Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: кухите профили
Автор: CatandGoddess   
Дата:   28-12-15 12:45

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 12:48

Полезно провокирах предостатъчно изказвания на интелектуалци като batsali, които водени от вроденото си чувство за върховен хумор домонстративно показват на админите, че ако не искат да са бавачки е по-добре да организират допълнения в кода, които да дадат по-разширени възможности на ЧУВСТВИТЕЛНИТЕ да се оправят сами [smile]



Публикацията е редактирана (28-12-15 12:49)
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 12:49

Admin,
освен блокирате за писане под снимките на хора с празен профил, направете го и при създаване на нова тема?
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 13:41

Усещам как в един момент, ЧУВСТВИТЕЛНИТЕ, ще почнат да си пишат сами [smilie18]
Чувствителните не усещат ли колко е тъпо това, което искат. Реално, в реалния живот и в така наречената "демокрация", за да постигнете подобно нещо, трябва да станете отшелници, но подозирам че в един момент и вашите собствени личности ще започнат да ви се струват кухи, и ще последва самоблокиране. Който иска да общува само с интелигентни хора, които да го възхваляват - да си пуска уебкамерата и да си говори сам [smilie21]
Пълен та*ак е като ви чете страничен човек възвишените мрънкания.
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 13:49

bo6o я разкажи на незнаещите през какво мина за да станеш член на 500px?
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 13:51

В смисъл?
Купих си фотоапарат и започнах да чета и гледам снимки [smile]
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 13:55

bo6o, в реалния живот имам избор с кого да седна да ям и да пия на една маса. Тук често на всяка маса /тема/ се настаняват едни и същи, поканени и непоканени. И там е работата, че неинтелигентните хора не усещат, когато някой не желае да общува с тях. Най-много съм впечатлен от следните две групи:
Първа група: Ползват правото си да те блокират и после те заливат с любовни съобщения.[smilie18]
Втора група: Блокират те, но ги сърби да се изявят словесно в твоя тема. Пускат ти аванта и те отблокират от неудобство и свян и започват с повдигането на пръсти. После естествено по някое време пак си те блокират за профилактика.



Публикацията е редактирана (28-12-15 13:58)
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 14:24

Да, ама тука не си на маса, или поне не на твоята собствена. Форум означава "отворено публично пространство" и нямаш много избор с кой да общуваш. По вашата логика, всички гейове и нераждали майки, трябва да ги изгонят от бг мама, и всички без инж пред фамилията си от Направи си сам... Троловете ги игнорваш или затапваш - това е решението, а не блянът на swqaz - да махне всички, които не го обожоват или имат различно мнение от неговото, или "не му разбират въпроса"(като в неговата тема за обектива) - всички станаха спамери в напъните да му помогнат с адекватно решение...
Последното решение - правите си частен форум и си пишете със себе си, докато не се блокирате за спам - честно ви казвам, точно така ми изглеждат тези блянове.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 14:24

bo6o, не знам колко е тъпо това, което искам и пиша, но ще ти кажа колко е тъпо това да си мислиш, че има дори един сайт, в който да има дори малки заченъци на демокрация. В сайтовете властва диктатурата и това е правилния начин да съществуват. Анархистите и повърхностните философи и медиуми като теб, които предсказват бъдещето на всичко живо при всякакви хипотетични ситуации биха унищожили всеки сайт за минути ако в сайта не властва диктатурата. И всеки собственик на сайт или член на екипа ще ти каже "ако искаш демокрация свободен си да потърсиш на друго място и да не ползваш нашите услуги". Още повече, че ти bo6o нямаш и най-малкото уважение да прочетеш какво искам и се разплака все едно желая да отнемам нечии глобални права, когато всъщност аз искам да имам възможност да отнемам нечии права само в мои теми касаещи мен и само в моето виждане на базара искам да отсявам обявите. Блокирането на такива като теб го имам и сега, просто искам да ми е по-лесно и с възможност за някаква превантивност. Ако нещо в сайта се промени в тази насока правото ти да бъдеш нострадамуса на сайта ще ти се запази, но не и в моите теми и тези на хората, които не желаят твоето надминало времето си интелектуално виждане.



Публикацията е редактирана (28-12-15 14:27)
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   28-12-15 14:27

swqaz [smilie24] [smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   28-12-15 14:32

Абе, вместо да се налагат още глобални ограничения, аз си мисля, че повече възможности за модерация на личното пространство е по-добре.

[beer] [beer] [smilie21]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 14:34

Slivenski [smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-15 14:42

"Говори се за нещо -
и че нищо не е то.
Друго, ужким нищо,
всъщност Нещото било..."

[beer]
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   28-12-15 14:43

Подкрепям. Бих желал да не затварям темите си поради нашествие от дървени философи, считащи себе си за откриватели на нелепия хумор. Бутонът "спам" доказано не работи или работи само за потребители, придобили по не знаен за мен начин модераторски права. Блокирането на отделни лица не е решение, когато постовете им остават да красят темата със страшна сила.

Пример:
Преди време намерих малко птиче и исках да му помогна. Понеже не съм специалист в областта, отворих тема. Тук има хора, които разбират. От 15-ина мнения получих 2 ценни съвета. Останалите бяха от типа: "Не му мисли, а слагай тигана с олиото...."

bo6o, от този тип демокрация най-много ме е страх. Не искам и да я чувам, камо ли да сядам на една маса с нея.



Публикацията е редактирана (28-12-15 14:48)
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   28-12-15 15:07

Преди време намерих малко птиче и исках да му помогна. Понеже не съм специалист в областта, отворих тема. Тук има хора, които разбират. От 15-ина мнения получих 2 ценни съвета. Останалите бяха от типа: "Не му мисли, а слагай тигана с олиото...."


Е, понякога хората наистина само се шегуват, без да влагат злоба или сарказъм. То си личи в 90% от случаите кога някой се заяжда злобно и кога се шегува.

Може примерно да се сложи опция за предупреждение от страна на автора на темата към даден потребител, който прекалява, да кажем.

После може да има блокиране за писане в конкретната тема, а не изобщо във всички теми, пуснати от автора.

Изтриване на даден коментар също може да се приложи, ако авторът на темата прецени, че той е груб, без да се блокира някого изобщо да пише в съответната тема.

Колкото по-гъвкаво, толкова по-добре.

Аз не съм съгласен с тезата на някои, че видите ли, щом е интернет форум, трябва да приемам всякакви простотии за даденост.

[beer] [beer]
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 15:14

Значи не щете да ви се налага мнение, но искате вие да можете да налагате своето, като чистите всякакъв род дисиденти от темите си. Точно колкото по-гъвкаво и в ръцете на отделния потребител, толкова по-лошо според мене. Трябва да си има глобални правила за сайта (то си има) и да се модерира. Ако всеки почне да размахва секирата срещу всеки, с който има разминаване в мирогледа, стигаме до положение, в което няма невинни, защото всяка дума изречена е обида за поне един друг някой си. Тва не ща да търпя, онова не ща да търпя, тоя трябва да ме пази, оня не трябва да говори, най-накрая всеки обиден и да не говорим хич.

Ехото е най-сладкия събеседник...



Публикацията е редактирана (28-12-15 15:21)
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   28-12-15 15:15

Често се случва в дадена тема двама-трима души да влязат в спор, който да прерастне в тотална кавга, с лични обиди и прочие.

Вместо да ги блокирам по принцип да пишат в темите ми, може да се даде възможност да се блокират тези хора да пишат само в конкретната тема, както и възможност да изтрия мненията им, които не отговарят на същността на темата.

Така постепенно форумът сам ще се регулира. Хората сами ще се нагласят едни към други, без намесата на модератори.

Модераторите да гледат само да няма теми или мнения, които противоречат тотално на правилата на Фото Форум.

[beer] [beer]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 15:18

Slivenski [beer] [smilie24] "Абе, вместо да се налагат още глобални ограничения, аз си мисля, че повече възможности за модерация на личното пространство е по-добре."

Аз изписах толкова много редове, а ти с едно изречение го формулира толкова точно. Трябва да призная, че ораторството не ми е сила.

Техническите ти предложения са точно в насоката, която и аз желая

Още един медиум се появи по-горе. Привет!



Публикацията е редактирана (28-12-15 15:25)
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 15:25

swqaz, най-добре да дадат право на едоличен бан. Който не те кефи - айде вън от ФФ. Така мисля, ще се чувстваш най-защитен, защото хората ще почнат да се страхуват от тебе и бързо ще спрат да те дразнят.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 15:26

batsali, щом смяташ!
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 15:28

Пак си помислете, дали не искате неща, които както няма как да се случат в реалността, така няма как да се случат и в един форум, като сериозно се замислете, в ежедневието си с колко трола се срещате и колко помия ви се налага да изслушате, реално, всеки ден.
Вярно, тука всички сме ербап, с голямо его, красиви и талантливи, ама реалността в общуването е друга.

И като типичен спамър, ще завърша жалкия си опит да покажа различна от Вашата гледна точка, с подарък [smilie18]

http://izida.bg/images/Snickers_Bar2.png


Сега някои ще се обидят, защото са алергични към фъстъци, но просто ще си го преместя [smilie21]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 15:36

bo6o, кое от това, което предлагам не се случва в действителността?
 Re: кухите профили
Автор: bo6o   
Дата:   28-12-15 15:51

Ами до колкото мога да проникна в характера ти, ако се случва в твоята действителност, сигурно нямаш много приятели и не излизаш от вкъщи, за да не срещаш досадния съсед, който по цяла нощ така или иначе слушаш как пие и бие жена си. Или по-скоро, затова скиташ по планините - за да си далеч от хората, които също биха искали да те измодерират от личното си пространство, заради типичното "аз знам повече, ама питам, за да ви покажа, че нищо не знаете"... Няма как тотално да измодерираш хората с които общуваш - нито на улицата, нито в гората, нито във форума.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 15:56

"Ако спорим за качествата на обективи Цайс и в спора се включи Главният Конструктор на оптика от фирмата (както се случи в един чужд форум) - хич не ми трябват 10 снимки в профила му (имаше само 5 и не бяха негови). Просто по въпроса няма по-голям авторитет, той ги измисля тия обективи (или ръководи екип, който го прави) - и 'спецовете' (с по много снимки в профилите) млъкнаха. НО - знаехме с кого си имаме работа.

Ако спорехме за документална фотография от тетия свят и се намесеше г-н Салгадо (истинският, хипотетично - с профил и снимки) - щях да се заслушам и нямаше много яростно да споря срещу мнението му.

Тук не знаем кой ни поучава. Някакъв прякор, никакви биографични данни, никакъв линк към сайт. И никакви снимки. Защо да му приемам тежките назидателни мнения?

Понякога се обажда някой админ (или форумен ветеран): "Този го знаем, той е тук от 1876-та и е голяма работа! Даже по-рано имаше снимки, но си ги махна защото такива като вас го ядосаха." Приемам ходатайството и почвам да вярвам на човека - ама без такова обяснение откъде да разберем, че е велик?"


Ето тук е разковничето. Който е под-мене да не църка, който е над мене - поклон безусловен.

Кога някой може да бъде прав:

1. Когато е гуру. Не може да е в грешка a priori.
2. Когато ми кажат, че е гуру.

И в двата случая разчитаме на някакъв гол авторитет, а не на съдържанието. Инженерът от Цайс и Салгадо, ако нямат снимки в профила и пишат под псевдоним са по подразбиране недостойни да се обаждат, независимо какво всъщност казват.

С други думи - не искам да мисля, искам някой да мисли вместо мен.
 Re: кухите профили
Автор: Eld1abl0N3gr0   
Дата:   28-12-15 15:59

В действителност не можеш да накараш никого да млъкне .
можеш да спреш да го слушаш . Аналогията във форума е да не го четеш .

Искате правомощия които са администраторски/модераторски .
Както в реалния живот се обръщате към органите на реда ,а не се саморазправяте , така и тук не би следвало да имате свободата да премахвате когото си пожелаете от темите .

Разбирам добрите намерения зад идеята , просто не е това начина .
Тези които по една или друга причина не се чувстваме готови да качим 10 кадъра , не сме по-малко хора и с по-малки права .

А като видите че някой няма снимки в профила , ами просто не му взимайте мнението под предвид и това е .



Публикацията е редактирана (28-12-15 16:00)
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.