Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: victory13   
Дата:   21-12-15 08:59

Боже, този втория какъв е мошенник ако знаеш... Даже в магазин продава ментетата [smilie18]
А ми е и адаш [smilie18]
Ще следя словоизлияниата с неподправен интерес [smilie18]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: ludiakolio   
Дата:   21-12-15 09:00

Според мен има някакво недоразумение.Купувал съм тяло от motif и всичко си е било точно,а тялото още си бачка пушка след няколко години.Не вярвам да има 'издребняване" за 30 кинта.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: iliyanb   
Дата:   21-12-15 09:01

Познавам motif. Не бих избързвал с категорични квалификации за него. Китайските преходници за жълти стотинки често са по-добри от по-скъпите такива.[beer]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: imitev   
Дата:   21-12-15 09:02


Явно байонета е нещо дефектен... едва ли е от преходника [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 09:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: quazimodo   
Дата:   21-12-15 09:34

hrup, я постни и някоя снимка заедно с измервателния уред щото ми стана интересно. В Павилиона продават адаптери за м42/Никон с леща, които изобщо не позволяват на обектива да се навие до необходимата дълбочина, камо ли да получиш безкрайност. Когато завъртиш към безкрайност задната леща на обектива направо опира в лещата на адаптера. Ма хората си ги продават и не им пука[smilie5] [smilie5] [smilie5]!

 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: raffito   
Дата:   21-12-15 09:35

Може ли и аз да напиша нещо...в крайна сметка пюят мен???

Значи Септември си продадох Fuji-to ,Имах 2 преходника за него.

1.Fuji>Pentax
2.Fuji>EOS

Излишно е да споменавам ,че и двта бяха китайски.
Пьрвия го купих от колегата-"Motif-от София.
Ползвал сьм го 3-4 пъти и бях доволен от него.
Преходника -не беше "Fotga"-те по принцип са по- хлабави.
Появи се обявата на "Hrup" във Базара.
Аз му го предложих на цената на ,която бях го купил-30лв.
А с доставката на мен ми струваше 35лв.
Това става месец октомври.
Пуснах ми преходника с Еконт с опция "преглед и тест".
Той го получи и плати и аз вече бях забравил за него.
Сега сме МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ- накрая..и той иска да ми вьрни преходника???
Аз какво да го правя...нямам Fuji...купи си Sony R1.
За тези 2 месеца не знам какво го е правил и как го е ползвал -това не е моя работа.
Преходника си е негов и ако иска може да го тьркаля по улиците.
Ама да ме извинява..след 2 месеца да ми го врьща -просто е несериозно.
Пък и нещата втора употрба -НЯМАТ ГАРАНЦИЯ.

Айде кажете къде е моята вина...и изобщо виновен ли сьм???[smilie11]

 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 09:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: toc   
Дата:   21-12-15 09:48

Купувача е можел и е трябвало да провери при получаване на пратката от куриера - щом не го е направил не знам какви претенции може да има в случая още повече след толкова време /независимо дали е имал с какво да тества или не/.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 09:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: kukumichin   
Дата:   21-12-15 09:53

hrup - не те разбирам.
Кой продавал боклуци - ами като е боклук след теста, защо не го върна? Като си нямал къде да го тестваш, а само си го гледал - проблемът си е твой. По това, което пише raffito се разбира, че е коректен, както и motif.
и сега със здраве да си го ползваш, и продадеш.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: toc   
Дата:   21-12-15 09:54

Можело е да не бързаш с покупката на преходника, а да го направиш след като си купиш тялото.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: moto12   
Дата:   21-12-15 09:56

Лошия вкус остава.
Винаги са полезни подобни теми. Лесно търсене отсява продавачите в момент на покупка.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 09:56

Хубави и на приемлива цена са адаптерите на Kiwifotos.
Продават ги във Photopavilion, цената е 2 до 3 пъти над боклука който си купил. Не хлопат и пасват перфектно.
Искал си да минеш тънко - сърбай си...

Как може да си купиш нещо без да направиш нужното проучване и без да имаш шанс да тестваш продукта. Живеем в XXI век, времето на ментетата.

А това дето си сторил е твоя грешка.
И аз имам 2 евтини преходника останали ми от SONY NEX, към PENTAX K и към M42 и двата са доста халтави и хлопат, гълтат прашинки, но това не е пречило да се ползват по предназначение.
Имаш основание за недоволство само ако изобщо не може да закачиш и ползваш ръчните обективи на тялото, но доколкото си се обяснил не е това проблема.
Пример: при Samsung NX на байонета има една пластинка дето трябва да се натисне и ако преходника не е добре изработен тялото отчита липсата на обектив, щото по принцип няма в менюто настройка за снимане с ръчнофокусни обективи



Публикацията е редактирана (21-12-15 10:10)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 09:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 09:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: nick70   
Дата:   21-12-15 10:01

toc [smilie24]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-12-15 10:04

Човекът ти го е пратил с опция "преглед" и "тест", да не си спал, ами да си си планувал нещата както трябва. Аз съм купувал от него и всичко беше ок!
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: raffito   
Дата:   21-12-15 10:05

Аз сьм купил от тук поне 5-6 преходника.
За безогледалки Fuji,Sony,micro 4/3.
Някои от тях са хлабави другите са стегнати.
Нито ведньж не сьм пуснал тема и да оплюя продавача.Даже преходника Fuji>EOS-няма безкрайност.

Момчето от Варна знаеше и каза ,че е готов да си го получи обратно...
ДА СЬМ ПУСНАЛ ТЕМА???

Такива са китайските преходници.
За хора с претенции ...си иам ОРГИНАЛНИ...по 100лв ,а не Made in Cina
за по 20-30лв,,,[smilie10]
[smilie11]

 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 10:18

Kiwifotos също са китайски, но са класи над безизвестните ширпотреба, боклуци заливащи пазара. Поръчани от Азия идват на половин цена, спрямо продажната у нас.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: s_dyakov   
Дата:   21-12-15 10:21

Хруп: Постни картинка как изглежда преходника към страната която хлопа. Някой преходници имат пластинки и може да се побутнат за да държи стегнато.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: victory13   
Дата:   21-12-15 10:28

ааа, ясно... викаш що да не поплювам още от сутринта... па снимки... когато дойде... може и след 2 месеца [smilie18]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: something   
Дата:   21-12-15 10:29

Hrup, кокошка за 5 лв, снася за 5 лв.
Като искаш първо качество стока, защо не си купи от магазина?
Очакваш в базар за секънд хенд неща, някой да ти продаде нещо което в магазина струва три пъти повече, ама да е със същото качество, че и с гаранция.
Дори и в магазина след два месеца няма да ти върнат парите за такъв артикул.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 10:30

Motif е уважаван от мен, колега по хоби, но помоему е толерантен към подобни дреболии. Не е твърде взискателен към техниката и продуктите/вещите, които ползва, но това не го обременява и истински се радва на красотата, която открива навсякъде и улавя хубави моменти от живота. Убеден съм, че подобни кахъри не биха му пречили да си ползва ръчнофокусните обективи с кеф.
Добре би било, ако ни е посилно, да вземем пример от него относно това отношение към живота и нещата, които ни заобикалят. [beer]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Dora93   
Дата:   21-12-15 10:36

Коректният продавач ще си прибере обратно боклука, който е продал, мошеникът няма да го направи. Толкова е проста разликата!
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 10:36

hrup[smilie24]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: deerstalker   
Дата:   21-12-15 10:38

от Китай [smile]



Публикацията е редактирана (21-12-15 10:38)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hose   
Дата:   21-12-15 10:40

за мен всички сте виновни - първо ти че не знаеш какво точно взимаш и не го тестваш, а си имал тази възможност, те са ти го пратили коректно и после пускаш подобна тема за 30 лева след 2 месеца ????? човека правилно е написал, че вече няма как да го взема обратно… и второ те, че не са написали че преходника не уплътнява добре, което явно са знаели



Публикацията е редактирана (21-12-15 10:42)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 10:41

Dora93, за raffito и за motif, може би калпавия преходник не е проблем да си ползват К-mount обективи на FUJIтата. Всеки от нас има различни критерии за приемливо... нали?
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: h_bio   
Дата:   21-12-15 10:46

Тука отново се пробутва тезата "Кьорав карти не играе". Жалко.
Формално, продавача няма задължения към купувача след преминаването на процедурата с прегледа и теста при куриера и няколкото седмици от сделката до темата. И това се използва в полза на продавача разбира се.

Морала и етиката на общуване в този форум (и базара като част от него) обаче могат да бъдат аргументи в полза на купувача. Защото отношениеята между нас не са търговски и формални, а отношения на хора със сходни интереси и хоби. Впрочем, това ако не е е така би трябвало да говорим за нарушаване на търговския закон. Ако говоирм за бизнес отношения без "нищо лично" къде е счетоводната документация за тзи сделка? Продавача ще декларира ли доход от тази сделка?

Казвам всичко това за да покажа, че това не е сергия и ние не сме продавачи и клиенти за да разчитаме и да демонстирраме подобно отношение при възникнал проблем. Аз лично бих взел обрато преходника и бих върал парите на недоволния колега. С това не искам да вменявам на някоя от страните как да реагира конкретно в този казус. Просто така би ми се искало да се случват нещата в нашия форум.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 10:50

Познато ми е.
Моя адаптер Pentax K -> SONY E е такъв.
купих го от PHOTOVIDEOBIZ
Ползвах го няколко пъти докато се уверя, че не ми се занимава с ръчнофокусни стъкла.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: moto12   
Дата:   21-12-15 10:50

Не мисля че темата е за 30-те лева като цяло. Разбирам hrup.

h_bio[smilie24]



Публикацията е редактирана (21-12-15 10:52)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: sayman   
Дата:   21-12-15 10:55



Рафито не го познавам лично, но за mofif, последното нещо, което бих казал е, че е некоректен. Познавам го много добре и мога твърдо да застана зад думите си.

Не е продал преходника, защото не е ставал. Напротив. Ползваше си го и го продаде чак след като продаде и последното си стъкло.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 10:56

Ами хлопаше си, но не съм забелязал да влиза светлина. Не знам при тебе как е положението, в моя случай можех, да го преглътна
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: marvves   
Дата:   21-12-15 10:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 10:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: swqaz   
Дата:   21-12-15 10:59

Какви магуренски изказвания само! Жалки сте! Тези, които пишете, че купувча си бил виновен и къде бил гледал. Тоя Рафи е шампион по чистене на леща(представям си го как по цял ден отделя жълтите от белите стотинки). Много добре е знаел че продава неизползваем боклук. Стискал е зъби и задник да мине сделката на живота му разчитайки на разсеян купувач. Никой от вас не чете какво пише хруп за л**ното пробутано му от подхилващия се хитряга. Цитирате извадки от закона на джунглата все едно сме в текезесарски форум. Дано Рафчо е събрал парици за кардиограма на мишето си сърчице https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/eck16.gif
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: rimohit   
Дата:   21-12-15 11:05

Ся ,
Имам един китайски преходник , който е направен по следния начин.
Външна част , която представлява самото тяло на преходника с байонета за фотоапарата и една вътрешна шайба , която е с байонета на обектива.Шайбата си влиза в тялото и е притегната към него посредством 3 винтчета.Тия винтчета се разхлабват постоянно и всичко почва да хлопа яко, а де факто хлопа шайбата спрямо тялото на преходника. Погледни си да не би случая да е такъв .Аз все се каня моята шайба да я залепя да не се разхлопва... [smilie5]
Предполагам , че китайчетата на един и същ преходник просто подменят шайбата със съответния байонет на обектива и ги готово..
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: nikita   
Дата:   21-12-15 11:06

Ей,hrup ....май мрънкаш излишно,когато получаваш нещо с опция"ПРЕГЛЕД И ТЕСТ"си пробвай техниката и тествай.Не виждам с какво продавача те е подвел.[cool]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Pac   
Дата:   21-12-15 11:07

На мен motif и "некоректрен" в едно изречение ми звучат абсурдно, понеже също познавам човека и е изключително точен.
Ако преходникът хлопа, но иначе си се държи добре на мястото, както и държи обектива и може да се ползва, какъв е проблема?
В крайна сметка преходникът е такъв, какъвто го е направил производителя, не е повреден нещо в последствие.
Дори нещото не си го купил от motif, не на него си дал 30-те си лв, не си и говорил с него, но пък го наричаш некоректен. Когато той е продавал преди време преходника допускам, че е споменал за тази конструктивна особеност... Но пък е лесно да се раздават присъди и да се лепят етикети!
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 11:08

swqaz от къде толкова много агресия и жлъч , те е изпълнила...[smilie10] [smilie23]



Публикацията е редактирана (21-12-15 11:09)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Pac   
Дата:   21-12-15 11:12

Нещо бях пропуснал момента, че си го питал. Още не мога да се събудя днес. Предполагам, че има някакво недоразумение, виж това, което ти казва rimohit за винтчетата дали няма да сработи.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: swqaz   
Дата:   21-12-15 11:12

Emoxide, щом не си разбрал какво се случва, няма смисъл да опитвам. Явно одобряваш общия магуренски манталитет. Виж само последното изказване на nikita [cool]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Pac   
Дата:   21-12-15 11:14

Какво е "магуренски" манталитет, питах чичко Гугъл, но и той няма представа.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 11:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: swqaz   
Дата:   21-12-15 11:15

Предполагам сте чували за Магурата, и с какви дейности се слави
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Pac   
Дата:   21-12-15 11:17

Магурата е пещера до Белоградчик, с какви дейности се слави не знам.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: h_bio   
Дата:   21-12-15 11:18

Вижте, аз не мисля, че някой някого умишлено е подвел. Емо е прав като казва, че всеки от нас има различни критерии за приемливо, т.е. работим с различен допуск (казана но език на инструменталното призводство, hrup?). Тове е субективно, но когато някой не е щастлив с това, което е купил трябва да има възможност да го върне.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 11:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 11:21

Аз много добре разбирам какво е станало, hrup има своите основания да негодува, но и raffito и motif са си ползвали адаптира и за тях си е бил ОК.
Според мен извода е всеки да си отваря очите на 4 и по възможност да пробва каквото купува. Говорим за покупки от "колеги по хоби", не за презервативи или минерална вода в магазина.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: swqaz   
Дата:   21-12-15 11:22

Pac, браво!

h_bio, трябва да може да го върне, но не и на Магурата [cool]

Само като прочета нещо от сорта "Да си гледал, ти си си виновен. Сега какво се ежиш тук да връщаш" ми се иска самолет да поръси с миша отрова целия базар [smilie3] Много мишоци се навъдили [cool] undefined



Публикацията е редактирана (21-12-15 11:29)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: nyamago   
Дата:   21-12-15 11:22

Ненужно многословна тема - да пусна и аз моето ненужно многословие:

1. Техничеески и юридически Купувачът не е прав и Продавачът не може да бъде обвинен в нищо. При доставка с условие за тест и възможност за незабавно връщане, Продавачът е осигурил правата на Купувача да не заприходи негодна стока. Отсъствието на гаранции за стоки втора употреба (като принцип) засилва позицията на Продавача и условия за рекламация НЯМА. *

2. Етически Купувачът също не е прав (парадокс - чети нататък), защото при липса на основания за рекламация етиката изисква не-правата страна да си замълчи и да няма претенции. (Законът също го изисква*, но говорим за етика).

Етически, обаче, Продавачът НЕ Е прав: добрият търговец прави всичко в полза на Клиента и при рекламация незабавно връща парите и си взема обратно стоката - НЕЗАВИСИМО дали има техническо и правно основание. Просто е принцип на добрия бизнес, без никой закон да го изисква. (И правейки това, добрите търговци НЕ фалират от приемане на боклуци и връщане на пари, а процъфтяват от изградена репутация и благодарни клиенти, които после до живот ги предпочитат и препоръчват).

Парадоксът е, че не-правотата на единия не прави автоматично другия прав - и двамата грешат (с Етиката е малко различно от Закона).

Аз не се смятам за особено добър търговец, но винаги приемам без спорове отказана стока и връщам парите (може би затова не съм богат, но спя спокойно). А когато съм от другата страна, възпитано питам Продавача дали не би приел стоката обратно - повечето приемат, а при отказ си замълчавам и не правя публичен въпрос (тихммълком ближа раните от собственото си недомислие).
= = = = =

* Т.1 прави Купувача освен неправ и юридически уязвим за рушене на репутация и публична клевета. Той публично нееднократно твърди, че и двамата Продавачи умишлено са продавали негодна стока (знаели са, че тя не става) - нещо, което няма да е в състояние да докаже убедително пред никой съд. Това го прави разпростанение на невярна информация за друго лице, което по дефиниция е клевета и е подсъдно.
= = = = =

И след всичкото това дърдорене - защо и двамата (и тримата?) не се откажете от настояването да сте непременно прави? Да си кажете просто 'Извинявай' и да се забрави случая?

Ако Купувачът се извини за ненужното раздухване на загубена кауза, аз лично ще му преведа компенсация на загубните пари - в двоен(!) размер. А ако и Продавачът се извини за (неволно макар) подвеждане - няма да му искам да ме компенсира за компенсацията. Няма ли всички да са доволни - какво ще кажете?

[beer]



Публикацията е редактирана (21-12-15 11:36)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 11:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 11:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: EvaJor   
Дата:   21-12-15 11:35

Raffito и motif не са търговци. И hrup е написал "колегите". Ако са знаели, че има проблем с техниката е било етично да уведомят колегата си....Ако са колеги....
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 11:36

hrup, това ли е темата, на деня?
Толкова много spam се изля...

Вземи нужните действия, а ние сме предупредени да внимаваме, спрямо предишните собственици на изделието.

Желая късмет на всички [smilie24]



Публикацията е редактирана (21-12-15 11:38)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: h_bio   
Дата:   21-12-15 11:36

Kато си говорим за лопане.При самсунг NX има модели, ма които така им лопа байонета и говоря не за обективи, а за тела. Имам обектив, кото седи супер плътно на едно тяло и лопа зверски на друго. Въпросното хлабаво тяло едвам си задържа капачката, която пада от самосебеси в чантата. Корейска му рабора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: imitev   
Дата:   21-12-15 11:37


Гледам по-горе некой почна да мета пачки [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 11:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 11:42

Хюс, ти още не си разпродал, почваш да уронваш "хафторитетъ" на маймуняк. Недей тъй ва брачеТ!...
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: nyamago   
Дата:   21-12-15 11:44

> "... ти си първия, който успя да ме подразни..."

Ако съм те подразнил с предложението за компенсация - моите извинения. Предложението ще остане на масата - не за тебе, а за всеобщо свидетелство на глупостта ми.

Но ако нещо друго те е подразнило - кое от изложеното в т.1. и т.2 на моя пост не е вярно? Защото аз продължавам да държа на верността и логиката на изложеното. Поправи ме?

[beer]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: h_bio   
Дата:   21-12-15 11:44

Не продавам! Моето си е "и в радост и в мъка, в здраве и болест и в бедност и богатство" [smilie5]


Съжалвам, че оспамих темата. Исках малк ода разведрая обстановката. Май беше по добре да разкажа някой виц. Само да не е английски, че не всеки им хваща чувството за хумор [smilie6]



Публикацията е редактирана (21-12-15 11:45)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 11:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 11:46

Няма го, къде се дена има го?

"Прекаленият светец и Богу не е драг..."
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: шдфдшд   
Дата:   21-12-15 11:49

..преди да си затворил темата, да питам...ко стана с темата за уискито..що я затриха..да не пропуснах нещо!?...[smilie8]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 11:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 11:54

Аз пък ще продавам тея дни едно харно тяло OM-D. Гаранция = Франция!
Нищо не му хлопа, освен матрицата. Тъй са джаска, като го разтрисам - чак са сащисах! [smilie10] [smilie18] [cool]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: swqaz   
Дата:   21-12-15 11:54

hrup, извинявай, че се изказвам незасегнат. Това което си написал ми напомни вече избледнели моменти от миналото ми. В днешно време съм много доволен от магазини и хора в това отношение. Никой не ми е отказал връщане на стока или нейната замяна. Това предполагам е, защото наистина не предполагат, че стоката им е брак когато я продават. Ако знаеха нямаше да се съгласят на връщане, точно както се е случило с Рафчо [smile]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: motif   
Дата:   21-12-15 11:56

Така...да се включа и аз...Преходника съм го взел нов от фото видео биз сайта.Ползвал съм го 2 - 3 пъти с Пентакски стъкла.Без никаква забележка.Преходника има лек луфт когато се щракне на апарата в двете посоки на въртене.Нормално е при китайските адаптери но това не пречи на снимането.Никога не ми е влизал прах в апарата от него.Продадох го като нов направо.От там нататък какво е ставало с него не знам!!!!При мен има един закон - никога не продавам нещо което съм констатирал,че не е наред!!!!!!

Приемам темата като лична обида и няма повече да пиша по въпроса!!!!


Благодаря на всички колеги , които ме подкрепиха и казаха хубави думи за мен!

Относно магазина, от който го взех - нямам никакви забележки и винаги съм го препоръчвал!!!



Публикацията е редактирана (21-12-15 12:02)
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 11:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 12:00

PHOTOVIDEO.BIZ RULEZ!!![cool] [smilie18]
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 12:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: Emoxide   
Дата:   21-12-15 12:04

Пак да се повторя, за да ме разберете правилно:
PHOTOVIDEO.BIZ RULEZ!
 Re: Некоректни колеги - Raffito и motif
Автор: victory13   
Дата:   21-12-15 12:06

Препоръчвам на адаша вече един принт скрийн... за който е обърнал внимание на другия ми английски адаш [smilie18]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.