Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: кухите профили
Автор: Slivenski   
Дата:   29-12-15 11:57

А, да! Пропуснах да отбележа, че има хора, които нямат собствено мнение. Тяхното мнение и единствено да оборват мненията на останалите. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-15 14:42

^ Тези без мнение са скучни, но безобидни. Тук говорим за онези дето се чувстват длъжни обезателно да имат мнение по всеки въпрос. И са неотклонимо убедени, че само тяхното мнение е най-правилно, и са длъжни да го наложат на всяка цена. Дори с цената на кръв и трупове.

Защото и Swqaz (който според мен ненужно узурпира и раздухва темата), нямаше да се подразни толкова ако в неговата вече прочута тема някои просто бяха изказали мнения - и толкова. Но когато упорито опитваха да наложат мненията си и да го убедят, че е глупак щом не ги слуша какво тряабва да направи с апаратите и обективите си - това отива леко отвъд правото на мнение. Опитите за арогантно налагане на 'правилно' мнение са повод за цялата тази тема и едно от най-негативните явления във форума.

За съжаление и аз не мисля, че това се лекува със саморазправа. И другаде съм казвал, че блокирането е признак на безомощност. Игнорирането (пълното игнориране!) е много по-мъжки шамар и боли повече от блокирането.

Но всичко казано - според мене, никому не го налагам и не твърдя да е единствено вярно [smilie3]



Публикацията е редактирана (29-12-15 14:44)
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 14:56

Поне едно смислено нещо да излезе от тая манджа - дайте да се разберем кое е налагане на мнение, за да няма повече такива теми.


Кух профил винаги ли налага мнение, защото няма как да отсъдим доколко е майстор фотографа?

Повтарянето на становище повече от веднъж в хода на дискусия налагане на мнение ли е?

Заформянето на спор между несъгласни?

Всяко становище, което не е оградено от рамката "Според мене..., ама не ангажирам никого..." налагане ли е?


Аз реагирам остро на подобни теми точно защото недоумявам как може някой като напише нещо 2-3 пъти в интернета и аз да се почувствам интелектуално изнасилен, защото ми било наложено нещо. Не знам за вас, но при мене АЗ съм последната инстанция, когато става въпрос за това какво АЗ ще правя. Освен едната досада, че някой си не е съгласен с тебе, какво толкова става като си казваме в прав текст какво мислим?
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 14:58

nyamago, горе долу много добре си ме разбрал и се съгласявам с теб, но донякъде. Във втората част от поста си показваш, че изобщо не си ме разбрал, което щях да подмина ако не ставаше въпрос за мен. Аз искам да блокирам профилите без снимки от моите теми предварително, което изобщо не е проява на слабост. Не мислиш ли? С какво ме застрашават те? Искам да ги блокирам защото за мен са празни коментари, които ми отнемат от времето да кликна в профила им за да видя, че са празни коментари за мен. Ако до ника на профила имаше някаква отметка или каквото и да било показваща имат ли кадри или не тогава нямаше да искам това което искам. Щях просто да знам, че не съществуват за мен без да кликам за това. Защо не съществуват за мен ли? Тук задавам технически въпроси и вярвам на отговорите само на хора, които ги подплатяват с личен опит и ми показват лични кадри потвърждаващи твърденията им. За какво наказване и саморазправа говориш. И ти се побърка [smile]
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-15 16:07

Блокирането, Swqz, е неприятно за блокирания - негативна емоция и няма начин да не се класифицира като негативен акт. Един негативен акт - ако не е непровокирана агресия - си е наказание.

Ти искаш да ги блокираш в аванс - т.е. без нищо да са ти направили. Това е непровокирана агресия. Противно на дефиницията от Сали, че демокрацията била механизъм за избиране на управници, тя е много повече. И включва правото на мнение, както и правото за публичен изказ на това мнение. Форумите са именно място за публичен изказ и - според мен (!) - не следва на никого да запушваш устата в аванс.

Имаш два избора: да питаш публично и да не слушаш някои отговори* или да си задаваш въпросите на лични съобщения до избрани от тебе получатели - където ничие демократично право не потъпкваш задето не си се допитал до други.

* Отговори, които са повече от изказано мнение и са опити за невъздържано налагане - заслужават наказание, където важи предният ми пост за блокирането, сравнено с игнорирането.

Иначе си твърде специфичен случай (социо-дермографските статистици биха казали "непредставителна извадка"), за да се прави за тебе специално правило и софтуерна функция, с която публичните теми да станат затворени и 'само за поканени' - за което си има ЛС.
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 16:11

[smilie24]
 Re: кухите профили
Автор: тьма   
Дата:   29-12-15 16:23





Публикацията е редактирана (29-12-15 16:38)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 16:32

nyamago, наистина ли мислиш, че техническите мнения дадени от хора без личен опит и доказателстава са нещо различно от СПАМ? Личните ми теми са лични пространства, в които съм поканил публично, защо не точно определени хора или отсяти по някакъв начин. Защо не се оплакваш от възможностите за превантивна цензура под кадрите? Те също са публични. Или кадъра е едно, а текста от моята ръка е друго?
 Re: кухите профили
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 16:37

swqaz, нещо бъркаш тоя сайт със социална мрежа...
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 16:39

batsali, би ли демострирал разликата с опита си и с примери?
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   29-12-15 16:40

batsali, не бе, той не го бърка. Този сайт е профилиран. За социална мрежа го бъркат хилядите знайни и незнайни герои. Прозорец към света е за тях. Фотографията е последното, за което са тук. Да живее безсмислената комуникация!



Публикацията е редактирана (29-12-15 17:11)
 Re: кухите профили
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-12-15 16:46

Да помолим Бони да ни направи сепарета? [smilie5]
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 16:50

iliyanb [smilie24]

 Re: кухите профили
Автор: tty   
Дата:   29-12-15 17:31

Яката работа...за 2 дена сте изписали коментари колкото за 1 година...вижте сте се само...
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-15 17:40

написа:

> "... Личните ми теми са лични пространства.."

НЕ СА, там е цялата работа. Провери по речниците понятието 'форум' - стартирането на тема не ти дава нотариален акт за притежаване на пространството.

> "... поканил публично, защо не точно определени хора или отсяти по някакъв начин..."

За поканване на определени хора отсяти по какъвто и да е начин смятам ЛС за удачно и достатъчно решение в този форум. Извън него по-доброто решение е частен затворен сайт с пароли само за поканени или одобрени потребители. Този форум е много малко вероятно да се превърне в такъв затворен клуб.

> "... Защо не се оплакваш от възможностите за превантивна цензура под кадрите?.."

Не се оплаквам от нищо, не ми е в харктера. Предпочитам да намирам решения. Кадрите СА лично пространство, защото са част от профила ти - там можеш да забраниш всякакви коментари, не само 'избрани'. Дикусионните теми НЕ СА част от профила ти и са публично пространство. Едното е антрето на къщата ти, другото е площад Славейков - имаш различни права на двете места. И задължения.
= = = = =

Принуждаваш ме да звуча като някакъв защитник на кухите профили, какъвто абсолютно НЕ СЪМ. Писах достатъчно и за 'олекването'на някои мнения, и за авторитетите. Олекналите мнения без автритет мога да преценя дали да слушам или не, но НЕ и да лиша от право на мнение, макар лековато и неавторитетно.
[beer]
 Re: кухите профили
Автор: lmitov   
Дата:   29-12-15 17:45

Не мислех да пиша повече, ама съм си взел едни пуканки и се забавлявам...
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 17:48

Imitov, активните участници в темата благодарят за ценната информация.
 Re: кухите профили
Автор: lmitov   
Дата:   29-12-15 17:50

Исках просто без да бъда груб да кажа на активните участници колко е безмислена темата.
 Re: кухите профили
Автор: sherbit   
Дата:   29-12-15 17:51

Lemmy почина...какви профили...
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 17:52

Imitov, Това научен факт ли е, или лично субективно мнение?



Публикацията е редактирана (29-12-15 17:52)
 Re: кухите профили
Автор: БОНД   
Дата:   29-12-15 17:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-15 17:57

Защо нещо тук ми напомня за известната притча за 5-те слепци и слона? Май не говорим за едно и също, обаче говорим. Убедено.

> "... Този сайт е профилиран. За социална мрежа го бъркат хилядите
> знайни и незнайни герои. Прозорец към света е за тях.
> Фотографията е последното, за което са тук..."

Профилиран, но все пак социален. Социален, ама профилиран. Нещо като перпетуум-мобиле спора "Цаца, ама риба <-> Риба, ама цаца..." [smilie5]

Илияне, мисля че още в началото елиминирахме нефотографските дискусии като "Американките фашисти разсипаха Украина" или "Бог е всемогъщ и аз съм неговия Пророк" - за каквито, а пропо, си има предвидени раздели във форума. Става дума за съвсем фотографски дискусии, в които някои мнения са считани за неадекватни и/или нежелани.

В тази светлина, макар да си съгласен със Swqaz (и аз съм съгласен с много от твърденията му) и взаимно да се подкрепяте, всъщност си говорите за различни неща - един е хванал крак и много правилно и точно определя слона като дебел стълб, друг е хванал хобот и също така вярно дефинира слона като маркуч...

Аз не знам коя част на слона съм хванал, но явно е различна от вашите и също като вас съм прав, но всъщност не съм (също като вас). Затова ще спра дотук.
[beer]
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   29-12-15 17:57

nyamago, мислех, че като си изложа тука снимката я излагам на площад Славейков. Я питай Бони дали е съгласен с твърденията ти за антрето, че и на твоята къща. Моето мнение е, че изобщо не разбираш концепцията за лично пространство. По думите ти разбирам, че нямаш нищо против някой да ти се навира в лицето и да ти крещи стига да е на площада, или пък да те трови с каквото си иска стига да е на публично място. Ще приема това, че сме различни, и че аз вярвам, че текста, с който започвам една тема е толкова мой, колкото и кадрите ми [smile] Уважавам твоето мнение без да го приемам [smile]
 Re: кухите профили
Автор: БОНД   
Дата:   29-12-15 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: geokar   
Дата:   29-12-15 18:01

Imitov, в смисъл - ако е обективна истина безмислието на темата, значи съм глупак да вземам отношение по нея. Както и някои други потребители. В такъв случай ви дължим благодарност, че ни отворихте очите.
Е те затова става въпрос в тази тема, не за друго!



Публикацията е редактирана (29-12-15 18:02)
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.