Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 22:02

Slivenski, малко си пообъркал нещата. 3GB стикове памет няма. Двете памети са 4+2 ГБ. Т.е. трябва да се смени 2-ката с 4-ка. Високия клас лаптопи имат и по 4 слота за памет и могат да се добавят още 2x4ГБ (нямам престава този с колко е). Също трябва да се види и дъното до колко памет поддържа, тъй като може да не подкара 8гигабайтови стикове (ако има само 2 слота и се пробва да се сложат 2x8).


Може. И аз се замислих преди малко, че не съм виждал 3 ГБ. мерси за инфото! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 22:04

Имам въпрос за SSD-тата... Четох някъде скоро, че ако SSD изгори, забравяш за цялата информация на него. От обикновен хард има голям шанс да си възстановиш нещата, преди да го изхвърлиш. Това верно ли е? Защото ако е така, трябва да се има предвид.

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-12-15 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   19-12-15 22:32

По този въпрос наистина нямам никаква представа. Аз ползвам SSD за системен диск и swap дял. Ако нещо се сговни, нямам важна информация на него.
Иначе ми е гърмял хард точно с архива снимки. Извадиха ми 99% от инфото в "итема" срещу 120лв. Затова и много много не обръщам внимание да правя 2-3 бекъпа на различни хардове и тем подобни страхове за "нероден Петко". Да чукна на дърво, откакто се занимавам с компютри (около 20год) - не съм губил инфо.
Никога не е късно де, и чукам на дърво...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-15 22:42

Може да се извади информация от SSD, но е прекалено много работа и никой не се занимава, при HDD е на по бира и си готов. Ъпгрейд на тоя лаптоп според мен няма смисъл, голяма разлика няма да видиш. Аз в момента съм с лаптоп от 3 години със следните параметри:

интел i5 3210м 3.1ghz
рам: 8гб ддр3 на 1600херца е
хард: 750гъбки 7200оборота
видео: 650гт, но с по - бавната памет дд3

и е голяма мъка ако трябва да обработвам панорама, смисъл като събера 5-6 снимки в една се почва едно влачене и бавене, особено при ползването на плъгини. Закачал съм му и SSD има разлика, но не толкова голяма, че да ме накрая да си купя. Наскоро в германия имаше промоция на супер лаптоп XMG за 2000лв, 2харда в райд, 1ssd, 32gb ram и Intel Core i7-6700HQ ама нямаше видео, но може да се сложи по - късно ако това е от значение. Според мен ако ще си изкарваш прехраната от снимките е добре и хубава машина да имаш, за да ти е по - лесно после.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 22:47

Ясно. Аз отдавна мисля за SSD за системен драйв. Моят лаптоп дори има специален слот за SSD, така че няма да ми се налага да се лишавам от HDD-то или от оптичното устройство... Ама, все не мога да докарам до него, пусто... За съхранение на данни явно още не е сигурна технология.


[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-12-15 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: volenE   
Дата:   19-12-15 22:56

MBP - Macbook Pro 15" с ретина. Какво ли не съм имал, всичко до момента е било компромис. Може и някои от 21,5" i mac.
Скъпички са, но когато започне човек да работи, забравя за цената в полза на удобството и скоростта. Успех колега.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 23:48

Извинявам се, че продължавам да досаждам в тази тема, но така и така стана дума за това... Да не отварям нова.

Как може да се провери дали дъното поддържа 2 х 8 ГБ РАМ?

Аз имам 2 х 4, но мисля да ги махна и да сложа 2 х 8.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   19-12-15 23:50

Обикновено е отбелязано в спецификациите дадени от производителя [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 23:54

Ами, сигурно... Ама къде да ги търся тези спецификации? [smilie18] [smilie18]

Ще се рови в нета явно... [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   20-12-15 00:18

Проверих... В сайта на производителя пише, че поддържа до 8 ГБ РАМ. Но в един форум намерих поне десетина души, които пишат, че са си сложили 2 х 8 и си ги разпознава ОК. Странно... Може и да рискувам. :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   20-12-15 00:26

volenE #ненизанимавайствоитеглупостибе

Нещо iWhatever не излиза ли тия дни...че да ходиш да висиш пред магазина и да не ни занимаваш с проблемите си.

Баааааааси Стив Джобса...когато ползваше IMB-ски процесори, да допуснем че са били по-добри, но сега всичко е същото (интел и nvidia), обаче пак успява да го пробута на 3-ни цени. Лайно да завие в луксозен станьол, пак ще се изкупи.
Тъжна работа

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   20-12-15 00:28

Може и да рискувам. :-))

Няма кво да рискуваш. Нарамваш лаптопа и отиваш в неголяма компютърна фирма и ги молиш да ти сложат 2x8GB с условието че ако запали, ще я купиш. Или направо питай във форума не само каква точно е паметта, а и какво пише на чиповете. Марката не е толкова мажна, колкото характеристиките на самите чипове.



Публикацията е редактирана (20-12-15 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   20-12-15 00:31

Автор: mixmike
Дата: 20-12-15 00:28

Може и да рискувам. :-))

Няма кво да рискуваш. Нарамваш лаптопа и отиваш в неголяма компютърна фирма и ги молиш да ти сложат 2x8GB с условието че ако запали, ще я купиш.


-------------------------------


Ако ми направят и 20% отстъпка от цената, ако им подаря моите 2 х 4 ГБ, ще е просто супер... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   20-12-15 00:42

Ще ти ги изкупят без грижи и ще си купиш новите на нормални цени, стига да не е някой ДДР2[smilie10] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: k7   
Дата:   20-12-15 11:03

Извинявам се, че пиша в темата на колегата. ПСто ми е старичко и се чудех да го сменям, ама какво мислите за сегашните ми характеристики:
Дъно ASUS P5QE
РАМ 8GB DDR2
Процесор INTEL CORE 2 DUO E8400 @3.00 GHZ 6 кеш
ВидеоATI Radeon HD 4800 Series


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   20-12-15 11:47

Само да потвърдя за ссд-то:
Аз изкарах невероятен късмет и грабнах от Германия едно Samsung EVO 850 250gb на нечовешка промоция от 64 евро. Само за половин час всички бройки бяха разграбени.
Диска дойде в петък и от два дни съм с него.
Разликата със стария ми 5400 диск е наистина брутална.
Ето така летя сега:


http://s18.postimg.org/p0tyo9rah/speed.jpg



Струва си подобен ъпгрейд, определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: gchokov   
Дата:   20-12-15 12:46

Още един глас за Macbook Pro с Retina.
Хора, които не са го помирисвали даже, да не пишат глупости. Особено в стил бай-Ганьо, дето нито лук ял, нито лук мирисал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: langel   
Дата:   22-12-15 11:32



http://s18.postimg.org/p0tyo9rah/speed.jpg



Това са абсурдни стойности за 850EVO.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   22-12-15 13:54

Кое е точно абсурдното в тях?
Нали не мислиш, че съм си играл с фотошоп [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   22-12-15 14:23

k7,
От гледна точка на поколенията на процесор/видеокарта си е добра идея да се огледаш за подмяна на системата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: bobby__   
Дата:   22-12-15 14:41

vkk1 , стойностите са абсурдни, факт :) Спри безсмисленото кеширане в паметта и ще видиш реалния резултат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: bobby__   
Дата:   22-12-15 15:04

Daniel_P , не наливай пари в този компютър, няма смисъл... Тясното му място е процесорът AMD А8-4500M APU . Добавянето на SSD или по-голям обем оперативна памет няма да помогнат за бързодействие при обработка на снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   22-12-15 15:23

bobby__, имаш предвид с изключен rapid ?
Без него са към 550 четене и писане.
Но не виждам реална причина да го изключвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: icovalchev   
Дата:   22-12-15 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: bobby__   
Дата:   22-12-15 15:54

С изключен rapid mode, да :) Изключи го, защото излишно товариш процесора и RAM паметта, а резултатът не е по-добър с изключение на "страхотните" резултати при бенчмарковете. Това е хубава тема за SSD-тата, прочети последните 10, 20 или 30 страници, би била полезна за всеки колебаещ се дали да направи преход от стандартен HDD към SSD. Аз ползвам SSD-та и в настолния ми компютър, и в мобилния ми такъв. Да, предимствата са безспорни! Но за автора на темата, SSD няма да донесе полза, защото обработката на RAW изисква друга процесорна мощ. Лаптопа си е ОК, но не е за работа с RAW файлове :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »