имаше такива, които имаха снимки в профила, и независимо, че не видях в кадрите им техническото качество, за което говорят, все пак видях, че говорят от собствен опит. Нямам нищо против тези, които казват едно, а в кадрите им виждам друго, те поне ми дават възможност да видя това в кадрите им и да си направя изводите за техниката, която предлагат да ползвам. Говоря само за техническата стойност на кадрите, не за художествената. Затова искам когато питам нещо подобно да си спестя четенето на безполезни постове от кухи профили и да им забраня да ме съветват технически преди да го направят. Каква заплаха виждат троловете в това не знам? Но воят им е ужасен [smilie18]

[smilie18]
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 17:39

swqaz[cool]
Аз също усетих този страх за който говориш. Толкова ли е трудно да се направят 10 снимки или да се говори по същество! Но изглежда отнемеш ли най-силното оръжие на трола: празните приказки, и се надава вой до небесата[smile]



Публикацията е редактирана (28-12-15 17:40)
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 17:42

Понеже явно и ти не си ме разбрал, ооо неразбраниий, това в обществено място, няма как да се случи. Като не ти се четят тролските тиради - хващаш и сам си намираш нужната информация сам, като питаш само чичко гугъл... опс, ама и той дава идиотски отговори често... Ми съжалявам, каузата ти е загубена. Троловете ще надделеят [smilie18]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 17:44

bo6o, за съжаление изглежда си прав [smile] [beer]
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 17:45

swqaz, поне може да научиш какво е 'трол'. По принцип в Нето трол означава човек, който умишлено запалва или подклажда някакъв огън чрез някаква провокация и изпитва удоволствие от острата реакция. Във ФФ явно 'трол' е просто някой, който не ме кефи, защото [причина]. Давам пример. Отваряш в ютуб клипче на националистична тематика със слайдшоу от снимки на Левски под звуците на химна на Атака. Пишеш в коментарите "Аллаху акбар! Да живее турция!" Гледаш сеир.

Какъв е алгоритъма на ощипаните:

1. Потребител "цеко_базуката" пише нещо в моя тема, с което аз не съм съгласен на първо четене, даже ме е подразнило.

2. Веднага формулирам негативно мнение за този потребител, как може такова нещо.

3. Отварям профила му с надеждата да видя калпави снимки или даже никакви снимки. Така мога да напомпам его и да преодолея болката от жестоката обида.

4. Не намирам снимки в профила / намирам снимки от рождения ден на баджанака. Слава богу! Знаех си, че това гнусно, неуважително мнение, няма как да е дошло от "АВТОРИТЕТ" Смърт за троловете, да живеят белите рицари!



Публикацията е редактирана (28-12-15 17:51)
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 17:45


http://www.steinfiguren-horn.de/xtcommerce/images/steinguss/verschiedenes/Troll%20Finger.jpg



[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: кухите профили
Автор: Admin   
Дата:   28-12-15 17:52

Гледам, последните мнения, прехвърчат доста искри и даже повече от искри. Обаче момчета всички, които пишете и спорите тук, не сте с кухи профили.[smilie3]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 17:52

batsali, за мен си безнадежден случай! За какво неуважително отношение към мен говориш, не разбирам! Никой не ме е обиждал! Не искам технически съвети от хора, които не могат да ги подплатят и да ме убедят, че са прави, или дори, че не са прави. Съветите от кухи профили са безполезни за мен, защото без да ме убедят с примери не им вярвам. Техническите твърдения неподплатени с лични примери са спам за мен.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 17:56

Аз говорех по принцип, не конкретно за темата, която си пускал. Не я знам.

Иначе технически твърдения могат да бъдат подплатени с информация от производител, официални или неофициални тестове и тн. Личен опит е само част от картинката.


Admin, така е. Явно тези с пълните профили сме по-опасни, защото сме с по-голямо самочувствие. [smilie6] Все пак снимките тежат ли, тежат...



Публикацията е редактирана (28-12-15 17:57)
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 18:03

Така е hrup, но темата, която ти и batsali сте подхванали, а аз не участвам в нея. Аз тук съм отправил молба към екипа да ми позволи когато отправям питане тук да имам възможността предварително да забраня отговори от профили без снимки.
Това, което ти налагаш като тема е точно това, което казваш [smilie18]
 Re: кухите профили
Автор: marvves   
Дата:   28-12-15 18:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 18:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 18:12

swqaz, никога не знаеш откъде ще дойде читав съвет. Сам ще си ограничиш шансовете да получиш адекватна помощ с такава забрана.

Това е все едно да забраниш на хора, които не снимат, да ти гледат снимките и да казват какво мислят за тях, защото какво ли разбират те от фотография...
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 18:15

hrup, айдее отиде темата! Сега от срам, че не си вършат работата, а даже взимат участие в подобни нелегални теми, админите ще вземат да унищожат доказателствата. [smilie5]
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 18:19

batsali, възможността за забрана да ми обсъждат снимките имам, както и всеки друг. Какво ти пречи да я имам и тук? Под кадрите си не съм се възползвал и няма такива намерения, но тук ще ми е много полезно и бих се възползвал винаги.

hrup, надявам се на подкрепа от други недоволни, което да натежи везните пред управата, което да задвижи нещата. Моето мнение е, че я получих. Както от желаещите като мен, така и от противниците.
Благодаря!
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 18:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 18:25

hrup "И сериозно - не се взимай толкова на сериозно"

Добре [smile]
 Re: кухите профили
Автор: boni   
Дата:   28-12-15 18:26

Не бе, аз пиша от името на админ, но съм с 39 градуса температура и цялата разправия ми се струва сюрреалистично безсмислена:)
Нали ви казах:
1. Най-големите скандали, обиди и разправии в сайта през годините не са били от анонимни и празни профили, а от автори с доста снимки и дори от доказани автори, които не се понасят един друг.
2. 10 снимки в профила се качават за няколко минути, т.е. ако някой иска да е анонимен и със снимки в профила пак ще е анонимен. Не можем да му искаме ЛК при регистрация.
3. Има много автори в сайта, които не са влизали в конфликт никога, с когото и да било. Пускат си снимки, обсъждат си разни неща във форума и елиминират глупостите.
4. Не забравяйте - ако мислите, че спорите с глупак, най-вероятно и отсреща стои такъв...
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 18:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 18:28

swqaz, дивя се на пейзажите ти, а докато не си ме блокирал да те питам - кадъра с конете в мъглата случайно ли ти се яви или си имал контакт с конете?

Иначе и под кадрите не виждам защо трябва да се трие нещо. Най-малкото е добре да се вижда кой простее и как. Като го изтриеш му правиш услуга.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 18:31

boni, да не искаш да кажеш, че дразгите са причинени от егото на авторитетни автори във форума, а не от низки тролове? Не думай... [smilie5]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 18:32

boni,

Никакъв шанс значи! Търсенето на игла в купа сено из форума остава.

batsali, случайно

Оставям ви на мира. Темата загуби стойност за мен [smile]
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 18:36

Щом е случайно, поздрави за своевременната реакция.

Еех, малко сте истинските Човеци във форума. Съберете се по-добре на бира наяве. Хем няма да ви пречи никой, хем ще си намерите нови приятели.
 Re: кухите профили
Автор: sherbit   
Дата:   28-12-15 18:38

и нито един не е пожелал оздравяване, никаква добра фея за такива
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 18:40

Не се мазня на ръководството. Принципи. [smilie7]
 Re: кухите профили
Автор: boni   
Дата:   28-12-15 18:43

Да, за съжаление големите проблеми за всички тези години са причинени от авторитетни автори. Пак казвам - за мое голямо съжаление. Даже има случаи и на замесени учени, преподаватели и професори. Засичал съм невероятни неща:) Мога да пиша до утре с примери, но няма смисъл.
Ето ви един стар случай - Лалинда VS Ксизор.
Много чудесни автори има, тръгнали от ФФ и от първите изложби на ФФ, но постепенно с времето като във всяка социална среда се раждаха приятелства, дори семейства, но за съжаление и тежки конфликти.
Обикновено в един спор между добри автори е много трудно да се каже кой е крив и кой прав. Няма такъв.
swgas, защо никакъв шанс? Напротив - това си зависи от вас. Мога да дам стотици примери на добри автори, които по интелигентен начин елиминират опитите за конфликти. Това не е трудно. Просто ако някой те напада, не комуникираш с него, не му отговаряш и не се връзваш. Познай кой ще изглежда глупаво после:)
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 18:53

boni, спорът тук не е такъв. Говори се за кухи профили, а не за добри автори. Поне да се идентифицират с по десет снимки. Пък останалите да си преценят дали да ги неглижират или не. Иначе троловете са първи във фотографски теми, политически теми, социални теми и т.н. да не продължавам. Но това тук е фотографски форум. Искам като пускам фотографска тема да разговарям и получавам съвети от фотографи - добри или лоши. Да има по какво да ги преценя дали са ми полезни в една нормална дискусия. Повечето тролове са тук от години, с различни профили. В крайна сметка просто са си намерили общество, което да им "оправи" вечерта. Не членувам в музикални, компютърни и други форуми, но предполагам, че същите хора са там със същите функции. Иначе камера като им дадеш и все едно си им хвърлил змия в ръцете... За чоплене на семки и словесно изпъкване си имам друга среда. Ей го batsali - сто коментара в час по всякакви теми. Специалист по всичко. Винаги наперен и лети с криле. Фото форум е форум за ФОТОГРАФИЯ на първо място. Ще ми се някои от тези категоричните да видя на живо какво представляват.



Публикацията е редактирана (28-12-15 18:54)
 Re: кухите профили
Автор: boni   
Дата:   28-12-15 18:55

OK, дайте ми примери за тролове без снимки, които правят проблеми.
Batsali има снимки.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 18:56

Не си държа на думата, но ще разберете [smile]

boni, бързо оздравяване! Имах предвид, че като търся техническа информация трябва да отсявам измежду безбройните с нищо недоказани съвети. Не говоря за моята тема само. Когато виждам наличие на стари, не пиша нова. Буквално е като търсене на игла в купа сено за мен. Изобщо нямам предвид творчески процеси и възможните от това конфликти. Изобщо не съм забелязал, че са възможни творчески конфликти, за което се извинявам. Просто се намирам все още в технически прогрес, и не съм дорасъл за творчески за да го мисля. 99% от кадрите са ми плод на тестване на нещо ново, което съм научил, а 1% си е късмет. Толкова съм се забатачил в опитите си за техническа оптимизация за всякакви ситуации, че изобщо не ми дреме за творчески конфликти в момента [smile]
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 19:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 19:00

Ок, има снимки. Дайте ми възможност да не му позволявам да ми наводнява темата например с множество категорични мнения. Предварителна възможност. Да селектирам с какво ниво фотографи желая да общувам, когато поставям въпрос. И да го селектирам предварително, защото след 10 като batsali, които ползват повече подсилващи емотикони отколкото думи, сериозен човек няма да погледне сериозно на която и да е тема. Не може да следим темите си денонощно. Ако пък можем, дайте ни възможност поне да трием мнения. При мен бутонът спам не винаги работи. Има теми, при които трябва да се натиска последователно и често. Пак ще е демокрация. Просто ще мога да трия мнения, които не ме интересуват. И ще е добре да не стои "мнението е изтрито, защото съдържа спам", а просто да се изпарява постът.



Публикацията е редактирана (28-12-15 23:05)
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 19:03

hrup, това няма общо със самочувствието на когото и да било. Просто желая да имам възможност лесно да се освобождавам от профили, чиято основна функция е да са на всяка манджа мерудия, избиващи комплекси за малоценност от реалния живот. Тук има хора, на които ако им се вярва, са специалисти по всичко. Съжалявам, но не им вярвам и не желая да си губя времето да им преглеждам словоизлиянията в мои теми.
 Re: кухите профили
Автор: marvves   
Дата:   28-12-15 19:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 19:13

Каква е разликата между категорично мнение и некатегорично мнение? Аз сериозно питам. Нещо такова ли е?

- ЧБ фотография има ред преимущества пред цветната такава.

- Извинявайте, не искам да обидя никого с моето мнение. То е само мое, не ангажирам никого с него, моля да ме извините пак, че ще кажа нещо, което мисля, че е вярно. Пригответе се... ЧБ фотография има ред преимущества пред цветната такава. Знам! Крайно е. Не искам да кажа, че цветната не струва или, че едната е по- от другата. Дано не сте ме разбрали погрешно, не искам да разстроя никого. Лека вечер, весели празници, здраве и берекет на цялото Ви семейство!




"като batsali, които ползват повече подсилващи емотикони отколкото думи"

Да, да. Аз съм един от най-обстоятелствените тука, да ми кажеш, че не ползвам достатъчно думи си е очевидна неистина и обида за моята личност. Просто думите не ти изнасят, натрапвам ти ги, принуди, насилие, страхотии...



Публикацията е редактирана (28-12-15 19:21)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 19:27

Един последен опит. Какво ще кажете предложението ми да се приложи само за категорията Фото Техника. За мен ще е страхотно в тези теми да не се сблъскват агитките на марките, като пращат питащия да проветрява без никакви лични примери и опит. Така има шанс с блокиране на неуместните изказвания размера на купата сено да намаля бавно но сигурно. Възможността за блокиране на кухи профили и триене на коментари в такива теми не е заплаха за никого.

Подкрепям и iliyanb, но не мога да се аргументирам поради по-горе посочени причини
 Re: кухите профили
Автор: bogdanov   
Дата:   28-12-15 19:33

О boni... Не споделям мнението ви. Хората с кухите профили далеч надхвърлят реалността и може би за това ви се струва сюрреалистично. Да вземем да помислим каква е причината автор да няма снимки тук:
1. Над нещата е.
2. Има и друг профил.
3. Човек, който обича да разглежда фотография (за този вариант не е нужна регистрация)
4. Шмекер, който продава лесно тук.
5. Хейтър.
6. Изоставена и заблудена дама търсеща сродна душа.
7. Пухкав тинейджър, който се възпламенява от галерия голо тяло.
8. Мазохист, който понася само виртуални шамари.
Със сигурност има и други опции, ако някой се сети, да дописва. Но при всички случаи, той или тя нищо не губи.
Все пак тук влизам заради хората, които снимат и показват фотография. Все си мисля, или поне ми се ще да си мисля, че коренът на това място е ФОТО, а форум е послевкусът. Истината е, че кухите профили са злият брат близнак на пълните профили ;)
Преди около година се борих за награда в един конкурс тук. Нямате представа колко хора без снимки ме оплюваха и обвиняваха в нехуманно отношение към модел, който с това си изкарва прехраната. Решиха, че е луд, а аз съм се възползвал. Гаранция давам, че голям процент от хората с кадри са се удряли в тази стена. Предложението на pstoev за ограничаване на възможностите на кухите профили, макар и радикално е доста полезно. Така или иначе повечето от тях си имат пълни.Желая ви скорошно оздравяване и весело посрещане на новата година.
 Re: кухите профили
Автор: sherbit   
Дата:   28-12-15 20:04

Фея за swqaz.
 Re: кухите профили
Автор: boni   
Дата:   28-12-15 20:11

Bogdanov, това което аз помня е, че имахте сериозен конфликт, драми, разправии и пререкания с друг съвсем неанонимен автор в сайта - Калински. Това съм забелязал и запомнил.
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 20:38

Бони, не знам защо ти хрумна че темата се отнася за конфликти? Става въпроса за стопиране на философията от дървен тип на такива без или с няколко снимки. Такива дето знаят всичко без да са показали защо. Развитието на темата демонстрира точно думите, защото се превърна в едно безмислено спорене без никаква практична насоченост. Точно това искам да бъде избегнато.
Друго предложение: право на всякаква активност да имат тези с мин 30т рейтинг А: коментари, писане във форума, пускане на обяви, всичко. Каквото е правилото за гласуване за Нови Предложения. До тогава са само зрители. Трбява да се потрудят за удоволствито да участват в живота на ФФ[cool]



Публикацията е редактирана (28-12-15 20:39)
 Re: кухите профили
Автор: mmjm   
Дата:   28-12-15 20:45

Колкото сте прави, толкова и грешите, какво имам предвид - представете си възможно ли е от един критик да се иска да е написал десет романа, пет меси, 8 ариети, да е направил 3 скулптури, и да е изографисал 3 църкви и две джамии. Няма как да стане според мен. Весели празници.
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 20:47

Искаш ли утре да те черпя един профил с 30Б точки на 10 снимки. Всъщност няма да е утре, заради ограничението за качване, но ще те уредя. И както Бони каза в дует с теб - темата така или иначе се пропиля с дървена философия и от двете страни, от хора, показали много(не визирам себе си).
Не виждате ли, все още, че сте параграф 22 от книгата за живота...
 Re: кухите профили
Автор: bogdanov   
Дата:   28-12-15 21:06

boni, разбира се конфликта си е конфликт... но той има решение, особено ако засяга двама, трима или повече реални персони. Не ми се мъти тази вода, защото вие сте с предимство и реално каквото и да кажа едва ли ще се овенчае с подкрепа, камоли с разбиране. Аз съм нормален потребител без бизнес интереси във форума. Споделям мнения и кадри, но се опитвам и да бъда полезен. Между другото той не беше ли двама по това време, или бъркам . Но наистина не ми се говори за тази драма, повярвайте и на вас не ви се говори за нея!
Не защитавайте кухите профили, защото не на тях се крепи този форум. Примерно моят мотив да хвана по-здраво фотоапарата бяха: Блу, Роланд, Кристал, Радо, Витанов, Стоев , Демиман(когото между другото в момента не понасям).Теб не споменавам защото не обичам сватби( но ако някой ме попита: "Кой е най добрият сватбен фотограф", повярвай не ми се явява друго име освен твоето) Всеки потребител има история при вас, която е изключително лична и признавам, че благодарение на този форум аз снимам с кеф. Не е лошо да приемате любовта, която получавате. Иначе е голяма вероятността да я загубите.
 Re: кухите профили
Автор: Tota   
Дата:   28-12-15 21:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 21:08

bo6o, черпи със снимки, не с точки. Аз лично ще съм благодарен[smile] .

Tota, на мен авторът pstoev и неизвестен да ми е, ще ми "загуби" един час да се поровя в профила и да науча нещо. През теб минавам за секунди и не помня нищо.

Лесно е да си анонимен и да се чувстваш великан. Словесното самочувствие не винаги е с покритие, понякога е като подплата от съдран хастар.

И аз искам да карам болид без да се напъвам. Ако нямате интерес към фотографията, не ни губете времето на нас, които имаме.



Публикацията е редактирана (28-12-15 21:19)
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 21:20

Бони, виж коментара на Тота. За това говоря...



Публикацията е редактирана (28-12-15 21:23)
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 21:24

Tota, възхищавам се на смелостта ти по такъв красноречив начин да покажеш тъпота!
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 21:27

Ето тази надменност ме дразни болезнено много. Не вярвам Салгадо или Ансел Адамс да са били чак такива ЕГОмани, които не искат да общуват с нищо друго, освен с други величия, които са на едно мнение с тях.
Успех с фотографията, сигурно ще пиша пак във форума чак при следващия изблик на яйцеклетки, след година примерно. Не, че ще липсвам, ама някак си ме привлича да действам като ob :)
 Re: кухите профили
Автор: Tota   
Дата:   28-12-15 21:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: sherbit   
Дата:   28-12-15 21:38

Сайта се управлява почти еднолично, това не ме кефи..може би е по-малкото зло...като се замисля всичко ме дразни. В мен ли е проблема? [smilie5] като гледам държавата едва ли... добре че заклахме прасето.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 21:38

Ощипаните поздравяват "троловете" с https://www.youtube.com/watch?v=ft4ohRC1pSY
[smilie5]
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 21:38

Лично аз съм общувал и с кухи профили, с арогантни безпокритковци нямам и желание[smilie18] .
 Re: кухите профили
Автор: Tota   
Дата:   28-12-15 21:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 21:41

Чудесно, за това е и темата. Гледам тривкаш, за да ме улесниш[smilie18] . Още една и съвсем няма да има за гледане[smilie18] . Айде сега пусни гювеч и на "А" точкуващите като мен да ти коментират и цена нямаш.[smilie18] Усещам избирателно селектиране под кадрите ти. Това срещу което се бориш. [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-12-15 21:46)
 Re: кухите профили
Автор: bogdanov   
Дата:   28-12-15 21:47

Tota е ексцентричен гений, но вие не го разбирате. Показва един пейзаж няколко пъти...почакйте, той го трие...! Свидетели сте на пърформанс в реално време. Остана само един. Но какъв един!!! Облаци, планини в синичко. Браво човек! Имаш право да изказваш мнение и този твой кадър го доказва.
Вслушвайте се в човекът, вижте какво е снимал! И замълчете веднъж за винаги!
 Re: кухите профили
Автор: velinp   
Дата:   28-12-15 21:48

Колко мъка.....живейте с лекота и не се взимайте на сериозно уважаеми дефиниращи понятия като кухи профили и други дразнещи ви обективно-субективни присъствия!

 Re: кухите профили
Автор: chukov   
Дата:   28-12-15 21:57

Пичове само да ви кажа, че проблемът не е в правилата на сайта

Проблемът е в хората

Преди повече от 10 години, когато много от младите участници тук са човъркали по конзолите и плейстейшъните, форумът беше прекрасно място.

И сега може да е такова, но не правилата в него са пречка за това.

Основно ви пречи егоцентризмът.
Ако направите една крачка назад и случайно просветнете, че слънцето не изгрява, за да ви чуе как кукуригате, ще ви просветне, че форумът наистина е чудесно място.

Ако не превръщате собствените си проблеми и фотографска слабост в достояние на цялата вселена,

ако се вслушвате повече в ония, които отдавна са минали по пътя,

ако си представите дори за миг, че е възможно, макар и теоретично, да не сте прави,

ако на острите реплики реагирате с малко смирение,

ако допуснете, че светът не започва с началото на вашите фотографски мераци,

ако о, чудо, ви светне, че и преди цифровата ера фотографията е съществувала,

ако разумно приемете факта, че точките нямат никакво значение, освен за начесване на собственото ви его


.....

колко напред ще мръдне тоя форум - нямате си представа дори
 Re: кухите профили
Автор: bogdanov   
Дата:   28-12-15 21:58

velinp, какво правиш ако не се вземаш на сериозно?
Пилееш времето и на себе си и на околните. Къде отива реалният стремеж към съвършенството, най-малкото към самоусъвършенстване. Защо очакваш с призив като твоят да те приемат на сериозно? Щтракай по каналите и да не ти дреме.
 Re: кухите профили
Автор: Idoru   
Дата:   28-12-15 22:05

Чуков, как можа така да им развалиш стройната теория за кухите профили, та те бяха виновни за всичко! Ех, беше време... [smile]



Публикацията е редактирана (28-12-15 22:06)
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 22:05

Чуков, ти специално си далеч от форума. Защо ли?
Чел съм и теми от преди доста години. Съжалявам, не споделям мнението ти за "прекрасното място". Имало е фотографи обаче тогава. Какво има сега е спорно. Със сигурност има мнозина, липсващи им социални контакти, повдигащи се на пръсти във всяка тема, за да изглеждат по-внушителни. Едни и същи, които превръщат мястото в по-неприятно от преди. Има посещаемост. Да си пожелаем милионния потребител, регистрирал се тук, защото няма какво да прави в голяма част от времето си.



Публикацията е редактирана (28-12-15 22:06)
 Re: кухите профили
Автор: bogdanov   
Дата:   28-12-15 22:11

chukov, познавам те задочно и разбирам коментара ти, но ти си фотограф. Напъни се и разбери художниците тук, балерините, поетите, шлосерите ако щеш, егоцентриците, умниците и глупаците. Колко кухи профила отвори и видя там читава фотография? Постарал си се, написал си... дай сега да погледнем реалността.
 Re: кухите профили
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-15 22:14

Я като един полу-кух профил да се включа.
Днес излязох на разходка с един човек, с когото исках да се запозная още преди няколко години. И много хубаво си прекарах с него. За него - не зная, трябва да го питате.
И това се случи благодарение на това, че фото-форум съществува.

Ясно е, че само пишейки стойностни мнения във форума, можем да срещнем стойностни хора. Ами в такъв случай, аз лично си взимам бележка и ще съм по-внимателен как точно се изразявам.
 Re: кухите профили
Автор: bogdanov   
Дата:   28-12-15 22:24

my.point.of.view създаваш кръг с който бленуваш да трупаш б рейтинг нали? За това го правиш. ;) Извинявам се за спама, май доста активен станах в темата, ама админа носи вина... нищо, като му спадне температурата ще си преосмисли поведението.Наздраве. И дано преосмислят шита с кухите профили. Тези хора няма какво да губят. Вече си имат пълни. Колкото и да ни обвиняват, че пускаме снимки тук и се караме, проблемът е в другото ни АЗ. ;)
 Re: кухите профили
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-12-15 22:29

Да бе, 150[smilie24]

Кухите профили е някакъв събирателен образ изглежда, колко лесно се забравят някои неща. Мислех, че кухите са тези без снимки, сега чета, че са тези с лоши снимки.
Хора, не ме притесняват подобни теми, нито неизбежните заключения от тях. Питам се наистина ли всеки тук знае за какво се бори и знае ли на каква цена. Сериозно, към края на годината може да се мята по едно око в огледалото за равносметка. От тези, за които не можеш да излъжеш[smile]



Публикацията е редактирана (28-12-15 22:30)
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   28-12-15 22:38

Много пъти съм си казвал мнението относно кухите профили, особено когато някой анонимник така размирише някоя интересна тема, че се налага админите да я закриват, или когато започне да пуска тема след тема, нямащи нищо общо с това, за което сме се събрали (например за т. н. "христианска музика"!?!) Смятам, че ние в този сайт се легитимираме с това, което качваме и с това, което харесваме в "любими". Винаги, когато някое мнение ме заинтересува, поглеждам профила и, според заявената там естетическа платформа, знам да му обръщам ли внимание, или не. Иначе се получава като при анонимните писма - могат да дразнят, но нямат доказателствен материал. Но по принцип си е съвсем безопасно да псуваш наляво и надясно анонимно и да самозадоволяваш егото си, просто истински заинтересуваните от съответния фотографски проблем, не само не могат да водят диалога спокойно, но и трябва да констатират, че админите са затворили, че и изтрили темата, защото тя е придобила уродливи контури. Така стана с много теми, разглеждащи естетиката на фотографията (ще спомена само онази, за провокацията в изкуството), от това страда не само диалога, не само атмосферата, но и целите на сайта, смисълът на съществуванета му.
 Re: кухите профили
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-15 22:46

Да ти призная, Богданов, дори не мисля да му гласувам за снимките.
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: bogdanov   
Дата:   28-12-15 22:52

my.point.of.view пошегувах се или поне опитах лека от мен!
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 22:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 23:00

Аз дадох пример, iliyanb даде пример, bogdanov също и може още някой друг. fotograf123 и Tota дадоха най-добрите примери за това колко са вредни кухите профили. Никой не даде пример за тяхната полезност, обаче независимо всичко това носталгично настроени ветерани излишно политизират съвсем прост технически проблем, за който никой не е казал, че е големия проблем на днешния ФФ. Като че ли ветераните ми вменяват, че не харесвам фотофорум и си измислям причини да оправдая това, че всъщност вината е в мен. Само, че аз харесвам ФФ, и еденственото, което не харесвам във форума е, че нямам същите права тук в създадена от мен тема каквито имам под качените от мен кадри. Защо драматизирате излишно и модерничите говорейки за его поучавайки ни какъв всъщност ни бил проблема? Или зачетете правото ни на модериране на личното ни пространство или ни теглете по една майна. Когато заговори ветеран имам усещането, че е объркал темата
 Re: кухите профили
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-15 23:08

Извинявай, Богданов.
С тази профилна снимка как да разбера, че се шегуваш? : )
Представата ми е, че първо биеш, а после гледаш кого си набил : )

Нали имаш чувство за хумор?
Че ако нямаш... лошоооООО
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 23:11

Айде и ветераните под ножа.
 Re: кухите профили
Автор: Тед   
Дата:   29-12-15 09:35

Трябва да се осъзнае причината за това състояние.
Само един е споменал - егоцентризма. Но това са и други качества, които притежават кавгаджиийте - завистта, себелюбието, арогантността, нетърпимостта, групичките, които ги подкрепят или в които те плуват като рибки.
За тях фотографията или ФФ не е място за фотография. Място за да се наложат над някой друг с вскякакви средства и начини - от гласуване....до псуване.
От необходимостта да се дразни другия, който е представил нещо по-качествено от него, а той не може да го създаде, а се стреми да го оплюе и т.н. По този начин плюващия гледа да унижи атакувания, за да може да си изравни нивото с него...
Кухите профили са последица. Използват се евентуално да дразнят зад кадър.
И да ги изтриете ...ще се появят или други форми - ще си направи профил с 20 снимки и ще сипе помия от там.

Бони, имало е стойностни кавги - в смисъл - изплува някаква истина в тях, но това е много малка част от романа ФФ. И всеки останал спор избива в личностна и творческа война.
За това не е възможна градивна критика на кадър, а не на автор. Авторът приема критиката лично, за самия него и цялото му творчество, след което напада критикуващия кой е и откъде и започва свадата... Безспорно критиката някои е използват за отмъщение и заяждане.
Ако някой пък търси признание в БГ - лично бих го посъветвал да се откаже. По простата причина, че биха го оплюли дори да спечели някой БГ Пулицър.
Заради егото - критика тука в БГ, а и във ФФ ...не е възможна.
За сравнение - извън родните фото басейни ...ако критикуваш автор отвъд БГ и критиката ти има право - той ти блг. първо, че си му видял снимката и труда, да напишеш нещо критично.Т.е. там се търси градивна критика. Дори понякога се дискутира всичко от А до Я как е направен кадъра. И царува друг дух и атмосфера - любовта към фотографията е водеща.
Манталитета във ФФ не се отличава от този на улицата, парламента и ТВ.
Търси се скандал и драма. Някои си решават и душевните проблеми /сериозно -има и такива/.
Прибавям и блудкавите технически теми - кой какво да си купи...и странните паранормални понякога заглавия на темите, а за съдържанието вътре -от правопис до изродена дискусия ....е ежедневие.
Но има разлика в съдържанието на темите да речем отпреди 5-6 год. например. Но тогава имаше и др. играчи. Сегашните са полски с....и :) /и това изречение е предпоставка за обида на някой и кавга....ама такава е реалността - констатираш факт./

Кухия профил не е бил и няма да е проблем. ФФ за мен в момента е отрицателно енергийно място. Положителни неща просто липсват. Такова ми е усещането. По-чувствителните автори го напуснаха.



Публикацията е редактирана (29-12-15 09:38)
 Re: кухите профили
Автор: pumabg   
Дата:   29-12-15 10:24

Пълни глупости Тед, никъде не съм виждал (без значение бг или чужд сайт) критиката да се приема добре...
И обратно навсякъде съм виждал групи, групички и връщане на жестове...
Най въпиющ е примера в 500px...
За разлика от автора на темата и останалите мен обаче много повече ме тревожи състоянието на сайта и липсата от години на качествена фотография и нови творци... Една огромна част от най талантливите хора си отидоха от тук, като този процес тече вече доста дълго време...
И ако продължава така, накрая тук ще останат една шепа хора... И да се блокират и да се четкат все тая ще бъде...
Призовавам Админите да променят радикално нещата и да върнат радостта на всички ни от самата фотография а не от персонажи, легенди или битовизми...
Този сайт е най прекрасното тематично място, което съм виждал и ако това го прецакаме безвазвратно ще ни тежи на съвеста цял живот!
 Re: кухите профили
Автор: Тед   
Дата:   29-12-15 10:55

Отново сме свидетели на крайни изказвания от типа - крайно-до крайно.
Еди вид единия пише глупсоти ...а другия е прав... - и ви хвърлям пепел в очите и ви казвам, че еди какво си...
Той ходи в 500 пиксела ....аз да съм споменал този сайт? Пък и там ще пробвам и ако не ме мързи ще пейстна.
Говоря за Форум с теми по конкретни техчнически параметри и даване на примери, а не гласуване.
Аз лично пък в 1Х съм пробвал критика например - от този род сайтове - и всичко е ОК.
Някой блг., други не пишат нищо.
Зависи каква е критиката явно ....и какво целиш с нея.

Аз лично се радвам, че за теб това място е най-прекрасното тематчино място.
За други не за мен / е друго/.
За мен тази тема е изчерпана.
Пожелавам ви весело посрещане на Новата година.
 Re: кухите профили
Автор: h_bio   
Дата:   29-12-15 10:59

Бре, още ли наливате от кухо в празно в тая тема?
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 11:00

Дотук освен, че Чуков и Тед са най-големите егоцентрици, и че по незнайни причини екипа на сайта е против това потребителите да имат същите права в темите си каквито имат под кадрите си нищо друго съществено не разбрах. Да се обоснова. Горепосочените ветерани са надскочили ученията си за фотографията и са се прицелили много по-високо, в душите ни. И това ако не е заявка за божественост. Те ни казват какво ни е в душите. Съветват ни как да живеем. Как ще напишеш такива неща като техните ако не си убеден, че се справяш в живота по-добре от всеки друг. Нека се слави името им.

pumabg, за едно нещо не си прав. За критиката. Щом аз я приемам, предполагам и с другите е така. Сега ще се обоснова. Точно ти си критикувал мои кадри, за което ти благодаря. С обосноваването на критиката си, си ми доказал, че може да ти се вярва и не само, че приемам твоята критика(която понякога е много остра), но я желая под всеки мой кадър ако ти е възможно. Изтрих кадрите, които си ми критикувал, не защото има критика под тях и ми засягаш егото, а защото ми отвори очите колко са зле и ми показа от какво да внимавам. Забелязвам също под кадри на други автори, че критиката се приема добре. Забелязвам и обратното, но в моите наблюдения приемането надделява. За финал ще те помоля да не гласуваш за нито една моя снимка, само да критикуваш, защото кухите тролове ще ме разпънат, че ти се мазня за точки
 Re: кухите профили
Автор: Tota   
Дата:   29-12-15 11:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 11:05

Човек по себе си съди... Аз лично съм виждал критиката да се приема добре и то тук. Благодарили са ми за съвет, даже се е случвало да изтрият снимката и да качат нов вариант, съобразен с препоръките, които съм направил. И в повечето случаи са спечелили от това. Естествено става въпрос не за "непогрешимите корифеи", които заплашват, че ще се изтрият и ще ни лишат от щастието да можем да им се възхищаваме, само защото сме забелязали някаква грешчица в поредния им сериен шедьовър. Пак ще река - всеки вижда от собствен ъгъл и с ди по себе си.
 Re: кухите профили
Автор: Tota   
Дата:   29-12-15 11:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 11:10

Tota, да пуснеш (изтриеш) кучето и да разлайваш кучетата не е едно и също.
[smilie9] В празните профили нямаше да има нищо лошо, ако авторите им не се опитваха да ни четат морал поповод и без повод във форума.



Публикацията е редактирана (29-12-15 11:12)
 Re: кухите профили
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-12-15 11:11

Форумът е лош, но е форум.

Ако помните, имаше един юноша бледен, Никола Дюлгяров, с него това избистрихме вчера.
Дадохме си сметка колко народ спря да снима, поради комуникационни проблеми.

Онези, които просто са си тръгнали, не ги слагам в кюпа, бистрихме само тези, дето не снимат.

То и аз нещо съм с крехко участие напоследък, признавам, просто ми беше гнусна атмосферата на техно-садо-мазо-онанистите, прощавайте за откровеността, дето им падат фотоапаратите от ръцете, но иначе знаят всичко за матрици, обработка на сигнал, обективи и прочие.

Не че набирам, нямам достатъчно безплатни минути, че да ви набера, ама човек трябва да бъде реалист. Давам си сметка, че преди години и аз малко фърках де не трябва. Ама острота, ама колко можел филма, ама какви обективи, ама точен фокус, ама еди кво си, пък накрая къде са кадрите ми, които да илюстрират думите? Щото ние не сме писатели. Аз нямам желание да ставам Достоевски.

Ако някой сега чете и мисли - абе, кво ни занимаваш с глупости? - ще отговоря - думите, подредени в изречения, създават диалог. Диалогът е първата крачка към общуването. Без общуване няма социум. А без социум няма хора. Има маймуни. Понеже съм бил критикуван, че пиша глупости, но понякога човек има нужда да прочете. А друг има нужда да напише.
 Re: кухите профили
Автор: Tota   
Дата:   29-12-15 11:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: pumabg   
Дата:   29-12-15 11:22

Автор: swqaz
Дата: 29-12-15 11:00

За финал ще те помоля да не гласуваш за нито една моя снимка, само да критикуваш, защото кухите тролове ще ме разпънат, че ти се мазня за точки


Ако беше Веско малко по отдавна тук щеше да знаеш, че това е едно от малкото неща, които не можеш да направиш... На мен няма как да ми се подмажеш нито пък да ме подкупиш...

Винаги съм изразявал себе си и съм казвал това което мисля! За това разбира се имам и толкова фенове... :)

 Re: кухите профили
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-12-15 11:32

Не, не всеки, купил фотоапарат. Не ме вълнува всеки с фотоапарат в ръце.
Изброихме само и единствено приятелите, които са добри фотографи. Няма да ги изброявам. Имаме си цял умрял филмов форум с филмови трупове в него.

Знание и форумни легенди.

Ние можем до утре да си говорим колко са уникални обективите на Алабала-Никон-Канон, например. И в крайна сметка ако ви бутна готови снимки "смес", в която смес има снимки със сапунерки разни за по 5 евро, да се окаже, че не можете да отличите на база техническо качество кои са снимките с Нико-Кано-Тралалайката. И в този момент балонът се пука и се чува мощно "пръъъъд".

Вярно, ако в един кадър няма нищо, е, нормално е да се хванем за... обектива. И почваме да говорим за рисунък, микроконтраст, да се взимаре в пикселите колко са хубави и колко интересно структуриран шум има.

Една снимка не е ли интересна при формат 10х15 см, няма да е интересна и при 90х120 см.
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 11:38

Tota, ако някой качи 120снимки, ще има някаква база,на която ще можем да преценяваме естетическите критерии на изказващия се, което ще повлияе на тежестта на неговото мнение (на каквото, разбира се, всеки има право). Впрочем за това са достатъчни и 4 снимки, че даже и една единствена.
 Re: кухите профили
Автор: Tota   
Дата:   29-12-15 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   29-12-15 11:54

Едно от нещата, което може би прави този форум лош, е че много хора си мислят, че мога да убедят някого в собствената си правота. Това понякога води до безконечни спорове, които прерастват в дрязги, които прерастват в кавги, които прерастват в обиди.

Ако само можехме по-често да споделяме своето мнение, без да се опитваме да го наложим на останалите, нямаше да е толкова зле положението.

Весели празници! [beer] [beer]
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   29-12-15 11:57

А, да! Пропуснах да отбележа, че има хора, които нямат собствено мнение. Тяхното мнение и единствено да оборват мненията на останалите. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-15 14:42

^ Тези без мнение са скучни, но безобидни. Тук говорим за онези дето се чувстват длъжни обезателно да имат мнение по всеки въпрос. И са неотклонимо убедени, че само тяхното мнение е най-правилно, и са длъжни да го наложат на всяка цена. Дори с цената на кръв и трупове.

Защото и Swqaz (който според мен ненужно узурпира и раздухва темата), нямаше да се подразни толкова ако в неговата вече прочута тема някои просто бяха изказали мнения - и толкова. Но когато упорито опитваха да наложат мненията си и да го убедят, че е глупак щом не ги слуша какво тряабва да направи с апаратите и обективите си - това отива леко отвъд правото на мнение. Опитите за арогантно налагане на 'правилно' мнение са повод за цялата тази тема и едно от най-негативните явления във форума.

За съжаление и аз не мисля, че това се лекува със саморазправа. И другаде съм казвал, че блокирането е признак на безомощност. Игнорирането (пълното игнориране!) е много по-мъжки шамар и боли повече от блокирането.

Но всичко казано - според мене, никому не го налагам и не твърдя да е единствено вярно [smilie3]



Публикацията е редактирана (29-12-15 14:44)
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 14:56

Поне едно смислено нещо да излезе от тая манджа - дайте да се разберем кое е налагане на мнение, за да няма повече такива теми.


Кух профил винаги ли налага мнение, защото няма как да отсъдим доколко е майстор фотографа?

Повтарянето на становище повече от веднъж в хода на дискусия налагане на мнение ли е?

Заформянето на спор между несъгласни?

Всяко становище, което не е оградено от рамката "Според мене..., ама не ангажирам никого..." налагане ли е?


Аз реагирам остро на подобни теми точно защото недоумявам как може някой като напише нещо 2-3 пъти в интернета и аз да се почувствам интелектуално изнасилен, защото ми било наложено нещо. Не знам за вас, но при мене АЗ съм последната инстанция, когато става въпрос за това какво АЗ ще правя. Освен едната досада, че някой си не е съгласен с тебе, какво толкова става като си казваме в прав текст какво мислим?
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 14:58

nyamago, горе долу много добре си ме разбрал и се съгласявам с теб, но донякъде. Във втората част от поста си показваш, че изобщо не си ме разбрал, което щях да подмина ако не ставаше въпрос за мен. Аз искам да блокирам профилите без снимки от моите теми предварително, което изобщо не е проява на слабост. Не мислиш ли? С какво ме застрашават те? Искам да ги блокирам защото за мен са празни коментари, които ми отнемат от времето да кликна в профила им за да видя, че са празни коментари за мен. Ако до ника на профила имаше някаква отметка или каквото и да било показваща имат ли кадри или не тогава нямаше да искам това което искам. Щях просто да знам, че не съществуват за мен без да кликам за това. Защо не съществуват за мен ли? Тук задавам технически въпроси и вярвам на отговорите само на хора, които ги подплатяват с личен опит и ми показват лични кадри потвърждаващи твърденията им. За какво наказване и саморазправа говориш. И ти се побърка [smile]
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-15 16:07

Блокирането, Swqz, е неприятно за блокирания - негативна емоция и няма начин да не се класифицира като негативен акт. Един негативен акт - ако не е непровокирана агресия - си е наказание.

Ти искаш да ги блокираш в аванс - т.е. без нищо да са ти направили. Това е непровокирана агресия. Противно на дефиницията от Сали, че демокрацията била механизъм за избиране на управници, тя е много повече. И включва правото на мнение, както и правото за публичен изказ на това мнение. Форумите са именно място за публичен изказ и - според мен (!) - не следва на никого да запушваш устата в аванс.

Имаш два избора: да питаш публично и да не слушаш някои отговори* или да си задаваш въпросите на лични съобщения до избрани от тебе получатели - където ничие демократично право не потъпкваш задето не си се допитал до други.

* Отговори, които са повече от изказано мнение и са опити за невъздържано налагане - заслужават наказание, където важи предният ми пост за блокирането, сравнено с игнорирането.

Иначе си твърде специфичен случай (социо-дермографските статистици биха казали "непредставителна извадка"), за да се прави за тебе специално правило и софтуерна функция, с която публичните теми да станат затворени и 'само за поканени' - за което си има ЛС.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 16:11

[smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: тьма   
Дата:   29-12-15 16:23





Публикацията е редактирана (29-12-15 16:38)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 16:32

nyamago, наистина ли мислиш, че техническите мнения дадени от хора без личен опит и доказателстава са нещо различно от СПАМ? Личните ми теми са лични пространства, в които съм поканил публично, защо не точно определени хора или отсяти по някакъв начин. Защо не се оплакваш от възможностите за превантивна цензура под кадрите? Те също са публични. Или кадъра е едно, а текста от моята ръка е друго?
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 16:37

swqaz, нещо бъркаш тоя сайт със социална мрежа...
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 16:39

batsali, би ли демострирал разликата с опита си и с примери?
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   29-12-15 16:40

batsali, не бе, той не го бърка. Този сайт е профилиран. За социална мрежа го бъркат хилядите знайни и незнайни герои. Прозорец към света е за тях. Фотографията е последното, за което са тук. Да живее безсмислената комуникация!



Публикацията е редактирана (29-12-15 17:11)
 Re: кухите профили
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-12-15 16:46

Да помолим Бони да ни направи сепарета? [smilie5]
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 16:50

iliyanb [smilie24]

 Re: кухите профили
Автор: tty   
Дата:   29-12-15 17:31

Яката работа...за 2 дена сте изписали коментари колкото за 1 година...вижте сте се само...
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-15 17:40

написа:

> "... Личните ми теми са лични пространства.."

НЕ СА, там е цялата работа. Провери по речниците понятието 'форум' - стартирането на тема не ти дава нотариален акт за притежаване на пространството.

> "... поканил публично, защо не точно определени хора или отсяти по някакъв начин..."

За поканване на определени хора отсяти по какъвто и да е начин смятам ЛС за удачно и достатъчно решение в този форум. Извън него по-доброто решение е частен затворен сайт с пароли само за поканени или одобрени потребители. Този форум е много малко вероятно да се превърне в такъв затворен клуб.

> "... Защо не се оплакваш от възможностите за превантивна цензура под кадрите?.."

Не се оплаквам от нищо, не ми е в харктера. Предпочитам да намирам решения. Кадрите СА лично пространство, защото са част от профила ти - там можеш да забраниш всякакви коментари, не само 'избрани'. Дикусионните теми НЕ СА част от профила ти и са публично пространство. Едното е антрето на къщата ти, другото е площад Славейков - имаш различни права на двете места. И задължения.
= = = = =

Принуждаваш ме да звуча като някакъв защитник на кухите профили, какъвто абсолютно НЕ СЪМ. Писах достатъчно и за 'олекването'на някои мнения, и за авторитетите. Олекналите мнения без автритет мога да преценя дали да слушам или не, но НЕ и да лиша от право на мнение, макар лековато и неавторитетно.
[beer]
 Re: кухите профили
Автор: lmitov   
Дата:   29-12-15 17:45

Не мислех да пиша повече, ама съм си взел едни пуканки и се забавлявам...
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 17:48

Imitov, активните участници в темата благодарят за ценната информация.
 Re: кухите профили
Автор: lmitov   
Дата:   29-12-15 17:50

Исках просто без да бъда груб да кажа на активните участници колко е безмислена темата.
 Re: кухите профили
Автор: sherbit   
Дата:   29-12-15 17:51

Lemmy почина...какви профили...
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 17:52

Imitov, Това научен факт ли е, или лично субективно мнение?



Публикацията е редактирана (29-12-15 17:52)
 Re: кухите профили
Автор: БОНД   
Дата:   29-12-15 17:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-15 17:57

Защо нещо тук ми напомня за известната притча за 5-те слепци и слона? Май не говорим за едно и също, обаче говорим. Убедено.

> "... Този сайт е профилиран. За социална мрежа го бъркат хилядите
> знайни и незнайни герои. Прозорец към света е за тях.
> Фотографията е последното, за което са тук..."

Профилиран, но все пак социален. Социален, ама профилиран. Нещо като перпетуум-мобиле спора "Цаца, ама риба <-> Риба, ама цаца..." [smilie5]

Илияне, мисля че още в началото елиминирахме нефотографските дискусии като "Американките фашисти разсипаха Украина" или "Бог е всемогъщ и аз съм неговия Пророк" - за каквито, а пропо, си има предвидени раздели във форума. Става дума за съвсем фотографски дискусии, в които някои мнения са считани за неадекватни и/или нежелани.

В тази светлина, макар да си съгласен със Swqaz (и аз съм съгласен с много от твърденията му) и взаимно да се подкрепяте, всъщност си говорите за различни неща - един е хванал крак и много правилно и точно определя слона като дебел стълб, друг е хванал хобот и също така вярно дефинира слона като маркуч...

Аз не знам коя част на слона съм хванал, но явно е различна от вашите и също като вас съм прав, но всъщност не съм (също като вас). Затова ще спра дотук.
[beer]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 17:57

nyamago, мислех, че като си изложа тука снимката я излагам на площад Славейков. Я питай Бони дали е съгласен с твърденията ти за антрето, че и на твоята къща. Моето мнение е, че изобщо не разбираш концепцията за лично пространство. По думите ти разбирам, че нямаш нищо против някой да ти се навира в лицето и да ти крещи стига да е на площада, или пък да те трови с каквото си иска стига да е на публично място. Ще приема това, че сме различни, и че аз вярвам, че текста, с който започвам една тема е толкова мой, колкото и кадрите ми [smile] Уважавам твоето мнение без да го приемам [smile]
 Re: кухите профили
Автор: БОНД   
Дата:   29-12-15 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 18:01

Imitov, в смисъл - ако е обективна истина безмислието на темата, значи съм глупак да вземам отношение по нея. Както и някои други потребители. В такъв случай ви дължим благодарност, че ни отворихте очите.
Е те затова става въпрос в тази тема, не за друго!



Публикацията е редактирана (29-12-15 18:02)
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   29-12-15 18:13

[thankyou] И истинското лъФче е тук. Което потвърждава тезата ми, че фото форум отдавна е социална мрежа за кибици. За радост Боби лъфффчето, отявлен фолкаджия, няма как да ме блокира тук в тази тема и после да ми се обяснява в любов на лични съобщения. Чакам всеки момент да запсува всички присъстващи, после да му трийнат профила и след 2 седмици да се появи със страшна сила възкръснал под ново име. За такива кухи профили говорим тук, за който не е разбрал. Лафът с пуканките не е актуален отдавна. Чули сте го просто и ви е харесал... Измислете нещо ново[smilie18]



Публикацията е редактирана (29-12-15 18:15)
 Re: кухите профили
Автор: БОНД   
Дата:   29-12-15 18:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   29-12-15 18:28

Ей го, първият припознал се [smilie18] [smilie18] [smilie18] Като ти помня поезията, халал ти на приятелите [smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   29-12-15 18:50

БОНД, ако на това му викаш развитие, не знам как би определил тъпченето на едно място или даже вървенето назад [smile]
Все пак благодаря за коментара, смях се от сърце!
 Re: кухите профили
Автор: sherbit   
Дата:   29-12-15 18:51

Бонд прякора си е за доктор.
 Re: кухите профили
Автор: vkk1   
Дата:   29-12-15 19:58

е сега вече ще потръгне [smilie7]
 Re: кухите профили
Автор: boni   
Дата:   29-12-15 20:14

Когато пуснете тема, имате права да блокирате потребител, който ви спами/разваля темата. Този потребител повече няма да може да пише под ваши снимки и теми. Какъв по-добър филтър от това? Блокирате само тези, които е нужно. Ако ще блокирате превантивно всички без снимки, рискувате да пропуснете ценно мнение от човек, който няма снимки в този сайт и въпреки това е много добър фотограф за сметка на някой с 10 снимки, но без адекватно мнение. Такива има доста. Ето примерно Никола Борисов - навремето тръгна от ФФ, сега няма снимки в сайта, но пише понякога. Самият той написа, че не може да поддържа снимки в сайт, в който участват любители, защото си има разни клаузи в международните договори с големи клиенти. Във ФФ имат профили много известни БГ фотографи, както и кинорежисьори, без д аимат снимки...Искате ли наистина да ги отрежете превантивно?
Най-добрият начин е да изчиствате само вредните елементи, няма как на база дали има или няма снимки в даден профил да се съди за компетентността на човека.
Иначе за нас е много лесно да направим каквото искате, от маркетингова гледна точка също е по-добре и щом повечето хора го искат, ще го направим, няма проблем. Но да знаете, че това не е правилното решение.



Публикацията е редактирана (29-12-15 20:23)
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   29-12-15 20:37

Бони, ще ме устройва ако мога и мигновено да изтривам мненията /безвъзвратно/ на този който разваля темата. За да не отблъсквам потенциални такива, които биха ми помогнали, ослепени от нечия интелектуална мощ и не намиращи смисъл да се изказват след нея[cool]
 Re: кухите профили
Автор: boni   
Дата:   29-12-15 20:39

ОК, това е лесно.
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   29-12-15 20:44

boni [cool]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 20:44

Да iliyanb, взе ми го от устата. Темата ми от 100 мнения има само две полезни, които изобщо са по темата, но ако някой се интересува от същото как да открие тези две полезни мнения без да мине през всичката смет там. Ако можех да трия мненията щях да почистя
 Re: кухите профили
Автор: тьма   
Дата:   29-12-15 21:14

Някога си мислех, че няма по-смешно нещо от мъже, които се обиждат един друг, сега съм на друго мнение - тъжно е...[smilie23]

 Re: кухите профили
Автор: colorphoto   
Дата:   29-12-15 21:35

тъма [smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   29-12-15 21:39

тьма, спокойно можеж да не четеш. Мъжката и женската психика са различни. Магнит и желязо да са, да ги събереш не можеш[smilie5] . Остави на мъжете мъжките работи. Жените винаги служат за тънкия финиш [smilie3]



Публикацията е редактирана (29-12-15 21:39)
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   29-12-15 21:42

Стигнахме до нещо все пак, затварям темата[cool]
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 21:50

Хората, не, Човеците, които се жалват, че им налагат мнение, опищяха орталъка, защото искат ТЕ да налагат мнение, като им се даде привилегията да цензурират неудобните. Бони, предполагам знаеш какво ще настъпи, ако наистина въведете това нещо. В някои теми ще се чува само един глас - този на автора, а дразгите последвали от своеволно триене ще са уникални. [smilie5]

Гответе се. Фото Форум - най-голямата ехо камера в държавата. [beer]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.