Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: кухите профили
Автор: 5co   
Дата:   28-12-15 16:02

Автор: radikyokushin
...и...никога не забравяйте, че истинността на казаното няма никакво отношение към компетентността на говорещия/пишещия!!!


[smilie24] Това изчерпва темата.
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 16:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] bo6o изби всички риби в океана.

bo6o, ще го разбереш ли така:

Аз имам много приятели, с които общувам. Мога да желая да си споделя общуването само с тях и да не гостоприемствам на разни навлеци. И понеже докато общувам с приятелите, навлеците прииждат един по един, бих искал глобално решение да се освободя от тях. Конкретен пример. Пия си кротко питието в заведение за целта с моите приятели. Почват едни такива подпийнали непознати да ми сядат на масата един по-един. Любезно ги подканям да грабват голямото гребло и да изгребват в която посока искат, но те не откликват. Обръщам се към охраната на даденото заведение да разкара досадниците от моята маса, но охрана няма. Отивам до тоалетна, през това време нова банда досадници са се настанили на масата. Бих желал ако имам тази възможност, да се освободя превантивно и категорично от възможно най-голяма част от тях.
Имаше един такъв досадник в темата за безогледалките. През няколко дни идваше и си изливаше душата в обяснения колко сме зле, колко го депресираме с черно-бели снимки /визираше конкретно мен/. Същевременно ни заливаше със семейни портрети на децата на фона на фаянса в банята[smilie18] . Този асоциален досадник в момента се подвизава с незнам си кой пореден профил тук, като общото между всичките му профили е, че в тях няма снимки и обикновено са регистрирани преди няколко дни. Търпяхме го доста време.
Отвори сърцето си за целия свят, ако си толкова добър. Аз не съм и бих желал, ако системата във форума ми позволява, да се отърва от нежелани елементи по най-лесния начин, както и да мога да чистя темите си от досадата, която изсипват в тях.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 16:15

Забрави най-основния момент - с качването на снимка и пускането на тема ти каниш хора на твоята маса. Следователно не искаш защита от навлеци, а филтър на мнение.

Аз, когато искам да си приказвам с моите приятели на спокойствие, ги каня вкъщи. Ако някой не е съгласен с мене за нещо, не го гоня. Тук има лични съобщения, можеш да си кореспондираш директно и спокойно само с хора, които те кефят.



Публикацията е редактирана (28-12-15 16:19)
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-15 16:25

> Ето тук е разковничето. Който е под-мене да не църка, който е над
> мене - поклон безусловен.
>
> Кога някой може да бъде прав:
>
> 1. Когато е гуру. Не може да е в грешка a priori.
> 2. Когато ми кажат, че е гуру.
>
> И в двата случая разчитаме на някакъв гол авторитет, а не на
> съдържанието. Инженерът от Цайс и Салгадо, ако нямат снимки в
> профила и пишат под псевдоним са по подразбиране недостойни да се
> обаждат, независимо какво всъщност казват.
>
> С други думи - не искам да мисля, искам някой да мисли вместо мен.


Ама изобщо не си ме разбрал [smilie2] Не става дума за арбитраж кой е прав, а за правото на някой да има самочувствие и да очаква, че мнението му е меродавно в някаква степен, има някаква тежест.

Никой човешки авторитет НЕ Е АБСОЛЮТЕН, но цялата човешка цивилизация зависи от авторитети и консенсус за респект към тях. Тоталното отричане на всякакви авторитети би било хаос и масово самоубийство на човешката раса.

А анонимните участници в дискусиите НЯМАТ достатъчен авторитет за претенциите, с които се опитват да ни назидават. Лишеният от авторитет, пък, има много по-тежка задача да докаже убедително, че авторитетът не е прав - не става с "ти нищо не знаеш - аз знам, но няма на теб да обяснявам"...

Писах го по-горе и ще повторя - не става дума за всички анонимни участници с кухи профили, а само за онези с арогантно поведение и претенции да са Последната Дума по всеки въпрос.



Публикацията е редактирана (28-12-15 16:30)
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 16:25

Точно това искам да. Не намесвай снимките. Там филтърът съществува.
 Re: кухите профили
Автор: uri64   
Дата:   28-12-15 17:05

> Забрави най-основния момент - с
> качването на снимка и пускането на
> тема ти каниш хора на твоята маса.
> Следователно не искаш защита от
> навлеци, а филтър на мнение.
>

Е, а с влизането в кръчма/бистро/ресторант/бар/клуб и сядането на някоя свободна маса каниш ли всички наоколо, имащи желание, да седнат при теб и компанията ти?...И ако сте си седнали на сладка приказка с близки приятели и се домъкне някой непознат, каже "Добър вечер, аз съм вашата леля", рабута всички за да се намести по-удобно и почне да ви обяснява колко сте загубени, смотани и как трябва да говорите за друго и да пийвате и мезите нещо съвсем различно, какво точно ще се случи с носа на навлека? [smile]
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 17:11

"Забрави най-основния момент - с качването на снимка и пускането на тема ти каниш хора на твоята маса. Следователно не искаш защита от навлеци, а филтър на мнение.

Аз, когато искам да си приказвам с моите приятели на спокойствие, ги каня вкъщи. Ако някой не е съгласен с мене за нещо, не го гоня. Тук има лични съобщения, можеш да си кореспондираш директно и спокойно само с хора, които те кефят."

Ето това се опитвам да кажа и аз. В нета и в живота навън, винаги има хора, с които не искаме да общуваме, но ни се налага. В нета, като средство за масово, отворено и свободно общуване, не можеш да налагаш ограничения и да бесиш(не говоря за липса на правила), както на тебе ти отърва и според твоето настроение.
Е сега, примерно, много ми се иска да разкарам няколко човека, дето само мрънкат колко са велики и как форума е пълен със смотани снимки - еми к`во правите тука. Гледйте си вашите снимки. Направете си частен форум. Мене пък ми писна да слушам постоянното църкане на всеки ~29 дена като ви дойде.

Е сега мене ме превърнахте в мрънкащ трол със снимки в профила и заприличах на вас [smilie10]
 Re: кухите профили
Автор: lmitov   
Дата:   28-12-15 17:20

Като гледам писанията на някои хора тук съм направо потресен. Форума е форум затова за да се изказват мнения. Познавам хора, чиито снимки съм виждал и смея да кажа, че са хубави и които не са публикували и една снимка по ред причини. Това обаче не бива автоматично да ги изключва от дискусиите тук. Който не ви харесва, еми не му отговаряйте и той сам ще се изключи от дадената дискусия. Членувам в доста други форуми и този честно да ви кажа е първия, в който има толкова много злост да се изсипва по хората, които не са на същото мнение с вас. Всеки един начинаещ, който задава въпрос, обикновено бива посрещнат на нож. Много рядко на някои се помага. Много мислех дали да пиша в тази тема и накрая не се сдържах. За мен темата е безмислена и затова това е първия ми и последен пост в нея.
 Re: кухите профили
Автор: schiele   
Дата:   28-12-15 17:22

бошо, това което искаш ти не е демокрация а комунизъм: всички да са Уж доволни:)
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 17:22

iliyanb, значи искаш да налагаш мнение. [smilie24]

uri64, форума не е такава сбирка на близки приятели. С лелята в твоя пример ще се случи едно нещо, което е неприемливо да се случи във ФОРУМ.


schiele, в тази дискусия демокрацията няма никакво отношение. Демокрацията не значи свобода или нещо подобно, това е метод за избиране на управляващи. Няма общо с конкретните възгледи на управляващите.



Публикацията е редактирана (28-12-15 17:25)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 17:27

Сега ще обясня нагледно с примери, защото виждам, че цялата интелектуална мощ на тролчетата в темата е безпомощна в опитите си да разбере за какво се говоря [smilie18] А аз говоря за прости и не толкова опасни неща, от които се страхуват спамерите. Какво ви прихваща, добре ли сте? Какви са тези параноично-изтерични изблици на паническа лудост? Видяхте ли се що за хора сте? Искал съм да ме боготворят и разни.... майчице мила! Вие виждали ли сте тук тема "харесвате ли ме" или "харесвате ли ми снимките" или "кой е най-добрия фотограф" изобщо от някой създадена? Моля ви? Тук предимно се поставят технически въпроси или разни други несвързани с творческите възможности на когото и да било. Там в другата секция където са снимките са тези неща и там автора има права за тотална цензура. Там могат та се блокират, и дори да се трият коментари.

И сега да обясня. Вече стана ясно, че теми от рода на "харесвате ли ме" няма да пускам, така, че тролчетата могат да са спокойни, че няма да се заобградя с последователи като отрежа шанса им да се вклинят. Примера, който ще дам е с единствената тема, която създадох тук, и която ми даде реална представа за положението тук. Та примера: Аз питам "знаете ли еди какъв си обектив за фулфрейм", отговарят ми "заеби фулфрейма и вземи кроп с този обектив и проблема ти е решем". Брейй, казвам си, как лесно ми се решиха проблемите, но нека все пак да погледна снимките на този факир, за да разбера дали наистина е постигнал това, за което говори. Досещате се, че виждам кух профил без ни един кадър, а така ми се искаше да видя, че е прав! Имаше доста такива спамери в темата, но не всички. Имаше такива, които имаха снимки в профила, и независимо, че не видях в кадрите им техническото качество, за което говорят, все пак видях, че говорят от собствен опит. Нямам нищо против тези, които казват едно, а в кадрите им виждам друго, те поне ми дават възможност да видя това в кадрите им и да си направя изводите за техниката, която предлагат да ползвам. Говоря само за техническата стойност на кадрите, не за художествената. Затова искам когато питам нещо подобно да си спестя четенето на безполезни постове от кухи профили и да им забраня да ме съветват технически преди да го направят. Каква заплаха виждат троловете в това не знам? Но воят им е ужасен [smilie18]

[smilie18]
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 17:39

swqaz[cool]
Аз също усетих този страх за който говориш. Толкова ли е трудно да се направят 10 снимки или да се говори по същество! Но изглежда отнемеш ли най-силното оръжие на трола: празните приказки, и се надава вой до небесата[smile]



Публикацията е редактирана (28-12-15 17:40)
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 17:42

Понеже явно и ти не си ме разбрал, ооо неразбраниий, това в обществено място, няма как да се случи. Като не ти се четят тролските тиради - хващаш и сам си намираш нужната информация сам, като питаш само чичко гугъл... опс, ама и той дава идиотски отговори често... Ми съжалявам, каузата ти е загубена. Троловете ще надделеят [smilie18]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 17:44

bo6o, за съжаление изглежда си прав [smile] [beer]
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 17:45

swqaz, поне може да научиш какво е 'трол'. По принцип в Нето трол означава човек, който умишлено запалва или подклажда някакъв огън чрез някаква провокация и изпитва удоволствие от острата реакция. Във ФФ явно 'трол' е просто някой, който не ме кефи, защото [причина]. Давам пример. Отваряш в ютуб клипче на националистична тематика със слайдшоу от снимки на Левски под звуците на химна на Атака. Пишеш в коментарите "Аллаху акбар! Да живее турция!" Гледаш сеир.

Какъв е алгоритъма на ощипаните:

1. Потребител "цеко_базуката" пише нещо в моя тема, с което аз не съм съгласен на първо четене, даже ме е подразнило.

2. Веднага формулирам негативно мнение за този потребител, как може такова нещо.

3. Отварям профила му с надеждата да видя калпави снимки или даже никакви снимки. Така мога да напомпам его и да преодолея болката от жестоката обида.

4. Не намирам снимки в профила / намирам снимки от рождения ден на баджанака. Слава богу! Знаех си, че това гнусно, неуважително мнение, няма как да е дошло от "АВТОРИТЕТ" Смърт за троловете, да живеят белите рицари!



Публикацията е редактирана (28-12-15 17:51)
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 17:45


http://www.steinfiguren-horn.de/xtcommerce/images/steinguss/verschiedenes/Troll%20Finger.jpg



[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: кухите профили
Автор: Admin   
Дата:   28-12-15 17:52

Гледам, последните мнения, прехвърчат доста искри и даже повече от искри. Обаче момчета всички, които пишете и спорите тук, не сте с кухи профили.[smilie3]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 17:52

batsali, за мен си безнадежден случай! За какво неуважително отношение към мен говориш, не разбирам! Никой не ме е обиждал! Не искам технически съвети от хора, които не могат да ги подплатят и да ме убедят, че са прави, или дори, че не са прави. Съветите от кухи профили са безполезни за мен, защото без да ме убедят с примери не им вярвам. Техническите твърдения неподплатени с лични примери са спам за мен.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 17:56

Аз говорех по принцип, не конкретно за темата, която си пускал. Не я знам.

Иначе технически твърдения могат да бъдат подплатени с информация от производител, официални или неофициални тестове и тн. Личен опит е само част от картинката.


Admin, така е. Явно тези с пълните профили сме по-опасни, защото сме с по-голямо самочувствие. [smilie6] Все пак снимките тежат ли, тежат...



Публикацията е редактирана (28-12-15 17:57)
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 18:03

Така е hrup, но темата, която ти и batsali сте подхванали, а аз не участвам в нея. Аз тук съм отправил молба към екипа да ми позволи когато отправям питане тук да имам възможността предварително да забраня отговори от профили без снимки.
Това, което ти налагаш като тема е точно това, което казваш [smilie18]
 Re: кухите профили
Автор: marvves   
Дата:   28-12-15 18:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 18:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 18:12

swqaz, никога не знаеш откъде ще дойде читав съвет. Сам ще си ограничиш шансовете да получиш адекватна помощ с такава забрана.

Това е все едно да забраниш на хора, които не снимат, да ти гледат снимките и да казват какво мислят за тях, защото какво ли разбират те от фотография...
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.