Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: открадната техника
Автор: kukumichin   
Дата:   22-12-15 13:30

Ами прасни му на тази измет такъв, че да не се сети повече да пипа. То явно докато не стане "Светците от Бундок", няма как да се случат някои неща. А полицията щом е стигнала до там да бъде услужлива.... И аз си държа техниката в багажника, с надеждата да не се вижда в автомобила, ако трябва да я оставя за малко без надзор. За мен този тип кражби, в повечето случаи, са след щателно наблюдение.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: m.djorov   
Дата:   22-12-15 13:51

Да де, ама трябва да се е покрил като нинджа, че да не може да бъде разпознат. Щото после него ще опандизят с доказателства за средна/тежка телесна повреда.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: bg2014   
Дата:   22-12-15 17:25

mbtutu
Дата: 22-12-15 12:01 ..Да споделя и аз малко опит. Кражба от къщи. Само фото техниката и пари в брой каквото са намерили.......От полицията услужливо ми дадоха цялата документация с имена адреси ...

Това, че колегите от полицията са съпричастни (услужливи) и са наясно с "параграф 22" не значи, че трябва да го афишираме и да ги злепоставяме.
Според мен колега, да си коригираш поста. И да им благодарим за услужливостта.
За тях важи "НИЕ ги хващаме, те ги пускат" за жалост....и те и ние сме в един кюп.



Публикацията е редактирана (22-12-15 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Monov   
Дата:   22-12-15 17:56

Не разбирам от параграфи но това не е нормално, да те ограбят, да хванат крадеца с отпечатъци по твоите неща и да го пуснат. Ако пък не е бил той то тогава полицията не си е свършила работата…

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: bg2014   
Дата:   22-12-15 19:40

Параграф 22 е нещо почти нерешимо. Както политиците успяха да наложат в нашето съзнание полиция и съдебна власт са две различни неща. Полицията си е свършила работата - хванала е извършителя на кражбата. Оттам нататък е прокуратурата - да може да обвини това лице, да го докаже и да установи присъда. В посочения случай втората част липсва. Отпечатъци са установени, но ......жалка картинка. Та точно затова полицаите са ви съдействали. Защото те също нямат права, като нас. Ръцете им са вързани със закон.
Изхождайки от тази тема:
В момента заснемането на дадено престъпление НЕ Е доказателство за пред съда. По такива снимки или клипове не може да бъде постановена присъда. И въпреки нашите качества на фотографи и цялата техника снимката е нищо пред съда. Може да е манипулирана, може да е монтаж, колаж или каквото се сетиш. Та само по новините такива снимки или клипове са нещо ... новина и толкова.



Публикацията е редактирана (22-12-15 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: mmjm   
Дата:   22-12-15 19:58

„В момента заснемането на дадено престъпление НЕ Е доказателство за пред съда.“ Така е, няма и да бъде, но може да насочи дознатели и разследващи полицаи, къде да търсят(ако имат желание разбира се) материални доказателства и или свидетели, които от своя страна имат тежест в съда.
Пускането на „хванатите“ е следствие от тенденциозно допуснати пропуски или по-често от липса на компетентност и мотивация при събирането на доказателства.



Публикацията е редактирана (22-12-15 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Bumerang   
Дата:   22-12-15 20:37

Всичко хубаво, ама не отивате 5000 фотографи пред съдебната палата и да ги снимате тия мизерници и да ги блокирате и да не ги пускате да си отидат, докато не си оправят законите или не г иизхвърлите от системата.

За Сливенски-Не мисля ,че и в Америка има демокрация[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: MarinY   
Дата:   22-12-15 20:56

Bumerang, за съжаление демокрацията не е присъщо качество на човека и социума му. Затова без строги закони, контрол и ответна реакция, тя съвсем не може да съществува. Ние, в България, я бъркаме с анархията.
Та в Америка я има, ама на някой хора не им харесва. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: bg2014   
Дата:   22-12-15 21:29

Отново виждам насадените празни думи ... "строги закони". В Иран, в Ирак, в Саудитска Арабия са строги. Живее ли ви се там?
Трябват единствено справедливи закони, които да се ПРИЛАГАТ от интелигентни, независими от парите хора. Познавате ли ПОНЕ ЕДИН такъв?
Аз НЕ. В момента имаме идеални закони. Имаме идеална конституция. Но в какво ни убеждават политиците? Трябва нова конституция, трябват нови закони.....абсолютни тъпотии. Каквито и закони, каквато и конституция да вземем, да имаме като не се прилагат каква полза от тях?
Трябват нови хора. За жалост трябват нови жертви. Дотогава ще ни крадат без да има виновни.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: MarinY   
Дата:   22-12-15 21:47

BG2014, всички думи са празни по природа. Всеки си вкарва неговия смисъл, така че не се прави на съдник и най-знаещ. Справедлив за кого? Нови хора - какво значи това?

до тук с тъпотиите ...

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: victory13   
Дата:   22-12-15 22:03

Полицията е най-мързеливата пасмина в тази държава... но пък е въоръжена [smilie5]

Не че голямата част от администрацията не е същата [smilie23] ... но се забелязват положителни белези...

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: piknik   
Дата:   22-12-15 22:26

Преди 20 години бях на "Школа по Мениджмънт" в местността Ястребино - 7-те Ястебинчта, ако някой си ги спомня...
Голям Комплекс - построен от Соца, който се разпадаше вече ... за жалост.
Всяка вечер взимахме мляко от едни хора ( Българи, Турци и Катарци... бяха се омешали....)
По-дружелюбни хора (чужди ) не съм срещал и до сега....
На 5-7 ден ( ние сме никои )ни черпеха с баклава и агне....
Кмета на селото си пиеше заедно с нас...

Най-интересното... (мъжът Катарец (инженер ) женен за Българка - владеещ перфектен Български: " При нас 1 човек притежава "Зона Б5', Люлин 1, Люлин 9 - всички блокове са негови - Говорим за държавата Катар.
В даден блок ( 9 етажа ) примерно с 27 семейства, ако някой реши, че се краде - ( без да има преки доказателства ) го привикват в полицията...
Той ми каза: " ние не се заключваме и не се пазим..."
От зъболекари имаме нужда - друго нищо... ( това е било преди 20 години )
Никой не си помисля да КРАДЕ...
Е, ... на нас Чипът ни с сбъркан, дето казваше Царя... и съжалявам, че съм гласувал за него ТОГАВА..., но е прав !



Публикацията е редактирана (22-12-15 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: bg2014   
Дата:   22-12-15 22:58

MarinY ....Дата: 22-12-15 21:47
BG2014, всички думи са празни ............
1. Справедлив за кого?
2. Нови хора - какво значи това?
до тук с тъпотиите ...

1.Справедлив за жертвите, за пострадалите от неспазването на закона. Сега какво е? Блъснаха мой вуйчо на пешеходна пътека ЗАБРА и ... от съда наредиха да му направят експертиза дали не бил глух......а го блъсна учебна кола с ученик и инструктор. Счупен крак и .. докторите отказват да го признаят, да го гипсират и да се обадят на близките 20 часа..
2.Нови политици значи това. Да си видял различна физиономия през последните 25 години?
Жалко е, че трябва очевидни неща да се обясняват. И не съм съдник. Пострадал съм няколкократно, но не ми се иска да се жалвам и аз, макар че го направих вече,за да няма други тъпи въпроси към мен. Весели празници!
Всичко е идеално!

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Bumerang   
Дата:   22-12-15 23:59

Лошото е че са въоръжени.Иначе нека да са мързеливи[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: mmjm   
Дата:   23-12-15 00:10

Много разводнихме темата на човека. Нека се върнем към същността и!

„Автор: tvuzunova
Дата: 19-12-15 19:28

Днес ми бе открадната следната техника: фотоапарат Никон D7100, сериен номер 4533006, обектив 50mm f/1.8G AF-S Nikkor, сериен номер 2636294, обектив 16-85mm f/3.5-5.6G ED AF-S VR DX Zoom, сериен номер 22326691 и светкавица SB-700, сериен номер 2767726 заедно с чанта Lowepro Nova Sport 17L AW Slate Grey. Техниката няма следи от употреба! Чантата също! Моля, ако имате информация да се свържете с мен! Благодаря на всички предварително!“

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: iliyan_92   
Дата:   23-12-15 02:50

Здравейте. Първо искам да изразя съболезнованията ти към tvuzunova за загубената техника.
Мога да ви посъветвам да си сложите една- две камери в колите за всеки случай.
Един колега си е монтирал 2 малки камери които записват на скрит хард диск нейде под седалките. Едната гледа какво се случва вътре в колата, стои на предното табло и се вижда ясно кой се върти покрай задните врати и през задното стъкло. Втората е в багажника, и записва всеки който го отвори и бърка вътре. Преди е живял на село и са му разбивали колата 2-3 пъти и за това се е подсигурил. Не е сложно, няма нужда да си ракетен инженер да го направиш и не струва много пари, след като се оставя техника за хиляди в колата защо да не инвестирате някой лев в нещо подобно. Ако не важат пред съда, то поне ще може да се качат online (снимките и записите) да им видим мутрите!



Публикацията е редактирана (23-12-15 02:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »