Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   27-12-15 22:43

Предлагам, една седмица след регистрация ако няма 10 снимки: изтриване на профила!
Това е фотографски а не воайорски форум!
 Re: кухите профили
Автор: Twingo   
Дата:   27-12-15 22:46

10 снимки няма как да са, защото форумът позволява само по 2 на 5 дни. Което си е доста малко.
 Re: кухите профили
Автор: alext   
Дата:   27-12-15 22:50

Тука много хора предлагат много неща ама никой не чува[smilie18] , не се напрягай излишно
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   27-12-15 22:50

имам предвид при първоначална регистрация 10 снимки...
 Re: кухите профили
Автор: Admin   
Дата:   27-12-15 23:15

Може, само че 10 някакви си снимки нищо не означава. Ако това е някакво решение, да сме го въвели до сега 100 пъти. 10 каквито и да е снимки се качват за секунди и това не прави човека по-неанонимен. И в момента всеки може да си качи 20 снимки на денонощие в профила, ограничението 2 до 4 на 5 дни е за пускане за гласуване. Друг е въпросът, че едни от най-големите драми, разправии, конфликти и други проблеми в този сайт, не са правени от анонимни хора. Историята е богата на примери. Не искам да се задълбочавам в боричканията между различни приятелски кръгове, но примерно през 2007-ма година група от съвсем явни автори, някои от тях известни, създадоха големи проблеми на сайта.
Поради тази причина имате права да блокирате някого да ви пише в темите и под снимките ако сметнете, че ви обижда. Като не се харесвате, елиминирайте контактите помежду си сами.
 Re: кухите профили
Автор: t.marev   
Дата:   27-12-15 23:15

Кх, кх.....форум не означаваше ли място за събиране и обсъждане, образно казано?! За показване на снимки май бяха изложбите. Ами утре в зъболекарския форум ако поискат по десет ченета да представиш или тридесет извадени зъба?![smilie10]
Според мен форумите от този тип са масто което се посещава от хора интересуващи се от дадена проблематика, но това не пречи да се обсъждат и други неща. Форумите не са професионална гилдия, нито специализиран консилиум, публично достъпни са и предложения за специализиран достъп, звучат комплексарски.
Без да искам изпаднах в положение да обяснявам, че водата е мокра и че ще съмне и без петел, ама какво да правя - нямам 10 снимки в профила ми и ме мързи дарги направя, та затова....
Извинявайте![smilie22]
 Re: кухите профили
Автор: pstoev   
Дата:   27-12-15 23:26

Admin,
Ако наистина е така въведете го, нищо няма да ви коства:)

Сигурен съм че 10 снимки за седмица след регистрация са праг поне за 20% от анонимните разбирачи!



Публикацията е редактирана (27-12-15 23:30)
 Re: кухите профили
Автор: iliyanb   
Дата:   27-12-15 23:29

Марев, от проблематика дадена? [smilie18]

И верно ли те мързи? [smilie18]

Комплексарски звучат предложения за словоизлияния и приказки от 1001 нощ, скрити зад нула снимки. Демек вижте ме, може да съм нула, но може и да съм тежък, гений, за чието творчество не сте дорасли.

Pstoev, аз и по-радикални предложения имам, ама няма даже и да се разгледат.

Не ми пречат профилите с 0 снимки, стига да не ми се набиват на очи във всяка тема, което за съжаление се случва. Елементарната култура изисква човек да се представи по някакъв начин, дори и без да търси оценка, да се идентифицира. Но пък без снимки са такива едни тайнствени. Като качат малко и току виж мненията им взели да олекват.[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-12-15 23:43)
 Re: кухите профили
Автор: DX   
Дата:   27-12-15 23:44

Всеки да избира дали да качва или не, но пък може профили без снимки да нямат равни права с останалите, те така или иначе са анонимни. Примери: ако ще пишат във форума да излизат под никове Анонимен0001, Анонимен82837 и т.н., да нямат право на гласуване, да не могат да пускат обяви в базара и ей такива и в тая насока. Както се каза, това е форум и всеки може да пише, но за какво трябва да се зачита мнението му, да му се гледат обявите, , да бъдат равноправни...след като не уважава останалите? Правилата за добрия тон в темите разбира се трябва да се запазят.



Публикацията е редактирана (27-12-15 23:46)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   27-12-15 23:48

Хубави предложения, но за съжаление сайта трябва да съществува. Без активност го пиши спомен. Няма кой да слага банери в сайт с малка активност от твърдо и вече екипирано ядро [smilie3] Но поне може да се помисли за базара, защото не виждам да има някаква печалба за сайта, освен може би нови регистрации на хора искащи да продадат нещо, но това са мъртви регистрации(еднодневки), от които едва ли дори един се логва след продажбата ако не е търгаш, който иска да ползва услугата безплатно [smilie3] Накарайте поне тях да поснимат или ако не искат поне някой смс да пратят или 20 лицеви опори да направят, все тая
 Re: кухите профили
Автор: DX   
Дата:   27-12-15 23:59

Варианта със СМС ми се струва идеален! Даже и за редовни регистрирани потребители, нещо от което и сайта ще има приход, а и няма да е пълно с по десетки обяви за едно и също нещо пуснати от един или дори различни профили. Направете 7 дневната обява 1,20лв и ще мирясат тарикатите [smilie3]
 Re: кухите профили
Автор: Jennshen   
Дата:   28-12-15 00:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: кухите профили
Автор: fotograf123   
Дата:   28-12-15 00:30

Там е работата че тарикатите са на първа страница вижте ги .......... и ако това е фотография ...

 Re: кухите профили
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-12-15 00:30

глюпости говорите наоколо... Със или без снимки, мнението си е мнение. Ако кажа, че една снимка не ми харесва това как се променя от факта, че имам или нямам качени снимки в профила?

Елитарнен СИП е ФФ[smilie24]

 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-15 00:35

> "...Като качат малко и току виж мненията им взели да олекват..."

Като качат, може и да натежат. За мен са доста олекнали именно тези без снимките.[smilie23] Нищо лично.
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 00:48

nyamago, мисля, че не си разбрал много добре iliyanb [smile]

catandgoddess, когато фотограф иска критика се надява да я получи от хора със вкус. Най-добър извод за художествените критерии на критикуващия може да се извлече именно от неговите кадри.
 Re: кухите профили
Автор: Pac   
Дата:   28-12-15 00:49

Мненията по фотографски теми тежат според снимките на говорещия. За чисто технически теми, свързани с хардуер не е от чак такова значение, защото може да си много добре информиран и без да имаш фотографски талант.
"Любимо" ми е някой да плюе по чужди снимки, да злослови за нивото във форума и т.н. без да е показал и 1 снимка, но... всеки има право да е неуместен. Не е толкова трудно да отсявам плявата.
Ей го и г-н 123, това на първа страница не било фотография, ами покажи кое е!
 Re: кухите профили
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-12-15 01:06

:) Малко остро се изказах, и все пак не ми е съвсем ясно как се завъртате в този омагьосан кръг. Ако аз критикувам кадрите на Х, но нямам снимки в профила, художественият ми критерий е спорен. Ако обаче имам и те не се харесат на Х, то означава ли това, че художественият ми критерий е нисък или просто означава, че Х с калпавите фотографии има калпав критерий и голямо его ?

Критика, написана с думи сама по себе си може да е критерий. Начина, по който е написана, съдържанието и смисъла на текста, обосновките, маниера и тн... и изобщо не мисля, че е условие да имам фотоапарат, за да мога да харесам или не една снимка. Нито пък е нужно да снимам, за да мога с две обосновани изречения да споделя мнението си за нея?

Весели празници на всички[smilie24]



Публикацията е редактирана (28-12-15 01:09)
 Re: кухите профили
Автор: swqaz   
Дата:   28-12-15 01:36

catandgoddess, тъй като тук рядко някой се обосновава(виж този fotograf123 по-горе), кадрите си остават най-добрия критерий. Друг е въпроса дали някой те пита харесваш ли нещо или не. Не виждам какъв е проблема ако не харесваш или харесваш нещо да оставиш тази информация за себе си. Ако пък независимо това решиш да се излееш под някой кадър е добре да почетеш правото на автора да ти обърне или не внимание. Затова смятам, че неподплатените с кадри мнения са си чиста проба спам.
 Re: кухите профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-15 01:36

@swqaz : Много добре го разбрах и не му противореча, а само внасям допълниелен ъгъл на (потенциалната) връзка снимки - тежест.

Не говорим, мисля, за всякакви хора без снимки изобщо - а само за такива, които се включват активно в дискусии с безапелационни мнения на върховни авторитети. Никого не признават и не търпят възражение - на базата на... ...на какво, всъщност? [smilie11]

Ако спорим за качествата на обективи Цайс и в спора се включи Главният Конструктор на оптика от фирмата (както се случи в един чужд форум) - хич не ми трябват 10 снимки в профила му (имаше само 5 и не бяха негови). Просто по въпроса няма по-голям авторитет, той ги измисля тия обективи (или ръководи екип, който го прави) - и 'спецовете' (с по много снимки в профилите) млъкнаха. НО - знаехме с кого си имаме работа.

Ако спорехме за документална фотография от тетия свят и се намесеше г-н Салгадо (истинският, хипотетично - с профил и снимки) - щях да се заслушам и нямаше много яростно да споря срещу мнението му.

Тук не знаем кой ни поучава. Някакъв прякор, никакви биографични данни, никакъв линк към сайт. И никакви снимки. Защо да му приемам тежките назидателни мнения?

Понякога се обажда някой админ (или форумен ветеран): "Този го знаем, той е тук от 1876-та и е голяма работа! Даже по-рано имаше снимки, но си ги махна защото такива като вас го ядосаха." Приемам ходатайството и почвам да вярвам на човека - ама без такова обяснение откъде да разберем, че е велик? [smilie11]



Публикацията е редактирана (28-12-15 02:11)
 Re: кухите профили
Автор: papi   
Дата:   28-12-15 01:57

чисто и просто това ще е дискриминация
не можете да лишавате хора които желаят по някакъв начин да се докоснат до фотографията, да ги лишавате от права
никъде в правилата на форума не съм чел ,че е задължително качване на снимки

"ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ПОТРЕБИТЕЛЯ

Потребителят има право да ползва услугите на Фото Форум в съответствие с изискванията на настоящите Общи условия и правилата.

Потребителят носи пълна отговорност за запазване на тайната на своите потребителско име и парола, както и за всички действия, които се извършват, чрез използването им.

Потребителят е длъжен да въведе вярно и пълно исканите от него данни, като носи лична отговорност пред закона за всички свои действия извършени чрез услугите на Фото Форум.

Потребителят има право на достъп до информацията, която е въвел, освен в случаите, когато снимките и профила му са деактивирани пореди неспазване на Общите условия или Правилата.

Потребителят се съгласява с това, че част от персонала на Фото Форум в зависимост от задълженията си, има достъп следната информация: имейл адрес, IP адреси, съдържание на съобщенията и др., но няма право да ги разгласява/разпространява освен в предвидените в настоящите Общи условия случаи.

Потребителят носи отговорност за всички опити да придобие неоторизиран достъп до чужди профили и директории, софтуер, мрежи, компютри и други устройства."

и вместо да пускате подобни безмислени теми ,вземете правете нещо разумни и смислено

 Re: кухите профили
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-12-15 01:59

swqaz,здрасти, имаш рядко хубави фотогргафии, току що ти разгледах профила и изненадата е много приятна. За нечии каузи не ми се водят спорове[smile]

Поздрави и весели праници!

 Re: кухите профили
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-12-15 02:24

Автор: catandgoddess
Дата: 28-12-15 01:59
swqaz,здрасти, имаш рядко хубави фотогргафии, току що ти разгледах профила и изненадата е много приятна. За нечии каузи не ми се водят спорове[smile]


Именно за това става въпрос тук! Лично аз съм се респектирал многократно от мненията на автори показали творчество (според мен и моя критерии за такова) и много по-лесно и с уважение приемам мненията им по разни теми, сравнено с дежурните плямпала и новорегистрирани профили. В темата има доататъчно и от двете...
Къде по-лесно ми е да цъкна на някой в профила и да разгледам снимките му, а от там да си направя извод до колко да се вслушам в съветите или мнението му, пред това да споря с кухи профили и хора с няколко ника тук, водещи се за капацитети. М/у другото напоследък засилих комуникацията си със съфорумци на ЛС и съобщения в соц. мрежи за сметка на изпадането в излишни спорове и оборването на тези и мнения именно на НЕзнайни люде, скрити зад клавиатутите във виртуалния живот...а пък най-добре се спори на по бира [beer]
 Re: кухите профили
Автор: fotograf123   
Дата:   28-12-15 03:21

Мда за Пулицър си приятелю swqaz снимаш жестоко

 Re: кухите профили
Автор: Lycan   
Дата:   28-12-15 04:51

@123 [smilie5] как би коментирал кирливата си кореспонденция с модели, развяваща се във фейса?

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.