Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-12-15 03:11

следва...

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-12-15 03:11

Моля, за малко помощ! Както става ясно от темата избирам фото-чанта (или раница), която спокойно да събере тяло + 2-3 обектива (по-скоро три), но и светкавица ако мога да сложа няма да е лошо.
На кратко в момента имам това:

http://img.alibaba.com/photo/107773985/LOWEPRO_DIGITAL_CAMERA_BACKPACK_CompuTrekker_AW_Weather_Proof

+ eдна малка, но много удобна чанта за през рамо, която побира дслр-а + два обектива. Почти винаги съм с нея, когато тръгвам на екскурзийка или просто да поснимам в парка, но последната седмица ми се налага да ходя по разни събития и само се чудя как да организирам нещата. Голямата раница трябва да я нося полупразна, защото не искам да нося всичките си стъкларии с мен, а малката чанта пък не побира всичко, което ми трябва.
Говорим за ФФ тяло + да кажем.. Тамрон 24-70 + 70-300 + Никкор 85/1.8 (или някакъв подобен не особено голям обектив) и светкавица.

Преди имах това:

http://img36.olx.ua/images_slandocomua/150732315_2_644x461_fotoryukzak-lowepro-slingshot-100-aw-foto

Но не ми беше удобна, беше като раница, но минаваше само с един страп през гърдите, а и не побираше много.

Повече съм за чанта през рамо, но ако ще е раница (с две презрамки) - трябва да е по-компактна (не като моята в момента), но и да побира тялото + 3 обектива и светка евентуално. Не е задължително да е престижна марка, нито търся свръх скъпа, даже напротив - може и втора употреба да взема oт ebay, но да е идейна и мислена като е правена, за да мога да събера гореописаните. Предложения приемам всякакви, благодарско! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: nyamago   
Дата:   20-12-15 03:58

Тези дни получих отдавна очаквана 'Чантата а Бъдещето' както на шега я наричам. Подарих си я за Коледа още през лятото, когато беше само идея на небезизвестния фотограф Трей Ратклиф и начинание в Kickstarter на калифорнийската дизайнерска фирма Peak Design.

Невероятна е - компактна, но и 'разтегателна' (може да събира много), може да се носи на гръб при катерене по баири и скали, на рамо или в ръка - като компютърна или 'чиновническа' чанта (както аз ще я използвам, че по баири ходя твърде рядко). Безброй дизайнерски иновации и хитрини, високо-технологични материали - в непретенциозна (но стилна) външност. Най-важното - изключителна функционалност. Многофункционалност.

Не ми плащат да я ркламирам, но вижте все пак за какво става дума . И по-подробно ето тук * за удобствата и гяволиите ѝ. Купува се от тук и, както казах, не взимам комисионна ако цъкнете на линка [smile].

Просто от години не намирах решение за моите потребности и намирам това за много добро. Горещо препоръчвам "Ежедневната пощаджийска чанта" (както ѝ е официалното име). [smilie24]
[shtrak]

* П.с. - Вторият линк по някаква причина праща в края на видеото и трябва на ръка да се върне в началото с плъзгача - струва си да се изгледа цялото.



Публикацията е редактирана (20-12-15 04:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: colorphoto   
Дата:   20-12-15 05:25

nyamago: Това нещо не е удобно за фулфрейм дслр и стъкла към него.

За безогледалка фулфрейм или кропка дслр става,но не повече.

Бързото изваждане на нещата е трудно.

Инак е удобно за носене.

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: Pavlov   
Дата:   20-12-15 08:29

Hama Cbb Ancona .

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: e-mil   
Дата:   20-12-15 09:15

Моделът, който предлага nyamago вероятно ще е достатъчно удобен за фул фрейма D750 на автора. Ходенето по събития не иска чак толкова светкавично вадене на техниката (но то зависи и от събитията).
Преди година бях пред същия избор и също взех чанта тип "messenger". Търсех градска чанта под 300 лв и избирах основно между Vanguard и Lowepro, понеже у нас се продават предимно тези марки, а на мен ми трябваше спешно и не исках да чакам седмици за поръчка от чужбина. От Lowepro не можах да избера подходящ модел за мен, пък и във форума видях няколко мнения, че тяхното окачване не е толкова добро, колкото на Vanguard.
Сега не си спомням подробности от избора, но мисля, че освен всички гъдели исках чантата да има пластмасови крачета за да може да се слага на под без да се цапа твърде много. Оказа се, че доста чанти нямат такива.

Vanguard Up-Rise II 38

http://cameratown.com/images/Vanguard/zoom/UPRISEII38.jpg



Видео
Понеже Гугъл не е много умен показва и ревюта за предния модел - Up-Rise 38, който на външен вид се различава основно по предния капак. Неговият е с два ципа.

Up-Rise II 38 спокойно събира средно голям DSLR от 140х115 мм, какъвто е D750 + няколко обектива. Без да пречи на мястото в отделението за лаптоп. Аз не нося лаптоп, но често слагам таблет за рисуване, който е сравнително тънък, обаче е дълъг 38см.
Кропка се събира в единия край даже напряко, а не по дължина и остава много място.
Ако се разтвори ципът отдолу обемът се разширява и според мен може да събере голям DSLR от 160мм, естествено с по-малко обективи. Не съм пробвал.

Вътрешното отделение има две основни високи прегради + две по-къси. Всички могат да се разместват или махат по желание. Има три дебели капака, които изцяло покриват съдържанието, което означава, че върху тях можеш да сложиш още един дълъг обектив. Известно време по този начин разнасях един стар, много дълъг и тежък Soligor 400mm с диаметър 75 мм. За такива случаи капакът на чантата има огромен аванс и се затваря добре. Естествено става ужасно тежка, но е здрава и издържа носенето.

Цялото вътрешно отделение е като дебела мека кутия, която може да се маха. Понеже не съм професионален фотограф и не винаги нося апарати ми се стори важно, че чантата може да стане на обикновена торба. Както беше важно, така за цяла година почти не съм вадил отделението. Единственото, което правя е, че напролет и наесен под него слагам сгъваем чадър за всеки случай.
Обаче възможността да се маха дава друга полза. Понеже отделението е закачено към чантата само с два къси репея (отпред и отзад), между него и корпуса остава място, достатъчно да си пъхна дланта. А това ми служи като допълнителни джобове за чупливи неща.

Чантата под капака има три редици големи джобове:
- Един дълбок 19 см на половин дължина (16 см). До него един плитък (10 см) с цип, също половин дължина;
- Над тях втори голям джоб дълбок 21 см по цялата дължина;
- Над тях два дълбоки 19 см джоба по половин дължина;

За втория джоб е зашито двойно джобче за карти, което се залепва за третия джоб. Както обикновено е капаче, не с цип. Двете половинки са по 58x60 мм, което означава, че събира Compact Flash карти с кутийки.
В третия джоб е зашито ремъче с карабина, която държи сгъваем дъждобран. Това е тънка сгъваема торба от шушляк с ластик и два репея, с който бързо може да опакова почти цялата чанта, като остава към една педя непокрито откъм тялото на човека. Платът ми се вижда промазан, но не съм го подлагал на сериозен дъжд и не съм сигурен доколко пази.

Основен недостатък за мен е, че чантата няма малки външни джобове, където да държа лесно достъпни неща, като например носни кърпички за сополивия ми нос през зимата. За тях ползвам джоба вграден в капака, който е достъпен през централния цип. Достатъчно е голям и дълбок за да събира пакетчета дебели по няколко сантиметра, резервна голяма найлонова чанта и т.н. Обаче това, че ципът е отвесен не е много удобно освен, че ти осигурява упражнения за гъвкавост на китката. Бих предпочел два по-малки джоба отстрани с хоризонтални капаци + защитени с цип под тях. Тук очевидно не е направено заради възможността на чантата да се разширява на дебелина.

Отзад откъм тялото има още един джоб по цялата дължина с цип. Спокойно събира папка за лист А4. Дори без папка слагам документи, фактури и т.н. без да се мачкат.
Върху него има широка лента за нанизване на куфар с телескопични дръжки.
Най-отдолу има халки, за които може да се закачи колан за прикрепяне на кръста, който обаче се продава отделно.
На дръжката има закачено кожено джобче, което носи покрит етикет. Не поема много - две имена и телефонен номер, но може да се подмени със собствен.

* * *
Друг добър избор може да бъде Vanguard The Heralder 33. Когато купувах беше налична само с поръчка.
Тя е съвсем малко по-малка, на почти същата цена, но има допълнителни възможности: втори двоен джоб за карти, външни джобове, закачалка за статив и т.н. Като цяло мястото май е по-добре разпределено отколкото при Up-Rise 38.

* * *
Аналогът на Lowepro с тази големина, възможности и цена е Urban Reporter 250. Но не съм запознат с нея.

И трите чанти май ги има налични в магазините. Най-добре е да се разходиш с апарата си + 3 обектива и да ги пипнеш на живо. Пък може и да ги сравниш с нещо друго на място.



Публикацията е редактирана (20-12-15 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-12-15 11:46

Много благодаря за изказаните мнения и препоръки. Сега отивам на един детски рожден ден (пак с голямата чанта и няколко празни отделения), но като се върна ще разгледам подробно ревютата и видеото. Само искам да спомена, че бюджета не е неограниен, за това не съм претенциозен на марки и задължително ново. 250$ няма как да дам за чанта, жената вече не се връзва на това, че всичко е до към 50-100лв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: kvakioh   
Дата:   20-12-15 12:36

Tamrac или Kata/Manfrotto раница, вече започвам да съм против Lowepro. Преди седмица се разправях за раница на по-малко от година, но с вече пропускащо покритие. Не е прана, ползвана много малко, от lowepro гледат вече да поспестяват от материалите...
Tamrac expedition 5, Kata 3N1-20, нещо такова.
Tamrac нямат покривало за дъжд, но материалите са супер плътни, може би дори два пъти по-плътен е плата на някои места, в сравнение с Lowepro.
Kata все още се продават, въпреки че Manfrotto ги купи и от половин година се намират доста изгодни бройки, защото вече са на изчерпване. Там нещата също са по-добре от Lowepro според мен.
ЗА чантите тип messenger bag като папки, може да дойдат неудобни, в някои случаи самите свръзки, които са между ремъка и чантата започват да скърцат. Просто така ги правят. Е, чантата предложена за 245 долара е супер яка, но и са 245 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: gbdesign   
Дата:   20-12-15 14:09

Аз ползвам такава , купена от тук . В нея успявам да сложа:
1. Nikon D600
2. NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED
3. NIKKOR 80-200mm f/2.8 AF-D ED
4. NIKKOR 85mm f/1.8G
5. NIKKOR 50mm f/1.8G
6. Nikon SB-700
7. Зарядно, кабели, допълнителна батерии за фотоапарата и светкавицата, кутийка с SD карти, филтри, кърпички, портфейл, телефон, няколко пакетчета селикагел за обиране на влагата.
8. Бутилка минерална вода 500 мл.
Предимства: Изглежда вечна, като направа. От вън е, от най-дебелият брезент.
Недостатъци: По-тежка е, от такава, изработена от изкуствени материали Няма къде да пъхна, 13.3 инчовият ми ултрабук.

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: nyamago   
Дата:   20-12-15 14:47

@ colorphoto : Явно не си изгледал цялото видео (второто, от начало до край). Събира ФФ ДСЛР с 2 до 3 обектива освен качения на апарата, с преконфигуриране на особено таркиатските разделители (като 'оригами' са). Писах, че чантата е 'разтегателна' и може да събере много, само в прибран вид е елегантно тънка.

Бързото вадене е много лесно по два начина: през водозащитения цип отгоре без да се отваря капакът на чантата, а също с отделната система Capture Pro на фирмата, която е показана как работи с чантата.

Не споменах, че събира и до 15-инчов лаптоп (дори плюс таблет) в отделно задно отделение с достъп без отваряне капака.

Като единствен недостатък (за автора поне) виждам цената, но за хора, инвестиращи хиляди (та и десетки хиляди) в техника, не би трябвало да е проблем.
- - - - -

@ e-mil : Показаният Vanguard не е никак лош и ако го бях видял по-рано, сигурно щях да го взема и аз. [smilie24] Но след излизането на ТЕМ разликите са очевидни и изборът между тях е еднозначен.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: kukumichin   
Дата:   20-12-15 15:45

Привет,
имам няколко чанти, Vanguard up rise 28 е една от тях. Качеството е изключително добро.
+ мога да изтеглям апарата без да отварям цялата чанта, чрез ципа от горе
+ удобни джобове, много
+ дъждобран
+ разширяване на чантата посредством странични ципове
+ място за 13 лаптоп или таблет
+ подсилено от долу
+ удобна
+ плата е изключително качествен и здрав
+ достъпно джобче за карти(4 с пластмасово калъфче)
+ джобчета с цип лесно достъпни
+ солидно дъно


- когато се закопчее, от горе е по стеснена, и леко се издува от долу
- не мога да я направя на раница, а като я напълня си тежи доста

какво нося в нея:
- безогледалка
- 5 обектива
- микрофон
- зарядно +3 батерии
- ленспен 2
- филтри(12) и холдъри
- дистанционно

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: e-mil   
Дата:   20-12-15 15:51

Автор: nyamago
Дата: 20-12-15 14:47
"... но за хора, инвестиращи хиляди (та и десетки хиляди) в техника, не би трябвало да е проблем."


Както каза човекът проблем е не цената, а жената. Затова е важно чантата да няма стърчащи метални части, за да не се нарани, когато го замерят с нея.
Важно е да се уточни, че жената на Трей Ратклиф му е колега (грижи се за сайта му), тоест Трей няма достатъчно опит и компетентност по тия въпроси. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-12-15 00:24

Страшни сте! Изключително съм благодарен за мненията, адски изчерпателни и полезни сте, е-mil направо си се постарал много, оценявам го! Благодарение на вас мисля, че бързо (на пияна глава) вече имам идея какво ми трябва. За сега съм се спрял на Vanguard Up Rise II 28, освен ако не ме разубедите по някаква причина... kukumichin, и ти добро сбито ревю си ми направил, само да попитам за втора (Rise-Up II) версия ли говорим или първата? Намерих и тоя Urban Reporter, но май ще пропусна варианта на Lowepro този път. Ще погледна и за варианти на kvakioh. Иначе тази на nyamago е супер, ама не ми се лети по чантата през прозореца, жената е бясна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: kvakioh   
Дата:   21-12-15 12:06

Като алтернативи на Vanguard марката може да се погледнат варианти от TEnba, Domke.

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: victory13   
Дата:   21-12-15 12:35

gbdesign,, нямаш, понеже не си взел тази[cool]

На всичкото отгоре я има в синтезиса, и може много точно да се провери, преди да се закупи, или поръча [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: krist   
Дата:   21-12-15 13:25

След като от раница (Lowepro Flipside 400) започна да ме боли гърбът, потърсих пощальонски тип чанта, която да може да се пристяга на кръста, за да поеме натоварването и едновременно да позволява бърза смяна на обективи. В крайна сметка, купих Think Tank Change Up v2.0, ползвам я почти година:

https://www.thinktankphoto.com/products/change-up-v2


Във въпросната чанта побирам Д610 с широко и дълго варио, плюс 50 и 85 праймчета. Малко е тясно за всичко това обаче, и по принцип изисква малко време да свикнеш с ваденето и прибирането на апарата заради горния цип и това, че е твърде "плитка". Последното пък е предимство, защото не ти пречи на ръцете при ходене. Дизайнът лично на мен не ми харесва, но е качествено направена, и побра всичките ми допълнителни аксесоари. Има възможност и за закачване на други компоненти от модулната им система, та си взех отделен калъф само за дългото варио, за да разпределя натоварването, но с него свалянето и слагането на чантата от и на тялото изисква внимание и не е много удобно, та не го ползвам винаги. Други две забележки, които имам са, че заради това, че е плитка, не стига съвсем малко да пъхна несесера с филтрите в един от джобовете за бутилка - нещо, което можех да правя на Lowepro Nova 180. Също така, ципът никога не затваря чантата плътно, а остава малка дупка, която гледа надолу, но все пак няма пълна херметичност. Основното, заради което взех тази чанта, както написах, е за да сваля тежестта от горната част на тялото надолу, а също и за лесна смяна на обективи. През лятото първата задача става по-лесно, с по-малко дрехи, но когато си с яке, е по-неудобна и понякога натоварването си е пак на раменете, защото коланът не стяга плътно якето. Смяната на обективи, когато си с яке пак е малко тегава, защото трябва да завъртиш чантата, както е хваната с колана към кръста отпред, което става с отпускане на едни специални пристягащи ленти. Дори тогава обаче, с яке е по-трудно въртенето и често, при по-късо яке, част от колана отива под якето, което води до разкопчаване и презакопчаване на колана, а то от своя страна е кофти, ако имаш и допълнителни аксесоари на него като калъф с друг обектив. Като цяло не знам дали бих я препоръчал, но я показвам като вариант. Аз лично ще разгледам и другите предложения в темата за себе си.



Публикацията е редактирана (21-12-15 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: seuret   
Дата:   21-12-15 13:41

Tenba DNA 15


Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-12-15 16:24

Тая последната не е лоша, ма пак цената... тъкмо навих жената за Коледа да ми вземе чанта за 50£ и вие искате да ме скарате с нея [smilie18]

ПП: Всъщност няма лоша до тук, всички са ок, коя с кое повече, но както казах ще ме бият вкъщи [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-12-15 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: e-mil   
Дата:   21-12-15 17:49

Мда... а представяш ли си ако беше поискал и нови обувки за да са в тон с чантата? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-12-15 17:53

...щеше да има Коледата невъзможна [smilie5]
Тя иска обувки, ама Timbarland, няма нищо против да са в тон с моята чанта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: seuret   
Дата:   21-12-15 19:25

Cullmann Sydney Pro Maxima 425+


Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-12-15 19:32

Ако ще е раница май си избрах една: VANGUARD UP Rise 46, в ebay e за 59£. Мисля, че е добре?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-12-15 11:55

Oфф, снощи май поизбързах и поръчах изгодно една Lowepro Rezo 180 AW, изглежда така:


http://www.123haitao.com/wp-content/uploads/2012/10/loweproa180aw_thumb.jpg



Дават я, че ще събере желаното оборудване, но ако нещо не ми пасне ще я разкарам и ще взема както си бях решил Vanguard Up-Rise 28

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/G/01/photo/vanguard/UP-Rise-messenger-2.jpg



Благодаря на всички, които дадоха мнение по темата! [beer]



Публикацията е редактирана (23-12-15 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: seuret   
Дата:   23-12-15 15:06

Rezo-то само по себе си не е лоша чанта, но май се разминава доста от търсеното, поне в описанията горе. Това си е класическа фотографска чанта, която се отваря навън, т.е. от тялото навън.

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-12-15 23:15

Така е, мисля, че малко сгреших в прибързаната покупка, в която ме привлече цената и това, че е същата, но по-голяма, като моята по-малка rezo 170 (edit: проверих, това точно е моя модел, който имам от преди). Както и да е, трябва ше да взема поне urban reporter-a, щом е от Lowepro или както вече казах Up-Rise 28 (стария вариант, че е на добра цена), ама съм рибе [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-12-15 02:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: colorphoto   
Дата:   24-12-15 14:00

Тази е удобна за носене в градски условия,но на мен са ми по сърце чанти,в които да мога да слагам тялото с монтирано телеварио на него и затова си пазя една стара видео чанта на Кулман,в която апарата с телевариото ляга странично понеже е по-длъжка. Но пък за маневриране в транспортни средства е по-неудобно у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: deerstalker   
Дата:   24-12-15 16:10

С течение на времето човек разбира, че само с една чанта нещата няма да се решат. Всеки занимаващ се по сериозно с фотография е нужно да има повече от една чанта или раница, събираща различно количество фото техника. Но рано или късно всеки достига до този извод.
Весели празници [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-12-15 20:02

Много точно казано, за това тази ще ми е третата. Така или иначе 99% съм сигурен, че ще я сменя. Ако не взема чанта за през рамо тип репортерска, както вече казах Vanguard Up-Rise 28 или Lowepro Urban Reporter, за раница която ще ми пасне идеално днес си хатесах това => Lowepro Flipside 300


http://magazin.photosynthesis.bg/img/640x480/262701010302_1468.jpg



Весели празници!!! [smitten]



Публикацията е редактирана (24-12-15 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: alext   
Дата:   24-12-15 20:52

За да не отварям нова тема- Някой срещал ли е този тип internal camera unit чанти(ICU-та) цък ) по наще магазини. Презумцията е да се пъхне в по- голяма туристическа чанта и събират доста

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-12-15 13:46

Aз не съм, не и масово. Ако още някой следи темата, искам да кажа, че се поддадох малко на Коледни емоции и си поръчах Lowepro Transit 350 AW. Стори ми се интересна и подходяща, защото може да се разместват преградите и да се полза долната част само или цялата раница при по-дълго стъкло.

Представлява това:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/416oHZ-JawL.jpg



http://ecx.images-amazon.com/images/I/41pI6dBDH%2BL.jpg



http://ecx.images-amazon.com/images/I/41Kam2cXieL.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: nikon7   
Дата:   27-12-15 20:22

Много хубави чанти! Само от този сайт ли купувате?

Отговори на това съобщение
 Re: Oще една тема за фото-чанта 3+1
Автор: victory13   
Дата:   27-12-15 20:34

alext, имам такава раница на Dakine, с вътрешна част, която е отделна, и може да се сложи в съвсем друга чанта или раница. Купувана е от Павилиона

ПП: Виждам я в момента и в Синтезиса, само че камуфлажна. Имам черен вариант на това: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/268410214801.html

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »